uzman doktor olmak istiyorum acaba hayal mi??

Ardayasbu

ARDA & ADA
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
2.850
75
arkadaşlar ben önlisans tıbbi laboratuvar mezunuyum. aslında fen lisesi mezunuyum ama üniversite sınavına ilk girdiğim sene iyi hazırlanamadım ve bu bölüme girebildim.daha sonraları çok defa okumaya devam etmeyi düşündüm ama memur olunca vazgeçtim. şimdi evlendim ve de bir çocuğum var .çocuğumun bakımı konusunda kayınvalidem çok fazla yardımcı ve çok rahat bi işim var. ayda 10 gece nöbet tutuyorum o kadar. ve kendime güveniyorum. bu sene dikey geçişe girip önce biyolojiyi kazanmak ve bitirmek. daha sonra da tus( bilmeyenler için yanlış anlamayın tıpta uzmanlık sınavına girip- biyologların da girmek hakkı var) tusa girip mikrobiyloji ve klinik mikrobiyloji uzman hekimliğini kazanmak istiyorum. bu benim hayalim ama geç kaldığımı düşünüyorum. bu kararı verirsem benim için zorlu yaklaşık 7-8 senelik bi maraton başlayacak ve ben şu an 26 yaşındayım. sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var. siz olsanız ne yapardınız.

zekana güveniyorsan gir derim ben sınava. hiçbişi için geç deildir. 30-35 yaşlar çok geç yaşlar deil ki
bence aklında kalacagına bi dene. bende ünv. okumak istiyordum okuyamadım. 23 yaşında açıköğetime kayıtoldum ve okuyorum.su an için okuyım da yükseleyim diye bi niyetim yok sadece diploma istiyorum ki senin bi niyetin var bi sebebin. engelinde yoksa eşin çocuğun gibi yap. ben olsam şahsen yapardım :)

Son düzenleme:
canım azmini destekliyorum
teyzem biyoloji mezunuydu ve tusa girip kazandı çapada doçent şimdi ama çok bürokratik bi iş çok zorladılar onu biyolojici diye:KK43:(( kadın 50 küsür yaşında yeni doçent oldu tıpçılar ise daha çabuk yükseldiler:KK43:(
neden olmasın:)))
ama çok çetrefilli biyol bu tus eşim tıp doktoru oradan biliyorum :KK43:(
1 yıl hiç uyumadan hafta sonları dershaneye giderek zamanımız geçti çok zor çokkk
kolay gelsin

Hic bir sey icin gec degil bence, eger kendine guveniyorsan gir sinava derim bende, yapabilecegine inaniyorsan gerisi gelir. Basarilar =)

yorum yapan arkdaşlarım hepinize teker teker teşekkür ederim. inanın içimdeki istek sizin yazılarınızdan sonra daha da alevlendi. inşallah bu sene sınavı kazanacğım ve sizlerle sonucu paylaşacağım.hepinize sevgiler

X