Uyku eğitimi

Keskinoglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2022
63
31
Merhabalar bebeğim 11 aylık sayılır. Ayağımda sallayarak uyutuyorum. Uyku eğitimi vermek istiyorum. Ama öyle ağlatarak falan değil. Yanıma yatırıp ninni söyleyerek, kitap okuyarak falan. Daha önce 4-5-6 aylıkken hep eğitim vermeye çalıştım. Beşiğine yatırdım. Ellerimle yüzünü sevdim göğsünü okşadım poposuna hafif pat pat yaptım ninni söyledim bi yandan ama çok ağladı defalarca çok üzüldüm ve bi daha cesaret edemedim. Artık hem büyüdü hem de eskiden 5 dk sallardım ayağımda uyurdu, şimdi 15-30 dk lara çıktı. Bacaklarım ağrıyor artık. Bi de nereye kadar ayağımda sallıcam? çok hareketli yatakta sürekli uyku öncesi dönüyor. Battaniyesi ile oynuyorAslında çok uykusu var ama yine de uyumuyor. Daha önce bu şekilde uyku eğitimi veren başarılı olan oldu mu? Ya da siz neler yaptınız paylaşır mısınız

En önemlisi bir rutin oluşturmak. Yatma saati gelmeden yarım saat önce loş ışıklı bir odada olun ve uyaranları minimum düzeyde tutun. Uyku öncesi banyo yaptırmakta bebeği rahatlatıyor, banyo sonrası krem losyon vs sürerek masaj yapabilirsiniz. Bebeğiniz ne kadar rahatlarsa uyuması o kadar kolay olacak. Her zaman dinlettiğiniz bir ninni müzik vs varsa onu açabilirsiniz o sırada kitap okuyabilirsiniz. Rahatlayıp esnemeye başladığında başlarda hafif sallayarak sonra biraz salla biraz dur şeklinde devam edip en son nasıl uyutmak istiyorsanız ona geçiş yapabilirsiniz

En önemlisi bir rutin oluşturmak. Yatma saati gelmeden yarım saat önce loş ışıklı bir odada olun ve uyaranları minimum düzeyde tutun. Uyku öncesi banyo yaptırmakta bebeği rahatlatıyor, banyo sonrası krem losyon vs sürerek masaj yapabilirsiniz. Bebeğiniz ne kadar rahatlarsa uyuması o kadar kolay olacak. Her zaman dinlettiğiniz bir ninni müzik vs varsa onu açabilirsiniz o sırada kitap okuyabilirsiniz. Rahatlayıp esnemeye başladığında başlarda hafif sallayarak sonra biraz salla biraz dur şeklinde devam edip en son nasıl uyutmak istiyorsanız ona geçiş yapabilirsiniz
Evet sallamayı birden kesmek beni çok düşündürüyordu çok güzel bi fikir verdiniz. Çok teşekkür ederim. 🥰🙏🏻

X