Tuhaf bir olay

-Gri-

Bayan pozitif 😄
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
1.302
3.502
İyi geceler herkese. Başına böyle bir şey gelen var mı diye yazmak istedim. Bugün, öğlene doğru mutfakta yemek yaparken, üç yaşındaki oğlum, mutfak dolabının aşağıdaki bölümünün kapağını açıp, cam tencere kapağını kaptığı gibi içeri kacti. Bunu genelde hep yapar. Tencere, tava, kapak... Kapağı açıp, bir seyler alıp içeri kaçar elinden almayayım diye. Genelde izin verirdim ama bugün gidip elinden aldım yerine koydum. Neyse, yemek yapmaya devam ederken dolapta biden güm diye bir ses. Tencereler mi düştü diye bakarken, her şeyin yerli yerinde durduğunu sadece o cam kapagin tuz buz olduğunu gördüm. Bir yerden düşmemiş ki düşmeye ısıya dayanikliydi, kaç kere düştü hiçbir şey olmadı. Üstüne bir şey mi düştü diye baktım ama yok koydugum gibi koydigum yerde ama tuz buz halde duruyordu. Kapağın tutma yeri fırlamış, dolabın içi toz camlarla dolmuş. Böyle bir şey ilk defa başıma geldi ve korktum açıkçası. Ya kapak oğlumun elindeyken böyle patlasaydi. Bu neydi?

İyi geceler herkese. Başına böyle bir şey gelen var mı diye yazmak istedim. Bugün, öğlene doğru mutfakta yemek yaparken, üç yaşındaki oğlum, mutfak dolabının aşağıdaki bölümünün kapağını açıp, cam tencere kapağını kaptığı gibi içeri kacti. Bunu genelde hep yapar. Tencere, tava, kapak... Kapağı açıp, bir seyler alıp içeri kaçar elinden almayayım diye. Genelde izin verirdim ama bugün gidip elinden aldım yerine koydum. Neyse, yemek yapmaya devam ederken dolapta biden güm diye bir ses. Tencereler mi düştü diye bakarken, her şeyin yerli yerinde durduğunu sadece o cam kapagin tuz buz olduğunu gördüm. Bir yerden düşmemiş ki düşmeye ısıya dayanikliydi, kaç kere düştü hiçbir şey olmadı. Üstüne bir şey mi düştü diye baktım ama yok koydugum gibi koydigum yerde ama tuz buz halde duruyordu. Kapağı fırlamış, dolabın içi toz camlarla dolmuş. Böyle bir şey ilk defa başıma geldi ve korktum açıkçası. Ya kapak oğlumun elindeyken böyle patlasaydi. Bu neydi?
Çocuk beddua etmiş 🤷‍♀️

Alıp kaçtığında kulp kısmını bilerek veya bilmeyerek sıkmış olabilir. Temperli camlar bu tür baskılarda patlıyor
Kulp kısmı sıkılması ya da gevsetilmesi imkansız bir kisimdi ki zaten kapağı daha koşarken elinden almistim. Aradan bir on dakika geçmişti kapağı koydugum yerde patlama olduğunda.

Kapakta o kadar küçük bir kapakti ki hani mama tencereleri olur ya, ısıtmak için, onun minik ve kalın cam kapagiydi. Yani çekiçle defalarca vurulsa böyle tuz buz olmazdı. Anlayamıyorum neden böyle patladığını.

Çarptıysanız bir yere oradan yürümüş ve patlamış
Kapak, minicik, kalın mi kalın, etrafı çelik bantla çevrili ve tutma yeri cam bölümünden neredeyse daha büyük, mama tenceresi kapagiydi. Cam kısmı azdi yani. O aradaki cam bölüme özellikle defalarca vurulsa böyle tuz buz olamazdı. Şaşkınım.

Konu sahibi ısrarla oraya bağlanmasını istiyor gibi 😂😂
Sadece anlamaya çalışıyorum. Bundan iki ay kadar önce, tavanın cam kapağı birden elimden düşmüş ve taş zemine cakilmisti. Yarısı kopup gitmişti direkt taşa dusunce. O cam kapak böyle tuz buz olmamıştı. Kırılmıştı sadece. Bu kapak neden durduk yere, hiçbir kıpırdama olmadan böyle oldu bunu anlamaya çalışıyorum. Sizce de tuhaf değil mi?

Mistik şeylere çok inanmam, bi nedeni vardır elbet. Ama cocuk için korktuysanız marka adıyla aratın bi internette başına gelen var mıymış, yada markaya yazın. Nedenini bilemeyiz yani, herşey olmuş olabilir. Cocuk elinde bişeyle vurmuştur diycem, cam çok kalın diyeceksiniz, demiyorum :) durup dururken olamaz fiziken. En fazla nazar çıktı deyip geçin. Ama dandik bi markaysa çocuklu evde sorun olabilir işin şakası bi yana. Bi araştırın, yazın markaya. Almazsınız bidaha o marka.

Sadece anlamaya çalışıyorum. Bundan iki ay kadar önce, tavanın cam kapağı birden elimden düşmüş ve taş zemine cakilmisti. Yarısı kopup gitmişti direkt taşa dusunce. O cam kapak böyle tuz buz olmamıştı. Kırılmıştı sadece. Bu kapak neden durduk yere, hiçbir kıpırdama olmadan böyle oldu bunu anlamaya çalışıyorum. Sizce de tuhaf değil mi?
Değil çünkü temperli camlar normal kırılmaz, patlama ve tuz buz olma şeklinde olur

Böyle yazılanlardan çok etkileniyom valla bi kerede bi üye paylaşmıştı ,eşi yanında uyurken eşinin kapıdan baktığını görmüştü yani iki karakter olarak düşünün 🙈🙈
Ay evet ben onu okuduğumda hamileydim bir de 🙈 günlerce geceleri eşimi uyandırdım kalk çişim geldi hadi tuvalete gidelim diye 😆😆 ne oldu ki o konu?

Ay evet ben onu okuduğumda hamileydim bir de 🙈 günlerce geceleri eşimi uyandırdım kalk çişim geldi hadi tuvalete gidelim diye 😆😆 ne oldu ki o konu?
Ben konuyu takip etmeyi bıraktım valla kolidorda gece yürürken arkamdan biri geliyo gibi hissederdim çok etkilendim valla 🙈 uyurken gözüm kapıya bakardı biri bakıyomu diye 😂😂😂😂 okumayalım böyle konuları ,ben okuduğumda yeni doğum yapmıştım

Benim tenceremin cam kapağıda kırıldı ve öyle tuz buz olmuştu heryere. O kalın camlar hasar alınca o şekilde patlıyor. Bi arkadaşımında aynı şekilde patladı.

X