Menopoz Vajinal kuruluk,hissizlik artık canıma yetti!

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

deryacam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2008
86
7
50
kendimi çok yanlız hissediyordum. bende erken menapoz mağdurlarından birisiyim. yaklaşık 1 yıldır tedavi görmeme rağmen hiçbir değişiklik olmadı ve dr.um artık ilaç bile vermez oldu. yaşım 35. daha 2yıllık bile evli değilim. ilk zamanlar yatak odası bana dünyanın en rahat ve hayallerin yeri gibi gelirken şimdi sanki kabus evi gibi gelmeye başladı.

internette pekçok yerde vajinal kuruluk gibi başlıkları okumama rağmen birtürlü içim rahatlamadı. hep böyle mi kalacağım korkusu hüküm sürmeye başladı . cinsel organım artık benim için kulak,göz yahut burun gibi sadece bir organ halinde sanki. lanet olası çukur!!!!! hiçbir şey hissedemez oldum son haftalarda. eskiden iyi kötü vajinal ıslaklık vardı ve acı vermiyordu hatta zevk de alırken şimdi ne hallerdeyim ya.... durum biyolojik mi, psikolojik mi anlamadım henüz.

stresli bir insanımn. çalışıyorum. iş stresi, erken menapozun verdiği gerginlik.... acaba düzelir mi diye içimdeki umut hep varken dün geceye kadar olay tamamen kapandı sanki... eşim bana en sonunda durumdan şikayet etti. tanrı aşkına bişeyler söyleyin... bu durum ne ? yoksa tüm menapozda aynı şey sözkonusu mu? bu kuruluk , hissizlik geçici mi, kalıcı mı? artık orgazm taklitleri yapmaktan bile bıktım.çünkü eşim anında anlıyor ve söylenmeye başlıyor. iyi de 2 saat uğraşmamıza rağmen hiç ama hiçbirşey hissetmiyorum... sizce bu durum her menapozda olası mı yoksa bana mı özel?

merhaba hayatım öncelikle geçmiş olsun. bende erken menapoza giren biri olarak seninle derleşeyim dedim. şuan 40 yaşındayım 7 senedir menepozdayım. 6 ay kadar öncesine kadar ostrejen içeren ilaçlar kullanıyordum. yeni bıraktım. bende aynı sorunları yaşıyorum. kuruluk gerçekten iğrenç bir şey ama çözümü var. eczanelerde kuruluk için satılan jellerden alabilirsin. aslında isteksizliğin birazda psikolojik. tabiki bu konuda eşine çok iş düşüyor. birde doktora gittinmi belki geçici bir şeydir. hiç üzme kendini yatak arkadaşlığından ziyade hayat arkadaşlığı olarak bak eşine şimdiden bu kadar karamsar olma öptüm seni

merhaba, bende yazdıklarına birkaç kelime nacizane katkı yapmak isterim. güncel hayatın zorluğu,çalışmanın verdiği stres,üzerine erken menapoza haliyle psikolojikman yaıpratıyor olmalı seni, bu jellerden kullananlar memnun, bence denemelisin.

Arkadaşlar Ben 27 yaşındayım henüz 7 aylık evliyim. ve ilişkide hiçbir şey hissetmiyorum. odun gibiyim. içimde birşey var mı yok mu anlamıyorum. ben dokunsam bile uyuşuk benim vajina içim. ne oluyor böyle. hekime gittim hiçbir rahatsızlığım olmadığını söyledi. psikolojik korkularımın devam ettiği söyledin. vajinusmusu tam olarak atlatamadıgımı söyledi. Vajinusmusu 4 ay byunc akendim aştım sonra 3 ay boyunca ilişkiyi denedik eşimle beraber olduk ama hiçbişi hissetmiyorum. o ilk 4 ay boyunca parmak egzersizi yaptım ara ara ve inanın içimde bir cisim olduğunu hissediyordum sonra emla krem aldım ilişkiye girebileyim diye ve 1 tüpü içime boşalttım. cayır cayır yandı içim felakat oldum. Ve hekime gittim sonra bana dedi ki krem ile ilgisi yok dedi. 6-7 milyar param gitti guya tedavi etti ama hiçbişi yok aparatlar verdi ama ben zaten o hastalığı kendim yendim.. ouff bu hissizlik neden böyle???? YARDIMM

Arkadaslar vajinal kuruluk icin eczanelerde ve internette bulabileceğiniz jelleri kullanabilirsiniz. Ben partnerimle masaj yaği kullanıyorum cok keyifli ve eğlenceli oluyor (neutrogena kuru ciltler için masaj yaği susam ozlü) kesinlikle memnun kalırsınız ayrica titreşimli vibrator hissizlige cok iyi geliyor biikte kullanabilirsiniz

Merhaba,
Mesaj çok eskiymiş ama yazıp şansımı denemek istedim. Ben de 2 aylık evliyim aynı sorunları yaşıyorum buna bir çözüm bulabildiniz mi acaba?

X