Siz olsanız ne yapardınız

Bu nasıl bir üslup şok oldum şu an. Saf ve güçsüz davrandığım bir konu yok ayrıca olsa da size bu şekilde konuşma hakkını kim veriyor?
Merakınızı gidermek için söyleyeyim; bir öncekinde kocam yiyip içip semirmedi çünkü ben bir öküzle evli değilim. Eşim işten geldiğinde benim çayıma kadar servis yapıyordu.
Ayrıca zaten eşim benim için daha önce büyük fedakarlıklar yaptığı için ben ilk seferi kabul ettim. Fedakarlık yarıştıracak olursak benim her seferinde eşimin yanında olmam gerekiyor. Bilmediğiniz detayları olan konulara bu kadar hadsizce girişmeye çalışmayın. Yükselmenizi anlıyorum burada eşleri için çok fazla haksızlığa uğrayıp yine de kendini feda eden kadınlar konu açıyor ancak benim konumun onlarla hiç bir ilgisi yok kaldı ki olsa bile mahalle kavgasında değiliz bu şekilde konuşamazsınız.
Son olarak kocammm da kocammm. Beni hayata karşı sizin gibi öfkeli, ön yargılı, saldırgan bir insana dönüştürmediği için.

İlk konunuzu da biliyorum.
Böyle yorumlar gelince hemen kocalar melek oluyor zaten. Yedik.
Görümcenize kocasına vs hizmet etmeye devam edin ne diyim 😁

Merhaba kızlar.
Şimdi size bir soru sormak istiyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın.
Diyelim ki görümceniz ve kv aynı evde yaşıyorlar ailecek. Kv, görümcenizin çocuğuna bakıyor, okula getirip götürüyor, akşama yemekleri hazırlıyor, çay servisini dahil yapıyor. Bu sırada görümce ve eşi eve faturaları ödeyerek ve bazı market alışverişlerine destek olarak yaşıyorlar. Kv kirayı ödüyor. Kv, hem bakıcılık yaparak hem kira ödeyerek kızının çalışmasına imkan sağlıyor. Normalde görümce köyde yaşıyor hem çalışıp hem çocuğu birine bırakması mümkün değil. Yani kv sayesinde görümce hem çalışabiliyor, hem çocuğuna bakıtıyor, zaten maddi olarak da çok az destek oldukları için kısa sürede para biriktirip araba alıyorlar vs vs.
Lakin gün geliyor kv hastanelik oluyor görümce diyor ki ben bakamam gelin bakabilir evde oturuyor diyor. Siz gidiyorsunuz kv’ye bakıyorsunuz, akşama kaç kişiye yemek çıkarıyorsunuz, görümcenin çocuğunu okula götürüp getiriyorsunuz, evle ilgileniyorsunuz. Neyse bunlar için kuru bir teşekkür bile edilmiyor.
Aradan yine zaman geçiyor. Kv, zor bir ameliyat geçirecek. Yine aynı şeyleri yapmanız sizden bekleniyor. Siz ne yapardınız merak ediyorum.
Bu konuyu acmistin.

Araştırmanız hoşuma gitti ama bu konudaki problem ve o konudaki problem aynı değil. Laf edeyim derken yine saçmalamadınız. Siz de burada tanımadığınız insanlara saldırmaya devam edin ne diyim

Bunu cok guzel dusunmussun sadece kv gelsin bak .colukla cocukla ugrasma .kaldiramiyorum de .siz calisiyor musunuz ?
Bide gorumce kv ile yasiyor para birimtiriyor cocuguna bakiliyor demissiniz ,kv sizede onla tasamyi teklif etse kirayi karsilasa kabul eder misiniz ?
Kirada değilim kimsenin de maddi manevi desteğine ihtiyacım yok çok şükür mevzu bu değil zaten.

Eşime net bi şekilde söyledim ama yine içimde bir yer kv’ye üzülüyor çünkü kötü günde bakacak kimsesi yok
İnan bisey kaybetmezsin sevabini alırsın kızı belliki kadini fazlasiyla kullanmis hiç vicdan yokmu nasıl evlat o anneyede yazık görümce ye kızıp kadini ihmal etme derim ama cocuklarina bakma derim açık.acik konuş ne güzel.esinde yaninda duruyor

Aaa bu arada siz benim eski konularıma bakıp aklınızca laf etmeye çalışınca ben de sizinkilere bakayım dedim. Kusura bakmayın sizi sinirlendirmek istemezdim adınıza da üzüldüm ama sanırım sizde hormon bozukluğu var ondan bu kadar saldırganca davranıyor olabilirsiniz. Babanızdan eşinizden daha sakallıymışsınız ya. Hiç normal değil. Umarım çözümünü bulursunuz. Ben de diyorum neden bu hanımefendi, eşine değer veren birini görünce bu kadar çıldırıyor. İnanın çok üzüldüm umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz, en kısa zamanda eşinizle rolleri tekrar değişirsiniz. İsterseniz enerjinizi atmak için maça falan gidin buralar bayar sizi ondan da bu kadar sinirleniyor olabilirsiniz 😅

İnan bisey kaybetmezsin sevabini alırsın kızı belliki kadini fazlasiyla kullanmis hiç vicdan yokmu nasıl evlat o anneyede yazık görümce ye kızıp kadini ihmal etme derim ama cocuklarina bakma derim açık.acik konuş ne güzel.esinde yaninda duruyor
Sağolsun öyledir. Ben de kayınvalideme ameliyattan sonra bize gelebileceğini söyleyeceğim. Kabul ederse buyursun gelsin etmezse kendi bilir

Merhaba kızlar.
Şimdi size bir soru sormak istiyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın.
Diyelim ki görümceniz ve kv aynı evde yaşıyorlar ailecek. Kv, görümcenizin çocuğuna bakıyor, okula getirip götürüyor, akşama yemekleri hazırlıyor, çay servisini dahil yapıyor. Bu sırada görümce ve eşi eve faturaları ödeyerek ve bazı market alışverişlerine destek olarak yaşıyorlar. Kv kirayı ödüyor. Kv, hem bakıcılık yaparak hem kira ödeyerek kızının çalışmasına imkan sağlıyor. Normalde görümce köyde yaşıyor hem çalışıp hem çocuğu birine bırakması mümkün değil. Yani kv sayesinde görümce hem çalışabiliyor, hem çocuğuna bakıtıyor, zaten maddi olarak da çok az destek oldukları için kısa sürede para biriktirip araba alıyorlar vs vs.
Lakin gün geliyor kv hastanelik oluyor görümce diyor ki ben bakamam gelin bakabilir evde oturuyor diyor. Siz gidiyorsunuz kv’ye bakıyorsunuz, akşama kaç kişiye yemek çıkarıyorsunuz, görümcenin çocuğunu okula götürüp getiriyorsunuz, evle ilgileniyorsunuz. Neyse bunlar için kuru bir teşekkür bile edilmiyor.
Aradan yine zaman geçiyor. Kv, zor bir ameliyat geçirecek. Yine aynı şeyleri yapmanız sizden bekleniyor. Siz ne yapardınız merak ediyorum.
Acilen kendine iş bul uğraş bul müsayit olma. Ya da hasta ol (mesala yani ) müsayit olma . Kızı baksın , sen çalışmıyorsun ne demek . Anneye babaya bakmak evladının görevidir gelinin ya da damadın değil. Bir de onun çocuğuna bakıyorsun , teşekür bile etmiyorlar diyorsun . Senin kendi hayatın yok mu . Çok sinir oldum . Yardım edilir ama bir teşekür bir hediye bir gönül alma bişi olur yani ,

Acilen kendine iş bul uğraş bul müsayit olma. Ya da hasta ol (mesala yani ) müsayit olma . Kızı baksın , sen çalışmıyorsun ne demek . Anneye babaya bakmak evladının görevidir gelinin ya da damadın değil. Bir de onun çocuğuna bakıyorsun , teşekür bile etmiyorlar diyorsun . Senin kendi hayatın yok mu . Çok sinir oldum . Yardım edilir ama bir teşekür bir hediye bir gönül alma bişi olur yani ,
Aslında çalışıyordum ama evlendikten sonra hem ev işi hem okul zor geldi açıkçası bırakayım dedim zaten pişman oldum. Mecburen yeni dönemi bekleyeceğim. Yoksa hem çok sıkıldım hem de farkındayım boşluklar doldurulmaya çalışılıyor. Bir kere yaptım o enayiliği bi daha yok cidden kaldıramam. Sadece nasıl bir yol izlesem diye düşünüyordum. Kayınvalidemi kendi evime davet edeceğim. Kabul etmezse sen bilirsin deyip geçeceğim.

Aslında çalışıyordum ama evlendikten sonra hem ev işi hem okul zor geldi açıkçası bırakayım dedim zaten pişman oldum. Mecburen yeni dönemi bekleyeceğim. Yoksa hem çok sıkıldım hem de farkındayım boşluklar doldurulmaya çalışılıyor. Bir kere yaptım o enayiliği bi daha yok cidden kaldıramam. Sadece nasıl bir yol izlesem diye düşünüyordum. Kayınvalidemi kendi evime davet edeceğim. Kabul etmezse sen bilirsin deyip geçeceğim.
Güzel fikir kabul etmesse de gönül almış olursun ,eşinin gözünde de. Kabul ederse en azından görümcenin çocuğu vs angaryalardan temizlenmiş olursun . Kv kıymetini bilir umarım .

Evet bu da güzel bir fikir. Muhtemelen görümce para vermeye yanaşmaz ama fikir olarak sunacağım yinede
Görümceniz de pek nazlı ama hiçbir şeye yanaşmıyor. Siz kendi evinizde bakmayı teklif edin, kayınvalideniz kabul etmezse siz de bu fikri sunun. Buna da hayır derlerse eşinizle görümceniz oturup kendi aralarında konuşsunlar, siz hiç oralı olmayın. Görümceniz iyiliği suistimal eden cinsten, onların evinde 1 bardak kaldırsa dokunur insana. Bir kuru teşekkür zor değil.

Aaa evet bu mantıklı olabilir. Kabul ederse bunu söyleyebilirim. Etmezse kendi bilir artık
Ben de kendi evinize çağırmanız gerektiğini düşünüyorum hem bu sayede görümceninizin ayak işlerini yapmamış olursunuz🙏 evini temizlesin çocuklarına baksın onun sorumluluğunda olan şeyler bizi ilgilendirmez ,kesinlikle çocuklarına bakmamalısınız.

Aaa bu arada siz benim eski konularıma bakıp aklınızca laf etmeye çalışınca ben de sizinkilere bakayım dedim. Kusura bakmayın sizi sinirlendirmek istemezdim adınıza da üzüldüm ama sanırım sizde hormon bozukluğu var ondan bu kadar saldırganca davranıyor olabilirsiniz. Babanızdan eşinizden daha sakallıymışsınız ya. Hiç normal değil. Umarım çözümünü bulursunuz. Ben de diyorum neden bu hanımefendi, eşine değer veren birini görünce bu kadar çıldırıyor. İnanın çok üzüldüm umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz, en kısa zamanda eşinizle rolleri tekrar değişirsiniz. İsterseniz enerjinizi atmak için maça falan gidin buralar bayar sizi ondan da bu kadar sinirleniyor olabilirsiniz 😅
Puhahhaah
Eşine değer verme kısmında koptum

Eşiniz size "üzerinize düşeni yaptırtsın"
Her ailenin bir ezileni oluyor.
Sizin ailede kim bilin 😁

Not: Eski konularınıza bakmadım. Hatırladım sadece

Merhaba kızlar.
Merhaba

Bu soruyu sormak için
Yani ilahi anlamda sormak için
Önce kayınvalidenizin evini terk edin.
(Gerçek özgürlük kimseye minnet etmemektir.
Hem minnet edip hem böyle kafa karışıklıkları iyi gelmez insanoğluna)
Ya da kayınvalidenize şükredin
Şu an ülkede en büyük ekonomik sıkıntı barınma sorunu.
Yoksa kayınvalideniz şirket veya fabrika olsaydı makyavelist düşünüp kime daha fazla fayda sağlıyor diye bilanço çıkarır sizin vicdanınızı rahatlatırdım.
Kolaylıkla
Tanrı kimseyi kimseye düşürmesin
🎈

Puhahhaah
Eşine değer verme kısmında koptum

Eşiniz size "üzerinize düşeni yaptırtsın"
Her ailenin bir ezileni oluyor.
Sizin ailede kim bilin 😁

Not: Eski konularınıza bakmadım. Hatırladım sadece
Aaa ama sizin çeneniz gerçekten sarkmış artık ağdayı tam zamanında bırakmışsınız yoksa kim bilir daha kimlerin hayatına karışacaksınız. Eşim bana üzerime düşeni yaptırmaz rica eder tabi sizin roller değiştiği için bilemezsiniz. Kabul edip etmemek benim tasarrufumdadır. Kaldı ki ilkinde de ben kendi isteğimle yardımcı oldum, yorulunca da bıraktım. Şimdi de kalp kırmadan hareket etmek için fikir almak istedim konu açtım. Size şifalar diliyorum bu kadar kinliyken takmıyor gibi görünüp ergenler gibi puhahahah falan diye takılmak zordur. Tanımadığınız insanlar için bu kadar kendini ortaya atmak ne biliyim. Benim görümcemin çocuğuna bakmam bile daha akıllıca. En azından tanıyorum 😅 Allah yardımcınız olsun bozuk hormonlarla zor işiniz

Merhaba

Bu soruyu sormak için
Yani ilahi anlamda sormak için
Önce kayınvalidenizin evini terk edin.
(Gerçek özgürlük kimseye minnet etmemektir.
Hem minnet edip hem böyle kafa karışıklıkları iyi gelmez insanoğluna)
Ya da kayınvalidenize şükredin
Şu an ülkede en büyük ekonomik sıkıntı barınma sorunu.
Yoksa kayınvalideniz şirket veya fabrika olsaydı makyavelist düşünüp kime daha fazla fayda sağlıyor diye bilanço çıkarır sizin vicdanınızı rahatlatırdım.
Kolaylıkla
Tanrı kimseyi kimseye düşürmesin
🎈
Kayınvalidemin evini mi terkedeyim ? Anlamadığınız bi yer var herhalde ben kayınvalidemin evinde değilim ki

Aaa ama sizin çeneniz gerçekten sarkmış artık ağdayı tam zamanında bırakmışsınız yoksa kim bilir daha kimlerin hayatına karışacaksınız. Eşim bana üzerime düşeni yaptırmaz rica eder tabi sizin roller değiştiği için bilemezsiniz. Kabul edip etmemek benim tasarrufumdadır. Kaldı ki ilkinde de ben kendi isteğimle yardımcı oldum, yorulunca da bıraktım. Şimdi de kalp kırmadan hareket etmek için fikir almak istedim konu açtım. Size şifalar diliyorum bu kadar kinliyken takmıyor gibi görünüp ergenler gibi puhahahah falan diye takılmak zordur. Tanımadığınız insanlar için bu kadar kendini ortaya atmak ne biliyim. Benim görümcemin çocuğuna bakmam bile daha akıllıca. En azından tanıyorum 😅 Allah yardımcınız olsun bozuk hormonlarla zor işiniz

Yok kız valla takmıyorum.
Lazerle sıfırlandı
Hadi benim sorunum çözüldü de hizmetçilik sorunun baki.
Sen eşle ve ailesiyle naparsın bu karakterle bilemem.
Bunun bir cihazı da yok ki çözesin
Neyse herkes hakettiğini yaşarmış. :KK66:

Not: Çok dert olmuş söyliyim hormon bozukluğum yok. Neyse ki eşini ezdiren bir kocam da yok çok şükür. Kendi görevini bana kaktırmıyor mesela "üzerimize düşen" diyerek. Canım kocam

X