Piercing, Hızma Tabanca ile kıkırdak deldirme...

Berixy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2017
4
5
25
Tabanca ile kıkırdağımı uzun süredir deldirmek istiyorum fakat bi türlü deldiremedim. Acı veya bakımı benim için sorun değil. Acısını çekerim de bakımını yaparım da... Ama yanlış bir yere gelmesinden ve ciddi bir sorun oluşmasından korkuyorum. Deldiren kişilere sordum ve pek bir sorun olmadığını söylediler. Aslında deldirmeyi düşündüğüm yerde daha önce iki kez kulak mememi deldirmiştim ama eldiven falan takmamişti. Yaşadığım yerde piercingci falan olsa hiç düşünmeden gider iğne deldiririm ama küçük bir yerdeyim ve deldircek pek fazla yer de yok. Her neyse..Tabanca ile deldiren varsa beni biraz bilgilendirebilir mi? Bakımı, acısı, nasıl bir yerde deldirdigi falan...

Tabanca ile kıkırdağımı uzun süredir deldirmek istiyorum fakat bi türlü deldiremedim. Acı veya bakımı benim için sorun değil. Acısını çekerim de bakımını yaparım da... Ama yanlış bir yere gelmesinden ve ciddi bir sorun oluşmasından korkuyorum. Deldiren kişilere sordum ve pek bir sorun olmadığını söylediler. Aslında deldirmeyi düşündüğüm yerde daha önce iki kez kulak mememi deldirmiştim ama eldiven falan takmamişti. Yaşadığım yerde piercingci falan olsa hiç düşünmeden gider iğne deldiririm ama küçük bir yerdeyim ve deldircek pek fazla yer de yok. Her neyse..Tabanca ile deldiren varsa beni biraz bilgilendirebilir mi? Bakımı, acısı, nasıl bir yerde deldirdigi falan...
Valla eczanede çalışıyorum bi kaç kere kulağının sen gibi kikirdagini gösterdi deliyim diye dedim normal neysede oranın şeyine girmem nasıl acı cekersin sonra ben onun altına girmem diyorum ben delmeye korkarken sen nasil deldirmek istiyosun hayret:KK17:

kıkırdak deldirmek steril ortamda yapılırsa sandığn kadar tehlikeli değil. kuyumculara rahatlıkla deldirebilirsin.

10 sene oldu ben deldireli.. ilk bir ay sag tarafıma yatamadim agrıyordu. Sonra alıstı gecti. Tabancayla deldirmistim gümüşcüye. Onlar deliyordu.

Vücuduna böyle travmatik bir şey yaşatma. Ben de çok sevmeme rağmen yaptırmadım. Kulak tüm vücudu etkileyen bir merkez gibi :KK17:

Ben yaptırdım, bir türlü iyileşmedi. Dayanayıp küpeyi çıkardım. Bir süre sonra delik kapandı...

Ben 10 yıldır kullanıyorum. Bir zararını görmedim. Ama içine sinmiyorsa yaptırma.

Kıkırdak etten daha az acır söyliyim. Bende dövme de var. Beni anlamayan anlamasın, anlayamasın, anlayamayacaktır. :halay:

İstediği kadar steril olsun, yine de zararlı. Akupunktur kulaktan yapılıyor, yani oradaki her nokta vücutta bir bölgenin karşılığı. O noktaları delmek hele de orada sürekli metal taşımak mantıklı değil. Delen kişilerin bu konu hakkında bilgisi olmadığı gibi haberleri bile yok. "Akupunktur noktaları kulak" diye nette aratırsan ne dediğimi anlarsın.

Bende on yil once deldirmistim iki tane altli ustlu kikirdagimda .tanidigim gumuscu delmisti.benim canim tatli degildir acisini hatirlamiyorum sonrasin da da pek problem yasamadim.bir kac gun ustune yatamamistim sadece.guvenilir bilinen daha once yapmis deneyimli birine yaptirtin mutlaka.

Ben deldirdim 3 yıl falan oldu ilk delindiginde biraz yandı ve bir süre uzerine yatamadim.Onemli olan kupenin mutlaka altın veya gümüş olması ve arada bir çıkarıp kupeyi sterilize etmen.

Ben 10 yıldır kullanıyorum. Bir zararını görmedim. Ama içine sinmiyorsa yaptırma.

Kıkırdak etten daha az acır söyliyim. Bende dövme de var. Beni anlamayan anlamasın, anlayamasın, anlayamayacaktır. :halay:

Neyin özentisi ki bu şimdi allasen bana dövmenin yada kıkırdak deldirmenin vücuda ne gibi bi faydası katkısı yatırımı yada iyiliği olduğunu söyler misiniz bizde 'anlayabilelim' gerekirse örnek alalım hani :işsiz:

Ben deldirdim yıllar önce. Hiç bu kadar ayrıntılı düşünmemiştim. Deldirdim gitti.:KK53: kulak memesinden pek de farklı olmadı benim. Çabuk kapanıyor ama kıkırdak. Sürekli küpe takmak gerek.

Neyin özentisi ki bu şimdi allasen bana dövmenin yada kıkırdak deldirmenin vücuda ne gibi bi faydası katkısı yatırımı yada iyiliği olduğunu söyler misiniz bizde 'anlayabilelim' gerekirse örnek alalım hani :işsiz:
Bi şeyin özentisi değil, ozenmeye gerek var mı? Kulak memesi deldirmenin ne faydası var? Hemen hemen tüm kadınların kulağı deliktir. Bir faydası olduğu için mi? Zevk meselesi.

Bi şeyin özentisi değil, ozenmeye gerek var mı? Kulak memesi deldirmenin ne faydası var? Hemen hemen tüm kadınların kulağı deliktir. Bir faydası olduğu için mi? Zevk meselesi.

Doğru hakkaten daha biz küçükken ailelerimiz deldiriyor zaten hatırlamıyoruz bile
Ben dövme yada kıkırdak deldirmeyi işkence gibi goruyorum galiba burdan okuyunca bile kulağım acıdı resmen
Saygı duyuyorum tabiki yakışıyo da hatta ama durduk yere bu kadar acıya katlanan insanları gerçekten anlayamıyorum mıknatıslı yada yapışan küpeler var alternatifler var yani

Kıkırdağım değil de kulak mememin kıkırdağa çok yakın kısmı delik ve bazı geceler ağrısıyla uyanıyorum. Belki aynı şey değildir ama yine de korkuyorum şahsen

kıkırdak deldirmek steril ortamda yapılırsa sandığn kadar tehlikeli değil. kuyumculara rahatlıkla deldirebilirsin.

Kuyumcularda genelde yaşı yüksek kişiler olduğu için kıkırdak deldirmeye pek sıcak bakmıyorum. Akupunktura gelir falan aman diyim. Aslında daha doğrusu deneyimli olduklarını zannetmiyorum

Mi
Doğru hakkaten daha biz küçükken ailelerimiz deldiriyor zaten hatırlamıyoruz bile
Ben dövme yada kıkırdak deldirmeyi işkence gibi goruyorum galiba burdan okuyunca bile kulağım acıdı resmen
Saygı duyuyorum tabiki yakışıyo da hatta ama durduk yere bu kadar acıya katlanan insanları gerçekten anlayamıyorum mıknatıslı yada yapışan küpeler var alternatifler var yani
Miknatisli küpeleri denedin mi acisi daha feci geldi banada deldirmekten çok daha fazla canim yandi. :KK66:

X