Erkek İnfertilitesi tikaliliga bagli azospermi olanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

denizaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
396
463
Merhaba esi tikaliliga bagli azospermi olanlar tedavi ve durumlariniz neler birbirimize destek olalim benim esimin tüm hormon ve genetikleri normal tur-ed ameliyati ile acilabilir dediler olab yaptiran var mi aranızda hadi gelin konuşalım

Canım aynı sorun bizde de var bizde merak içindeyiz ama riskleri varmış dediler daha belli degil napacagimiz bende yeni bu konu açtım umarim yardimci olanlar olur

Esim karar verdi pazartesi ameliyat olacak insallah iyi gecer bunu hangi tahliller sonucu ogrendiniz peki tikali oldugunu nasil anladilar.

Bizde fsh hormonu düşüklüğü volum azligi ve transrektal ultrasonla anlaşıldı...Şimdi tıkanıklığın nerde olduğunu tam öğrenmek için mr çekilecek onu bekliyoruz siz tıkanıklık ameliyatı mi olacaksiniz canim doktorunuz kim siz nasıl anladınız tıkanıklıgi bi sebebi var mı tıkanıklığın?

Aynen bizde de volum düşüklüğü semen de fruktoz ve transrektal ultrason cekildi onlarin sonucunda tikalilik olabilir dedi bunu ameliyat la bakabiliriz ancak dedi mr falan bahsetmedi doc.dr.cabir alan canakkale onsekizmart universitesi ogretim uyesi

Bi endocoil mr varmış o kesin gösterirmis de fiyat çok fazla 3.390 falan... bize kaliteli normal mr da belki cikar dendi şimdi o olacak sonrada inşallah ameliyat doktor size risklerini soyledi mi birde tabi tekrar tıkanabilme ihtimalini

Acilmama tekrar tikanma olabilir dedi baska bi sorun olmaz dedi benim esimde sperm uretimi var tese oldu daha once sperm bulundu biz onlara bi zarari olurmu dedik hic birsey olmaz dedi iki kere tup bebek gecirdim ben ikiside olumsuz oldu bu yuzden bunu deneyip olumsuzluk devam ederse tup bebek e devam edelim diyoruz

Anladım canim Allah şifa versin tüp bebek neden tutmadi peki bi sebebi var mi?

Bi sebebi yok aslinda birinci kaliteydi embriyorlar ama tutmadi nasip kismet sizin ne zaman belli oldu azospermi kac yillik evlisiniz

Bizim evlilik 16 ay oldu,bundan yedi ay önce ogrendik azospermi oldunu ama iki aydır arastirmadayiz genetik falan istendi bizden bir bucuk ay önce kadar... şimdi yirmi gundir hergun hastanede eşim artık doktora karar vericez pazartesinden sonra hangi doktor olacak diye

Sizin baya yeniymis biz bes yillik evliyiz ilk yilimizin sonunda ogrendik 4yildir bogusuyoruz varikosel dendi cift tarafli ameliyatini oldu degisme olmadi ilac kullandi olmadi Ege Üniversitesine basvurduk genetikler falan tese dendi bize kimse de araştırın demedi ne denirse yaptik iki tup bebekten sonra arastiralim dedik ve bu cikti iste...

Eşim kendisi işinden dolayı araştıran biri bende üstüne düştüm çok araştırdım anca alti ay bekleyebildik sonra da dualarla Allahtan yardim istedik her seferinde bişeyler oldu şimdi herşey aciga çıktı çok şükür...bu işin üstüne düşmeyince çok uzuyo bizde de yaş ilerlemesin aman çocuğumuz olursa arada kirk yaş otuz yaş olsun istemedik dedik bari hemen halledelim..hatta önceleri hiç olmayacak sanıp evlatlilaga bile karar verdik ama buna da şükür inşallah herşey daha güzel olur. .rabbim sizinde yüzünüzü güldürsun

Bizde fsh hormonu düşüklüğü volum azligi ve transrektal ultrasonla anlaşıldı...Şimdi tıkanıklığın nerde olduğunu tam öğrenmek için mr çekilecek onu bekliyoruz siz tıkanıklık ameliyatı mi olacaksiniz canim doktorunuz kim siz nasıl anladınız tıkanıklıgi bi sebebi var mı tıkanıklığın?
Merhaba özel mesaj atacaktim atamadim. Esimde azosperm onunda fsh düşük volum azlığıda var dondurulmuş spermimizde var aslında ama bizden de trus ultrason istediler. Nasıl birşey bu biyopsi falan mi aliyolar nette pek birşey yazmıyor. Cevap verirseniz çok sevinirim.

Inanin unuttum desem yeridir o günleri hiç hatırlamak bile istemiyorum Memorial doktorundan tıkanıklığın acilmasinin pek mumkun olmadığı soylendi biz onun tedavisine bakmadik ama çıkış oldu tabi ya icilen ilaç ya verilen sıvı açtı bilemiyorum direk tüp bebek deneseniz daha az yipranirsiniz ben şimdi ikizlere hamileyim ve on haftam kaldi sanırım darısı size olsun. ..ama trus denilen şey arka taraftan girip tıkanıklığın nerde olduguna bakıyorlar ordan sıvı çekiyorlar sperm var mi yok mu diye bunu hatırlıyorum

Arkadaşlar eşleriniz tur-ed ameliyatı oldumu tikanikliklari açılıdimi ???? benm esimin sperm sayısı vs normaldi aşılama flnda olmuştuk spermiogramlari yapılmıştı neyse bigun yine aşılama yapilacaktiki sperm sayısı inanılmaz derecede düştü şimdi doktor tikanikliktan suphelenio ama kesin çözüm olurmu onuda bilmioz:KK43:(

Sizin baya yeniymis biz bes yillik evliyiz ilk yilimizin sonunda ogrendik 4yildir bogusuyoruz varikosel dendi cift tarafli ameliyatini oldu degisme olmadi ilac kullandi olmadi Ege Üniversitesine basvurduk genetikler falan tese dendi bize kimse de araştırın demedi ne denirse yaptik iki tup bebekten sonra arastiralim dedik ve bu cikti iste...
merhaba yazinizi okuyunca bizi gordum 3 yil once ogrendik azospermi oldugumuzu yurtdisinda kuweytte yasiyorduk burda bizede varikosel dendi hos esimde gozle gorulecek dercede vardi yani dogru. Iki defa ameliyat icin randuvu aldik ama kendi ulkemizde yapmayi uygun gormustuk Turkiyeye inip cift tarafli ameliyat oldu esim sonuc yine ayni 1 bucuk yil oldu sonra esim yine kuweyt' te donunce muayene oldu busefer tikaniklik olabilir dendi. Kurmus bitkisel ilaclarmis hepsini icirttim kocama yine bos..
Bende esimle kuweytte yasiyordum oraya geri donmeyince olece tedaviyi erteledik birsure simdi doktor ariyoruz .. Sizin esiniz ameliyat oldumu .? Sonuc umarim iyidir lutfen benide bilgilendirirseniz cok sevinirim .
Inanin unuttum desem yeridir o günleri hiç hatırlamak bile istemiyorum Memorial doktorundan tıkanıklığın acilmasinin pek mumkun olmadığı soylendi biz onun tedavisine bakmadik ama çıkış oldu tabi ya icilen ilaç ya verilen sıvı açtı bilemiyorum direk tüp bebek deneseniz daha az yipranirsiniz ben şimdi ikizlere hamileyim ve on haftam kaldi sanırım darısı size olsun. ..ama trus denilen şey arka taraftan girip tıkanıklığın nerde olduguna bakıyorlar ordan sıvı çekiyorlar sperm var mi yok mu diye bunu hatırlıyorum
merhaba ben size ozelden mesaj attim galiba sizdiniz hayirlisiyla dogurursunuz ikizlerinizi .. bizede yardimci olurmusunuz . Ameliyat sonrasi cikis gerceklestimi . Hangi doktor da tedavi oldunuz cevap atarsaniz cok sevinirim .

Bi endocoil mr varmış o kesin gösterirmis de fiyat çok fazla 3.390 falan... bize kaliteli normal mr da belki cikar dendi şimdi o olacak sonrada inşallah ameliyat doktor size risklerini soyledi mi birde tabi tekrar tıkanabilme ihtimalini
Merhaba arkadasim bu endocoil mr i biraz arastirdim nereden sordunuz acaba cok uzun zaman gecmis ama hatirliyorsaniz

Aynı sıkıntı bizdede var bir sıvı açtı diyorsunuz o neydi hatırlıyormusunuz ?

Merhaba eşiniz tıkanıklık ameliyatı oldumu ver nerde oldu hangi doktor tur-ed operasyonunu yaptı işe yaradı mı bilgi verebilirmisiniz

X