Vajinismus yardım

liladesem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2023
32
11
31
arkadaşlarım selam daha öncesinde de buradan tüm o eski postları okudum doktora gittim tedavi de oldum ancak bu illetten kurtulamadım
sizlere bir sorum olacak kas gevşetici ya da sakinleştirici iğne vurduran var mı ilişki öncesinde?
çünkü ben baya bir yol katettim anca bacaklarımdaki o kasılmayı mümkünü yok kurtaramıyorum istemsizce kaskastı oluyorum kalbim hızlı çarpıyor :KK43:

merhaba, vajinusmusla ilgili sayfaya göz attınız mı? kas gevşeticiler işe yaramıyor ben de eski vajinusmus hastasıyım. Aparatlar ile yendim.

anestol veya sprey vs kullanıyor musun biraz desteği olur onların da
denedim evet sprey emla krem hepsini
orayı hissetmedim ama bacağımı yine kastım :KK43: ve partnerimi itmeye çalıştım daha doğrusu yarısı giriyor ama tamamını alamıyorum orda bi duvar var gibi

denedim evet sprey emla krem hepsini
orayı hissetmedim ama bacağımı yine kastım :KK43: ve partnerimi itmeye çalıştım daha doğrusu yarısı giriyor ama tamamını alamıyorum orda bi duvar var gibi
işte o duvara gelince itmek yerine bekliceksiniz. Nefesinizi alıp verip iyice gevşeyip çişinizi yapar gibi yapıcaksınız o esnada partneriniz ilerlemeye başlayacak

teşekkürler ancak tüm bunları denediğim için diğer fikirleri sundum
Korkunun ustune gitmeden ilerleme olmuyor bu işte. O duvar varmiş hissiyle birlikte duydugun aci hissi.. malesef dayanilmicak bir aci bile olsa pes etmeden sonuna kdr girsin hafif hareketlerle git gel yapsin bir sure sonra uyuşmuş gibi oluyor ve aci azaliyor. Gittigim dr lar yaptikca acin azalacak demsti oylede oldu. Gozlerini kapat ve penis icine giresiye kdr aciya dayan. Zamanla aciyla birlikte zevkte almaya baslicaksin. Gerisi kendiliginden gelio zaten..🙏

Korkunun ustune gitmeden ilerleme olmuyor bu işte. O duvar varmiş hissiyle birlikte duydugun aci hissi.. malesef dayanilmicak bir aci bile olsa pes etmeden sonuna kdr girsin hafif hareketlerle git gel yapsin bir sure sonra uyuşmuş gibi oluyor ve aci azaliyor. Gittigim dr lar yaptikca acin azalacak demsti oylede oldu. Gozlerini kapat ve penis icine giresiye kdr aciya dayan. Zamanla aciyla birlikte zevkte almaya baslicaksin. Gerisi kendiliginden gelio zaten..🙏
çok teşekkür ederim bir sakinleştirici içsem peki çok heyecanlanıyorum çünkü :KK43:

arkadaşlarım selam daha öncesinde de buradan tüm o eski postları okudum doktora gittim tedavi de oldum ancak bu illetten kurtulamadım
sizlere bir sorum olacak kas gevşetici ya da sakinleştirici iğne vurduran var mı ilişki öncesinde?
çünkü ben baya bir yol katettim anca bacaklarımdaki o kasılmayı mümkünü yok kurtaramıyorum istemsizce kaskastı oluyorum kalbim hızlı çarpıyor :KK43:

Merhaba ben 1 senelik evliyim 1 sene yaşadım bu illeti doktorsuz kendi kendime kurtuldum aynen dediğin gibi bacaklarimi cok kasiyordum esimi itiyordum hiç deneme bile yapmıyordum cok agladim cok dua ettm bi gun korksamda korkumun üstüne gittim o gun 4 5 saat denedik hic vazgecmedim korktum yeniden denedim vs derken oldu

Merhaba ben 1 senelik evliyim 1 sene yaşadım bu illeti doktorsuz kendi kendime kurtuldum aynen dediğin gibi bacaklarimi cok kasiyordum esimi itiyordum hiç deneme bile yapmıyordum cok agladim cok dua ettm bi gun korksamda korkumun üstüne gittim o gun 4 5 saat denedik hic vazgecmedim korktum yeniden denedim vs derken oldu
bir de uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz ayda 1 kez ancak görüşüyoruz bu sefer de başa sarıyor:KK43:

4 aylık evliyim evlenmeden önce birkaç defa denediğimizde içime alamamıştım duvar gibi bişey vardı sanki bir türlü olmuyodu ama evlendikten sonra ilk gecemizde kolaylıkla birleşme yaşadık fakat yaklaşık iki buçuk ay kadar birleşmeler benim için azap gibiydi çok canım yanıyordu bacaklarımı çok fazla sıkıyordum o anlarda bacaklarım resmen kütük gibi oluyordu gram oynatamıyordum acısı da cabası bir an önce bitmesini düşünmekten başka hiçbir şeye odaklanamıyordum bu acı ve kasılma durumundan dolayı beynim sadece sonu düşünüyordu bundan dolayı asla rahatlayamıyordum zaten misyoner pozisyonda devam ettik bu süre boyunca hani başka bir pozisyon falan hayalden bile öteydi o anlar da benim için çünkü canım acayip acıyordu zor dayanıyordum en sonunda yardım almaya karar verdim biraz araştırdım fakat daha sonradan zaten birleşme yaşayabildiğimi fakat acısından dolayı katlanamadığımı bunun psikolojik olduğunu anladım ve kendimi psikolojik olarak rahatlatmaya başladım sadece aldığım veya alabileceğim zevke odaklandım bende o anlarda kendimi tatmin etmeye çalıştım ve son bir aydır hiçbir acı hissetmiyorum yendim diyebilirim artık farklı pozisyonlarda da çok kolay birleşme yaşayabiliyoruz eşimle önce kendini anlamalı daha sonra da gerekirse bir uzmandan yardım almalısın çok kolay bir süreç olduğunu okudum hep bazı durumlara göre 1-2 seansta bile yenilebiliyormuş bu süreci kendi başıma atlatmamın en büyük etkeni de eşimdi çok çok anlayışlı ve sabırlıydı o iki buçuk aylık süreçte beş dakika ya dayanıyordum ya dayanamıyordum hemen bitirmesini ya da içimden çıkmasını istiyodum ama hiçbir zaman bana bu konuda baskı yapmadı üzerime gelmedi aksine hep beni destekledi hevesini kaçırdığım çok iyi bildiğim halde bile bana bunu yansıtmadı bu yüzden yardım da alsan, kendin de atlatsan partnerinin desteği de çok önemli :) belki de eşim bana baskıcı ve kaba davransaydı bu konu da stresten kaynaklı daha çok içime kapanır, kuruntu yapar ve daha ileri bir boyuta ilerleyebilirdim. Umarım sende bir an önce bunu yenersin🫶🩷

X