Erkek İnfertilitesi spermiogram testi canlı sperm bulunamaması

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Ne olur spermiyogram ı devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde değil tüp bebek merkezinde yaptırın. Benim eşimde 2 defa varikosel ameliyatı oldu ilki başarısızlık ile sonuçlandı. Her ameliyattan 3 ay sonra test yaptık hatta farklı yerlerde de yaptırdık sıfır sperm. Azosperm dendi. Gidin tüp bebeğe başlayın micro tese yapın inş sperm bulunur dedi. Psikolojikmen alt üst olduk. Tup bebek merkezinde ise sperm 3 4 tane olsada bulundu,donduruldu. Tese de de biraz bulundu. Transferim yapıldı. 5 gün oldu yapılalı. Umutsuz olmayın en kısa zamanda şifa bulursunuz inş. Bakalim bizi neler bekliyor 1 hafta sonra kan testi yapacam. Lütfen spermiyogram ı hastanelerde yapmayın. Biz çok zor günler yaşadık bu yüzden siz yaşamayın. Orda yapılan test sıralamaları aynı değil. Daha detaylı...

Ne olur spermiyogram ı devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde değil tüp bebek merkezinde yaptırın. Benim eşimde 2 defa varikosel ameliyatı oldu ilki başarısızlık ile sonuçlandı. Her ameliyattan 3 ay sonra test yaptık hatta farklı yerlerde de yaptırdık sıfır sperm. Azosperm dendi. Gidin tüp bebeğe başlayın micro tese yapın inş sperm bulunur dedi. Psikolojikmen alt üst olduk. Tup bebek merkezinde ise sperm 3 4 tane olsada bulundu,donduruldu. Tese de de biraz bulundu. Transferim yapıldı. 5 gün oldu yapılalı. Umutsuz olmayın en kısa zamanda şifa bulursunuz inş. Bakalim bizi neler bekliyor 1 hafta sonra kan testi yapacam. Lütfen spermiyogram ı hastanelerde yapmayın. Biz çok zor günler yaşadık bu yüzden siz yaşamayın. Orda yapılan test sıralamaları aynı değil. Daha detaylı...
cok tesekkürler insallah hayırlısı olur sizin icin de hepimiz icin.kesinlikle doğru en sagliklisi tüp bebek merkezleri

cok tesekkürler insallah hayırlısı olur sizin icin de hepimiz icin.kesinlikle doğru en sagliklisi tüp bebek merkezleri
Teşekkür ederim inş hepimiz için güzel haberler olur. Biz yasayan biri olarak kesinlikle tüp bebek kliniğini tercih ettiriyoruz herkese. Ne olur dikkate alın... Guzellikler sizinle olsun...

Hanımlar Benimde eşime doktor ezosperm dedi doğal yolla çocuğunuz olmaz dedi hemen hemen 1 sene sonra tekrar gittik be tedavisiz sonuç 15 bin canlı sperm
Merhaba arkadasim cok gecmis olsun insallah en kisa surede hayirlisiyla yavrunuzu kucaginiza almak ta nasip olur. Her sey Allahu teala'dan iste nasip kismet masallah :) Ama tabi ki sasirdim sebeplere de yapismak lazim neticede bu surecte tedavi uygulamadik dediniz ama yine de merak ettim ne yedi ne icti beyiniz :KK66:

Merhaba arkadasim cok gecmis olsun insallah en kisa surede hayirlisiyla yavrunuzu kucaginiza almak ta nasip olur. Her sey Allahu teala'dan iste nasip kismet masallah :) Ama tabi ki sasirdim sebeplere de yapismak lazim neticede bu surecte tedavi uygulamadik dediniz ama yine de merak ettim ne yedi ne icti beyiniz :KK66:
Teşekkür ederimm canım inşallah Allah hepimize sağlıklı evlat nasip etsin :) bi kaç kür uyguladık kendimizce şükür omlarda iyi gelmiştir çok dualar ettik omlarda iyi gelmiştir doktorumız demişti 3 ayda bir hücreler kendini yeniler diye bizde çok şaşkınız hala inanamadık çünkü böyle bişey duymamıştım bende hep amaliyat araştırıyorum ama Allah’ın hikmeti sizin sorununuz ne

Teşekkür ederimm canım inşallah Allah hepimize sağlıklı evlat nasip etsin :) bi kaç kür uyguladık kendimizce şükür omlarda iyi gelmiştir çok dualar ettik omlarda iyi gelmiştir doktorumız demişti 3 ayda bir hücreler kendini yeniler diye bizde çok şaşkınız hala inanamadık çünkü böyle bişey duymamıştım bende hep amaliyat araştırıyorum ama Allah’ın hikmeti sizin sorununuz ne
Masallah Allahu teala nazarlardan muhafaza buyursun :) benim esimde azosperm 15 yul once olk esiyle tese ameliyatiyla sperm bulunmus ama 3 kez dusukle sonuclanmis yaslar geciyor nasip kismet sansimizi deneyelim dedik benim yas 37 esim 41. Suanda henuz eksik tahlilleri vs toparliyoruz. Hormonlarda pek problem yok gibi esimin. Zamaninda tikaniklik demisler eski sonuclarini almak ocin dilekce yaziyoruz tup bebek ve tese denemesi yaptiklari hastanelerin bashekimliklerine onden transrektal ve renkli ush yaptiracagiz ay sonu celalettin peru diye bir doktor var ondan randevu aldik gidecegiz nasipse. Bende ayrica yumurtalima baktirdim bugun yumurta olusmus ama hormonlar problemli bakalim ya nasip hayirli ise Rabbim nasip etsin degilse taktirine riza gostermek nasip etsin. :) ilk karar vermeden once ruyamda coban cokerten otu gormustum sonra bir baktim damar acici ozelligi var hayir olsun bazen diyorum al kaynat icir baskada ugrasma bugun cok dua ettim Allahim dedim hayirlisi tabiki ama bosa emek harcamayalim olmayacaksa ama tabinbilemiyoruz bizim bosa dedigimizde de hayir olabilir

Sormayi unuttum kur ne uygulamistiniz birde dua beklerim :)

Sormayi unuttum kur ne uygulamistiniz birde dua beklerim :)
İnşallah Allah gönlünüze göre versin zor işler Yani beklemek tedavi süreçleri çok yıpratıcı ama her şerde bi hayır vardır Allah’a sığınıyoruz biz bi aktara özel hazırlattık bide bala tarhun otu zencefil zerdeçal hepsinin gramları var kağıt şuan yanımda değil istersen tam veririm bide onu yedi eşim hergğn hurma zem zem içti sebep işte şuanda sperm sayımız az ama şükür inşallah nasip olır evlat hepimize bende hsg çekildim bekliyoruz Yani dua edicem sizede :)

İnşallah Allah gönlünüze göre versin zor işler Yani beklemek tedavi süreçleri çok yıpratıcı ama her şerde bi hayır vardır Allah’a sığınıyoruz biz bi aktara özel hazırlattık bide bala tarhun otu zencefil zerdeçal hepsinin gramları var kağıt şuan yanımda değil istersen tam veririm bide onu yedi eşim hergğn hurma zem zem içti sebep işte şuanda sperm sayımız az ama şükür inşallah nasip olır evlat hepimize bende hsg çekildim bekliyoruz Yani dua edicem sizede :)

rica etsem yazabilirmisiniz aktardan aldiginiz karisimda neler var

Genetik kaynaklı azospermi tedavi edilebilir mi tahlil sonçlarını daha doktora gösteremedik sıkıntıdan patlıycam

Hastaneler çok üstünkörü bakıyor . Bizim hastanelerde hiç çıkmıyor ama tüp bebek merkezlerinde 1-2 çıkıyor bazen
aksamdan beri eşime özelde sperm testi vermesi icin dil dokuyorum ama nafile.

sanki kendisi icin degil de bakkal nurettin amca icin ugrasiyorum gibi bir tavri var.

boyle olunca da beni bir sinir basıyor.

aksamdan beri eşime özelde sperm testi vermesi icin dil dokuyorum ama nafile.

sanki kendisi icin degil de bakkal nurettin amca icin ugrasiyorum gibi bir tavri var.

boyle olunca da beni bir sinir basıyor.
Sorun erkekte olunca daha zor oluyor sanırım . İkna etmek için çabalamak ayrı dert bi de üzülmesinler diye dik durmaya çalışmak da zor . Rabbim yardımcımız olsun

Sizin sonuç ne oldu acaba inşaAllah pozitiftir

Evet kesinlikle arkadasim sana katiliyorum bu konuda.biz ilk ozel hastanede yaptirdik spermiyogram canlilik hic yoktu daha sonra eah da yaptirdik oradada canlilik cikmadi psikolojimiz coktu resmen daha sonra tup bebek merkezinde gidip yaptirdik %2 canlilik cikti ve biz tekrar ayaga kalktik ve tedaviye inanarak devam ediyoriz ins.degerlerimiz artar.ins bu yolda ugrasan herkesin cabasi cvp bulur

X