Erkek İnfertilitesi Sperm düşüklüğü ve Proxeed Plus

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bence de geç değil hele günümüzde düşünürsek 40' ın üstünde anne olanlar var hem ben istemeye başladığımda 34 yaşındaydım. Canım eşinde sorun olabilir belki bir bakılmasında fayda var çünkü zaman kaybı oluyor hiçbir sorun olmayabilir de ama içiniz rahat eder azından

Aynen bi gitsin baktirsin zamani geldi de gecti bile

Kızlar merhaba. Biliyorum bu sorunu yaşayan çok fazla kişi var aslında hali hazırda bu isimle açılmış konu da var ancak daha yeni tarihli bir başlığımız olsun bıradan konuşalım istedim hem de sıkıntılarımızı paylaşalım. 1.5 senedir evliyim ve yaklaşık 9-10 aydır da bebek istiyorum. Öncesinde ben doktora gittim kontrollerimi yaptırdım hiçbir problem yok ancak bir türlü hamile kalamıyorum. Geçtiğimiz ay sonunda eşimi de ikna ettim ve gidip sperm testi yaptırdı. Tabii görünce ben şok hepi topu 3 milyon sperm var . Aradan 1 ay geçti başka bir hastanede bu sefer üroloji dr una görünerek bir test daha yaptırdı sonuç 2 milyon sperm.
Varikosel yok, hormonlar normal, morfoloji normal. Ama eşim biraz kilolu ve bekarken özellikle beslenmesine hiç dikkat etmemiş sanırım asıl problem buradan kaynaklanıyor. Doktorumuz Advance Plus diye adı sanı duyulmamıs bir vitamin önerdi. Ben ilacı ve markayı araştırdım doğru düzgün kullanan bile bulamadım muhtemelen doktorların prim için yazdığı şeylerden biri. Daha sonra proxeed plus ı buldum ve 2 kutu alıp kullanmaya başladık.
Ancak şimdiye kadar 2 kadın doğum doktoruyla da görüştüm ikisi de direkt tüp bebek önerdi. Ama biz proxeed kullanmaya başladık dediğimde ''zaten 2 milyon çıkmış %100 artsa nolacak'' gibisinden açıkcası moralimi bozdular.
Bunların yanında ekşi'de olsun burada ve başka forumlarda olsun Proxeed plus ile 70-80 milyonlara kadar sayısı yükselenleri okudum. Neye inanacağımı şaşırdım.
Biraz uzattım kusura bakmayın ama aynı stresi yaşamayan bilemez. Biraz umut için yazmadığımız okumadığımız yer kalmıyor
Şimdi sevgili arkadaşım öncelikle şunu soylim Allah her insanın merhametli olaniyla karşılaştırsın.doktorun da.mesela size yüzde yüz olsa ne olur demiş..eee ?yani? Olmayacak miymiş buna o mu karar veriyor yoksa yukarda ki mi? Bizim değerimiz çok kötüydü morfoloji ise yüzde sıfır anormaldi.ve doktor eşime senin çocuk sahibi olman imkansız bir milyonda bir demiş.umut yok direk tüp Bebek demişti.hemde bu doktor çok ünlü profesör capanin doktoru ateş Kadıoğlu.ama ben naptim buna o karar veremez imkansız diyeee bişey yok dedim başladım araştırmaya proxxed plus rastladım araştırdım kafa patlattım resmen ve sipariş etmeye karar verdim.ucuz bişey de değil pahalı ama vesiledir ya denicem dedim aldım ve 3 ay devam ettim artık yok baktım olmuyor demek ki ise yaramicak diyerek 4.kutuyu almicam dedim kız kardeşim de bana saçmalama ilaç zaten düzenli en az üç ay kullanımda etkisini gösterir nasıl kullandirmam diyorsun dedi ve 4.kutuyu sipariş etti.onu da kullandık ve son bir paketi kala dördüncü bitiyordu ki hamile olduğu mu öğrendim.asla ama asla imkansız diye birşey yok.hele de bunu insanoğlu diyorsa.pardon sen kimsin ?? Sümme haşa Allah misin böyle karar veriyorsun insanları umutsuzluğa sürüklüyosun.rabbim verecekmis demekki o ilacı vesile etti.eger varsa nasibinde isterse bütün dünya imkansız desin.verecek olana yoktan var edene bir evlat vermek zor mu.ama vermeyecekse de çok sağlıklı eşler de görüyoruz çocukları olmuyor herşey nasip kısacası asla ümitsizliğe kapılıp imkansız demeyin dualara sığınıp Allah'tan isteyin çok samimi inanın ufacık biseyi vesile edip yine veriyor.buna başka hiç kimse karar veremez.bana da olmaz imkansız demişti doktor yani ancak mucize olur ki mucizenin de imkanı yok ille de tüp bebek ona da yüzde yüz garanti yine vermiyorum dedi.sevgili arkadaşım çok uzun oldu kusura bakma çok öfkeli olduğum için insafsız merhametsiz insanlara karşı böyle döktüm içimi.sen sebep ara ve Allah'a sığın inan çok inan verecektir.vallahi imkansız dendiği halde bile kendimle başbaşa kalınca gülüyordum biliyorum vereceksin Allah'ım sadece zamanını brkliyosun derdim hep sen kadirsin istersen olur ve ben senden hep istedim ve hep isticem duamda ısrarcı olacam ve sen elbette kapına geleni boş cevirmessin diyordum vallahi için her zaman yemyeşil bembeyazdı asla karamsarlığa kapilmadim.inan iste ve ilacı da kullan senin de vesilen o ilactatir kimbilir 🕊️🕊️🕊️🕊️

Şimdi sevgili arkadaşım öncelikle şunu soylim Allah her insanın merhametli olaniyla karşılaştırsın.doktorun da.mesela size yüzde yüz olsa ne olur demiş..eee ?yani? Olmayacak miymiş buna o mu karar veriyor yoksa yukarda ki mi? Bizim değerimiz çok kötüydü morfoloji ise yüzde sıfır anormaldi.ve doktor eşime senin çocuk sahibi olman imkansız bir milyonda bir demiş.umut yok direk tüp Bebek demişti.hemde bu doktor çok ünlü profesör capanin doktoru ateş Kadıoğlu.ama ben naptim buna o karar veremez imkansız diyeee bişey yok dedim başladım araştırmaya proxxed plus rastladım araştırdım kafa patlattım resmen ve sipariş etmeye karar verdim.ucuz bişey de değil pahalı ama vesiledir ya denicem dedim aldım ve 3 ay devam ettim artık yok baktım olmuyor demek ki ise yaramicak diyerek 4.kutuyu almicam dedim kız kardeşim de bana saçmalama ilaç zaten düzenli en az üç ay kullanımda etkisini gösterir nasıl kullandirmam diyorsun dedi ve 4.kutuyu sipariş etti.onu da kullandık ve son bir paketi kala dördüncü bitiyordu ki hamile olduğu mu öğrendim.asla ama asla imkansız diye birşey yok.hele de bunu insanoğlu diyorsa.pardon sen kimsin ?? Sümme haşa Allah misin böyle karar veriyorsun insanları umutsuzluğa sürüklüyosun.rabbim verecekmis demekki o ilacı vesile etti.eger varsa nasibinde isterse bütün dünya imkansız desin.verecek olana yoktan var edene bir evlat vermek zor mu.ama vermeyecekse de çok sağlıklı eşler de görüyoruz çocukları olmuyor herşey nasip kısacası asla ümitsizliğe kapılıp imkansız demeyin dualara sığınıp Allah'tan isteyin çok samimi inanın ufacık biseyi vesile edip yine veriyor.buna başka hiç kimse karar veremez.bana da olmaz imkansız demişti doktor yani ancak mucize olur ki mucizenin de imkanı yok ille de tüp bebek ona da yüzde yüz garanti yine vermiyorum dedi.sevgili arkadaşım çok uzun oldu kusura bakma çok öfkeli olduğum için insafsız merhametsiz insanlara karşı böyle döktüm içimi.sen sebep ara ve Allah'a sığın inan çok inan verecektir.vallahi imkansız dendiği halde bile kendimle başbaşa kalınca gülüyordum biliyorum vereceksin Allah'ım sadece zamanını brkliyosun derdim hep sen kadirsin istersen olur ve ben senden hep istedim ve hep isticem duamda ısrarcı olacam ve sen elbette kapına geleni boş cevirmessin diyordum vallahi için her zaman yemyeşil bembeyazdı asla karamsarlığa kapilmadim.inan iste ve ilacı da kullan senin de vesilen o ilactatir kimbilir 🕊️🕊️🕊️🕊️

Size neden doktor olmaz dedi? Varikosel varmıydı ?

Canım çok teşekkür ederim vakit ayırıp uzun uzun anlatmıssın beni rahatlatmak için Allah razı olsun :KK200: Ben de olacağına inanıyorum. İlacıhala kullanıyoruz bakalım olursa olmazsa bu sefer de tüp bebek deneyeceğim. Ne yapalım bizimki zor yoldan olacakmıs Allah başka dert vermesin

Merhaba şu an çok mutlu oldum sanırım sizde de varikosel sorunmuş. Demek ki varikosel olunca da takviye vitaminler işe yarıyormuş.

Benim de eşim bir ay önce varikosel ameliyatı oldu bizim sorunumuz ileri hareket. Diğer degerler normaldi. Proxeed plus 3.kutudayiz onun yanında l arginin ve giseng içeren bir vitamin sabahları caksir koku suyu, incir kuru akşamları da keciboynuzu kürü veriyorum biraz abartı mi bilmiyorum.bunlarin yanında brezilya cevizi fındık kabak çekirdeği badem ceviz vb. Düzenli tüketiyor 2 ay sonra sperm testi yapılacak sonucu paylaşırım umarım o a gerek kalmadan gebelik olur

Doktorlar cok acımasız. Yoktan var eden ,ol diyince olduran rabbim var. 21 senelik evliyim,5 tüp bebek ve nice tedavilerr....eşimin varikoseli var,sperm 2 2.5 milyon ,marfoloji için yetersiz diyor .doktorlar olmaz diyor .proxeed , evicap ,keci boynuzu özü ne inş baslıyorz yine ...ümit bitmez...mücadelemizi edelim inş ,rabbim karsılıgını nasip etsin cumlemize

Doktorlar cok acımasız. Yoktan var eden ,ol diyince olduran rabbim var. 21 senelik evliyim,5 tüp bebek ve nice tedavilerr....eşimin varikoseli var,sperm 2 2.5 milyon ,marfoloji için yetersiz diyor .doktorlar olmaz diyor .proxeed , evicap ,keci boynuzu özü ne inş baslıyorz yine ...ümit bitmez...mücadelemizi edelim inş ,rabbim karsılıgını nasip etsin cumlemize
Amin insallah Allah isteyen herkese versin. Tüp bebekte neden olmadı acaba embriyo mu oluşmuyor hangi aşamada sorun yaşadınız?

Allah hayırlı evlat nasip etsin.Varikosel ve reflü ciddi sorun eşim kasım ayında ameliyat oldu.Sayı ve hız arttı çok şükür ciddi yükselme oldu.Morfoloji değişiyor ameliyattan önce bazı yerde 1 bazı yerde 0 bazı yerde 2 çıkıyordu krugere göre.Şimdi 0 çıkan yerde 4 mavi lab. 10 düzen lab.2 çıktı.Bakandan bakana fark ediyor. Henüz gebe kalamadık bakalım Rabbim hayırlısını nasip etsin

Merhaba biz de aynı süreçlerle uğraşıyoruz kızlar eşimde sayı 13 milyondu ve hareketi iyiydi o zamanlar proxeed plus kullanmaya başladı sayıyı artırmak için. Sonra covid geçirdik ve atlattıktan sonra tekrar kontrole gitti. Şuan sayı 80 milyonu geçti ama malesef toplam hareket çok azalmış durumda. Aynı durumla karşılaşan var mı?

Merhaba eşiniz klomenı ne kadar süre kullandı ve neye göre başlıyor biz kadınlar adetin 3 ile 5 gunu arasında erkeklerde nasıl kullanimi

Amin insallah Allah isteyen herkese versin. Tüp bebekte neden olmadı acaba embriyo mu oluşmuyor hangi aşamada sorun yaşadınız?
Tüp bebekle 2 kere gerçekleşti hamilelik ama sperm gücsüz zayıf oldugu için devam etmedi hamilelik.embriyoda zayıf oluyor cünkü.

Allah hayırlı evlat nasip etsin.Varikosel ve reflü ciddi sorun eşim kasım ayında ameliyat oldu.Sayı ve hız arttı çok şükür ciddi yükselme oldu.Morfoloji değişiyor ameliyattan önce bazı yerde 1 bazı yerde 0 bazı yerde 2 çıkıyordu krugere göre.Şimdi 0 çıkan yerde 4 mavi lab. 10 düzen lab.2 çıktı.Bakandan bakana fark ediyor. Henüz gebe kalamadık bakalım Rabbim hayırlısını nasip etsin
Amin cümlemize inş🤲 ameliyattan sonra fark etmiş sizin bu güzel birşey. Bizim farketmedi sonuçlar ameliyattan sonra.

Konu açılalı baya olmuş ama bende aynı konudan muzdaripken çok araştırma yaptım bi faydam dokunabilir diye düşündüm benim de eşimde oligospermi vardı sayı az ve hareketsizdi önce vitagest diye bir ilaç verdi kadın doğum uzmanı bir ay onu kullandı daha sonra doçent bir üroloğa göründük proxeed Plus ve Artmed (bunun isminden emin değilim ) ilaç yazdı ikisinden birini alıp kullanın dedi biz araştırmalarımız sonucu proxeed i tercih ettik iyi ki de tercih etmişiz 4. Ncü kutu bitmeden yani iki ay dolmadan hamile olduğumu öğrendim bilinçsizlik yüzünden 1 yıldır çocuğumuz olmuyor diye kendimizi yedik bitirdik siz öyle yapmayın öncelikle bilgili ve ilgili bir doktor bulun kendinize birde çok zor olacak ama stres etmeyin Eşimin ilk sperm testine göre total sperm sayısı 24 milyondu 60 milyona ulaştı belki daha fazlası olmuştu test yaptırmamıştık henüz ki gebeliğimi öğrendim Bu arada eşim düzenli olmasa da keçiboynuzu özünü de yedi sabah akşam,mümkün olduğunca meyve bitter çikolata vs. Sigarayı bıraktı .Tabi bu sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir ama biz faydasını gördük umarım sizler içinde herşey güzel olur sevgiler 🙏🏻🤍

IMG_20220223_002256.jpg
baya zaman geçmiş ama yazmak istedim sizce bu değerler nasıl bizimde olmuyor
IMG_20220223_002653.jpg

Hanımlar merhaba konu baya eski fakat yazmak istedim bilgisi olanlar tecrübe edenler ve sonuç alanlar bilgilendirirse çok memnun olurum eşim sperm sayısı oldukça fazla fakat morfoloji bir ileri hareket sıfır ilaç verdi doktor keçi boynuzu kaynatıp suyunu iciriyorum bu ay test vercek tekrar artmamis ise değer tüp bebek yaptıralım dedik bu halde yaptirip sonuç alan oldumu

X