Makyaj Ürünleri tarihi geçmiş makyaj malzemeleri...

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Arkadaşım hiç Naked paletler atılır mı!Onları bi beş sene kullanabilirsin,şimdi burda şok geçirenler olacak ancak far paletlerine hiç bir şey olmaz bence.

Bu arada yeri gelmişken belirteyim far paleti alıp bir iki rengini kullanıp gerisini konu mankeni şeklinde bekletiyoruz.Burdan tavsiye far paleti almayın çünkü çok gereksiz!Ondan sonra da tarihi geçince atmaya kıyamıyoruz!!!

Arkadaşlar diş macunu,makyaj malzemeleri, şampuan,güneş koruyucu vs. birçok ürünün kullanma süresi açılmadığı takdirde üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar.Açıldığı takdirde arkasında genellikle 12M yazar küçük bir kutucuk içinde .12 ay yani.Bu süreden sonra çöpe atın bitmese bile .Bu tür ürünlerin üzerinde yapılan laboratuvar analizlerinde,en çok menenjit mikrobu görülmüş bilginize

Pahalı mallarımı hiç de atmıyorum. Zaten çok makyaj yapan biri değilim. 6 ayda 1 senede yarıya bile inmiyor çoğu ürün. Zaten aldım mı her şeyin en kalitelisini, en pahalısını alıyorum, asla kıyıp da çöpe gönderemem. 10lu Tarte allık paletim, Naked paletlerim... I-ıhh, kendimi atarım, onları atamam. :KK70: Zaten ultra sağlıklı bir yaşam stilim de yok, her şeyin zararını hesap ediyorum da bir farım, allığım kaldı sanki. Haha. Atan atsın, ben sağlıksız, ölümcül makyaj malzemelerimle yaşarım efenim. :))

Fondöten ve kremlerin son kullanam tarihine çok dikkat ederim.Ancak fardır allıktır bunlar en az iki yıl dayanan ürünler üç senelik allığım bile var kullanıyorum hala bir sıkıntı olacağını da sanmıyorum.
Evet canim hemen biten bir ürün değil allık filan onları tereddütsüz kullanıyorum ama krem fondoten pudra vs şüpheliyim

Pahalı mallarımı hiç de atmıyorum. Zaten çok makyaj yapan biri değilim. 6 ayda 1 senede yarıya bile inmiyor çoğu ürün. Zaten aldım mı her şeyin en kalitelisini, en pahalısını alıyorum, asla kıyıp da çöpe gönderemem. 10lu Tarte allık paletim, Naked paletlerim... I-ıhh, kendimi atarım, onları atamam. :KK70: Zaten ultra sağlıklı bir yaşam stilim de yok, her şeyin zararını hesap ediyorum da bir farım, allığım kaldı sanki. Haha. Atan atsın, ben sağlıksız, ölümcül makyaj malzemelerimle yaşarım efenim. :))
sende haklısın ama yine de dikkat etmek lazım. Acaba çok rahatsız edici bir sıkıntı yla karşılaşan oldu mu bende çok makyaj yapmam 2 yıldır 10 kere anca fondoten kullanmıştır hala duruyor meyblean MARKA bilemiyorim valla

Kozmetiklerin üzerinde genelde son kullanma tarihleri yazar. Bu tarih genelde ambalaj açıldıktan sonra 6 aydır... Belki şimdi hicbisey olmuyor cildinize ama zamanla cilt mantarı, egzama gibi hastalıklarla uğraşmak istemiyorsanız cildinizi sevin ve tarihi geçmiş olanları çöpe atıp yenilerini alın... Bu sözüm, " hala kullanıyorum" diyenlere gelsin ...
Ya haklısın ama ben mesela 2 yılda 10 kere anca fondoten kukkanmsimdir 50 tl ye mi ne almıştım çok fazla para vermiyorum ama bu bile bana pahalı geldi kiyamiyorum farkedemiyorum da hasar olup olmadığını meyblean markası çok fazla ürün var bu şekilde napayım bilemedim... Güneş Kremi filan var mesela tarihi geçti 1 sene filan atayım mi onuda simdi

Arkadaşım hiç Naked paletler atılır mı!Onları bi beş sene kullanabilirsin,şimdi burda şok geçirenler olacak ancak far paletlerine hiç bir şey olmaz bence.
Ben geçenlerde bir far sürdüm gözüme kanlandı filan bir de yeni aldım sayılır anlamadım. .birdde tarihi geçmiş malzemeden bahsediyorum pahali alınca insan atamiyor zaten ama napysak bilemedim
Kozmetik ürünlerinin çoğunun en fazla ömrü 6 ay ... Şu an hepsi çöp yani.. atmaktan başka bir careniz yok... Hiçbirini kullanmayın..
Kremlerin dahil mi güneş kremi mesela vishy almıştım tarihi geçti hala kullanmalı miyim.. sürücü az gözüm yaniyor bu tarihinden mi kaynakli acaba

Şimdi yeni moda üzerinde kapağı açıldıktan sonra 9M ya da 6M yazıyo eğer güneş kreminde bir tarih belirtmemişse üzerinde bu şekilde işaretler varsa ve bir yılı geçmediysen kullanabilirsin bence.Ben geçen sene haziranda aldığım güneş kremimi sürüyorum şimdi üzerinde 9M yazıyo ancak ben kışın buz dolabında saklamıştım bozulmasın diye.Bitirene kadar da kullanmayı düşünüyorum bir iki ay daha napiim 100 küsür lira verdim yarısını çöpe mi atayım!!!

Ayrıca güneş kremlerini kışın sürülmediği süre boyunca buz dolabında saklamanızı öneririm bozulmaması adına.Yoksa koca kutu kremi kim 6 ayda bitirebiliyo arkadaşlar bodrumda yaşamıyoruz nihayetinde.

Fondoten, baz türü sıvı kıvamlı ürünleri 6 ay- 1 yıl
Krem bazlı makyaj mazlemeleri 9 ay- 1 yıl
Farlar 5 yıl
Allıklar 5 yıl
Pudralar 1 yıl- 2 yıl
Rujlar maksimum 6 ay

gerçek kullanım süreleri bunlar. Ben bir ürün aldığımda asetat kalemle altına tarihi yazıyorum, süresi dolanları atıyorum.

Fondoten, baz türü sıvı kıvamlı ürünleri 6 ay- 1 yıl
Krem bazlı makyaj mazlemeleri 9 ay- 1 yıl
Farlar 5 yıl
Allıklar 5 yıl
Pudralar 1 yıl- 2 yıl
Rujlar maksimum 6 ay

gerçek kullanım süreleri bunlar. Ben bir ürün aldığımda asetat kalemle altına tarihi yazıyorum, süresi dolanları atıyorum.
Hepsini aymam lazim o zmaan benim...coknaik makyaj yapmam arada yapiyorum ama drdigin kullanimnsureleri doldugu icin gözlerim yaniyor pudra da fondotende...gecmemis olsa tarihi yapmaz degil mi

Kullanıyorum ama tabi günlük makyaj yapan biri değilim. Yüz yılda bir. Her hafta maske, yenileyici krem vb kullandığım için cildim dayanıklı, hassas cilde olmaz tabi.

Kullanıyorum ama tabi günlük makyaj yapan biri değilim. Yüz yılda bir. Her hafta maske, yenileyici krem vb kullandığım için cildim dayanıklı, hassas cilde olmaz tabi.
Koruyucu ne kullanıyorsun ben hicbir sey kullanmıyorum maske vs...sadece yuz yikama jeli ile yikayip netroceina krem sürüyorum o da cok kuruyup alnimsa puturlu sivilce ciktiginda...siz ne kullanıyorsunuz

Koruyucu ne kullanıyorsun ben hicbir sey kullanmıyorum maske vs...sadece yuz yikama jeli ile yikayip netroceina krem sürüyorum o da cok kuruyup alnimsa puturlu sivilce ciktiginda...siz ne kullanıyorsunuz
Sağlık için doğru mu bilmiyorum ama rutinim şöyle;
Maske için: saf kil, az zeytin yağı, az badem yağı, az karbonat.
Günlük bakım: sabah göz yıkama jeli ile yüzü yıka, bepanthen krem, yaz ise güneş kremi
Gece yatmadan: yine aynı jelle gözlerden başlayıp yıka ve silverdin krem, göz altı ve dudak yanı badem yağı
Dediğim gibi sağlık için kötü olabilir sonuçta bunlar ilaç ama 28 yaşındayım 20 sanıyor insanlar. Ama tabi makyaj yapmıyorum son beş yıldır eskiden çok severdim. Sadece düğünde, sunum yapacaksam, vesikalık çekileceksem vb. yapıyorum.

Hepsini aymam lazim o zmaan benim...coknaik makyaj yapmam arada yapiyorum ama drdigin kullanimnsureleri doldugu icin gözlerim yaniyor pudra da fondotende...gecmemis olsa tarihi yapmaz degil mi
Bazen tarihi geçmediği halde saklama koşullarından ötürü de erken bozulabilir, yanma varsa derhal çöpe... Bak şimdi bayram geldiği için muhtemelen Gratis, Watsons vs bunlar %50 indirime girer. İhtiyaçlarını daha uyguna karşılayabilirsin.

X