vajinal mantar

auriana

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2023
14
0
merhaba son 1-2 aydır nerdeyse her hafta tekrarlanan katı vajinal akıntım var. Büyük ihtimalle mantar olmalı. aynı zamanda karnımda ağrı var mantarla bir ilişkisi var mıdır? doğal yollarla mantar geçer mi doktora gitmek istemiyorum şu anda..:eek:

Akıntıyı hafife almayın lütfen, bir an önce doktora gidin, hemen vajinal testlerinizi yaptırın smear, hpv, mantar kültürü halinde.

merhaba son 1-2 aydır nerdeyse her hafta tekrarlanan katı vajinal akıntım var. Büyük ihtimalle mantar olmalı. aynı zamanda karnımda ağrı var mantarla bir ilişkisi var mıdır? doğal yollarla mantar geçer mi doktora gitmek istemiyorum şu anda..:eek:
Bence geçmiyor. Hijyene dikkat et, sirkeli suyla sil, pamuklu iç çamaşı kullan ve sık sık değiştir. Günlük ped kullanma... Bunlar genel öneriler ve kesinlikle hepsi de yapılmalı. Ama hepsi yapılsa da kronik mantar zor geçiyor. Seninki de kronikleşmiş gibi. Yukarıdakilere uy, vajina sağlığı için probiyotikler var. Onlardan kullan ve doktora git. Yüksek ihtimal ovül kullanmadan geçmez.

Mantar çok illet bir şey tırnağınızda bir yerinizde çıktıysa daha önce biliyorsunuzdur tedaviye biraz dirençli oluyorlar. Doktora görünün mutlaka

Bence geçmiyor. Hijyene dikkat et, sirkeli suyla sil, pamuklu iç çamaşı kullan ve sık sık değiştir. Günlük ped kullanma... Bunlar genel öneriler ve kesinlikle hepsi de yapılmalı. Ama hepsi yapılsa da kronik mantar zor geçiyor. Seninki de kronikleşmiş gibi. Yukarıdakilere uy, vajina sağlığı için probiyotikler var. Onlardan kullan ve doktora git. Yüksek ihtimal ovül kullanmadan geçmez.
Benimde mantar sıkıntım var her konuda hijyene dikkat ediyorum ama yine oldu dün fitil aldım bugün regl oldum regl kullanma olmuyor değil mi birde smear testi yaptılar bı şüpe olunca bı test daha aliniyormus onuda aldılar 1 yilsonra tekrar yapılması kontrol ettir dedi

Karın ağrısı ve kasık ağrısı yapar.. Doktora gittiğinde fitil verir büyük ihtimalle. Vereceği fitilden sonra uzun süre mantar veya enfeksiyon yaşamazsın

X