Erkek İnfertilitesi Sprem testinden anlayan arkadaşlar acil yardım

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

tzlm

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2022
168
143
24
Arkadaşlar eşimin sprem testini aldım, ama anlayamadım doktor randevumuza 2 hafta var. Anlayan arkadaşlar yardımcı olursalar çok sevinirim

Eklentiler

• 25BC77BA-6695-4647-98F2-0838F4A567D0.jpeg
    25BC77BA-6695-4647-98F2-0838F4A567D0.jpeg
    114,2 KB · Görüntüleme: 168
Arkadaşlar eşimin sprem testini aldım, ama anlayamadım doktor randevumuza 2 hafta var. Anlayan arkadaşlar yardımcı olursalar çok sevinirim
Spermde Morfoloji (şekil bozuklugu) gorunuyor
Ileri hizlilik baya dusuk, %77 si de hareketsiz..
Sperm sayısı da olması gerekenden düsük.
Evet biraz kotu bir sonuc;(

Ama tup bebek vs dusunuyorsaniz , bunlarin pek bir onemi kalmiyor cunku labr.ortaminda döllendiriyorlar..
Üroloji dr u en dogrusunu soyler, iyi bir dr bulun.

Ama bence , erkek infertilesi icin keci boynuzu pekmezi falan yesin eşin. Iyi geliyor diye okumustum. Dr a gideceginiz vakte kadar beslenme/vitaminlerine vs dikkat etsin
Saglikli gunleriniz olsun
Uzulme,canını sıkma
Tüp bebek vs dusunuyorsaniz erkek infertilesinin cozumu daha kolay kadınlardaki soruna gore.. 🙏

Spermde Morfoloji (şekil bozuklugu) gorunuyor
Ileri hizlilik baya dusuk, %77 si de hareketsiz..
Sperm sayısı da olması gerekenden düsük.
Evet biraz kotu bir sonuc;(

Ama tup bebek vs dusunuyorsaniz , bunlarin pek bir onemi kalmiyor cunku labr.ortaminda döllendiriyorlar..
Üroloji dr u en dogrusunu soyler, iyi bir dr bulun.

Ama bence , erkek infertilesi icin keci boynuzu pekmezi falan yesin eşin. Iyi geliyor diye okumustum. Dr a gideceginiz vakte kadar beslenme/vitaminlerine vs dikkat etsin
Saglikli gunleriniz olsun
Uzulme,canını sıkma
Tüp bebek vs dusunuyorsaniz erkek infertilesinin cozumu daha kolay kadınlardaki soruna gore..
O kadar güzel ayrıntılı yazmışsınız teşekkür ederim. Üzülmemek elde değil çocuk sahibi olamayı çok istiyorum. 1 yıldır çok denedik herkes sorun bende sanmıştı eşimin ailesi kısırım gibi davranıyorlardı şimdi daha çok üzüldüm… acaba bu süreç çok sürer mi tüp bebek falan ?

Sperm testinin önemli olanları sperm sayısı, morfoloji ve ileri hareketli sayısı. Eşinizin değerleri düşük maalesef.

Eşinizin değerleri düşük doktorun ne yorumu oldu nasıl bir tedavi başladı

Eşinizin değerleri düşük doktorun ne yorumu oldu nasıl bir tedavi başladı
Evet doktorda söyledi değerleri çok düşük. Bizden bazı testler istedi bu tesler hemen çıkmıyor.Hormon testi, genetik testi, ultrason ve tekrardan sprem testi bunlar hepsini verdik Ocak ayın 25’de tekrardan gideceğiz ona göre bize nasıl bi tedavi olacağımızı söyleyecek.

Evet doktorda söyledi değerleri çok düşük. Bizden bazı testler istedi bu tesler hemen çıkmıyor.Hormon testi, genetik testi, ultrason ve tekrardan sprem testi bunlar hepsini verdik Ocak ayın 25’de tekrardan gideceğiz ona göre bize nasıl bi tedavi olacağımızı söyleyecek.
Sadece genetik testin sonucu uzun suruyor diğerntestlerin sonucunu aldınız mı

Raporlar şuan yanımda değil eşimde yoksa atardım. Peki ilk ne tedavi gördünüz biraz anlatırmısınız
Bikaç doktorda tedaviye başladık maddi dueumdan dolayı tedaviler hep yarım kaldı. hormon tedavisi falan gordu eşim ve çift taraflı varikosel vardı. en son bi doktor bulduk istanbulda onda tedavi goruyor şuan eşim varikosel ameliyatı oldu çift taraflı olarak. çarşamba kontrolumuz var kullanması gereken ilaçları falan ozaman verecek. bize dna hasar ve genetik test de yapıldı temiz çıktı

İnşAllah güzel sonuçlar alırsınız en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz. Bizde daha var doktor randevumuz gelene kadar bu acı keder beni bitirecek bakalım zaten eşimle git gide iletişimimiz kötü gidiyor, çok agresifleşti ne desem yanlış anlıyor bakalım hayırlısı.

İnşAllah güzel sonuçlar alırsınız en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz. Bizde daha var doktor randevumuz gelene kadar bu acı keder beni bitirecek bakalım zaten eşimle git gide iletişimimiz kötü gidiyor, çok agresifleşti ne desem yanlış anlıyor bakalım hayırlısı.
Nekadar okdu durumu oğreneli sizin.? ilk zamanlar oyle oluyor biyerden sonra birbirinize kenetlenip Allaha bırakıyorsunuz elden gelen birşey yok çünkü. İnşallah sizinde biran evvel bebişiniz okur iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Nekadar okdu durumu oğreneli sizin.? ilk zamanlar oyle oluyor biyerden sonra birbirinize kenetlenip Allaha bırakıyorsunuz elden gelen birşey yok çünkü. İnşallah sizinde biran evvel bebişiniz okur iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
Bir ay olacak işte tahlil sonuçlarını bekliyoruz bakalım. Bende çok teşekkür ederim. İyi haberlerinizi bekliyorum burda unutmayın ❤️

X