Erkek İnfertilitesi Tavmergen sperm (semen) analizi sorunsalı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

fiona13

🌼Good vibes only 🌼
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
3.093
3.730
Bayanlar merhaba,

2.5 senedir bebeğimiz olmuyor. izmirde özel bir doktorda tüp bebek tedavisine başlayacağz eğer kısmet olur herşey yolunda giderse.

sorun su ki sperm testini vermemiz için tavmergene yönlendirldik. fakat kurumun sonuçları bilinçli manipule ettğine dair güvensizlk durumu oluşmuş. iki farklı yerde sonuçlar arasında farklılıklar duyuyorum. biz henüz vermedik testimizi. Güvenilir midir ? böyle bir sorun yaşayan var mı ?

Merhaba, ben de İzmir'deyim, tüp bebek tedavisine başlamayı planlıyoruz Mart gibi.
Tavmergen'i ben de duydum ama internetteki yorumları okuyunca çok iç açıcı gelmedi açıkcası. İzmir'de bu işi çok başarılı yapan bir yer olduğunuda düşünmüyorum açıkcası, iyi yerler hep İstanbul'da Ankara'da ama oralara gitme imkanımızda yok maalesef...

birşeyi merak ettim "sonuçları bilinçli manipule etmek" le ne kast ettiniz? Yani sperm sonucunu bilerek mi düşürüyo? onu anlamadım?

Merhaba, ben de İzmir'deyim, tüp bebek tedavisine başlamayı planlıyoruz Mart gibi.
Tavmergen'i ben de duydum ama internetteki yorumları okuyunca çok iç açıcı gelmedi açıkcası. İzmir'de bu işi çok başarılı yapan bir yer olduğunuda düşünmüyorum açıkcası, iyi yerler hep İstanbul'da Ankara'da ama oralara gitme imkanımızda yok maalesef...

birşeyi merak ettim "sonuçları bilinçli manipule etmek" le ne kast ettiniz? Yani sperm sonucunu bilerek mi düşürüyo? onu anlamadım?
evet malesef bu forumda okudum yine bunları da :KK43: o yüzden doktorum da orada yaptırmalsınız ded ve acaba bu durumu yaşayan başka örnekler de var mı öğrenmek istedim.

daha önce hiç semen analiizi olmadı zaten zor ikna ettm ilk kez olacak, elimizde karşılaştırabiliceğimiz başka veri de yok. o nedenle sağlama almak istiyorum işimi. 😕

Daha önce sperm testi verdiniz mi ? Yani verin bir merkeze en azından durumu öğrenirsiniz ne kadar manipüle edebilirler ki.

Daha önce sperm testi verdiniz mi ? Yani verin bir merkeze en azından durumu öğrenirsiniz ne kadar manipüle edebilirler ki.
hayır vermedik başka bir yerde zaten buna bile 2.5 sene sonunda ikna oldu eşim.
doktorun diğer testleri istediğiniz yerde yaptırın diyip semen analizini orda diretmesi , akabinde burda okuduklarım biraz bunu hissettridi malesef.

Sperm testi önemli vakit kaybetmesin bence bir azosperm eşi olarak ne kadar erken teşhis o kadar iyi inslhh öyle bir sorun yoktur

Sperm testi önemli vakit kaybetmesin bence bir azosperm eşi olarak ne kadar erken teşhis o kadar iyi inslhh öyle bir sorun yoktur
azo değil ama teratospermi
çıktı. takviye alyoruz bakalım şimdilik.
siz de umudunuzu yitirmeyin ki inşallah olur allah büyük ben de pkoluyum elimizden geleni yapacağız allah bilir gerisini.

siz tese falan oldu mu ?

Bayanlar merhaba,

2.5 senedir bebeğimiz olmuyor. izmirde özel bir doktorda tüp bebek tedavisine başlayacağz eğer kısmet olur herşey yolunda giderse.

sorun su ki sperm testini vermemiz için tavmergene yönlendirldik. fakat kurumun sonuçları bilinçli manipule ettğine dair güvensizlk durumu oluşmuş. iki farklı yerde sonuçlar arasında farklılıklar duyuyorum. biz henüz vermedik testimizi. Güvenilir midir ? böyle bir sorun yaşayan var mı ?
Kızlar Tavmergen kese görmek ve kalp atışı için muayene ücreti alıyor muydu sizin zamanınızda 800 tl muayene ücreti istedi benden.
Transferi yaptırdım ondan önce dünya kadar para verip bir sürü işlem yaptırdım bunun için para alınır mı?

X