Uzun İlişkisi Bitenler, Hayatınıza Nasıl Devam Ettiniz?

Sizce düzelir mi?

• Düzelmez.

OY: 70 89,7%
  • Düzelebilir pes etme.

OY: 8 10,3%

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

askmigururmu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2018
42
22
Lütfen okur musunuz?

Her ilişki gibi benimkinde de başta her şey mükemmeldi... Fakat zamanla her şey değişti kızlar. Tüm erkek arkadaşlarımı çevremden uzaklaştırmamı istedi. Bir arkadaşım erkek arkadaşını getirip tanıştırsa bu nedenle bile kıyametler kopardı. Hakkımı aramak için bir toplulukta söz alıp konuşsam "Sanane, sana mı kaldı kızım?" diyen biri oldu. Ve en kötüsü dolmuşta bir kızın yanının boş olduğunu görmeyip erkeğin yanına oturduğumda indiğimizde kolumdan savurdu tüm sokağa beni rezil etti...

Üstelik bunları yaparken kendi arkadaş grubundan hiç kopmadı. Grupta gerçekten çok hafif davranan kızlar vardı. Benim yanında el şakaları, temaslar, birbirleriyle laubali konuşmalar yapıyorlardı. Aylarca sabah 4lere 5lere kadar ağladım ancak koparabildim bağlarını.

Maddi hiçbir beklentim olmadı ondan kızlar. Sürekli elim cebime gitmiştir, hesabı erkek öder diyen kızlardan olmadım hiç. Cebine-cüzdanına gizli gizli 50 lira 100 lira sıkıştırdığım da oldu, nakit olarak destek çıktığım da... Çünkü ailesinin durumunun iyi olmadığını biliyordum. Ne bir hediye istedim ne de bir sürpriz. Sürekli düğün istemem, gelinlik istemem, balayı istemem dedim durdum. Sırf ailesi üzülmesin, altından kalkamayız diye korkmasın diye.

İşe girdim 2. günden duyurdum sevgilim olduğunu herkese, benden 6 ay büyük adamlara bile "abi,kardeş" diye hitap ettim sululuk olmasın amacıyla. Şunu giyme dedi giymedim. Makyaj yapma dedi yapmadım....

Ama hakettiğim ne oldu? bir gün gizli gizli kendisini aldatan eski kız arkadaşını googledan arattığını, fotoğraflarına baktığını gördüm. Türlü bahaneler uydurdu. İnanmadım, sindiremedim ama sonunda belki merak etmiştir dedim içime gömdüm.

Facebook şifresi istediğim gece ne hikmetse -uyuyakalıp- sabahında hesabını silip yeni bir hesap açıp çocuk kandırır gibi elime verdi şifresini... :KK43: Sorduğumda ergenliğinden kalma eski küfürlü yorumları ve ayıp resimleri beğendiğini vs görmemi istemediğini söyledi.

Erasmus sınavını kazandım ama yardımını istediğim bir iki erkek bana asılmaya kalktı. Mağlum şahsın eski sevgilisi de yurtdışına gittikten sonra onu aldattığı için bu konuda hassas olduğunu bildiğimden erasmusa gidemedim.

Sosyal medyam bile yok biliyor musunuz? Ağız tadıyla kullanamadım çünkü. Twitter'da gündemle ilgili twit atınca "elin adamlarının dikkatini çekmeye çalışıyor" oldum. İnstagramda tek bir erkek arakadaşımı ekleyemedim.
Bunun karşılığında o kız kankasıyla finallere çalışmak için kütüphanede başbaşa kaldı, başbaşa yemek yedi. Ses etmedim ben açık fikirli bir insanımdır çünkü.

Ailem istemedi okuduğu bölüm dolayısıyla karşı çıktılar "RIZKI VEREN ALLAHTIR." dedim. Son 1 yıldır ben mezun olmuş evdeydim. o ise ünide son sınıftı (şuan mezun) oldu.

Bu süreçte yazın staj yapacaktı -> evime uzak dedi yapmadı.
Akrabaları iş verecekti "İngilizce bilmen şart" dediler, çalışacağım dedi --> çalışmadı.
Kpss çalışacak en azından düz memur olacaktı --> çalışmadı.
Ve tüm bunları yaparken haftada sadece 3 gün okulu vardı. Buna rağmen çok yorulduğunu iddia ediyordu.

Kızlar artık çok yoruldum. Çok kavga çıkardım bu sebeplerden, çok ke ayrılalım dedim dayanamadım barıştım. Dengesiz bir tablo çizdim anlayacağınız. Bana hep sabır gösterdi. Kendisinin beni, benim onu sevdiğimden daha çok sevdiğini söyledi. Hatta ağladı da kaç kez. Ama işte...

Bir erkeğin bu kadar nazlanması doğru mu? İnanın ben de oturup beklemiyorum iş başvurularına koşturuyorum, kpss çalışıyorum... O ise tüm bir sene hiçbir şey yapmadı bilgisayar oyunu dışında. Erkek adam böyle mi yapar?

Biraz sıkıştırdığımda da polis olacağım asker olacağım diyor. Ama hiç sanmıyorum çünkü 1.60 boyunda ve kilosu da var.

Şuan ayrıyız. Çok üzgün hatta "benim kendisine fazla olduğumu bile söyledi "Sizlere ayrılayım mı diye sormuyorum. Olanların çizmeyi aştığının farkındayım.

Sizce ben nerede hata ettim böyle oldu? ve Sizler nasıl atlattınız uzun ilişki sonrasını?

Hiç arkadaşım kalmadı.... Dertleşelim mi?

5 seneye yakın bi ilişkim oldu. Tembel, baba parası yiyen, beni çok yıpratan bi insandı ama ilk aşkım diye ite kaka yıllarca devam ettirdim o ilişkiyi. Ayrılınca da ölüyorum sandım ama ölmedim. Unutuluyor. Şimdi başkasına aşığım ve Allah bozmasın her şey çok iyi. Tek pişman olduğum konu harcadığım yıllarım oldu...

Unutamam sanıp da o ilişkiyi devam ettirdiğin her güne lanet okuyacaksın ilerde. Bir şey olmuyorsa olmuyordur. Asla değişmez, asla düzelmez. Hem yeri geliyor ailemizden insanların ölümlerine alışıyoruz, hayatımiza devam ediyoruz, yeniden gülebiliyoruz. Sevgili nedir ki?? İlk 1 ay zor geçer sonra her şey düzelir hiç merak etmeyin.

Ayrıca bol bol ılık duş alın(soğuğa yakın), canlı şarkılar dinleyin(arabesk vs aslaa dinlemeyin), dans edin!!!(netten arastırabilirsiniz mutluluk hormonuyla alakası var) ve tabi ki giyinin süslenin dışarı çıkın. Çok güzel moral depoluyor insan.

Bu kişi yüzünden Erasmus'a gitmediğimizi okuduğumda patladım.
Nerede hata etmişsiniz biliyormusunuz?
Tüm hayatınızı böyle birine endeksleyip yakaladığınız güzel fırsatları elinizin tersiyle itmişsiniz, hem de böyle biri için.
Siz kendinize bi sorun. Gerçekten haketmişsiniz bunları?
Kendinize saygınız bile kalmamış bu adam yüzünden .
İnsan ne yaparsa kendine yapar işte.
Çoktan bitmesi gereken bir ilişkiymiş.
Hatta ortada bir ilişki varsa çıkar ilişkisinden başka bişey değil.
Her fedakarlığı bir erkeğin yapması gereken herşeyi bile yapmışsınız.
Onda sorumluluk sıfır, iki tarafın sorumluluğunu da ilişkinin sorumluluğunu da tamamiyle siz üstlenmişsiniz.
Aileniz istememekte o kadar hakli ki.
Umarım daha fazla hataya düşmeden bu kişiyi çıkartırsınız hayatınızdan.
Yoksa sizi evlilik , mutlu bir yuva falan değil bildiğiniz zindan hayatı bekliyor.

Seni bu kadar yıpratan hayatının en güzel yıllarını doyasıya yaşatmaya erasmus gbi bi fırsatı tepmeni sağlayan adami tamamen at hayatından.ozguvrm problemi var Belliki boyunu kompleks yapiyior .sen hatayı ona bu kadar taviz vererek her istediğini yaparak yapmışsın kimse senden ve isteklerinden hayatı nasl yaşayacağına karar verecek kadar değerli olmamali.yoluna ve mutlu olmaya bak kurtulduğuna sukret..arkadaştan bulunur sevgilide ama senin yıpranan psikolojinin yerine koymak zor olur iyi ol

Ha en kolay nasıl atlatırsınızı bilemem, bir 2 ay arada aşırı mutlu ve aşırı mutsuz iniş çıkışların olabilir, çok normal, kafanızda sürekli neden ve neden ben olabilir, geri dönmek isteyebilirsiniz, ama o hatayı yapmayın, zaman geçer kendinize gelirsiniz, spor, düş, normal günlük aktıvıteler, duş alma, ev toplama, ders ve ya işte çalışma, yemek yapma ve yemek yeme, gezmeler, güzel müzik tiyatrolara katılmak hepsi iyileşme sürecini hızlandırır...

Benim 8 senelik ilişkim bitti. İlk aşk, çocukluğum. Erkek arkadaşının aksine çok efendi, çok saygılı bir insandı. Hala kendisine o kadar çok değer veriyorum ki. Ben bile böyle bir insanı unuttuysam, duygu beslemiyorsam inan ki sen bu kadar sorumsuz, anormal bir insanı daha çabuk unutursun. Ve şükredersin. İlk vakitler insan ayrılınca ağlıyor salya sümük, o da yüzde doksanı alışkanlıktan. Sonra o da geçiyor. Güzel yıllarını heba etme. Bu yaşların bir daha asla geri gelmeyecek. Gençliğini güzel hatırla, böyle bin türlü sorunlarla değil.

Normalde kimseye kötü yorum yapmam ama erasmusa gitmediğini duyunca bravo dedim içimden. Gerçekten değer mi bir erkek için geleceğini hiçe saymaya? Bu erkek yarın evlenince çalıştırmaz da seni. Kendi ayağının üzerinde durabilen güçlü bir kadın olmak varken ona boyun eğmek neden? Babam bile gondermese dinlemem giderim erasmusa. Kaldı ki bir erkek karşı çıkacak, sil at gitsin çöpe. O kim ki senin sosyal medya hesaplarına karışıyor. Izin vermemeliydin en başından taviz tavizi dogurur. Bu saatten sonra da duzelmez. Kesinlikle barışma önüne bak

Bağımlı ilişki yaşıyorsun da ondan...Yalnız kalma korkun veya özgüvensizliğin var...O seni tamamen terkedene dek ilişkide kalırsın. Zamanla dank eder merak etme..Şimdi kopamasan bile gün gelir olmayacağını anlarsın, böyle bağımlı ilişkiler zaten kendi kendini yıkar yeter ki evlilikten önce olsun

Ayrılmamışlar mı ben anlamadım ya (ders çalışıyorum da kafam alev aldı)

Boyu 160 mı? Sizin boyunuz kaç ola ki?

Ayy Allah’ın sümüklüsü ve gereksizi için tek damla yaş dökmeyin. Haa giden zamanınıza acıyın ama. Onu ne yapsanız da getiremeyeceksiniz çünkü. Bir de dost tavsiyesi bundan sonra hayatınıza alacağınız insanı, almadan aylarca düşünün. Sevgiler cınım...

5 seneye yakın bi ilişkim oldu. Tembel, baba parası yiyen, beni çok yıpratan bi insandı ama ilk aşkım diye ite kaka yıllarca devam ettirdim o ilişkiyi. Ayrılınca da ölüyorum sandım ama ölmedim. Unutuluyor. Şimdi başkasına aşığım ve Allah bozmasın her şey çok iyi. Tek pişman olduğum konu harcadığım yıllarım oldu...

Unutamam sanıp da o ilişkiyi devam ettirdiğin her güne lanet okuyacaksın ilerde. Bir şey olmuyorsa olmuyordur. Asla değişmez, asla düzelmez. Hem yeri geliyor ailemizden insanların ölümlerine alışıyoruz, hayatımiza devam ediyoruz, yeniden gülebiliyoruz. Sevgili nedir ki?? İlk 1 ay zor geçer sonra her şey düzelir hiç merak etmeyin.

Ayrıca bol bol ılık duş alın(soğuğa yakın), canlı şarkılar dinleyin(arabesk vs aslaa dinlemeyin), dans edin!!!(netten arastırabilirsiniz mutluluk hormonuyla alakası var) ve tabi ki giyinin süslenin dışarı çıkın. Çok güzel moral depoluyor insan.

Size cevabınız için çok teşekkür ederim. 1 senedir ağlamayan tek günüm dahi olmadı 1 ay nedir ki? Ağlar ağlar susarım yeterki geçsin. Dediğiniz doğru insan annesinin babasının ölümüne alışıyor. Çok sevdi sanmıştım -hatta belki kendi de öyle sanıyordur- ama sanırım artık bitti.

Ayrılmamışlar mı ben anlamadım ya (ders çalışıyorum da kafam alev aldı)

Boyu 160 mı? Sizin boyunuz kaç ola ki?

Ayy Allah’ın sümüklüsü ve gereksizi için tek damla yaş dökmeyin. Haa giden zamanınıza acıyın ama. Onu ne yapsanız da getiremeyeceksiniz çünkü. Bir de dost tavsiyesi bundan sonra hayatınıza alacağınız insanı, almadan aylarca düşünün. Sevgiler cınım...

Ben 1.58 falanım. Yalan olmasın belki 1.63-64 falandır o öyle demişti sanki. Bana göre dünyanın en yakışıklı insanıydı her zaman. Ama sanırım verdiğim değeri göremedim

Bu kişi yüzünden Erasmus'a gitmediğimizi okuduğumda patladım.
Nerede hata etmişsiniz biliyormusunuz?
Tüm hayatınızı böyle birine endeksleyip yakaladığınız güzel fırsatları elinizin tersiyle itmişsiniz, hem de böyle biri için.
Siz kendinize bi sorun. Gerçekten haketmişsiniz bunları?
Kendinize saygınız bile kalmamış bu adam yüzünden .
İnsan ne yaparsa kendine yapar işte.
Çoktan bitmesi gereken bir ilişkiymiş.
Hatta ortada bir ilişki varsa çıkar ilişkisinden başka bişey değil.
Her fedakarlığı bir erkeğin yapması gereken herşeyi bile yapmışsınız.
Onda sorumluluk sıfır, iki tarafın sorumluluğunu da ilişkinin sorumluluğunu da tamamiyle siz üstlenmişsiniz.
Aileniz istememekte o kadar hakli ki.
Umarım daha fazla hataya düşmeden bu kişiyi çıkartırsınız hayatınızdan.
Yoksa sizi evlilik , mutlu bir yuva falan değil bildiğiniz zindan hayatı bekliyor.

İnsanlar neden böyle anlayamıyorum. Kendisi 2 senelik ilişki yaşayıp aldatılmış bir insan. Bu kadar hassas davranıp onu olabildiğince rahat ettirmeye çalıştım. Karşılığı bu mu olmalı gerçekten çok üzücü.

Ben 1.58 falanım. Yalan olmasın belki 1.63-64 falandır o öyle demişti sanki. Bana göre dünyanın en yakışıklı insanıydı her zaman. Ama sanırım verdiğim değeri göremedim
Bence üzülmeye değmez. İlle de üzüleceğim diyorsanız siz bilirsiniz ama beyninizin müthiş kıvrımlarıyla düşünürseniz gerçekten ama gerçekten gereksiz olduğunu, kelepçelerinizi kırdığınızı, nefes almaya başladığınızı farkedeceksiniz. Üzmeyin güzel canınızı.

Erasmustan sonrasını okumadım. Sinirlerim oynadı.
Az daha taviz verseydin. Az daha kapattıraydın kendini elin g.tü B.klu oğluna. Kendi anan baban bu kadar sıksa kıyameti koparırdın . Pehhhh

Hep dalga geçerdim "ama beni seviyor, bana ölüyor." diyen kızlarla. Allah kınadığımı verdi sanırım. Uykudan uyanır gibi uyandım. Tüm bunları ben kendime nasıl yapabildim ya..

Size cevabınız için çok teşekkür ederim. 1 senedir ağlamayan tek günüm dahi olmadı 1 ay nedir ki? Ağlar ağlar susarım yeterki geçsin. Dediğiniz doğru insan annesinin babasının ölümüne alışıyor. Çok sevdi sanmıştım -hatta belki kendi de öyle sanıyordur- ama sanırım artık bitti.

Sevmek bir ilişkide en önemli kriter ama tek başına sevgi yetmiyor ne yazık ki...

Kendi hatalarımı da yazayım size örnek olsun diye, sakın siz tekrarlamayın:
Eski ilişkimden ayrılıp ayrılıp geri barışıyordum. Dayanamıyordum çünkü ayrı kalmaya. Ağlaya ağlaya dönüyordum ona. Yalama olmuştu ilişki. Bir süre sonra ayrılmaları bile ciddiye almamaya başladı "nasılsa döner yine" diye düşünüp eski haliyle devam etti. Düzelmeye çabalamadı bile.

Sonraki dönemde ayrılıp barışmadım ama ayrıyken bile görüştüm. Sinemaya gittim, yemek yemeye gittim, aynı evde sarılıp uyudum vs.. aklımca bu şekilde yavaş yavaş ayrılıga daha kolay alışcağımı sandım ama daha kötü oldu psikolojim. 15 20 günde bir görüşünce sadece iyi yönlerini görmeye başlıyo insan, onun aslında eskisi gibi işe yaramaz biri olduğunu unutuveriyorsun.

Işte o 5 senenin son 1 yılı böyle bir ayrıl bir barış ya da ayrı kalsak bile gorüşmeli konuşmalı gecti. Ennnnn büyük hatam buydu. Asla yapılmamalı. Acıyı daha yoğun ve uzun hissetmeme neden oldu bu hatalarım

En sonunda akıllandım ve hiç görüsmediğim/mesajlasmadigim bir döneme girdim. Her yerden engelledim. 1 ay zordu. Sonraki aylar daha rahat geçti.

Nerdeyse 1 buçuk sene sonra disarda karsilastik, yemek yedik vss.. ama öyle bir unutmuşum ki, tekrar barışmak istediginde hic dusunmeden reddettim.

Unutmanın temel yolu hiç iletisime gecmemekte yani.

Allah kolaylik versin insallah size de

Bağımlı ilişki yaşıyorsun da ondan...Yalnız kalma korkun veya özgüvensizliğin var...O seni tamamen terkedene dek ilişkide kalırsın. Zamanla dank eder merak etme..Şimdi kopamasan bile gün gelir olmayacağını anlarsın, böyle bağımlı ilişkiler zaten kendi kendini yıkar yeter ki evlilikten önce olsun

İnanki özgüven eksikliğinden değil... Ben enstürman çalan, milletvekillerinin geldiği etkinliklerde sunuculuk yapan biriydim. Övünmek için söylemiyorum. Ailem için hep kıvanç timsali oldum. Ne oldu nasıl oldu bilmiyorum. Boşluğum denk geldi çok sevdim, çok çok sevdim. Gözüm kör oldu sanırım. Onca emekten fedakarlıktan sonra En nihayetinde bitti işte...

Hep dalga geçerdim "ama beni seviyor, bana ölüyor." diyen kızlarla. Allah kınadığımı verdi sanırım. Uykudan uyanır gibi uyandım. Tüm bunları ben kendime nasıl yapabildim ya..
Kaç yaşındasın canım sen?
Farkında mısın hayatının en güzel zamanlarını gereksiz bi baskıyla geçirmişsin telafi edecekken hala üzüntüyle harcıyorsun.
Senin aklın alıyor mu bu kişiyle evlensen mutlu olacağını?
Sana güvenmeyen, sürekli bastırmaya çalışan, kıskanma adı altında zan altında bırakan (biri diyemeyeceğim) bişey var karşında. Yatıp kalkıp şükredeceğine bir yıldır ağlıyorum diyorsun.
Çok sinirleniyorum senin gibi kızlara. Kendinize gelin. Lütfen!

İnsanlar neden böyle anlayamıyorum. Kendisi 2 senelik ilişki yaşayıp aldatılmış bir insan. Bu kadar hassas davranıp onu olabildiğince rahat ettirmeye çalıştım. Karşılığı bu mu olmalı gerçekten çok üzücü.

Canım aldatıldığını nerden biliyorsun?
Bak benim kardeşim de aldatılmış , şöyle olmuş, böyle olmuş diye yapmadığı fedakarlık kalmadı sevgilisine.
Sonra öğrendik ki asıl kendisi kızı aldatmış yapmadığını bırakmamış.
Kardeşimi de kandırmış.
Bunu şöyle kötü şeyler yaşadım böyle kötü şeyler yaşadım diyip direkt acıtasyondan kendine bağlama taktiği bu.
Biz kızlar çok çabuk kanıyoruz böyle şeylere.
Bugüne kadar ciddi söylüyorum haddinden fazla ödün vermişsin kendinden.
Annen veya ablan olsam ve bunları öğrensem kahrımdan ölmüştüm.
Yazık günah sana da ailene de .
Kendini ateşe atma .
Uzun bir ilişki olabilir, ilk aşkın bile olabilir.
Bunların hiç bir önemi yok.
10 sene de olsa silip atılması gereken bir insan bu, kesinlikle düzelmez olan sana olur.
Bu insanla devam ederek karşına çıkabilecek hayırlı kısmetleri de kapatmış oluyorsun.

X