Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi :( çıldırmadan yardım edin nolur :(

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
bu ara çok üstüste geldi birşeyler canım
hatırlarsın kızım işitme engelli, geçen doktor kontrolleri vardı işitme kaybında artış olmuş
bunun üzerine babaannem rahatsızlandı hastanede şu an çok iyi değil
hepsinin üstüne eşimle de aram pek iyi değil :KK43:
sanırım o yüzden fazla sabırsız ve titiz davranıyorum
evet ya bugün eve gidip toplayayım halıları yapa yapa gezsin madem :KK70:

sen nasılsın tatlım herşey yolunda umarım?
Sen çok güçlü bır kadınsın bunu bılıyorsun

Sabirli ol bazi cocuklar kakasindan korkar onu gormemek icin de wc soylemek istemez onu ödülendir alkisla simart her tuvaletini yaptiginda gece altini bezleme allah yardimcin olsun

Benım mınıktede astım cıktı
Spreyle dolasıyoruz ama olsun
Hayatının annesı sensın
Tüm güç sende unutma
Nerde o ıncecık dev kadın

çok kasmışsınız. bırakın altına yapsın eve yapsın sokakta yapsın. öyle öyle alışır. yani benim oğlan 15 gün full her köşeye işedi :KK70: sonra kaka tutmaya başladı falan derken alıştı gitti. ama ilk zamanlar bunalım yaşamıştım yalan yok. bir de sürecimiz uzun sürdü ama be relaks davranmaya başladım.

Gülen yüz alin her wc gitmesinde tuvalete kendisi yapistirsin odullendirme yapacaksan hemen dediginde yapacaksin tuvaletini yap yarin seni parka goturecegim degil de aferin kizim tuvaletini yaptin beni cok mutlu ettin alkisla hadi parka inelim de ya da beraber resim yapalim gb

Bu arada işaret dilini de ögretin agiz okuma kurslari falan varsa gönderin cihaz olmadigi yerde işinize yarar sizin onu anlamamaniz onu daha cok depresyona sokar ram dan destek alabilirsiniz bu kouda

bu ara çok üstüste geldi birşeyler canım
hatırlarsın kızım işitme engelli, geçen doktor kontrolleri vardı işitme kaybında artış olmuş
bunun üzerine babaannem rahatsızlandı hastanede şu an çok iyi değil
hepsinin üstüne eşimle de aram pek iyi değil :KK43:
sanırım o yüzden fazla sabırsız ve titiz davranıyorum
evet ya bugün eve gidip toplayayım halıları yapa yapa gezsin madem :KK70:

sen nasılsın tatlım herşey yolunda umarım?
Senin halılar duruyor muydu ay ona can mi dayanır canm. Yapar goremezsin silsen icine sinmez.Hemen koltuklara örtü cekiverdim hali larda kalktı bizde. Olağanüstü hal yani. Alışınca dip köşe bayram temizligi

Benım mınıktede astım cıktı
Spreyle dolasıyoruz ama olsun
Hayatının annesı sensın
Tüm güç sende unutma
Nerde o ıncecık dev kadın
kuzum benim çok geçmiş olsun Allah başka dert tasa vermesin ona inşallah yaşadığı yaşayacağı en büyük sıkıntı bu olsun
o kadın yok artık valla :KK43:

çok kasmışsınız. bırakın altına yapsın eve yapsın sokakta yapsın. öyle öyle alışır. yani benim oğlan 15 gün full her köşeye işedi :KK70: sonra kaka tutmaya başladı falan derken alıştı gitti. ama ilk zamanlar bunalım yaşamıştım yalan yok. bir de sürecimiz uzun sürdü ama be relaks davranmaya başladım.
ayyy düşünemiyorum elimde bezle gezen bir ben :KK70:
zaten üşengecim heralde yorgunluktan öldüm öldüm diye gezerim o zaman :)

Gülen yüz alin her wc gitmesinde tuvalete kendisi yapistirsin odullendirme yapacaksan hemen dediginde yapacaksin tuvaletini yap yarin seni parka goturecegim degil de aferin kizim tuvaletini yaptin beni cok mutlu ettin alkisla hadi parka inelim de ya da beraber resim yapalim gb
doğru haklısınız bunları yapacağım

Kızım 3 yaşını bitirdi ve kendi isteğiyle bezi attı biz de kreşteki öğretmeniyle beraber tuvalet eğitimine başlattık
Ama evde katiyen tuvalete oturmuyor
On dk bir çiş var mı kaka var mı diye soruyorum yok gelmedi diyor
10 dakikada bir eşiniz size
Acıktın mi susadın mi hasta mısın neyin var diye sorsa ??

Sık sık bunlari sormanız tuvalet bilincini pekiştirmez aksine çocuğu bunaltır.

Kendisi bu kontorlü sağlayacak yasta bence bırakın gunde 1 2 kere de olsa tuvalet kazası yaşamayı göze alin .
Okulda yapıyor evde yapmıyor ise
1 .bu kadar sık sormanizdan
2.wc adaptöründen kaynaklıdır
Lazimlik mi ? Wc ye monte edilmiş klozet kapağı mi kullanılıyor evde.

Kreşlerde çocukların boyuna göredir wc ler .oyle olması gerektiği icin degil tamamen psikolojiktir
"Bu tuvalet benim çişimi yuttu ise beni de yutar "

Bu arada işaret dilini de ögretin agiz okuma kurslari falan varsa gönderin cihaz olmadigi yerde işinize yarar sizin onu anlamamaniz onu daha cok depresyona sokar ram dan destek alabilirsiniz bu kouda
doktorumuz işaret dili için erken olduğunu söyledi
şu anda gelişme aşamasında olduğu için işaret dilini öğrenirse duymak ve konuşmak için kendini zorlamaz geri kalır dedi
ama doktorumuzun izniyle ilk işim o olacak

Senin halılar duruyor muydu ay ona can mi dayanır canm. Yapar goremezsin silsen icine sinmez.Hemen koltuklara örtü cekiverdim hali larda kalktı bizde. Olağanüstü hal yani. Alışınca dip köşe bayram temizligi
ayyyy kendimi düşünemedim şu an :silah:
ben bugün kaldırayım halıları en iyisi o_O

10 dakikada bir eşiniz size
Acıktın mi susadın mi hasta mısın neyin var diye sorsa ??

Sık sık bunlari sormanız tuvalet bilincini pekiştirmez aksine çocuğu bunaltır.

Kendisi bu kontorlü sağlayacak yasta bence bırakın gunde 1 2 kere de olsa tuvalet kazası yaşamayı göze alin .
Okulda yapıyor evde yapmıyor ise
1 .bu kadar sık sormanizdan
2.wc adaptöründen kaynaklıdır
Lazimlik mi ? Wc ye monte edilmiş klozet kapağı mi kullanılıyor evde.

Kreşlerde çocukların boyuna göredir wc ler .oyle olması gerektiği icin degil tamamen psikolojiktir
"Bu tuvalet benim çişimi yuttu ise beni de yutar "
evet haklısınız ki en sinir olduğum şeydir aynı şeyin 2 kere 3 kere bana söylenmesi
adaptör vardı
bugün öğlen gidip lazımlık aldım bakalım ne tepki verecek

X