Tek öğün beslenerek zayıflama (Omad)

Atesbocegiiii

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2022
938
239
Ergenligimden beri diyet öyküm hep devam ediyor bı alıyorum bi diyeete başlıyorum bazen uzun sürüyor bazen kısa. Şu aralar uyku duzenim bozulduğu için saat 1 gibi uyanıyorum. Geç uyandigim için de hem kahvaltı hem yemek yemek istemiyorum çünkü acikmadan Yemekte yiyorum. Tek öğün beslenme diyetini çok araştırdım çok memnun olan da var. Tek sıkıntım kahvaltıyı aşırı seviyorumm en sevdiğim öğündür yani. Ama sadece 4-5 gibi beslendigim için mecbur yemek tarzı bişey yapıyorum. Bu şekilde iyi kilo veren varmii

Kilo verenler var sanırım ama her gün uygulamak da iyi olmayabilir, haftada 2 ya da 3 gün yaparak başla bence. Duruma göre ilerlersin sonra. Çünkü ilk etapta halsizlik yapabilir. Bir de alıştırmayı seviyorsan yeme atağı yaşayabilirsin kısa sürede.
Vücudunu dinleyerek hareket edersen daha sağlıklı olur bence. ☺️
Ben daha önce denedim ama her gün uygulamadım. Açsam 2 öğün değilsem idare edebilirsem tek öğün yaptım. Kilo da verdim. Ama sonra geri aldım tabi bu benden kaynaklı. Hem uzun süre yapmadım en fazla 1 ay sürüyor benim diyetler ve bir de makarna, ekmek ve tatlı düşkünlüğümden. 🥲
Şimdi yine kilo vermeye çalışıyorum bakalım nasıl olacak.
Umarım en güzel şekilde dilediğin gibi sağlıkla vedalaşırsın kilolarınla. 🫶🏻

Kilo verenler var sanırım ama her gün uygulamak da iyi olmayabilir, haftada 2 ya da 3 gün yaparak başla bence. Duruma göre ilerlersin sonra. Çünkü ilk etapta halsizlik yapabilir. Bir de alıştırmayı seviyorsan yeme atağı yaşayabilirsin kısa sürede.
Vücudunu dinleyerek hareket edersen daha sağlıklı olur bence. ☺️
Ben daha önce denedim ama her gün uygulamadım. Açsam 2 öğün değilsem idare edebilirsem tek öğün yaptım. Kilo da verdim. Ama sonra geri aldım tabi bu benden kaynaklı. Hem uzun süre yapmadım en fazla 1 ay sürüyor benim diyetler ve bir de makarna, ekmek ve tatlı düşkünlüğümden. 🥲
Şimdi yine kilo vermeye çalışıyorum bakalım nasıl olacak.
Umarım en güzel şekilde dilediğin gibi sağlıkla vedalaşırsın kilolarınla. 🫶🏻
Çok teşekkür ederim umarım sende aynı şekilde sağlıkla verirsin kilolarını 🌼 şöyle söyleyeyim ben geç uyandığım için problem yaşamıyorum tek öğünde. Zaten uyanır uyanmaz canım hicbisey istemiyor. Saat 12 gibi kalkıyorum etrafı toparla ev işlerini hallet derken saat 15.30-16.00 gibi yemeğimi yiyorum ve gerçekten tam doyacak şekilde yiyiyorum. Diğer türlü geç kahvaltı yapıp akşam 7 de çok acikmadan akşam yemegini yemek gerçekten gereksiz fazlalikti benim için tabii erken kalksam asla dayanamazdım. Şimdilik kilo vermem iyi gidiyor şükür. Ama genelde hafta sonları bir planımız oluyor ya piknik ya başka bişey o günler kahvaltı yapıyorum erken kalktigimiz için bir öğünü serbest yapıyorum. Bakalm inşallah kilo veririm 🥲

ben de tek öğün yapıyorum 61'den 55'e düştüm bir süre sonra hiç acıkmamaya başladım yalnız ben 2-3 gibi yemek yiyorum akşam 8 gibi acıkınca bir porsiyon meyve yiyorum o şekilde verdim hatta hamburger pizza bile yesem tek öğün olduğu için kilo verebiliyorum çünkü bunu akşam yediğim zaman oturup yakamıyorum ama 2-3 gibi yiyince yakabildiğim için + olarak yansımıyor tartıya

Çok teşekkür ederim umarım sende aynı şekilde sağlıkla verirsin kilolarını 🌼 şöyle söyleyeyim ben geç uyandığım için problem yaşamıyorum tek öğünde. Zaten uyanır uyanmaz canım hicbisey istemiyor. Saat 12 gibi kalkıyorum etrafı toparla ev işlerini hallet derken saat 15.30-16.00 gibi yemeğimi yiyorum ve gerçekten tam doyacak şekilde yiyiyorum. Diğer türlü geç kahvaltı yapıp akşam 7 de çok acikmadan akşam yemegini yemek gerçekten gereksiz fazlalikti benim için tabii erken kalksam asla dayanamazdım. Şimdilik kilo vermem iyi gidiyor şükür. Ama genelde hafta sonları bir planımız oluyor ya piknik ya başka bişey o günler kahvaltı yapıyorum erken kalktigimiz için bir öğünü serbest yapıyorum. Bakalm inşallah kilo veririm 🥲
Doğru ben de yedikçe daha çok acıkıyorum aslında. Bir yandan da böylelikle alışıyor insan. Çok şükür çok sevindim umarım hep böyle güzel devam edersin ☺️🌼
Ben de hafta sonu biraz serbest takılıyorum gibi kahvaltıda simit falan yiyorum ama şimdilik dozunda gidiyor umarım hep öyle olur.
Ve teşekkür ederim güzel dileklerin için ☺️🧡
Kontrolü kaybetmezsek problem yok. 🫶🏻

X