Siz balayınızı nerede yaptınız ?

Bizd haftalardır balayı için otel arıyorduk sonunda Ets ile anlaştık. Önce tanıdık, internet vasıtası ile oteller aradık ama istediğimiz gibi olmayınca acentaya gittik. Normalde çok pahalı fiyatlar Ama şimdi Peşinde %30, 6 taksitte %25 indirim var. Club voyage select Belek Hotel 5 gece iki kişi ultra herşey dahil 1250 ye geldi bize. Uçak ve transferi ayrı alırsanız daha karlı. Mesela uçak için iki kişi gidiş dönüş 486 ya aldık. Ekonomik transfer de 25 ytl tek yön kişi başı.

Bu otelden önce internette yaptığım araştırmada 5 yıldızlı herşey dahil güzel bir otelde erken rez+balayı+nakit indirimiyle(toplam 521ytl 5 gece 2 kişi)
otelin kendi fiyatından bile daha az fiyat veriyorlar. http://www.tatilbudur.com/otel/green_nature_resort_spa.html
online fiyat hesaplamadan bakın Marmaris düşünüyorsanız kaçırmayın son gün 04.04.08 Şeniz
Diğer seçenekler için bu linklere bakın

http://www.ekonomikotel.com/otel.php?ad=KIRMAN_HOTELS_ARYCANDA_DE_LUXE_HOTEL_
http://www.ekonomikotel.com/otel.php?ad=PALMET_BEACH_HOTEL
http://www.gezisitesi.com/otel/balayiindirimlioteller/otel2608.aspx

biz balayı için ets turla club voyage belek tercih ettik. ve gerçekten çok güsel geçti
bu sene yıldönümüz için yoğun tavsiye üzerine amara dolca vita tekirova rez. yaptırdik. 153 ytl kişi başı fiyatı. erken rezervasyonlardan faydalanmanızı tavsiye ederim.

sizinle aynı yerde kalacağız galiba? otelde özellikle Tavsiye edeceğin bişey var mı bana?
Özellikle köy kahvaltısından bahsettiler:uhm:

Alacağınız en keyifli kararlardan birisi de balayı olsa gerek...Ne de olsa karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatilinizi planlıyorsunuz artık!

Eşinizin balayı beklentileri ile sizinkilerin bir noktada buluşmasını sağlamak balayı programınızı yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Karşılıklı konuşarak karar vermeniz gereken bazı sorular şunlardır;

Balayımızı yakın bir yerde mi, yoksa dünyanın öbür ucunda mı yapacağız?

Parasal açıdan dikkatli mi olacağız, yoksa dağılacak mıyız?

Karlı bir balayı mı , güneşli mi?

Balayımızda tembellik mi yapacağız, yoksa aksiyon dolu bir maceraya mı atılmak istiyoruz?

Balayımızda birlikte yapmaktan zevk alacağımız yeni bir şeyler öğrenmek istiyor muyuz?

Balayı paket programlarını mı, tur gezilerini mi, yoksa yalnızca kendimize özel bir tur planımı yapmak istiyoruz?

Balayı fantezi ve hayallerimiz neler?
İşte bu sorulara cevap verdikten sonra sırada nereye gideceğinizi belirleyen esas unsur, yani bütçeyi oluşturmak kalıyor.Bütçenizi oluştururken son derece "gerçekçi" olmanızda fayda var!!!!!

Bütçenizi oluşturduktan sonra hayalinizdeki balayına bir adım daha yaklaştınız demektir. Sırada turizm şirketlerinden bütçenize uyan bir programı seçmek kaldı.

Unutmayın ki acentanızın yardımı ile, hayalinizdeki balayını uygun bir bütçeyle yaşayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz; düğün sonrası yorgun olacağınızı göz önünde bulundurarak, yurt dışı seçimi yapıyorsanız, şehirden şehire koşturmalı bir program seçmeyiniz. Sonuçta balayınızda dinlenebilmeli ve birlikteliğinizin keyfine varmalısınız.

Balayı çiftlerinin genel olarak rezervasyon sırasında yaptıkları bir takım hatalar vardır. Bu hataların sizde de olmaması için aşağıdakileri dikkatle okumanızı öneriyoruz;

Çift yataklı bir oda ayırtmayı unutmayın. Hatta King Size istemenizde fayda var.

Rezervasyonlarınızı yaptırırken balayı çifti olduğunuzu belirtmeyi unutmayın. Buna gülebilirsiniz ama otel görevlilerine bu ayrıntıyı özellikle vurgulamalısınız. Balayı çifti olarak iyi bir odaya upgrade şansınız olacaktır, ayrıca odanızda sizi hoş sürprizler karşılayabilir.

Acentanıza istediğiniz rezervasyon detaylarını belirtmeyi unutmayın. (Deniz manzaralı, sigara içilmeyen oda gibi.)

Konaklama konusunda cimrilik yapmayın. Belki diğer yolculuklarınızda ama balayınızda değil... Odanızda çok vakit harcamayacağınızı düşünseniz bile, özel bir odada kalmazsanız sonradan üzülebilirsiniz. Herhalde genel olarak sonradan pişman olunan şey hepimizin duyduğu "Keşke biraz daha fazla para ödeyip biraz daha lüks bir odada kalsaydık"dır.

Balayı bütçesi hazırlamayı unutmayın. Eşinizle balayına çıkmadan önce bütçenizi oluşturarak, ona sadık kalmalısınız.

Balayı programı ile birlikte ilgilenin. Her şeyden önce bu balayı ikinizin... Eğer yalnızca biriniz ilgilenirseniz bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Eğer hiç karışmazsanız belki de sonunda tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayınızın her kararını birlikte verin ve keyif alın.

Uygun paket programlarını görmezden gelmeyin. Acenteniz ile mutlaka konuşun. Hayalinizdeki balayını uygun bir bütçeyle yaşayabilirsiniz.

Balayında her anınızı birlikte geçirmeniz gerektiğini düşünmeyin. Belki bir kaç aktiviteye ayrı katılabilirsiniz; bir araya gelince tecrübelerinizi anlatmak çok hoş olabilir.

Arkadaş ve yakınlarınızın önerilerini dinleyin ama kendinize göre uyarlayın. Unutmayın ki herkesin her konuda zevkleri farklıdır. Önerilere kulak verin ama sakın körü körüne uygulamayın. Her şey sizin zevkini ve seçiminiz olmalı!!!

Yurt dışına çıkıyorsanız, rezervasyonunuzda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Böylece, pasaport kontrolünde, güvenlik sebebiyle olabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca evlilik cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayınız.

Yolculuğa çıkmadan önce, gittiğiniz ülkenin bozuk paralarından yanınıza almalısınız. Belki de, inişte ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır. Ayrıca taksi ve otel bahşişlerini unutmamak gerekir

Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse havaalanına şişmiş gözlerle gitmek istemiyorsanız, sabah uçuşlarını kullanmayın...

Ufak tefek aksiliklerden dolayı canınızı sıkmayın!!!

Unutmayın hayatınızın en mükemmel tatilini geçireceksiniz…YALNIZCA TADINI ÇIKARIN VE İLERİDE ÇOCUKLARINIZA GÖSTEREBİLECEĞİNİZ FOTOĞRAFLAR VE FİLMLER ÇEKİN!

ben crystal family resort'a gitmek istiyorum, hafta sonu rezervasyon yaparım sanırım. Bu bizim ilk tatilimiz değil o yüzden öyle çok önemli de değil balayı falan, kasılmıyoruz biz şöyle olsun, böyle suit olsun vs. Tatil bu beğenmezsek seneye başka yere gideriz, bir ömür birlikteyiz nasılsa, ama düğün mükemmel olmalı o bir kere oluyor ve tekrarı yok, kışa zaten yurt dışında olacağız, bir "balayı" hakkımız daha var :))

adam and eve otele gidiyoruzzzzzz

süper otel canımcım mekan değişik ve güzel
inşallah muhteşem bi balayı geçirirsiniz

bizde düşündük ilk başta orayı
adem le havva olduğu için yerimseniben ama sonra bakınca otele
bana cok beyaz geldı her taraf , odaların içi duvarlar komple ayna
fazla sofistike geldi benim için
ama tabi tercih meselesi

Benim bir arkadaş ta oraya gitti, çok mukemmel Romantik tam bir balayı oteli. Ama balayı dışında gidilince biraz sıkılabilirsin. Ama Balayı için çok uygun tam bir aşk oteli :)

Umarım en tatlı günleriniz olan balayınızı mutluluk içnde geçirirsiniz. Yanlış anlaşılmasın sakın ama benim gitmeyeceğim oteller listesinin başında geliyordu Adam ve Eve (iki numara da WOW grubu otellerdi, sezonun tam ortasında gideceğim için inanılmaz kalabalık oluyor, check-in sırasında beklemeler yaşanabiliyor)
Adam-Eve oteli bazıları tavsiye ediyor ama giden tanıdıklarımdan da sevmeyenler var (yeme içmede değil sorun, hizmet de güzel) odaların beyaz ve ayna ağırlıklı olması aydınlıktan olayı uyuma zorluğu yaratabiliyor. 3 tur şirketiyle birebir görüştüm, hepsi o otelin balayı için iyi bir tercih olmayacağı fikrimi desteklediler...
Yatak odasında ayna bir yere kadar çiftlerin hoşuna gidebilir ama bu otel bana çok fazla geliyor, şahsi kanaatim sapıklık boyutuna varmış bir modern mimari örneği.... Ama dediğim gibi ben sevmiyorum diye oteli kapatacak halleri yok ya, gidene allah iyi günler geçirtsin.
Ben pazar günü rezervasyonumu Club Voyage Select Belek otele yaptım, bizim beklentilerimizi tam olarak karşılıyordu, umarım güzel bir tatil olur.

Umarım en tatlı günleriniz olan balayınızı mutluluk içnde geçirirsiniz. Yanlış anlaşılmasın sakın ama benim gitmeyeceğim oteller listesinin başında geliyordu Adam ve Eve (iki numara da WOW grubu otellerdi, sezonun tam ortasında gideceğim için inanılmaz kalabalık oluyor, check-in sırasında beklemeler yaşanabiliyor)
Adam-Eve oteli bazıları tavsiye ediyor ama giden tanıdıklarımdan da sevmeyenler var (yeme içmede değil sorun, hizmet de güzel) odaların beyaz ve ayna ağırlıklı olması aydınlıktan olayı uyuma zorluğu yaratabiliyor. 3 tur şirketiyle birebir görüştüm, hepsi o otelin balayı için iyi bir tercih olmayacağı fikrimi desteklediler...
Yatak odasında ayna bir yere kadar çiftlerin hoşuna gidebilir ama bu otel bana çok fazla geliyor, şahsi kanaatim sapıklık boyutuna varmış bir modern mimari örneği.... Ama dediğim gibi ben sevmiyorum diye oteli kapatacak halleri yok ya, gidene allah iyi günler geçirtsin.
Ben pazar günü rezervasyonumu Club Voyage Select Belek otele yaptım, bizim beklentilerimizi tam olarak karşılıyordu, umarım güzel bir tatil olur.
1 er ay arayla aynı yere gidiyoruz desene bende 9 haziran da Club Voyage Select Belek te olacağım. İnşallah dedikleri gibi ruslar tarafından istila olmaz da rahat bir tatil geçiririz

1 er ay arayla aynı yere gidiyoruz desene bende 9 haziran da Club Voyage Select Belek te olacağım. İnşallah dedikleri gibi ruslar tarafından istila olmaz da rahat bir tatil geçiririz

Dün yaza evlenecek olanlar bölümüne bir link attım, bir balayı çiftini o otelde yaşadıklarını anlatmışlar, ben memnun kaldım...
Tabi bazı insanların şikayeti de var geçen sene ilk açıkdığında sistem tam oturmamış olduğu için check-in gecikiyormuş falan..
Sen nereye rezervasyon yaptırdın executive oda mı??
Ben istedim ama 4 günde 1000 YTL fark yapıyordu... Standart oda, tam deniz manzaralı istedik, balayı çifti diye belirttik..
Bu arada bir not: alacarte restoran kullanmak için odandan telefonla IVR sistemine kayıt yaptırman lazım, sistem saat 09:00'da açılıyor..
Aklında olsun....
Biz rica ettik ilk akşam IVR kullanmadan restoran kaydımızı da yapacaklar..
Ufak jestleri de olacakmış odada... Bakalım..
Sen git de anlat bize :)

bu ilk akşam Restoran rezervasyonunu ben de acentamdan talep edeyim. Bana da özellikle köy kahvaltısını tavsiye ettiler. walla gidip göreceğiz baya güzel bir otele benziyor. Haziranda Deniz manzaralı std oda 5 gece 1290 a geldi. Balayı çiftlerini Executive odaya upgrade edebiliyorlarmış. Döner dönmez tecrübelerimi yazarım. İlk defa böyle lüks bir otele gidyorum umarım iyi geçer... şimdiden sana da iyi tatiller

Balayı çiftleri executive odaya değil de deniz gören suitlere upgrade ediliyor..
Biz sezon ortasında gittiğimiz için biraz pahalı 4 gece 1600 (12 taksit)..
Biz 2 sene önce de böyle bir yerde tatil yapmıştık, iyi olacağına eminim..
Köy kahvaltısını gördüm ama bize öyle özel olarak anlatmadılar.. yer içer bakarız..

Bak git gel bilgileri istiyorm!!

balayında tanışılacağını zannetmiyorum ben. hatta cicim aynın geçmesi gerekiyor.tanışma zaten tam anlamıyla 5 sene bi kere geçmeli diyor uzmanlar. evlenir evlenmez gidilen bir balayındansa, ilerleyen yıllarda gidilen bir kaçamağı tercih ederim ben.

bizde bu hafta sonu ets den ayarladık balayı otelini 2 haziranda marmaris turunç otelde olacağız 5 gün.biraz daha sakin ve koyu daha güzel olduğu ve ayrıca ayırdığımız bütçeye uygun old. için tercih ettik orayı bakalım nasıl geçiriceğiz. Giden arkadaşlar varsa bana tavsiyelerde bulunabilir mi? sadece intenetten gördüğümüz için merak ediyorum...:smiley-cool:

Bizd haftalardır balayı için otel arıyorduk sonunda Ets ile anlaştık. Önce tanıdık, internet vasıtası ile oteller aradık ama istediğimiz gibi olmayınca acentaya gittik. Normalde çok pahalı fiyatlar Ama şimdi Peşinde %30, 6 taksitte %25 indirim var. Club voyage select Belek Hotel 5 gece iki kişi ultra herşey dahil 1250 ye geldi bize. Uçak ve transferi ayrı alırsanız daha karlı. Mesela uçak için iki kişi gidiş dönüş 486 ya aldık. Ekonomik transfer de 25 ytl tek yön kişi başı.

Bu otelden önce internette yaptığım araştırmada 5 yıldızlı herşey dahil güzel bir otelde erken rez+balayı+nakit indirimiyle(toplam 521ytl 5 gece 2 kişi)
otelin kendi fiyatından bile daha az fiyat veriyorlar. http://www.tatilbudur.com/otel/green_nature_resort_spa.html
online fiyat hesaplamadan bakın Marmaris düşünüyorsanız kaçırmayın son gün 04.04.08 Şeniz
Diğer seçenekler için bu linklere bakın

http://www.ekonomikotel.com/otel.php?ad=KIRMAN_HOTELS_ARYCANDA_DE_LUXE_HOTEL_
http://www.ekonomikotel.com/otel.php?ad=PALMET_BEACH_HOTEL
http://www.gezisitesi.com/otel/balayiindirimlioteller/otel2608.aspx

Merhaba... Haziran 21'de de benim düğünüm var ve bizler de erken rezervasyon fırsatı ile ETS'den Club Voyage Belek için yer ayırttık...
Ancak internetten yaptığım detaylı araştırmalar sonrası feci korkuya kapıldım. Özellikle balayı çiftleri için bu oteli hiç tavsiye etmiyor gidenler ve bu otelde kalanlar :/
Eğer balayı bir hayalkırıklığı olursa gerçekten çok üzüleceğim... Bu hazırlık yorgunluğunu en iyi şekilde dindirebilmek ve balayımı değerlendirebilmek çok önemli benim için...
Huzursuz oldum...

X