Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Taşikardisi olanlar yaşadıklarımızı paylaşalım

kuzenim çok zor oldu dedi.kendisi doktora sormuş dr cvp olarak bu kadar zor olduğunu söylersek kim yaptırmayı düşünür demiş .bu onun yaşadıkları ve anlattıkları belki dr dr fark vardır kiminin eli hafiftir derler ya mslm arkadaşım oysa siz kolay oldu diyorsunuz bizleri korkutmak istemediğiniz için söylüyor olabilir misiniz. korkunun ecele faydası yok allah her sıkıntı ile bir kolaylık verir yeter ki sonu güzel olsun yaptıracak olanlara rabbim şifa versin ve doğru doktoruyla karşılaştırsın ve sevdiklerimize bağışlasın AMİN

kuzenim çok zor oldu dedi.kendisi doktora sormuş dr cvp olarak bu kadar zor olduğunu söylersek kim yaptırmayı düşünür demiş .bu onun yaşadıkları ve anlattıkları belki dr dr fark vardır kiminin eli hafiftir derler ya mslm arkadaşım oysa siz kolay oldu diyorsunuz bizleri korkutmak istemediğiniz için söylüyor olabilir misiniz. korkunun ecele faydası yok allah her sıkıntı ile bir kolaylık verir yeter ki sonu güzel olsun yaptıracak olanlara rabbim şifa versin ve doğru doktoruyla karşılaştırsın ve sevdiklerimize bağışlasın AMİN

Kesinlikle dogru soyluyorum hic bi aci hissetmiyosun..sadece bacaginin ist kismindan bi ogne yapiyolar uyusturmak icin o kadar...hani nasil popodan igne yapiolar oda ole... sonra zaten hic bi aci yok..bu kadar panik olacak bi durum degil...ayrintili bi sekilde anlatayim sana.
Hastaneye girdik islemlerimiz yapildi..1 saat kadar bekledikten sonra beni iceri aldilar..benim gibi 4_5tanede daha ablasyon olacak hasta vardi hepimize cirilciplak soyunup mavi uzun bihastane gomlegi giymemizi solediler..tabi giyindik.. ve hepimiz adimizla cagrilip..ameliyathaneye alaliniyorduk.en fazla yarim sat suruyor islem..bende ayni sizin gibi asiri korkuyodum heryerim buz kesildi bacaklarim titriyordu korkudan....benden once girenleri cikarken gordum hic korkma hic bisi yok..dediler ama bn kendimi sakinlestiremedim ve bn, adim solendi iceri alindim... masaya yatirildim uzerimde ki onluk cikarilip sadece avret yerimi ortecek bi ortu koydular...tabi ben basladim aglamaya cocuk gibi.. drlarda guldu.. kizim yapma bole...kalp ameliyati yapmicaz...ki onu bile yapsak yine bosi hissetmiceksin... ne varda agliyosun...bak simdi igne yapicam bacagina sadece o kadar...dedi ve geldi elimi tuttu..gozyaslarimi sildi yanindaki dr da hazirsan baslayalim dedi. Hazirim dedim.. kalbime ekg de takilan yapiskan seyler varya kalp ritmini olcmek icin onlari taktilar...sonra bacagima igne yaptilar... karsilarinda 3 tane ekran var.. surekli oraya bakiyolar..dr.yeni ambajindan 2 metre uzunlugunda falan ablasyon aletini cikardi. Sag bacagimin ana damarindan iceri girdi ve aninda kalbe ulasti..ondan sonra bana kisa sureli 5 _6 kere carpinti verdiler.ve yaktilar.hic birsey hissetmedim.bana bu arada konusma nefes alma, gibi vs. Hicbirsey solemediler.hatta bn her yapdiklari islemi anlatin bana diyodum. Ne yaptiniz simdi falan diyodum.. 10 dk. Sonra islem tmm diyip damardan o aleti cikardilar.sonra girilen damar yerine baya bi bastirdilar.cooooook buyuk bi tampon koydular.surekli tampon yaptilar.hadi artik carpintilardan iurtuldun diyip bana el sallayip sedyeyle bwni cikardilar.
Ara holde tekrar bi baski yaparak tekrar tamon yaptilar. Sonra yogun bakima alindim.kalbim kus gibi cirpiniyodu. Kesin bisiler ters gitti ben olecem heralde dedim.hemsireyi cagirdim.cok normal canim daha 1 ay boyunca yasiyacaksin bunu dedi. Cok sasirdim halbuki bm ablasyondan sonra hmn hersey botecek zannetim.5 saat sonra falan taburcu oldum.6 saat uzakliktaki evime dondum. 1 ay boyunca ayakta fazla kalmamaya calistim yoksa agri yapiyordu.1 ay boyuncada azalarak carpintilarim oldu. Sonra hersey duzeldi.
Yani kesinlikle sana anlatildigi gibi degil yani en zindan bn ole bisi yasamadim..
Korkma cesaretli ol birazcik ...cesaret gerektirecek bisi de yok aslinda ama insan ogouyiz iste..
Bm simdi olsam sabahtan aksama kadar ablasyon olabilirim.. hic bi aci yok.. ayrica drlarla muhabbet etmekte cook guzeldi:KK66:

İnanır mısınız şu zamana kadar gittiğim hiç bir doktor isoptin diye bi ilaçtan bahsetmedi, beloc u söyleyen oldu ama, dideral i masum görüyolar daha çok, ben bi de biraz bi psikolojik bi tablo çizdim herhalde, çabuk sinirlenen birisiyim belki bu nedenledir, gördüğüm kadarıyla siz sakin yapılı bir insansınız, bu illetle yaşamayı kendinize öğretmişsiniz ben son 3-4 senedir yaşadığım için yeni yeni öğreniyorum, nelerden etkilendiğimi gözlemleyerek öğreniyorum, huzurlu bir yaşam kurmaya çalışıyorum kendime :-) Yeme,içme ,müzik zevkimi bile değiştirdim, özel hayatımdaki değişikliklerle, şimdi sırada bebiş durumu var :KK76:

Gittiğim doktorlar ablasyonu tekrar yaptırın da demedi, belki gerek yoktur diyorum ama dediğiniz doktora bi gideyim diyorum çünkü ömür boyu ilaç kullanmak da sonuçları açısından sıkıntılı,Hacettepe deki doktorunuzun adını yazabilir misiniz acaba? Bir de bebeğinizde herhangi bir sorun ortaya çıktı mı ? Çok soru soruyorum, kusura bakmayın ama daha önce de yazdığım gibi yaşayan biliyor, başkaları sadece dinliyor :KK1:

Prof. Kudret aytemir....randevu al cnm mutlaka..
Bebegimdede hic bi sorunumuz yok masaallah..zaten toplasan hamileyken en fazla 6 kerre falan icmisimdir o kdr..

Kesinlikle dogru soyluyorum hic bi aci hissetmiyosun..sadece bacaginin ist kismindan bi ogne yapiyolar uyusturmak icin o kadar...hani nasil popodan igne yapiolar oda ole... sonra zaten hic bi aci yok..bu kadar panik olacak bi durum degil...ayrintili bi sekilde anlatayim sana.
Hastaneye girdik islemlerimiz yapildi..1 saat kadar bekledikten sonra beni iceri aldilar..benim gibi 4_5tanede daha ablasyon olacak hasta vardi hepimize cirilciplak soyunup mavi uzun bihastane gomlegi giymemizi solediler..tabi giyindik.. ve hepimiz adimizla cagrilip..ameliyathaneye alaliniyorduk.en fazla yarim sat suruyor islem..bende ayni sizin gibi asiri korkuyodum heryerim buz kesildi bacaklarim titriyordu korkudan....benden once girenleri cikarken gordum hic korkma hic bisi yok..dediler ama bn kendimi sakinlestiremedim ve bn, adim solendi iceri alindim... masaya yatirildim uzerimde ki onluk cikarilip sadece avret yerimi ortecek bi ortu koydular...tabi ben basladim aglamaya cocuk gibi.. drlarda guldu.. kizim yapma bole...kalp ameliyati yapmicaz...ki onu bile yapsak yine bosi hissetmiceksin... ne varda agliyosun...bak simdi igne yapicam bacagina sadece o kadar...dedi ve geldi elimi tuttu..gozyaslarimi sildi yanindaki dr da hazirsan baslayalim dedi. Hazirim dedim.. kalbime ekg de takilan yapiskan seyler varya kalp ritmini olcmek icin onlari taktilar...sonra bacagima igne yaptilar... karsilarinda 3 tane ekran var.. surekli oraya bakiyolar..dr.yeni ambajindan 2 metre uzunlugunda falan ablasyon aletini cikardi. Sag bacagimin ana damarindan iceri girdi ve aninda kalbe ulasti..ondan sonra bana kisa sureli 5 _6 kere carpinti verdiler.ve yaktilar.hic birsey hissetmedim.bana bu arada konusma nefes alma, gibi vs. Hicbirsey solemediler.hatta bn her yapdiklari islemi anlatin bana diyodum. Ne yaptiniz simdi falan diyodum.. 10 dk. Sonra islem tmm diyip damardan o aleti cikardilar.sonra girilen damar yerine baya bi bastirdilar.cooooook buyuk bi tampon koydular.surekli tampon yaptilar.hadi artik carpintilardan iurtuldun diyip bana el sallayip sedyeyle bwni cikardilar.
Ara holde tekrar bi baski yaparak tekrar tamon yaptilar. Sonra yogun bakima alindim.kalbim kus gibi cirpiniyodu. Kesin bisiler ters gitti ben olecem heralde dedim.hemsireyi cagirdim.cok normal canim daha 1 ay boyunca yasiyacaksin bunu dedi. Cok sasirdim halbuki bm ablasyondan sonra hmn hersey botecek zannetim.5 saat sonra falan taburcu oldum.6 saat uzakliktaki evime dondum. 1 ay boyunca ayakta fazla kalmamaya calistim yoksa agri yapiyordu.1 ay boyuncada azalarak carpintilarim oldu. Sonra hersey duzeldi.
Yani kesinlikle sana anlatildigi gibi degil yani en zindan bn ole bisi yasamadim..
Korkma cesaretli ol birazcik ...cesaret gerektirecek bisi de yok aslinda ama insan ogouyiz iste..
Bm simdi olsam sabahtan aksama kadar ablasyon olabilirim.. hic bi aci yok.. ayrica drlarla muhabbet etmekte cook guzeldi:KK66:

çok korkuyordum senin yazılarını okuyunca cesaret geldi inşallah bende yaptırırsam allah ras getirsin bende sen gibi söylerim inşallah gelişmelerden haberdar ederim sizi nede olsa aynı doktor olacak tekrar uzunca yazarak beni cvpsız bırakmadığınız için size canı yürekten teşekkür ederim allah razı olsun sizden.

Benimde kalbimle alakalı bir sorunum var. Yerimden kalkarken, üzerimi değiştirirken, kısacası en hafif ve eforsuz hareketlerde bile çokça efor sarfetmiş gibi kalp çarpıntım ve beraberinde baygınlık hissi yaşıyorum. Elim, kolum tutmuyor sanki, ilk yaşadığımda acile kaldırdılar tiroid hastalığından şüphelenildi, tahliller temiz çıkınca holter takılması istendi, holter sonucum da bozuktu. Doktor özellikle çok merak ediyorum sabah 8' de ne yapıyordun dedi, halbuki hiç birşey yapmıyordum, yani kalbimde o kadar fazla çarpıntıya sebep olacak birşey yapmıyorum, yüzümü yıkadım, giyindim ve kapının önündeki arabaya bindim. Doktor da bir yere yetişmek için okul, iş acele mi ediyordun? Koşuyor muydun demişti. Sıkıntım da işte tam da bu maalesef, efor harcamadığım halde yaşıyorum bunu. Ve maalesef mutlaka bir kardiyoloğa göster dediği halde gösteremedim sonucumu, bulgular da bir çeşit taşikardi olduğu yazıyordu.

Şimdi tekrar doktora gitme niyetindeyim, umarım kötü birşey değildir..
:KK14:

Öncelikle herkese geçmiş olsun,bende yaklaşık 17 yaşımdan beri ne olduğunu bilmeden yaşıyordum bu durumu,üni yıllarımda hemşire bir arkadaşım farketti nabzım 120 ye çıkıyordu.dr gitiğimde psikolojık deyip yolluyorlardı,birkaç yıl öncesine kdr taşikardinın bütün belirtilerini gösterdiğimi farkedince kardiologa gittim ve holter takıldı 180 çıkıp 45 lere kdr düştüğü belirlendi,beloc kullan dedı ben ilaca ne kdr erken başlarsam ilerde o kr artar diye şikayeterım istemedim.geçen yıl çok stresli bir anımda gelen çarpıntı ile kendimi dr da buldum...beloc başladım çok rhat ettım.şimdi hamileyim 7.aya girdim bu günleerde yıne şiddetlendı çarpıntım,hamılelıgımın basında bırakmıştım ilacıı dr danışıp,bişe olmaz demişti ama maalesef hiç rahat değilim.benımle aynı durumu yaşayan varmı? sizlere ne önerildi,hamileyken beloc kullandınız mı ?

Bende de var taşikardi ama öyle arada sırada rahatsız edecek şekilde değil ben devamlı yaşıyordum.Ritim holter takıldı gün içinde 180 bile attığı olmuş.Kesin teşhis kondu.Ben de 17 yaşındayım ama her gün ilaç içiyorum ve tedavisi de yok gibi bir şey canım.
Merhaba peki siz 180 attığında hissetmiyor musunuz ve o esnada ne yapıyorsunuz ? Ayrıca devamlı yaşıyordum demişsiniz bu sıklık ne kadardı ve ilaç kullanımından sonra durumunuz nasıl?

Selam Arkadaşlar bende de 1 sene öncesinden başlayan taşikardi var belki de farkettiğimden itibaren 1 sene onu da bilmiyorum. 2. çocuğumu doğurduktan sonra çıktı. Ekg de tespit edildi. Ritim holterde de çıktı ama eko da kan tahlillerinde herşey temiz çıktı. Doktorlardan net bir açıklama duymuyoruz. Bana büyük olasılıkla psikolojik olabilir dediler. Arada nefes darlığı ve sanki kalbimin üstünde ağırlık varmış gibi oluyor iştahsızlık ta var rahatsız oluyorum Cuma günü prof.dr. randevum var bakim ne diyecek. Kesin bir tedavisi yok mu bu hastalığın???

Herkese merhaba, benim 2009'dan beri ritim bozukluğum ve çarpıntılarım vardı, düzenli olarak holter taktırıp, kontrollerimi oluyordum ve gerekli durumlarda beloc içiyordum. 2 hafta önce tavsiye üzerine Prof.Dr.Fethi KILIÇASLAN'a muayene gittim ve efor-eko testlerini yaptıktan sonra eps (elektrofizyolojik çalışma/epç) yapılacağını söyledi ve geçen hafta Salı'ya randevu vermişti. Ben internetten iyice araştırdım ve öyle korkutucu şeyler yazılmıştı ki (canlı canlı yapılıyor, kalp krizi geçiriyo hissi duyuyorsunuz, içinizden geçen kılıfları hissediyorsunuz, çarpıntı için ilaç veriyolar nabız 400'e çıkıyor vs.) hastaneye gidip korktuğum için yaptırmaktan vazgeçip eve döndüm. Sonra kendimi hazır hissettim ve bu Cuma gününe randevu aldık. Hastaneye yatış işlemlerim yapıldı, damar yolu açıldı ve eps labaratuvarına alındım, işlem yatağına geçtikten sonra sakinleştirici yapıldı, uyutulmadım ama hiç bir acı da hissetmedim. Hatta lokal anestezinin iğnesini bile hissetmedim. eps işlemi sırasında 2 kez çarpıntı yapması için ilaç yapıldı, çarpıntı oluştu ancak rahatsız edici derece değildi ya da kalp krizi hissi gibi değildi, normalde nasıl hızlı atıyorsa o kadardı. 1.5 saat sonunda Eps işlemi bitince kalbimde doğuştan fazladan damar olduğu tespit edildi ve ablasyon yöntemiyle yakılması gerektiğini söyledi doktorum. Ailem de kabul edince ablasyona geçildi. Ablasyon işlemi için elektrotlara ek olarak vücüduma daha büyük elektrota benzer şeyler yapıştırıldı, kalbimi 3D görebilmek içinmiş onlar. Ben bi sakinleştirici daha istedim o da yapıldı zaten uyanıktım ama gayet sakin ve rahattım. yarım saatte ablasyon işlemi sürdü. Ablasyon işlemi sırasında o fazla damarı yakarken çok hafif bi ısı hissettim göğsümde ama o da varla yok arası. Çok şükür atlattım şimdi evdeyim. Bu kadar uzun uzun anlatmamın sebebi internette çok fazla abartılı ve korkutucu şeyler yazıyor ve ben de bunlardan etkilenen biriydim. Yaptıracak olanlara faydam olması adına paylaşmak istedim. Nette yazıldığı gibi korkulacak bir işlem değil ne eps ne de ablasyon, eğer yaptırmanız gerekiyorsa mutlaka yaptırın ancak doktorunuzu iyi seçmenizi tavsiye ederim, ben doktorumdan çok memnunum.

Gecen ay bende çarpıntı oldu kalbim 4 kere normal atıyorsa 5 nci gümlüyordu başta anlamadım ilk gün oturunca yatınca geçiyordu sonra 2. gün otururkende olmaya başladı doktora gittik ritm holter taktık 24 saat kalp atışlarıma baktı olabilir dedi hayati tehlike arz edecek bir durum söz konusu değil dedi ilaç kullan dedi.. 2 gün sonra adet oldum sonra kalp atışlarım düzeldi 20 gün sonra ilacım bitti şimdi adetime yine bir kaç gün var ve sanki yine taşikardi var gibi ama o zaman ki gibi gümleme yok ...

Ben bu durumu atlatmak için neler yaptım ??

1- GÜNDE 3 KERE ALIÇ ÇAYI DEMLEYİP İÇTİM.. KALBE ÇOK FAYDALI AYRICA SAKİNLEŞTİRİYOR ÇARPINTIYI ÖNLÜYOR..

2- HERGÜN KALBE FAYDALI DİYE AŞIRI OLMAMAK KAYDIYLA MUZ CEVİZ FINDIK TÜKETİYORUM..

3- KAFEİN KESİNLİKLE ALMIYORUM.. SADECE PAZAR GÜNLERİ SABAH AÇIK ÇAY İÇİYORUM..

4- FAZLA KARBONHİDRAT İÇEREN YİYECEKLERDEN VE HAZIR GIDALARDAN UZAK DURUYORUM..

Bende çarpıntı olmuyor sadece çocuklara sinirleniyorum diye sıkıntı yapıyorum kendime o anlık yani. Doktora göründüm ritim holter bağlandı (daha önce başka doktorda yaptırmıştı bişey çıkmamıştı). En yüksek kalp atışım 135 çıktı doktor psikolojik dedi çarşamba günü randevum var heralde sakinleştirici ilaç kullanmak zorunda kalacam

Benim gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. Kalp damar cerrahisi -kardiyoloji. Hepsinden de aynı şey duydum taşikardim varmış benim ama psikolojik dediler tahlillerim temiz çıktığı için. iyi yapmışsın marmelat3429 randevu almakla ama kalp damar cerrahisi seni kardiyolojiye gönderecektir. Umarım birşey çıkmaz geçmiş olsun

Öncelikle herkese geçmiş olsun,bende yaklaşık 17 yaşımdan beri ne olduğunu bilmeden yaşıyordum bu durumu,üni yıllarımda hemşire bir arkadaşım farketti nabzım 120 ye çıkıyordu.dr gitiğimde psikolojık deyip yolluyorlardı,birkaç yıl öncesine kdr taşikardinın bütün belirtilerini gösterdiğimi farkedince kardiologa gittim ve holter takıldı 180 çıkıp 45 lere kdr düştüğü belirlendi,beloc kullan dedı ben ilaca ne kdr erken başlarsam ilerde o kr artar diye şikayeterım istemedim.geçen yıl çok stresli bir anımda gelen çarpıntı ile kendimi dr da buldum...beloc başladım çok rhat ettım.şimdi hamileyim 7.aya girdim bu günleerde yıne şiddetlendı çarpıntım,hamılelıgımın basında bırakmıştım ilacıı dr danışıp,bişe olmaz demişti ama maalesef hiç rahat değilim.benımle aynı durumu yaşayan varmı? sizlere ne önerildi,hamileyken beloc kullandınız mı ?
Merhaba geçmiş olsun öncelikle çok olmuş yazalı ama bende se taşikardi var ve beloc kullanıyprum hamilelik düşünüyorum. Siz şu anki durumunuz nedir oldu mu bebeğiniz sağlık durumunuz nedir acaba

Herkese merhaba, benim 2009'dan beri ritim bozukluğum ve çarpıntılarım vardı, düzenli olarak holter taktırıp, kontrollerimi oluyordum ve gerekli durumlarda beloc içiyordum. 2 hafta önce tavsiye üzerine Prof.Dr.Fethi KILIÇASLAN'a muayene gittim ve efor-eko testlerini yaptıktan sonra eps (elektrofizyolojik çalışma/epç) yapılacağını söyledi ve geçen hafta Salı'ya randevu vermişti. Ben internetten iyice araştırdım ve öyle korkutucu şeyler yazılmıştı ki (canlı canlı yapılıyor, kalp krizi geçiriyo hissi duyuyorsunuz, içinizden geçen kılıfları hissediyorsunuz, çarpıntı için ilaç veriyolar nabız 400'e çıkıyor vs.) hastaneye gidip korktuğum için yaptırmaktan vazgeçip eve döndüm. Sonra kendimi hazır hissettim ve bu Cuma gününe randevu aldık. Hastaneye yatış işlemlerim yapıldı, damar yolu açıldı ve eps labaratuvarına alındım, işlem yatağına geçtikten sonra sakinleştirici yapıldı, uyutulmadım ama hiç bir acı da hissetmedim. Hatta lokal anestezinin iğnesini bile hissetmedim. eps işlemi sırasında 2 kez çarpıntı yapması için ilaç yapıldı, çarpıntı oluştu ancak rahatsız edici derece değildi ya da kalp krizi hissi gibi değildi, normalde nasıl hızlı atıyorsa o kadardı. 1.5 saat sonunda Eps işlemi bitince kalbimde doğuştan fazladan damar olduğu tespit edildi ve ablasyon yöntemiyle yakılması gerektiğini söyledi doktorum. Ailem de kabul edince ablasyona geçildi. Ablasyon işlemi için elektrotlara ek olarak vücüduma daha büyük elektrota benzer şeyler yapıştırıldı, kalbimi 3D görebilmek içinmiş onlar. Ben bi sakinleştirici daha istedim o da yapıldı zaten uyanıktım ama gayet sakin ve rahattım. yarım saatte ablasyon işlemi sürdü. Ablasyon işlemi sırasında o fazla damarı yakarken çok hafif bi ısı hissettim göğsümde ama o da varla yok arası. Çok şükür atlattım şimdi evdeyim. Bu kadar uzun uzun anlatmamın sebebi internette çok fazla abartılı ve korkutucu şeyler yazıyor ve ben de bunlardan etkilenen biriydim. Yaptıracak olanlara faydam olması adına paylaşmak istedim. Nette yazıldığı gibi korkulacak bir işlem değil ne eps ne de ablasyon, eğer yaptırmanız gerekiyorsa mutlaka yaptırın ancak doktorunuzu iyi seçmenizi tavsiye ederim, ben doktorumdan çok memnunum.
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun benim de AF denen ritim boxukluğum var ve araştırmalarım sonucu Prof dr Fethi Kılıçaslan bu konu da iyşymil randevu aldım dilerim benim de tedavi sonucu kurtulurum bu ritim bozuklupundan
Peki şimdi nasılsınız tamamen geçtimi sıkıntılarınız

Merhaba aynı şikayetler bendede var 170 ile acile gittim ayak tırnaklarım morarmıştı gittiğimde bir saat kadar bi sürede damardan beloc yaparak ancak 100 e düştü ve beloc ilaca başladım 3 ay gayet iyiydim geçen tekrar oldu holter takıldı hiç bişey çıkmadı doktor boşuna ilaç içme hemen ablasyon yaptır dedi fethi kılıçaslan a ama ben çok korkuyorum öyle kötü şeyler yazmışlarki uykularım kaçıyo

Ben yaptırdım ablasyon Fethi Kılıçaslan ve hiçbir kötü şey yaşamadım ne acı ne ağrı aynı gün akşama taburcu etti ama benim özel sigortam nedeniyle 1 gece yattım ve şu an gayet iyyim ritim bozukluğun düzeldi. Hiç korkulacak bişey yok yani o sıkıntıları yaşamak daha kötü inanın bit an önce dr a gidip muayane olun

Benim eşimde de var taşikardi
Bişey sormak istiyorum kırkudan etkilenir mi sizce yani böyle bişry taşayanınız var mı
Korku evine gitmeye ikna edemiyorum kalpten giderim diyo

bende var malesef en sakin zamanım 127 attıgı zaman hayatımı etkiliyobi çok alanda hemde yıllardır korku heycan üzüntü çok tetikliyo bununla yaşamaya alıştım fakat şimdi acaba normal dogum yapabilirimmi merak ediyorum gidergitmz dr.hemen soracağım..en iyi ilacı çok takmamak:KK47:kalp ritmim çok hızlanınca:))

X