Tüp tıkanıklığı

ezel_81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
14
0
bitkisel ilaç bilen varsa yardım etsin lütfen her iki tüplerim tıkalı tşkler.senağlama

canım valla ben annemden duymuştum sütü kaynat ve buharna otur yumurtlama döneminde iyi geliomu...denemekte yarar var...

benim bildiğim sütle mkaydanozu kaynbatıp buharıan oturuyosun.maydanozun iltihap sökturme özelliği varmış.tüpleri tıklaı bı arkadaşım onu yapmış zamanında gunlerce ıltıhap aktı demişti.şimdi 6 yaşında kızı var.

benimde iki tüpüm tıkalı bende burda arkadaşlardan ada çayı yağını öğrendim denemek istiyorum

canım ameliyat olmanı tavsiye ederim bir arkadaşım oldu 2 tüpüde tıkalıydı açılmış benimde tek tüp tıkalı malesef benki açılmadı ameliyatla süt buharı falan tüp açmada etkili yöntem degil

arkadaşlar ben yeni ameliyat oldum, benim iki tüpümde hem tıkalı hem iltihaplıydı, iki tüpümde çok hasarlı olduğu için alındı. ama sakın öyle sıcak şeylerle tedaviye kalkmayın. sıcak zararlı. içerde ne olduğunu bilmiyorsunuzki... önce rahim filmi mutlaka çektirin, sonra doktorunuzun yönlendirmeleri doğrultusunda laparoskopi olursunuz. tüpün durumuna göre açılabiliyorsa açıyorlar ya da benimki gibi rahme iltihap sızıntısı yapıyorsa bağlıyorlar ya da alıyorlar.

Son düzenleme:
5gün önce rahim flmi çekildim ve bana sag tüpün tıkalı olduğunu sol yumurtanında rahme yapışık oldugunu söyledi doktorum intahaptan dolayıymış ama tedavisinin olmadığını söyledi bir film daha varmış kesinleştirmek için onu istedi loporoskimi ne sanırım ama sonuç tüp bebekmiş allahtan ümitte kesizlmez dedi.sizin önereceginiz birşey varmı arkadaşlar bitkisel.bu şekildeyken hamile kalan arkadaşlar varmı...:sinifsinif:

Son düzenleme:
sevgili hevuk,
laparoskopi film değil, bir ameliyattır. ben ocak ayında yaptırdım ve şuan 16+2 hamileyim. keşke ameliyat teşhisi konulur konulmaz yaptırsaymışım diyorum şimdi belki çocuğumu kucağıma almıştım bile. sakın bu ameliyattan korkmayın. özellikle bu konuda uzman olan bir doktor bulun ki operasyon iyi geçsin. zaten bu ameliyattan sonra 6 aylık deneme süresi veriyorlar ve bu sürede hamile kalma oranı çok yüksek, ben 4. ayımda kaldım mesala.biz üç senedir uğraşıyoruz çocuğumuz olsun diye, kullanmadığımız ilaç-kür kalmadı...bunlarla ne vücudunuzu-hormonlarınızı ne de psikolojinizi bozmayın. bol bol dua edin ve inanın ki iyi geçsin...

ayrıca, belirgin bir sorun varken, tutup da aşılama yada tüp bebek yaptıranlara çok kızıyorum, çöpe atılacak paranız mı var arkadaşlar. neden hem maddi hem manevi yıpratıyorsunuz kendinizi. ayrıca tüp tıkalıyken size bunları yapmayı öneren doktoru hemen değiştirin, onun derdi sadece para bence...bir laparaskopi fiyatı tüp bebeğin dörtte biri bile değildir.
ben infertilite tedavisi görürken tüp bebek merkezlerine de gittim, çok şükür böyle yanlış yönlendiren para canlısı insanlar(doktorlar yani) çıkmadı karşıma...

benim tek tüpüm tıkalı olduğu zamanlarda laparoskopi yapıldı ve tıkanıklık açılmadı demekki ameliyatla olmuyo bazı tıkanıklıklar seneler sonrada diğer tüpüm tıkandı şimdi eşimdede varokosel başlangıcı var ben yinede kendimce bişeyler yapmak istiyorum agustos sonundada tüp bebek raporumu alıp tüp bebek yaptıracağım inş ama tek embiriyo canımı çok sıkıyor inş olur ama tek olması beni çok üzüyor arkadaşlar

5gün önce rahim flmi çekildim ve bana sag tüpün tıkalı olduğunu sol yumurtanında rahme yapışık oldugunu söyledi doktorum intahaptan dolayıymış ama tedavisinin olmadığını söyledi bir film daha varmış kesinleştirmek için onu istedi loporoskimi ne sanırım ama sonuç tüp bebekmiş allahtan ümitte kesizlmez dedi.sizin önereceginiz birşey varmı arkadaşlar bitkisel.bu şekildeyken hamile kalan arkadaşlar varmı...:sinifsinif:

Selam.Benim de her iki tüpüm kapalıydı.Bunun üzerine tüp bebekle bebek sahibi oldum.Eşimle nasıl olsa olmuyor diye korunmuyorduk bir kaç gün önce hamile olduğumu öğrendim.Nasıl böyle bir şey olduğunu anlayamadım hala şoktayım.Belki ilk bebeğimi doğururken açılmış olabilir diye düşünüyorum ama açılmaz demişlerdi.Bir de benim düşüncem eskiden olsun diye ilişkiden sonra uzun uzun yatıyordum hemen kalkmıyordum ama bu sefer bebişim uyanır diye her ilişkiden sonra önce ben kalktım normal temizliğimi yaptım acaba ayağa kalkınca tüpleri tıkayan şeyler dahamı az tıkama yapıyor diye düşünüyorum.Yani yatınca daha mı çok tıkanıyorlar acaba diye bir düşüncem var.Eşin de normalse bence bir kaç ay önce sen kalk.Belki faydası vardır.

Selam.Benim de her iki tüpüm kapalıydı.Bunun üzerine tüp bebekle bebek sahibi oldum.Eşimle nasıl olsa olmuyor diye korunmuyorduk bir kaç gün önce hamile olduğumu öğrendim.Nasıl böyle bir şey olduğunu anlayamadım hala şoktayım.Belki ilk bebeğimi doğururken açılmış olabilir diye düşünüyorum ama açılmaz demişlerdi.Bir de benim düşüncem eskiden olsun diye ilişkiden sonra uzun uzun yatıyordum hemen kalkmıyordum ama bu sefer bebişim uyanır diye her ilişkiden sonra önce ben kalktım normal temizliğimi yaptım acaba ayağa kalkınca tüpleri tıkayan şeyler dahamı az tıkama yapıyor diye düşünüyorum.Yani yatınca daha mı çok tıkanıyorlar acaba diye bir düşüncem var.Eşin de normalse bence bir kaç ay önce sen kalk.Belki faydası vardır.

Zaten burda okudkça mucize lere inanıyorum artk
Benim de sağ tüpüm kapalı laparoskopi lacağım 3 gün sonra diğeri açık
korkuyorum bebeğim olmaz diye
Eşimde varikosel vardı onu hallettik ben de sorun çıktı bu sefer
Tüp bebek de hemen tutmuyo ki
Korkuyorum hiç bebim başıma gelmez diyodum.
3 yıldır bebiş için uğraşıyoruz

ayrıca, belirgin bir sorun varken, tutup da aşılama yada tüp bebek yaptıranlara çok kızıyorum, çöpe atılacak paranız mı var arkadaşlar. neden hem maddi hem manevi yıpratıyorsunuz kendinizi. ayrıca tüp tıkalıyken size bunları yapmayı öneren doktoru hemen değiştirin, onun derdi sadece para bence...bir laparaskopi fiyatı tüp bebeğin dörtte biri bile değildir.
ben infertilite tedavisi görürken tüp bebek merkezlerine de gittim, çok şükür böyle yanlış yönlendiren para canlısı insanlar(doktorlar yani) çıkmadı karşıma...

sevgili hevuk,
laparoskopi film değil, bir ameliyattır. ben ocak ayında yaptırdım ve şuan 16+2 hamileyim. keşke ameliyat teşhisi konulur konulmaz yaptırsaymışım diyorum şimdi belki çocuğumu kucağıma almıştım bile. sakın bu ameliyattan korkmayın. özellikle bu konuda uzman olan bir doktor bulun ki operasyon iyi geçsin. zaten bu ameliyattan sonra 6 aylık deneme süresi veriyorlar ve bu sürede hamile kalma oranı çok yüksek, ben 4. ayımda kaldım mesala.biz üç senedir uğraşıyoruz çocuğumuz olsun diye, kullanmadığımız ilaç-kür kalmadı...bunlarla ne vücudunuzu-hormonlarınızı ne de psikolojinizi bozmayın. bol bol dua edin ve inanın ki iyi geçsin...

teşekkür ederim cevabın için canım bi anda duyunca şoka girdim böyle birşeyi, ve rahim filmi çekilmiştim narkozun etkisi hala üstümdeydi asla olmaz dedi doktorum bana kanal açılmaz dedi ve sadece tüp bebekle olucagını söyledi.bebegim olmuyordu zamanı var heralde filan die düşünüyodum.duyunca felegim şaştı..-tatlicadiarzu-araştırdım evet ameliyatmış yaptırıcam inşallah ii bir doktor arıyorum bunun için kesinliklede korkmuyorum bebeğim için her türlü acıyı çekerim.pekte kafaya takmıyorum şimdilik açıkcası rabbimin bilecegi iş nasipse gelir bagdattan yemenden nasip değilse ne gelir elden..

inşallah canım ya bizimde böyle peşpeşe olur bebişlerimiz...rabbim hayırlı evlatlardan olmalarını nasip etsin inşallah...zannetmiyorum böyle birşey olduğunu uzun uzun yatmak tıkamaz.ben evlendigim ilk hafta köye gittim ordada düğünümüz oldu ve çok şiddetli bi enfeksiyon geçirdim o ay cok fenaydı birsürü doktora gittim güldüler balayı sendromu gecer diye hala o üşütmenin ve kirli tuvaletlerin acısını çekiyorum.doktor ondan olduğunu söyledi tıkanıklığın ve yapışıklıgın ama tavsiyen için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
slm.kardeşim tıp ilerledi tüpleri açıyolar bu konuda 9 eylülde doç dr.ö.erbil dogan var tavsiye ederim ben ameliyat oldum zor bi ameliyattı myomları aldı ve tüplrdeki tıkanıklıgıda açtı.şimdide fsh yüksek bitkisel olarak sultan macunu içiyorum bakalım ne olacak?

slm.kardeşim tıp ilerledi tüpleri açıyolar bu konuda 9 eylülde doç dr.ö.erbil dogan var tavsiye ederim ben ameliyat oldum zor bi ameliyattı myomları aldı ve tüplrdeki tıkanıklıgıda açtı.şimdide fsh yüksek bitkisel olarak sultan macunu içiyorum bakalım ne olacak?

aleykum selam kardeşim laporoskopi ameliyatımı oldunuz?bayanmı doktorunuz benim eşim biraz hassas bu konulardada:kedi:peki maliyeti nedir bu ameliyatın ben henüz araştırmadım hiçbiryerde...çok teşekkür ediyorum cevabın için...inşallah bizlerinde boynunu bükük bıtrakmaz rabbim..:Saruboceq:

X