SMA taşıyıcısı olup PGT ile tüp bebek sahibi olan var mı?

opak2035

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2023
20
12
30
Merhabalar. Evlenirken yapılan tarama testinde eşim SMA taşıyıcısı çıktı. Sonra bende kan verdim bende taşıyıcı çıktım. Sonra bizi tıbbi genetiğe yönlendirdiler orada tekrar test yaptırdık ve sonuç aynıydı.Biraz zaman geçti. Yaşımız çok ilerlemeden çocuk sahibi olmaya karar verdik. Antakya'da yaşıyoruz, burada eğitim araştırma, tıp fakültesi olsun hepsine gittik bilgi aldık. Ayrıca özel Tüp Bebek merkezlerinden de bilgi aldık. Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde yapıldığını ve devletin sadece orada masrafları karşıladığını öğrendik. Bu hafta Ankara'ya gittik ve tıbbi hocamızla görüştük. Regl olduğum dönemde gittiğim için ordan kadın doğuma yönlendirdiler ve tüp bebek sahibi olmamız için bi engel çıkmayınca adımızı listeye yazdılar. PGT ile tüp bebek sahibi olacağız. Daha önce yaptıranlar süreç nasıl oldu, neler yaşanıyor biraz bilgi verir misiniz?

Son düzenleme:
Hiç yaptıran yok sanırım. Neyse ben yaşadıklarımı anlatayım. Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde Tıbbi Genetikten Ahmet hocam ve yine aynı hastaneden üytem bölümünden Zehra hocam ile yolumuza başladık. İlk gittigimizde Ahmet hoca eşimden, benden kan aldı. Aynı zamanda eşimin ailesinden ve benim ailemden de kan istedi. Bana Antalya'da hocalar gittiğiniz zaman adetli iken 2,3 gün giderseniz daha iyi olur demişlerdi. Bizde öyle yaptık. Kadın doğumdan da ilk gittiğimizde 6 tüp kan verdim ve ultrason ile yumurtalarımı kontrol ettiler. Ofis için 6 gün sonraya randevu verdiler. 2.gidisimizde eşimin anne babasını da götürdük. Onlardan kan alındı. Ofis işlemi yani rahim filmi için kadın doğuma gittim. Rahim filmim çekilirken tüplere giden kanalın dar olmasından dolayı biraz zorladılar. Biraz orda dinlendikten sonra kadın doğum tarafından dahiliye ve psikiyatriye yönlendirildim. Dahiliye de çocuk sahibi olmak için uygundur raporu verildi. Psikiyatriye yetişemedik doktor çıkmıştı. Yine ondanda uygunluk raporu alacağız. Bir sonraki randevum gelecek adetimin 2.günü. O zaman giderken de benim anne babamı götüreceğiz. Tüp bebek sahibi olmak için öncesinde yapılan aşamaları tamamladık. Şimdi gidince artık başlıyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Hakkınızda hayırlısı olsun iyi mi test alınmış evlenirken de taşıyıcı olduğunuzu öğrenmişsiniz bu çok doğru bir yasa oldu . Sadece bi sey merak ettim akraba evliliği misiniz yani ikinizde taşıyıcı olunca ?
Değiliz. Aksine şehirlerimiz bile farklı. Her 40 kişiden biri taşıyıcıymış. Bizimde denk geldi. Şükür ki bişey olmadan öğrendik.

Merhabalar, eşimle 1,5 yıldır evliyiz. Evlenirken yapılan tarama testinde eşim SMA taşıyıcısı çıktı. Sonra bende kan verdim bende taşıyıcı çıktım. Sonra bizi tıbbi genetiğe yönlendirdiler orada tekrar test yaptırdık ve sonuç aynıydı.Biraz zaman geçti. Yaşımız çok ilerlemeden çocuk sahibi olmaya karar verdik. Antalya'da yaşıyoruz, burada eğitim araştırma, tıp fakültesi olsun hepsine gittik bilgi aldık. Ayrıca özel Tüp Bebek merkezlerinden de bilgi aldık. Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde yapıldığını ve devletin sadece orada masrafları karşıladığını öğrendik. Bu hafta Ankara'ya gittik ve tıbbi hocamızla görüştük. Regl olduğum dönemde gittiğim için ordan kadın doğuma yönlendirdiler ve tüp bebek sahibi olmamız için bi engel çıkmayınca adımızı listeye yazdılar. PGT ile tüp bebek sahibi olacağız. Daha önce yaptıranlar süreç nasıl oldu, neler yaşanıyor biraz bilgi verir misiniz?
Merhabalar bizim de test sonucumuz aynı çıktı ama kimse bilgi vermedi Şuan süreç nasıl işliyor ne kadar ödeme çıkardılar ve Antalya’dan gidip gelmek nasıl oluyor

Merhabalar bizim de test sonucumuz aynı çıktı ama kimse bilgi vermedi Şuan süreç nasıl işliyor ne kadar ödeme çıkardılar ve Antalya’dan gidip gelmek nasıl oluyor
Özelde yapıyorlar sadece Antalya'da onlarda dolar bazlı embriyo başına fiyat çıkarıyor. 150 bin TL yi bulur dediler. Ankara sürecini üst kısımda anlattım ordan okuyabilirsiniz. Daha devam ediyoruz. Ay sonunda 3.gidişimiz olacak. Sanırım yumurta geliştirme için ilaçlara başlanacak bu gidişte. Yine gelişmeleri buraya yazarım.

Hiç yaptıran yok sanırım. Neyse ben yaşadıklarımı anlatayım. Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde Tıbbi Genetikten Ahmet hocam ve yine aynı hastaneden üytem bölümünden Zehra hocam ile yolumuza başladık. İlk gittigimizde Ahmet hoca eşimden, benden kan aldı. Aynı zamanda eşimin ailesinden ve benim ailemden de kan istedi. Bana Antalya'da hocalar gittiğiniz zaman adetli iken 2,3 gün giderseniz daha iyi olur demişlerdi. Bizde öyle yaptık. Kadın doğumdan da ilk gittiğimizde 6 tüp kan verdim ve ultrason ile yumurtalarımı kontrol ettiler. Ofis için 6 gün sonraya randevu verdiler. 2.gidisimizde eşimin anne babasını da götürdük. Onlardan kan alındı. Ofis işlemi yani rahim filmi için kadın doğuma gittim. Rahim filmim çekilirken tüplere giden kanalın dar olmasından dolayı biraz zorladılar. Biraz orda dinlendikten sonra kadın doğum tarafından dahiliye ve psikiyatriye yönlendirildim. Dahiliye de çocuk sahibi olmak için uygundur raporu verildi. Psikiyatriye yetişemedik doktor çıkmıştı. Yine ondanda uygunluk raporu alacağız. Bir sonraki randevum gelecek adetimin 2.günü. O zaman giderken de benim anne babamı götüreceğiz. Tüp bebek sahibi olmak için öncesinde yapılan aşamaları tamamladık. Şimdi gidince artık başlıyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Özelde yapıyorlar sadece Antalya'da onlarda dolar bazlı embriyo başına fiyat çıkarıyor. 150 bin TL yi bulur dediler. Ankara sürecini üst kısımda anlattım ordan okuyabilirsiniz. Daha devam ediyoruz. Ay sonunda 3.gidişimiz olacak. Sanırım yumurta geliştirme için ilaçlara başlanacak bu gidişte. Yine gelişmeleri buraya yazarım.
Evet özelde 200 bini buluyor araştırdık devlet destek veriyor mı araştırabildiniz mi kimse bize bilgi vermiyor nerde nasıl bi destek sağlandığı bizde araştırıyoruz eğer bir bilgi alırsam bende size burdan yazarım teşekkür ederim

Evet özelde 200 bini buluyor araştırdık devlet destek veriyor mı araştırabildiniz mi kimse bize bilgi vermiyor nerde nasıl bi destek sağlandığı bizde araştırıyoruz eğer bir bilgi alırsam bende size burdan yazarım teşekkür ederim
Canım Ankara Bilkent Şehir Hastanesi dışında hiç biri yeri devlet karşılamıyor. Orada tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç dışında hepsini devletin karşıladığını söyledi Ankara'daki tıbbi genetikçi Ahmet hoca. Sonra başka bir hastası (bizim gibi olan) tanıdık bir eczaneden yada anlaştığın bi eczaneden ilacı aliyormussun cebinden. Daha sonra rapor çıkartıp eczaneye götürdün mü ilaç ücretini eczane geri veriyormuş.

Canım Ankara Bilkent Şehir Hastanesi dışında hiç biri yeri devlet karşılamıyor. Orada tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç dışında hepsini devletin karşıladığını söyledi Ankara'daki tıbbi genetikçi Ahmet hoca. Sonra başka bir hastası (bizim gibi olan) tanıdık bir eczaneden yada anlaştığın bi eczaneden ilacı aliyormussun cebinden. Daha sonra rapor çıkartıp eczaneye götürdün mü ilaç ücretini eczane geri veriyormuş.
Merhaba tıbbi genetik bölümden özellikle sma testi mi istiyorsunuz?

Bilgilerin için çok teşekkür ederim inşallah güzel sonuçlarla yazarsın buraya bende araştırma içerisindeyim Şuan

Birsey daha sormak istiyorum Antalya’dan gidip gelmek zor olmuyor mu acaba
Tabiki de zor. Ama şimdi şöyle bir şey var ne olursa olsun tüp bebek sonuçta. Tutmayada bilir ilkinde. O yüzden özelde o kadar masraf yapamayız, maddiyat olarak şükür iyiyiz ama bütün hepsi çöp olup başa dönme ihtimali de var. Devlet 3 deneme hakkı vermiş. Dedik ki ilk şansımızı bir Ankara'da deneyelim. Gidiş gelişler zor oluyor ama olsun.

Merhaba tıbbi genetik bölümden özellikle sma testi mi istiyorsunuz?
Zaten ilk taramalarda taşıyıcı çıktıysanız. İl sağlık ilçe sağlık sizi arayıp tıbbi genetiğe gitmenizi ve tekrardan test yaptırmanızı söylüyor. Gidip yaptırıyorsunuz o da öyle çıkarsa anlattığım bu süreç başlıyor. İlaçlar için olan rapor ise taşıyıcı olduğunuz için heyet raporu çıkarmanız gerekiyor.

Ankara'ya gidip gelmek bizim tercihimizdi. Siz özelde de yaptırabilirsiniz. Tamamen tercih meselesi. Siz nerede yaşıyorsunuz?
Tekirdağ da yaşıyorum ama siz Ankara’ya gidip gelmekle en mantıklısını yapıyorsunuz dediğiniz gibi tüp bebeğin tutup tutmama gibi durumu da var bugün gidip biraz daha Araştırma yapacağım bende bilgi alırsam yazarım burdan

Hiç yaptıran yok sanırım. Neyse ben yaşadıklarımı anlatayım. Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde Tıbbi Genetikten Ahmet hocam ve yine aynı hastaneden üytem bölümünden Zehra hocam ile yolumuza başladık. İlk gittigimizde Ahmet hoca eşimden, benden kan aldı. Aynı zamanda eşimin ailesinden ve benim ailemden de kan istedi. Bana Antalya'da hocalar gittiğiniz zaman adetli iken 2,3 gün giderseniz daha iyi olur demişlerdi. Bizde öyle yaptık. Kadın doğumdan da ilk gittiğimizde 6 tüp kan verdim ve ultrason ile yumurtalarımı kontrol ettiler. Ofis için 6 gün sonraya randevu verdiler. 2.gidisimizde eşimin anne babasını da götürdük. Onlardan kan alındı. Ofis işlemi yani rahim filmi için kadın doğuma gittim. Rahim filmim çekilirken tüplere giden kanalın dar olmasından dolayı biraz zorladılar. Biraz orda dinlendikten sonra kadın doğum tarafından dahiliye ve psikiyatriye yönlendirildim. Dahiliye de çocuk sahibi olmak için uygundur raporu verildi. Psikiyatriye yetişemedik doktor çıkmıştı. Yine ondanda uygunluk raporu alacağız. Bir sonraki randevum gelecek adetimin 2.günü. O zaman giderken de benim anne babamı götüreceğiz. Tüp bebek sahibi olmak için öncesinde yapılan aşamaları tamamladık. Şimdi gidince artık başlıyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsb

X