Sütüm kesilme aşamasında ne yapmalıyım

Cansualtay67

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2023
353
205
22
Merhaba 35 gün oldu doğum yapalı 2 gündür sütüm inanılmaz az geliyor kesilme aşamasında diyebilirim bestlak damla kullanıyorum dün akşam fazlaca abartarak içtim damladan gece ve sabah göğsüm dolmustu öğleye kadar sütüm doyurucu şekilde geldi fakat sonra yine aynı şekilde boşaldı ne yapmalıyım kuru incir hurma kayısı fındık gibi şeyleri tuketıyorum bunlar harıcı me yapmam lazım

Sık sık ,zaman saat tutmadan geceleri atlamadan emzir bol su iç.(3- 4 litre) Bunları yapman yeter. Sütü arttıran emzirmek boş filan değil meme çektikçe geliyor ne kadar emerse okadar gelir. Dolmasını bekleyeyim mantığı değil, ozaman bir bardak suyun olur , bosaldikca dolan bardak gibi düşün. Daha çok bardak olur. Emzirme sonrası da makinayla sağım yaparsan, iyice boşaltmış olursun dahada çoğalır.

Sık sık ,zaman saat tutmadan geceleri atlamadan emzir bol su iç.(3- 4 litre) Bunları yapman yeter. Sütü arttıran emzirmek boş filan değil meme çektikçe geliyor ne kadar emerse okadar gelir. Dolmasını bekleyeyim mantığı değil, ozaman bir bardak suyun olur , bosaldikca dolan bardak gibi düşün. Daha çok bardak lir. Emzirme sonrası da makinayla sağım yaparsan dahada çoğalır.
Aşırı su içen biriyim aslında 2,5-3 litre ıcıyorumdur boşda olsa meme cektırıyorum sureklı gelsin diye umarım kesilmez

Bol bol emzir
Pompa varsa aralarda sağım yap
Bol protein ağırlıklı beslen
Solgar bira mayası
Havuç börülce bulgur dere otu boza benim sütümü arttırırdı
Bir de 35 günlük demişsin ya acaba regl geliyor olabilir mi?

Tahin Helva , yeşillik dere otu ,roka, taze soğan , bulgur , boza bunlarda süte katkida bulunur alkolsüz malt içecekler var bunlarda artırmaya etkili fakat fazla içme kilo aldırır aşırı şekerli.
Aşırı su içen biriyim aslında 2,5-3 litre ıcıyorumdur boşda olsa meme cektırıyorum sureklı gelsin diye umarım kesilmez

Merhaba 35 gün oldu doğum yapalı 2 gündür sütüm inanılmaz az geliyor kesilme aşamasında diyebilirim bestlak damla kullanıyorum dün akşam fazlaca abartarak içtim damladan gece ve sabah göğsüm dolmustu öğleye kadar sütüm doyurucu şekilde geldi fakat sonra yine aynı şekilde boşaldı ne yapmalıyım kuru incir hurma kayısı fındık gibi şeyleri tuketıyorum bunlar harıcı me yapmam lazım
Kesinlikle bozayı öneririm. Boza sütümü çokca artırmıştı ben hem emzirip hem pompa yapıyordum o sırada da buzluga atıyordum. Günde 2 bardak boza içiyordum ve bulgur çpk artıeıyor bulguru pilav olarak kısır olarak yeşilliklerle boş bol tüketin vede en önemlisi bol su 🫶🏽

Bol bol emzir
Pompa varsa aralarda sağım yap
Bol protein ağırlıklı beslen
Solgar bira mayası
Havuç börülce bulgur dere otu boza benim sütümü arttırırdı
Bir de 35 günlük demişsin ya acaba regl geliyor olabilir mi?
Belkide olabilir 2-3 gündür kasıklarıma ara ara ağrı gırıyor hafif derecede regl olunca azalırmı

Kesinlikle bozayı öneririm. Boza sütümü çokca artırmıştı ben hem emzirip hem pompa yapıyordum o sırada da buzluga atıyordum. Günde 2 bardak boza içiyordum ve bulgur çpk artıeıyor bulguru pilav olarak kısır olarak yeşilliklerle boş bol tüketin vede en önemlisi bol su 🫶🏽
Yarın hemen bi bulgur pilavı yapıcam teşekkür ediyorum bozada hıc ıcmedım ama denıcem nerde bulanılırım

Gaz yapar diye bulgur nohut yemiyorsan hemen yemeye baslamalisin ben bulgur ve sogan tuketiyordum okadar arttiriyorki sütü anlatamam. Ayrica sabaha karsilari ve geceleri 1 bardak hosaf suyu karadut ozu yada sekerli su yapip iciyorum her öğunumde tahin helvasi yemeye caba gosteriyorum 2 bebis emziriyorum ve daha yeni dogum yapmisim gbi emzirirken diger memeden sutum akar hala.

Gaz yapar diye bulgur nohut yemiyorsan hemen yemeye baslamalisin ben bulgur ve sogan tuketiyordum okadar arttiriyorki sütü anlatamam. Ayrica sabaha karsilari ve geceleri 1 bardak hosaf suyu karadut ozu yada sekerli su yapip iciyorum her öğunumde tahin helvasi yemeye caba gosteriyorum 2 bebis emziriyorum ve daha yeni dogum yapmisim gbi emzirirken diger memeden sutum akar hala.
Birde gece yatmadan önce mutlaka duş aliyordum ilk zamanlar sıcak suyla ovuyordum masaj yapiyordum. Seyide yazmayi unutmusum kuru incir varya onu boyle yemeklik dograyip goz karari suyla kaynatiyorsun ve gun icinde tuketiyorsun ılık sekilde benim sutumu getiren o olmustu ilk 1 hafta sutum yetmedi mama verdim ama bu incir kürünü yapinca goguslerim doldu

kimyon iç canım

allahın izniyle sütün taşar her yemek sonrası 1 çay kaşıgı kimyonu at ağzına üzerine bir bardak su iç ,

kimyonu sıcak suya at demlensin iç ,

mümkünse paket kimyon değil baharatçıdan aldır ayıkla yıka ( maksat temiz olsun ) makinede yada havanda döv ez onu iç

Bişeyler yemek sütü artırmaz
Hem doktorlar dıyor hem ben kesınlıkle inanıyorum
Uyumak uyumak uyumak ve bol su

Birde gece yatmadan önce mutlaka duş aliyordum ilk zamanlar sıcak suyla ovuyordum masaj yapiyordum. Seyide yazmayi unutmusum kuru incir varya onu boyle yemeklik dograyip goz karari suyla kaynatiyorsun ve gun icinde tuketiyorsun ılık sekilde benim sutumu getiren o olmustu ilk 1 hafta sutum yetmedi mama verdim ama bu incir kürünü yapinca goguslerim doldu
Ben incir kuru üzüm hurma kuru kayısı karıştırıp komposto yapıp ıcıyorum evet sütüm artıyor bunu ıctıgımde mamsell still yer basladım dün gece hemen etki etti bulgur pilavı doğum yaptığım gunden beri yemedim ama başlıcam gerçekten dün gece sıcak suyunda faydasını gördüm geceleri sütüm bu şekilde güzel doluyor ama gündüz yok anlamadım ya

Mama veriyor musun ? Veriyorsan derhal kes. Onun dışında adet zamanı filann azalir normal. Gece bekletme göğsü emzir artar. Birde her meme gergin dolu olucak diye bir kaide yok. Yumuşak meme de süt uretir. Herkesin göğsünden süt akacak diye bir kaide de yok. Bebek doyuyorsa huzurluysa süt vardır demek. Ama mamayı ve emziği biberonu cikartin hayatınızdan .

Mama veriyor musun ? Veriyorsan derhal kes. Onun dışında adet zamanı filann azalir normal. Gece bekletme göğsü emzir artar. Birde her meme gergin dolu olucak diye bir kaide yok. Yumuşak meme de süt uretir. Herkesin göğsünden süt akacak diye bir kaide de yok. Bebek doyuyorsa huzurluysa süt vardır demek. Ama mamayı ve emziği biberonu cikartin hayatınızdan .
Tavsiyelerinz için sağolun ama saçmalamıssınız doymayan çocuğa ne vericem tabi mama vericem süt akmıyodu ki çocuk doysun sımdı iyi tekrar geldi sütüm vermiyorum mama 😃

X