tövbe ettim ama içim rahat etmiyor

demlendim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
11
3
üniversitede zamanları babam çalışmama izin vermediği ve iş görüşmelerim de sonuç vermediği için boşlukta olduğum bir dönem vardı. ben bu dönemde bir iki kez ayak fotoğrafı ve cinsel içerikli ses kaydı sattım. ondan sonra ne yapıyorum diye düşündüm çok pişman oldum, kendimden iğrendim ve tövbe ettim. uzun zamandır da öyle bir şeye kalkışmadım. ama şu sıralar çok kafama taktığım için kendimi suçluyorum neden öyle bir şey yaptım diye içimi rahatlatamıyorum. birkaç arkadaşıma söyledim sorun olmadığını söylediler ama bu sefer de ya ortaya çıkarsa ve rezil olursam diye korkmaya başladım. ailemle birlikteyken ben onlara layık bir evlat olamadım diye üzülüyorum. bunun içinden nasıl çıkarım ne yapmam gerek bilmiyorum

Yargılamıyorum ve kınamıyorum yanlış anlamayın ancak bir mantık katası var çalışmanıza izin vermiyor diye çalışmıyorsunuz ancak bunları yapmışsınız bunlara izin verecek miydi? Hayır.

Yargılamıyorum ve kınamıyorum yanlış anlamayın ancak bir mantık katası var çalışmanıza izin vermiyor diye çalışmıyorsunuz ancak bunları yapmışsınız bunlara izin verecek miydi? Hayır.
izin vermeyeceğini biliyorum o dönem çok karmaşıktı benim için borçlarım vardı, para da isteyemiyordum, izin verdiği online bir iş bulmuştum ordan kovulunca bu dönem başladı

baban hem para vermemiş hem çalışmana izin vermemiş paraya da ihtiyacın varsa eee o zaman sence ailenin ya da babanın bu konu üstünde söz hakkı var mı?
orası öyle de babam o kadar zor durumda olduğumu bilmiyordu o dönem, bilse öderdi zaten ama ben kolay kolay para isteyebilen biri değilim o yüzden tüm suçu babama yıkmak istemiyorum :KK43:

üniversitede zamanları babam çalışmama izin vermediği ve iş görüşmelerim de sonuç vermediği için boşlukta olduğum bir dönem vardı. ben bu dönemde bir iki kez ayak fotoğrafı ve cinsel içerikli ses kaydı sattım. ondan sonra ne yapıyorum diye düşündüm çok pişman oldum, kendimden iğrendim ve tövbe ettim. uzun zamandır da öyle bir şeye kalkışmadım. ama şu sıralar çok kafama taktığım için kendimi suçluyorum neden öyle bir şey yaptım diye içimi rahatlatamıyorum. birkaç arkadaşıma söyledim sorun olmadığını söylediler ama bu sefer de ya ortaya çıkarsa ve rezil olursam diye korkmaya başladım. ailemle birlikteyken ben onlara layık bir evlat olamadım diye üzülüyorum. bunun içinden nasıl çıkarım ne yapmam gerek bilmiyorum
Bırakın birilerine bahsetmeyi kendi aklınıza bile getirmeyin.Pisman olmuşsunuz bu artık inancınızla alakalı,neye kime inanıyorsanız onunla sizin aranızda.Dillendirmek suya atılan taş gibidir dalga dalga yayılır.Pismanlik , aynı hataya düşmemek ve yoluna devam etmek.......

Bırakın birilerine bahsetmeyi kendi aklınıza bile getirmeyin.Pisman olmuşsunuz bu artık inancınızla alakalı,neye kime inanıyorsanız onunla sizin aranızda.Dillendirmek suya atılan taş gibidir dalga dalga yayılır.Pismanlik , aynı hataya düşmemek ve yoluna devam etmek.......
yorumunuz için teşekkür ederim sadece birkaç kişi biliyor bundan sonra da kimseye söylemeyi düşünmüyorum zaten

orası öyle de babam o kadar zor durumda olduğumu bilmiyordu o dönem, bilse öderdi zaten ama ben kolay kolay para isteyebilen biri değilim o yüzden tüm suçu babama yıkmak istemiyorum :KK43:

Anlayamadım, yabancılarla müstehcen şekide konuşmak babandan para istemekten daha mı zor yani :oops: Adam gibi söyeyip isteseydin, yok derse de bir işe girseydin. Düzgün ücreti bir iş buup çaışmak da şu işten daha kötü değidir diye düşünüyorum.

Kalpten duyulan pişmanlık ve tevbe kabul edilir. Ama siz hala birilerine anlatarak onları da şahit tutuyorsunuz. Günahınızı afdileyerek unutun. Anlattıkça günahlarınız hafiflemeyecek.

Bir şey olmaz, önünüze çıkacağını sanmam. Herkesin pişmanlıkları vardır, cinsel konularda benim de var. O dönem onu doğru bulmuşsunuz ve yapmışsınız, şimdi daha olgun ve büyüksünüz hata olduğunun farkındasınız. Önünüze bakın, kimsenin yargılamasına izin vermeyin.

Arkadaşlarınız bile olsa böyle şeyleri dillendirmeyin. Yarın ne olacağı belli olmaz. Siz ve Allah arasında kalsın olanlar.
Ailenize gelince emin ol onlarında senden sakladıkları sırları vardır.
Ayrıca sen tövbe edip pişman olduktan sonra kimseye laf düşmez.

Şu yorumu görene kadar babaya saydıracaktım

Yapmışsın bitmiş gitmiş zamanı geri alamayacağına göre Allahtan yüzünün göründüğü bir foto değilmiş. Ama gerçekten başka birine daha bahsetme bundan. Hatta sana tavsiyem hayatında cinsel konularla ilgili kimseye bir şey anlatma. Gel buraya yaz anonim ama tanıdığa anlatma.

Eğer çok ciddi seviyede pişmanlık duyuyorsaniz ve gönülden bir tövbe etti iseniz din hocası değilim ama bu konuda imtihanınızın artık bitmiş olduğunu, bu kendini yıpratma içiniz içini yemesi duygusu yani acı çekmeniz ile günahlarin bedelini en azından bir kısmını ödemiş olduğunuza inanıyorum. Bir daha bu tarz şeylere kalkışmayın tabii ki

Anlayamadım, yabancılarla müstehcen şekide konuşmak babandan para istemekten daha mı zor yani :oops: Adam gibi söyeyip isteseydin, yok derse de bir işe girseydin. Düzgün ücreti bir iş buup çaışmak da şu işten daha kötü değidir diye düşünüyorum.
babamın borçlarından vs zamanında zor dönemler geçirdik o dönemden beri alışkanlık oldu para isteyemiyorum hiçbir türlü kendi verirse verir ama fazlasını isteyemem

Bir şey olmaz, önünüze çıkacağını sanmam. Herkesin pişmanlıkları vardır, cinsel konularda benim de var. O dönem onu doğru bulmuşsunuz ve yapmışsınız, şimdi daha olgun ve büyüksünüz hata olduğunun farkındasınız. Önünüze bakın, kimsenin yargılamasına izin vermeyin.
teşekkür ederim

Boşluğa düştüğünüz dönemde farkında olmadan yaptığınız şeylerden dolayı vicdan azabı duyuyor olmanız normal içiniz sindirene kadar da böyle hissetmeye devam edersiniz lakin bu tür olayları asla ve asla kimseye anlatmayın çünkü güvendiğinizi sandığınız insanlar öyle çıkmayabilir bazen insanın kendi içinde kalması daha hayırlıdır , umarım kötü hatalara hiçbirimiz düşmeyiz .

X