Uzak şehirden evlenme kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de şehir değiştirmek çok saçma geliyor bana. Ben niye onun yasadigi yere gidiyorum. O gelsin?

Aslinda kim avantajliysa oraya gitmek mantikli. Ben eşimin yasadigi şehre geldim çunku calismiyordum hâlâ calismiyorum. Calissam da eşimin yani mantikli olan olurdu.
Şimdi de benim istedigim ulkeye gidecegiz ben de calisacagim eşim işini birakip peşimden gelmiş olacak. :))
Ağaç gibi bi bölgeye kök salmadiysak aslinda yer degistirilebilir ister kadin olsun ister erkek.

Tabi konu sahibinin durumu farkli.

Aslinda kim avantajliysa oraya gitmek mantikli. Ben eşimin yasadigi şehre geldim çunku calismiyordum hâlâ calismiyorum. Calissam da eşimin yani mantikli olan olurdu.
Şimdi de benim istedigim ulkeye gidecegiz ben de calisacagim eşim işini birakip peşimden gelmiş olacak. :))
Ağaç gibi bi bölgeye kök salmadiysak aslinda yer degistirilebilir ister kadin olsun ister erkek.

Tabi konu sahibinin durumu farkli.
Haklısınız, mesela Istanbul'da yaşayan birine "Gel Erzurum'da yaşa" demek saçma olur. Bu şehir mevzusunda çiftler oyle bir ortak karar almalı ki iki taraf da mağdur olmamalı. Ben Ankara'da yaşıyorum görücü usulü tanışmak isteyen biri memlekette yaşamami istedi. Fakat benim okuduğum bölüm orada iş bulmaya müsait değil. Orada iş alanı çok az. Bazı oğlan anaları illaki "Bizim şehrimiz olsun" diyorlar :KK70: Evlendikten sonra eşim iyi bir iş teklifi alırsa başka şehre gidebilirim ama gidip de memlekette anasının yanında yaşamam. Imkanlar nerede iyiyse orada yaşamak mantikli.

Merhaba. İki haftadır aklımı meşgul eden bir durum var. 7- 8 ay online olarak tanışıp konuştuğum bir arkadaşım beni daha yakındam tanımak istedigini, benden hoşlandığını söyledi.Henuz yüz yüze görüşmedik. Ben Konya da yaşıyorum. O Maraşta. Evlilik durumunda orada çakılı kadroda olduğu için Marasta yaşamamız gerekecek. Ben biraz ilerisini düşünüyorum. Sehir değiştirmek biraz tedirgin ediyor. Yeni şehir, iş, evlilik hayatına alışmak.. Cok kolay adapte olan birisi değilim. Simdiye kadar hep Konya sınırları içerisindeydim. Tum cevrem, ailem burada. Öte yandan karakterini de beğendiğim düzgün, efendi, uyum sağlayâbilecegim, kafa dengi ve eş olarak görebileceğim birisi, . Bir şans vermeli miyim bilemiyorum. Sizin yorum ve düşünceleriniz nedir ?
Bence önce gelinliği netleştirin en önemlisi o, sonrasına bakarsınız

Merhaba. İki haftadır aklımı meşgul eden bir durum var. 7- 8 ay online olarak tanışıp konuştuğum bir arkadaşım beni daha yakındam tanımak istedigini, benden hoşlandığını söyledi.Henuz yüz yüze görüşmedik. Ben Konya da yaşıyorum. O Maraşta. Evlilik durumunda orada çakılı kadroda olduğu için Marasta yaşamamız gerekecek. Ben biraz ilerisini düşünüyorum. Sehir değiştirmek biraz tedirgin ediyor. Yeni şehir, iş, evlilik hayatına alışmak.. Cok kolay adapte olan birisi değilim. Simdiye kadar hep Konya sınırları içerisindeydim. Tum cevrem, ailem burada. Öte yandan karakterini de beğendiğim düzgün, efendi, uyum sağlayâbilecegim, kafa dengi ve eş olarak görebileceğim birisi, . Bir şans vermeli miyim bilemiyorum. Sizin yorum ve düşünceleriniz nedir ?
Yüz yüze gorusmedigin,toplumda , ailede, işte nasıl davrandığını bilmediğin birinin karakterini nasıl bu kadar iyi cozdunuz????
Kızların bu cahil cesareti benim gözümü korkutuyor.
Tamam artık tanışmalar çoğunlukla sanalda ama bir yüzyüze gel ,otur konuş,iyice tanı gelsin gitsin ailen bir araştırsın nedir ne değildir.Sonra bir adım at,Orada yaşayabilir miyim diyeceğine onunla yaşayabilir miyim ??? diye sor kendine.

Kendisi ile henüz yüz yüze görüşmemissiniz.
Su an için, aklınıza, mantığınıza uygun olup sohbeti hoşunuza gitse de yüz yüze gelince hersey iyi yada kötü anlamda değişebilir..
Ancak siz hep iyi olanı düşünmüşsünuz, şu anda şehir değiştirme VS kararından önce, bu kişiyle görüştüğünüz de en iyi ihtimalle birbirinizden etkilendiğinizi düşünür isek, aile yapısını bilmiyorsunuz..
Ruhsal bir rahatsızlığı var mı bilmiyorsunuz, belki deli gibi kıskanç, belki şiddet eğilimli belki ailesi ile anlasamayacaksiniz gibi onlarca soru var...
Size söylediklerinin doğruluğu bile tartışılır...
Dikkatli olun lütfen... Ortalık çok bozuk.

Hele bir yüzünü gör de.

Haklısınız, mesela Istanbul'da yaşayan birine "Gel Erzurum'da yaşa" demek saçma olur. Bu şehir mevzusunda çiftler oyle bir ortak karar almalı ki iki taraf da mağdur olmamalı. Ben Ankara'da yaşıyorum görücü usulü tanışmak isteyen biri memlekette yaşamami istedi. Fakat benim okuduğum bölüm orada iş bulmaya müsait değil. Orada iş alanı çok az. Bazı oğlan anaları illaki "Bizim şehrimiz olsun" diyorlar :KK70: Evlendikten sonra eşim iyi bir iş teklifi alırsa başka şehre gidebilirim ama gidip de memlekette anasının yanında yaşamam. Imkanlar nerede iyiyse orada yaşamak mantikli.
İstanbulda yaşayan çoğu kişi son 2 yıldır koşarak kaçıyor. Bir arkadaşim çoruma, ben Bursa'ya, başkan arkadaşim kütahyaya evlenip kaçtık.

İstanbulda yaşayan çoğu kişi son 2 yıldır koşarak kaçıyor. Bir arkadaşim çoruma, ben Bursa'ya, başkan arkadaşim kütahyaya evlenip kaçtık.
İstanbul kalabalıklaştı. Bursa daha güzel mesela. Ben örnek vermek için demiştim. Başka şehre gidilir ama eşimin ailesi istiyor diye onun memleketine gitmem.

Daha yüzyüze görüşmemişsiniz adamla, afedersiniz adam bile değildir belki . Genel de erkekler evleneceğiz iki de çocuk yapacağız falan diyorlar. Hatta kız çocuklarını daha çok sevdiklerini söylüyorlar. Yüzyüze görüşmeden ailesini tanımadan kimseye böyle inanmayın, güvenmeyin. Hele memleketinizi hiç değiştirmeyin. Adam anasının dizinin dibinde ayrılmak istemiyor.

Merhaba. İki haftadır aklımı meşgul eden bir durum var. 7- 8 ay online olarak tanışıp konuştuğum bir arkadaşım beni daha yakındam tanımak istedigini, benden hoşlandığını söyledi.Henuz yüz yüze görüşmedik. Ben Konya da yaşıyorum. O Maraşta. Evlilik durumunda orada çakılı kadroda olduğu için Marasta yaşamamız gerekecek. Ben biraz ilerisini düşünüyorum. Sehir değiştirmek biraz tedirgin ediyor. Yeni şehir, iş, evlilik hayatına alışmak.. Cok kolay adapte olan birisi değilim. Simdiye kadar hep Konya sınırları içerisindeydim. Tum cevrem, ailem burada. Öte yandan karakterini de beğendiğim düzgün, efendi, uyum sağlayâbilecegim, kafa dengi ve eş olarak görebileceğim birisi, . Bir şans vermeli miyim bilemiyorum. Sizin yorum ve düşünceleriniz nedir ?s
sizin bulunduğunuz şehre gelecekse eğer yüz yüze görüşebilirsiniz kahve yada yemek datesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X