Surekli bizim yanimizda kavga eden çift

Bizim bir aile dostumuz var (turk), Amerikaya 3-4 yıl once gelmişler ve yolumuz kesişti, muhabbetimiz de uyunca ailecek görüşmeye başladık. Baslarda eglenceli idi hep beraber (ben ve esim, onlar kari koca ve cocuklarimiz) güzel vakit geçiriyorduk, sürekli bize geliyorlar, arada biz gidiyoruz, ben kadınla telde görüşüyorum baya da canayakinlar vs vs.
Tabi samimiyetten dolayı bu çift bizim yanımızda tartisip, kavga edip, atisiyordu. Bize sorunlarını anlatıyorlar, biz de dertlerini dinleyip derman olmaya calisiyorduk, aralarını bulmaya calisiyorduk. Belli bir zamana kadar esim ve ben bunu normal goruyorduk, ne yapsınlar gurbette kimseleri yok en yakınları biziz gibisinden.
Ama artık son gelisleri bizi çok rahatsız etti. Bunlar bize yatılı geldi (2-3 gun kadar) Ilk gun yine dert dinlemek ile gecti, kadın ağlıyor, kocası konuşuyor, biz moral vermeye calisiyoruz vs. 2. 3. gun artık bunlar bağıra cagira evimizde kavga etmeye başladı (şiddet yok ama ortaligi inletiyorlar bağıra cagira, kadın ağlıyor bir yandan falan ) Esim ve ben yine moral vermeye calistik, düzeltmeye calistik. Sonra kocası ben araya bulmaya calisirken sinirle beni tersledi yatmaya gitti. Sabah oldu ben kahvaltı hazırlıyorum, kadın kocasına sataşıyor oturduğu yerden. Ben de X yardim eder misin kahvaltıya dedim, bana ne neden ben yardim ediyorum erkekler etsin dedi,esim ve adam kalktı yardim etti, sonra diyor ki oh iyi oldu Boyle erkekler calisacak. dedim ki ama ben sana kirildim çünkü yardim istedim, kalkmadın bile, bu da gelmiyorum da yemiyorum da o zaman dedi, sofraya gelmedi. yapma şöyle gel sofraya zaten kotuyum dedim (kayinvalidemde kanser riski vardi ve ben sabaha kadar aglamistim, esim de uzundu ve bunu biliyordu. ) bana ne ben de kotuyum dedi. esi cagirdi, benim esim cagirdi zoraki oturdu sofraya. ben de uzatmadım artık misafir diye ama bu hareketleri beni fazlası ile rahatsız etti
Simdi de kari koca sabahtan aksama kadar yanak yanağa, sarma dolAS instagrama resim koyuyor. O kadar dengesizler ki bizim yanımızda ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar, sonra da yanak yanağa fotolar, gezmeler, tatiller, canim cicimler.... Bu bir defalık da degil üstelik her kavgadan sonra boyle. Bir de kadın sürekli beni arıyor, açmıyorum, mesaj yazıyor mecbur cevap veriyorum.
Size sorum su bu kadına kirici olmadan bu hissettiklerimi/kirginligimi ve beni sabah kahvaltıda çok rahatsız ettigini nasıl anlatmalıyım? Yani her defasinda kavga etmelerinden rahatsız oluyoruz, bizim kaç yıllık evliliğimizde Boyle kavgalar yaşanmadı kendi evimizde
Çocuğunuzun psikolojisinden daha mı önemli gerçekten boktan insanları kırıp hayatınızdan def etmek ?? Benim evimde hangi vasifta olursa olsun evladımin duyacağı şekilde hiçbir insan evladı bağırıp cagiramaz

Bizim bir aile dostumuz var (turk), Amerikaya 3-4 yıl once gelmişler ve yolumuz kesişti, muhabbetimiz de uyunca ailecek görüşmeye başladık. Baslarda eglenceli idi hep beraber (ben ve esim, onlar kari koca ve cocuklarimiz) güzel vakit geçiriyorduk, sürekli bize geliyorlar, arada biz gidiyoruz, ben kadınla telde görüşüyorum baya da canayakinlar vs vs.
Tabi samimiyetten dolayı bu çift bizim yanımızda tartisip, kavga edip, atisiyordu. Bize sorunlarını anlatıyorlar, biz de dertlerini dinleyip derman olmaya calisiyorduk, aralarını bulmaya calisiyorduk. Belli bir zamana kadar esim ve ben bunu normal goruyorduk, ne yapsınlar gurbette kimseleri yok en yakınları biziz gibisinden.
Ama artık son gelisleri bizi çok rahatsız etti. Bunlar bize yatılı geldi (2-3 gun kadar) Ilk gun yine dert dinlemek ile gecti, kadın ağlıyor, kocası konuşuyor, biz moral vermeye calisiyoruz vs. 2. 3. gun artık bunlar bağıra cagira evimizde kavga etmeye başladı (şiddet yok ama ortaligi inletiyorlar bağıra cagira, kadın ağlıyor bir yandan falan ) Esim ve ben yine moral vermeye calistik, düzeltmeye calistik. Sonra kocası ben araya bulmaya calisirken sinirle beni tersledi yatmaya gitti. Sabah oldu ben kahvaltı hazırlıyorum, kadın kocasına sataşıyor oturduğu yerden. Ben de X yardim eder misin kahvaltıya dedim, bana ne neden ben yardim ediyorum erkekler etsin dedi,esim ve adam kalktı yardim etti, sonra diyor ki oh iyi oldu Boyle erkekler calisacak. dedim ki ama ben sana kirildim çünkü yardim istedim, kalkmadın bile, bu da gelmiyorum da yemiyorum da o zaman dedi, sofraya gelmedi. yapma şöyle gel sofraya zaten kotuyum dedim (kayinvalidemde kanser riski vardi ve ben sabaha kadar aglamistim, esim de uzundu ve bunu biliyordu. ) bana ne ben de kotuyum dedi. esi cagirdi, benim esim cagirdi zoraki oturdu sofraya. ben de uzatmadım artık misafir diye ama bu hareketleri beni fazlası ile rahatsız etti
Simdi de kari koca sabahtan aksama kadar yanak yanağa, sarma dolAS instagrama resim koyuyor. O kadar dengesizler ki bizim yanımızda ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar, sonra da yanak yanağa fotolar, gezmeler, tatiller, canim cicimler.... Bu bir defalık da degil üstelik her kavgadan sonra boyle. Bir de kadın sürekli beni arıyor, açmıyorum, mesaj yazıyor mecbur cevap veriyorum.
Size sorum su bu kadına kirici olmadan bu hissettiklerimi/kirginligimi ve beni sabah kahvaltıda çok rahatsız ettigini nasıl anlatmalıyım? Yani her defasinda kavga etmelerinden rahatsız oluyoruz, bizim kaç yıllık evliliğimizde Boyle kavgalar yaşanmadı kendi evimizde
Böyle açık açık biz sizinle görüşmek istemiyoruz deyin çünkü bu çift size zarar verir demedi demeyin. Bu tip çok gördüm birbirini evde yiyip instagrama canım kocam postları atarlar 🤭 toksik insanlardan uzak durmalısınız. Ha bide kırılırsa kırılsın sizin kırıldığınız az mı?

insanların yeri geldiğinde tatlı-sert uyarmayı, gerekirse de azarlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Kırılmasın, ay şöyle olur diye düşünen yalnız siz oluyorsunuz karşıdaki umursamıyor bile.

Yani şu söylediklerinizi ben annemin evinde yapamam hadi git evine orda kavga et der. Bende böyle yetistirildigim için evimde biri böyle kavga etse bende evinize gidin çocuklarım bu travmayı yaşamak zorunda değil bende kimsenin hizmetçisi değilim derim . Size de bunu öneririm. Sanki başka bir konunuz daha vardı sizin böyle bir ay kalmalı gelmişlerdi . Siz arkadaşlık ilişkisi kurmayın bence insanlarla. Ya da dışarda gorusmeli kurun neden kendinizi kullandiriyorsunuz ki ?

Yazin arkadaşım geldi avrupadan 16 gun ailecek evimde kaldı, yedi, icti, dolaplarımı acil çok rahat yiyip ictiler, 16 gun boyunca herseyi biz ödedik, 1$ harcamadılar üstelik sürekli de laf koydu, 3 gun cocuklarini bana bırakıp kocası ile gezmeye gitti, diger günlerde de çocukları bırakıp bırakıp ciktilar. Inanin son gun bile dolabımdaki dondurmayı yemişler, esim ve bana bir lokma ayirmamislar. Gittikten sonra da hala bana trip attı, laf koymali mesajlar yazdı, gecen gun de "selam nasılsın, sana kizginligim gecti, bir arayıp sorayım dedim" diye mesaj yazmış, icimden küfürler yazmak geldi tobe estagfurullah dedim, cevap vermedim.

Bu arkadas sürekli evime yatılı geliyor, anne baba evine gelmişim gibi diyor, yanımda kari koca kavgası yapıyor, son geldiginde bana laf koyuyorlar gidiyorlar, gidince de arayıp soruyor hala ama yüzüne karşı ters olmadığım icin rahatsız oldugumuzun asla farkında degil

Baska bir arkadas grubunda dengesiz bi zorba tarafından yogun olarak zorbalığa maruz kalıyorum, sürekli beni manipüle ediyor.

Diger insanlar evime uc kere geliyorsa bir kere davet etmiyorlar.

Ben çok cömert olup da insanlara ev aldiklarinda/dogum günlerinde/cocuk d günlerinde/bayramda pahalı hediye alıyorsam karsiliginda bana en ucuzunu, kotusunu, ise yaramazını alıyorlar, bir tane güzel bir hediyem yoktur arkadaslarimin aldigi.

Bir yere gidilecek ise hep benim arabam ile gidilir, new Yorker sen sur, sen beni al, sen bizi gotur vs vs

con yoruldum ben kullanilmaktan, karsilik bulamamaktan ve de mesafe koyamamaktan.....
terapi de aliyorum terapist de sürekli anlatıyor ama yapamiyorum, mesafemi ayarlayamiyorum. bunun yolu nedir bana lütfen bu sayfada bilenler yardimci olsunlar
Sizi kullanan,kötü niyetli insanlarla görüşme sebebiniz büyük ihtimalle yalnızlık korkusu.

Bence çalışsanız,eş,iş,çocuklar derken birilerini görmeye bile fırsatınız olmaz ki.

Sürekli misafir ağırlamak yerine çalışarak faydalı olursunuz kendinize.

Yazin arkadaşım geldi avrupadan 16 gun ailecek evimde kaldı, yedi, icti, dolaplarımı acil çok rahat yiyip ictiler, 16 gun boyunca herseyi biz ödedik, 1$ harcamadılar üstelik sürekli de laf koydu, 3 gun cocuklarini bana bırakıp kocası ile gezmeye gitti, diger günlerde de çocukları bırakıp bırakıp ciktilar. Inanin son gun bile dolabımdaki dondurmayı yemişler, esim ve bana bir lokma ayirmamislar. Gittikten sonra da hala bana trip attı, laf koymali mesajlar yazdı, gecen gun de "selam nasılsın, sana kizginligim gecti, bir arayıp sorayım dedim" diye mesaj yazmış, icimden küfürler yazmak geldi tobe estagfurullah dedim, cevap vermedim.

Bu arkadas sürekli evime yatılı geliyor, anne baba evine gelmişim gibi diyor, yanımda kari koca kavgası yapıyor, son geldiginde bana laf koyuyorlar gidiyorlar, gidince de arayıp soruyor hala ama yüzüne karşı ters olmadığım icin rahatsız oldugumuzun asla farkında degil

Baska bir arkadas grubunda dengesiz bi zorba tarafından yogun olarak zorbalığa maruz kalıyorum, sürekli beni manipüle ediyor.

Ben çok cömert olup da insanlara ev aldiklarinda/dogum günlerinde/cocuk d günlerinde/bayramda pahalı hediye alıyorsam karsiliginda bana en ucuzunu, kotusunu, ise yaramazını alıyorlar, bir tane güzel bir hediyem yoktur arkadaslarimin aldigi.

Bir yere gidilecek ise hep benim arabam ile gidilir, new Yorker sen sur, sen beni al, sen bizi gotur vs vs

con yoruldum ben kullanilmaktan, karsilik bulamamaktan ve de mesafe koyamamaktan.....
terapi de aliyorum terapist de sürekli anlatıyor ama yapamiyorum, mesafemi ayarlayamiyorum. bunun yolu nedir bana lütfen bu sayfada bilenler yardimci olsunlar
Ya bence tamamen bırakmak, salmak. Şunu düşünün. O insanlar aynı şeyler başlarına geldiğinde size aynı şekilde davranıp alttan almayacak. Hatta fırsat bile vermeyecek. Kendinize bunu yapmayın. Hayır demeyi malesef öğrenmek gerekiyor.

Yanlış anlamayın ama bence sizin insanlara sınır koyma sorununuz var. Daha önce de sizi suistimal eden arkadaş konusu hatırlıyorum sizden. İnsanlar zaten menfaatçi, siz kapıyı açınca onlar da kullanıyor muhtemelen.

Bir de nacizane tavsiye kimsenin karı koca kavgasına dahil olmayın. İki gün sonra onlar bal börek olur, siz kötü kıskanç arabozan olursunuz.

Sizin insanlara sınır koyamama probleminiz var bence daha öncede bu tarz konularınız vardı insanların hakkınızda ne düşündüğüne çok kafa yoruyorsunuz.

Bence sorunuz insanlar neden böyle değil, ben neden böyleyim, olmalı..
Ben rahatsız olduğumda vücut dilimden bile belli olur. Bu kadar saygısızlığı yaşarken nasıl tahammül ediyorsunuz bir de neden tahammül ediyorsunuz?
Lütfen kendi değerinizin farkına varın. Sınırlarınız, tarzınız, tavrınız olsun. Bu kadar hoyrat davranmalarına müsade etmeyin.

Görüşmenin zira bir kere o mesafe aşılmış ve belli ki onların normali bu,bu saatten sonra ne söylerseniz söyleyin sizin yanınızda amiyane tabirle enseye tokat g.te şaplak şeklinde devam edecek ilişkileri.
Ben olsam asla görüşmem zira kimse bulunmaz hint kumaşı değil,ne halleri varsa görsünler der geçerim.

İnsan yurt dışında yalnızken maalesef anlaşabileceği insanlara ihtiyaç duyuyor. Bizde ilk zamanlar arkadaşlıklarımızı davet ettik, ikramlarda bulunduk. Sevmediğimizden kendimizi çektik. Keşke öyle olmasaydı. Kendimden örnek vereceğim; ehliyet işlemleri sonunda kendini bize zorla davet ettirdi bir çift Türk arkadaş. Buyur ettik hazırlık yaptık vs. Eşimin yanında telefonla konuşmuşlar eşi çikolata aldım yeter mi demiş kocası da yeter çok bile demiş. Eşim bunu duyunca rahatsız olmuş çünkü almanyada çikolata alıp gitmek toplamda 2 Euro falan. Evimize ilk defa geliyorlar rakılı yemeğe. Ayıp bize göre. Onlar bizi kahveye çağırdığında biz şarap alıp götürdük. Evime geldiler saçma sağan gergin gergin aralarında tartıştılar bizimde tadımızı kaçırdılar daha sofra yerdeyken köpeğimiz evde tek kaldı istemediniz der gibi sofra yerdeyken kalkıp gittiler :) benim alerjim var ki açıkça köpeğimizi getirebilir miyiz dememişlerdi. O olaydan sonra ne aradım, ne davet ettim davet edildik bahane buldum görüşmedim.

Hatta Türk arkadaş grubu buluşmamıza dahil olmak istediler ona da davet etmedim.

Başka bir arkalı ise eşimin bizi kahvaltıya davet etti görüşmek için bebeklerine hediye aldım, evde börek hazırladım gittim. İnanılmaz tatlı bir kahvaltı hazırlamışlar 4 arkadaş çok eğlendik masayı kaldırdık orman yürüyüşüne çoktık vs. Daha sonra ben davet ettiğimde aynı şekilde hazırlık yaptım o da kendi sevdiği Türk mutfağından bir şeyler alıp getirmiş onların bildiği marketlerden (ben yeniyim onlar 4 yıldır burada )

İki insan arasındaki farkı bulup kendinizi çekmezseniz hep öyle insanlar doluyor maalesef çevrenize. Yurt dışından gelenler içinse tabiki de yedirir içiririz başımızla birlikte yakın arkadaşlarımız gelecek ama bugün arabayı sizden alırız dediler bizde maalesef veremeyiz dedik çünkü sigorta sadece eşim ve benim için geçerli. Türkiye de olsak verirdik bunu biliyorlar o yüzden tamamdır biz kiralarız sizin katılamayacağınız zamanlara da dediler konu kapandı. Sigorta olmasa bile açıklama yapardım sanırım araba elimiz ayağımız çünkü. Lütfen başka ülkedesiniz diye kendinizi onlara muhtaç hissetmeyin öyle davranmayın

Bence sorunuz insanlar neden böyle değil, ben neden böyleyim, olmalı..
Ben rahatsız olduğumda vücut dilimden bile belli olur. Bu kadar saygısızlığı yaşarken nasıl tahammül ediyorsunuz bir de neden tahammül ediyorsunuz?
Lütfen kendi değerinizin farkına varın. Sınırlarınız, tarzınız, tavrınız olsun. Bu kadar hoyrat davranmalarına müsade etmeyin.
Zaten ben sinir koyamiyorum bunu kesinlikle kabul ediyorum.
Ancak karşıma çıkan her insanin bunu kullanmasını anlamıyorum. Evimin icinde bağıra cagira kavga etmek, bana kocanın sinirlenmesi, kadının trip yapması.... ve evimde misafirdir deyip güzelce son dk ya kadar iyi davranıp uğurladım. gercekten iyi de arkadaşım, kalbini kirmadan bunu belirtmek istiyorum.

Böyle insanları evinize almayın. Sizi geçtim çocuğunuzun yanında yaptıkları çok iğrenç. Kendi çocuklarını düşünmedikleri belli. Çocuğunuz için bu aile ile iletişimi kesmelisiniz

Zaten ben sinir koyamiyorum bunu kesinlikle kabul ediyorum.
Ancak karşıma çıkan her insanin bunu kullanmasını anlamıyorum. Evimin icinde bağıra cagira kavga etmek, bana kocanın sinirlenmesi, kadının trip yapması.... ve evimde misafirdir deyip güzelce son dk ya kadar iyi davranıp uğurladım. gercekten iyi de arkadaşım, kalbini kirmadan bunu belirtmek istiyorum.
Her insan aynı anlayışa , görgüye sahip değil. Sizin ev sahibi misafir anlayışınız size zarar veriyor. Bildiğinize göre değil karşıdakinşn taviırlarına göre hareket etmeniz sizi korur.
Siz kimsenin annesi değilsiniz onlarda yetişkin.. Baktınız o özellikler yok ufaktan hissettirin. Beklemeyin anlamalarını falan. Anneleri çeksin siz boşverin keyfinizi bozmayın..

Size sorum su bu kadına kirici olmadan bu hissettiklerimi/kirginligimi ve beni sabah kahvaltıda çok rahatsız ettigini nasıl anlatmalıyım?
Böyle bir insana karşı neden kırıcı olmamaya çalışıyorsunuz? O sizi düşünüyor mu? Kahvaltıda yaptıkları aşırı ayıp bir şey. Kocasıyla tartışmasından ayrı söylüyorum size olan tavrı çok iğrenç. Ben olsam laf sokar suratına da bakmam

Eski konularınızı okudum hep arkadaş, komşu şikayetleri. Eşinizden de boşanmayı düşünüyormuşsunuz bir ara. Acaba psikolojik destek mi alsanız

Sizin nezaketli davranışınız arkadaşınızda bir cevap bulamıycak ki. O yine kendini savunacak. Görüşmeyin, cevap vermeyin. Size zarar verir bu durum.

X