Söz/nişan takı

Sizle aynı ülkede mi yaşıyoruz acaba şüphe ettim. Reşat altınla cumhuriyet altını arasında o kadar bir fark yok, altın da düştü tam altın şu an 16 bin civarı reşat da o civarlarda hadi olsun olsun kolye olduğu için 20 bin olsun, yok 500 bin abartsaydınız.
Konu sahibi biz de evlendik ama kimseden bir çöp alın takın demedik bu devirde hala şunu isteriz muhabbeti çok banal geliyor bana ki müstakbel nişanlınız ev almış gerçekten daha napsın size ve annenize yaranabilmek için?
Resimdeki 5li Reşat mış , konu sahibinin bahsettiği de tekli değil 5 li istiyor. Zinciri minciri duz hesap 130 edermiş.

Benimki de fotoğrafa kuaföre para vermem diyor . Millet yanında dıdısını götürüyor kuaföre de damat ödüyor . Benim eş kişisi benimkini vermiyor daha şaka gibi
Ya işte her ilişkinin dinamiği ayrı, eşimle benim aramda para konusu konuşulmamıştı hiç, kimse ne varsa o öder kafasındaydık. Evlilik sürecinde onda sıkıntı vardı ben daha çok ödedim. Ben bir şey alırken yaparken sormamıştım o not et ödeyeyim demişti ama evlenınce zaten bütçe ortak eşler arasında borç vs olmaz ki. Bana şuna buna para vermem dese kırılırdım

Resimdeki 5li Reşat mış , konu sahibinin bahsettiği de tekli değil 5 li istiyor. Zinciri minciri duz hesap 130 edermiş.
Ben illa o olsun nerde dedim?, herhangi bi gerdanlik almayada mi gücleri yetmiyor? Birtane tam altin ha odami pahali geliyor, yarim altin ve zincir toplasan ne kadar tutacak? Herkes yok durumu yoktur vs vs demis ama durumlari gayette var, afedersinizde kendi evi isi gücü olan gidip bir tam altin bir de zincir alamiyormu? 😄 zincir derken öyle alengirli zincirde demiyorum simdi onada laf edersiniz, bildigimiz ince düz zincir.

Ben illa o olsun nerde dedim?, herhangi bi gerdanlik almayada mi gücleri yetmiyor? Birtane tam altin ha odami pahali geliyor, yarim altin ve zincir toplasan ne kadar tutacak? Herkes yok durumu yoktur vs vs demis ama durumlari gayette var, afedersinizde kendi evi isi gücü olan gidip bir tam altin bir de zincir alamiyormu? 😄 zincir derken öyle alengirli zincirde demiyorum simdi onada laf edersiniz, bildigimiz ince düz zincir.
Siz ne alacaksınız damada?

Tam altını boynunuza takıp ne yapacaksınız?

Takiyorlar her yerde. Evlenmeden önce bazi şeylerin dibine vurdugumuz ve asssslaa geleneksel olmayan BAZI kiz arkadaslarim biizzaaat agzimi acik biraktilar yani. Birden bire asiri geleneksel 40 yillik ev hanimlarina döndüler (calişmama acisindan demiyorum bunu, calisiyorlardi) Bildiginiz o tam altinli kolyelerden de takip bileklerini bilezik doldurup kaynanalariyla, kocalariyla dugun dugun mevlut mevlut dolanmaya basladilar.
Biri boşandigi gibi fabrika ayarlarina geri döndü. 😄
Bazilarina evlenirken biseyler oluyor normalde al tak bunu disari cik desen bu ne der atar ama evlenince o tam altinli kolye bir onur nişani gibi bisey oluyor herhalde. 😁

9 yil önce bana da eşim almişti kolye küpe set şeklinde o altinli kolyeden. 😄 Oyle demişler o da almiş haberim yoktu. Bir defa takmadim ama hâlâ duruyor, cidden onun takilacak bir tarafi yok.

yani hç anlamam bu tarz şeylerden ama oğlan ev almış paramız yok demişler bunun üzerine neden tartışma çıkıyor? ne yapabilirler ki olmayan şeye

Takiyorlar her yerde. Evlenmeden önce bazi şeylerin dibine vurdugumuz ve asssslaa geleneksel olmayan BAZI kiz arkadaslarim biizzaaat agzimi acik biraktilar yani. Birden bire asiri geleneksel 40 yillik ev hanimlarina döndüler (calişmama acisindan demiyorum bunu, calisiyorlardi) Bildiginiz o tam altinli kolyelerden de takip bileklerini bilezik doldurup kaynanalariyla, kocalariyla dugun dugun mevlut mevlut dolanmaya basladilar.
Biri boşandigi gibi fabrika ayarlarina geri döndü. 😄
Bazilarina evlenirken biseyler oluyor normalde al tak bunu disari cik desen bu ne der atar ama evlenince o tam altinli kolye bir onur nişani gibi bisey oluyor herhalde. 😁

9 yil önce bana da eşim almişti kolye küpe set şeklinde o altinli kolyeden. 😄 Oyle demişler o da almiş haberim yoktu. Bir defa takmadim ama hâlâ duruyor, cidden onun takilacak bir tarafi yok.

Evlenene madalya mı takılıyor denir ya, onu çok yanlış anlamışlar herhalde 😁

Siz ne alacaksınız damada?
Ablacim, nişan yapıyorum, salona 390€ ödedim, nişan masası ve diğer masaların dekoruna 900€ ödedim, yemek + içecek 550€, fotoğrafci 850€, pasta 180€, kuaförümü ve makyajimi kendim ödüyorum kuaför 150€ makyaj 80€. Ha bide annem 500€ babam 500€ takacaktı nişanda damada :), ki normalde nişanda damada bişey takılmaz. :) normalde böyle büyük nisanlarda erkek tarafıda yok icecek veya cerez bizden olsun der ama onuda annem biz hallederiz dedi.
Yetti mi? :)

Ablacim, nişan yapıyorum, salona 390€ ödedim, nişan masası ve diğer masaların dekoruna 900€ ödedim, yemek + içecek 550€, fotoğrafci 850€, pasta 180€, kuaförümü ve makyajimi kendim ödüyorum kuaför 150€ makyaj 80€. Ha bide annem 500€ babam 500€ takacaktı nişanda damada :), ki normalde nişanda damada bişey takılmaz. :) normalde böyle büyük nisanlarda erkek tarafıda yok icecek veya cerez bizden olsun der ama onuda annem biz hallederiz dedi.
Yetti mi? :)
Bu saydıklarınız damada değil nişana harcanan şeyler. Kendi nişanınıza harcıyorsunuz bu parayı.
Damada o günün hatırası ne alıyor aileniz? Para takmak değil de bir saat bir hediye alabilirsiniz pekala

Bu saydıklarınız damada değil nişana harcanan şeyler. Kendi nişanınıza harcıyorsunuz bu parayı.
Damada o günün hatırası ne alıyor aileniz? Para takmak değil de bir saat bir hediye alabilirsiniz pekala
Ben kendisine sordum saat istermisin diye istedigi saatler 300-400€ bende onu alipta vermek istemedim. 1000€ nerde 300€ nerde. Ayrica nisani ben evde yapicaktim, kendileri biz kalabalik gelicez yermi tutsak dediler.

Ya kusura bakmayın ama öyle kocaman sarı altın zincir önünde yatırımlık çeyrek altın takmak çok kıroca ya. Gerçekten kıro duruyor. Şunun için bu kadar yüz göz olmak inanılmaz bir şey.
İki aileyi yüz göz ediyorsunuz. Bütün bu çirkinlik ve tantana çirkin bir tam altını boyna takmak için.
Bana üstüne para verseler öyle sarı çeyrek altınla gezmem yanş.

X