Termometre cıvası - başına gelen var mı?

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
4.896
14.340
Eski tip cam termometre düşüp kırıldı. Islak mendil ve elektrikli süpürgeyle temizleyip süpürge torbasını vs çöpe attım. Zehirlenme hattını aradım. Gelip ölçüm yapacaklar ama bebeğim yarım saat kadar o ortamda kaldı. 14 aylık. Sizce bir şey olur mu? Ben dokunmak zorunda kaldım ve emziriyorum. Şimdi odayı terk ettik camları açık şekilde. Sizce yapmam gereken bir şey var mı? Böyle bir şey yaşayan oldu mu?

umarım sakıncalı bir şey olmaz, vakit kaybetmeden bence bilgisi tam uzman birine danışın, biliyorsunuz emziren anneler röntgenden sonra bile bir süre emzirmiyor sağıp sonra emzirme vs yapıyor , bebeğinize ve size hiç bir şey olmadan ufak bir kaza olarak kalır umarım

Küçükken ateş ölçer kırılmıştı yere civa döküldü mü düştü mü bisey oldu o sıra elime almıştım avucumda gezdirmiştim hatırlıyorum 😅 hatta kaygan bisey gibi olması ilgimi çekmişti annem attrıdı hemen bisey olmadı herhangi bir durum yaşamadım ama yine de araştırın

Ağzında metalik tat, baş dönmesi, kas seğirmesi vb belirtilerin var mı?
Bir termometre kırılmasından bu etki olur mu ki? 🤔

Küçükken kırık termometredeki civayla oynuyordum. Floresan lamba da kırılınca bilincinde değildik. Hiç rahatsızlık vermedi ama illa emilim olmuştur hem deri yoluyla hem de solunum yoluyla.

Ağzımızdaki amalgam dolgular da civaydı diye biliyorum o yüzden evham yapmayın bebeğe bisey olmayacaktır ❣️

Diğer odada oturun, o odaya girmeyin. Camı iyice aç Louder civa uçucudur. Ağzında metalik tat, baş dönmesi, kas seğirmesi vb belirtilerin var mı?
Henüz kimsede belirti yok canım ekipleri bekliyoruz ev dubleks üst kata çıktık. Kaloriferi açıp odanın camlarını da açıp çıkmamızı söylediler telefonda. Bebeğime etkisi oldu mu diye çok endişeliyim

Küçükken ateş ölçer kırılmıştı yere civa döküldü mü düştü mü bisey oldu o sıra elime almıştım avucumda gezdirmiştim hatırlıyorum 😅 hatta kaygan bisey gibi olması ilgimi çekmişti annem attrıdı hemen bisey olmadı herhangi bir durum yaşamadım ama yine de araştırın
Kaygan olmasının yanında ayrılıp birleşmesi hoştu 😆

Ben de aynısını yaşamıştım bi süre oynadığımı hatırlıyorum, hiçbir şey olmamıştı ama şimdi düşününce çok tehlikeli bi şeymiş yaptığım 😅

Aynı şekilde ben de küçükken kırılmıştı ve oynamıştım baya, bir sorun yaşamadım neyse ki. Gerekli yerleri aramışsın hiç panik yapma. Biz küçükken çok dikkatli değildik, bu tarz şeyler çok yaşanırdı maalesef.

Eski tip cam termometre düşüp kırıldı. Islak mendil ve elektrikli süpürgeyle temizleyip süpürge torbasını vs çöpe attım. Zehirlenme hattını aradım. Gelip ölçüm yapacaklar ama bebeğim yarım saat kadar o ortamda kaldı. 14 aylık. Sizce bir şey olur mu? Ben dokunmak zorunda kaldım ve emziriyorum. Şimdi odayı terk ettik camları açık şekilde. Sizce yapmam gereken bir şey var mı? Böyle bir şey yaşayan oldu mu?
Geçmiş olsun endişelenmeyin elinizden geleni yapmışsınız bende küçükken oynamıştım ayırıp birleştirirdim avucumda hep birşey olmamıştı ,
olmamıştır size de allahın izniyle bizi de haberdar edin 💕

Henüz kimsede belirti yok canım ekipleri bekliyoruz ev dubleks üst kata çıktık. Kaloriferi açıp odanın camlarını da açıp çıkmamızı söylediler telefonda. Bebeğime etkisi oldu mu diye çok endişeliyim
Üst kata çıkacağınızı görevlilere belirtmiş miydiniz? Kaloriferi muhtemelen buharlaşsın diye açtırmışlardır. Yukarı doğru buharlaşacaksa daha çok maruz kalmaz mısınız? Odanın içinden yukarı çıkılıyor gibi düşündüm ama merdivenden bağımsızsa ve kapısı kapalıysa orası ayrı.

Kaygılı birine de bunu söylememek lazım ama yanlış bir şey yapma ihtimaliniz olabilir.

Üst kata çıkacağınızı görevlilere belirtmiş miydiniz? Kaloriferi muhtemelen buharlaşsın diye açtırmışlardır. Yukarı doğru buharlaşacaksa daha çok maruz kalmaz mısınız? Odanın içinden yukarı çıkılıyor gibi düşündüm ama merdivenden bağımsızsa ve kapısı kapalıysa orası ayrı.

Kaygılı birine de bunu söylememek lazım ama yanlış bir şey yapma ihtimaliniz olabilir.
Odadan bağımsız merdiven, odanın kapısını kapattık camlarını açtık bebeğimle öyle çıktık
Şimdi ölçüm yaptılar iyi temizlemişsiniz cıva yok dediler. Klimayı son ayarda açıp odayı ısıtın iyice havalandırın dediler

Odadan bağımsız merdiven, odanın kapısını kapattık camlarını açtık bebeğimle öyle çıktık
Şimdi ölçüm yaptılar iyi temizlemişsiniz cıva yok dediler. Klimayı son ayarda açıp odayı ısıtın iyice havalandırın dediler
Zaten cıva sıvı haldeyken temizlemişsiniz. Zeminde kalan olduysa gitmiş.
Floresan lambadaki direkt gaz, odaya yayılır. Bilginiz olsun. Kırılma endişeniz varsa kullanmayın.

Geçmiş olsun.

X