Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis....Bilgi ve Paylaşım

nınım ; çok teşekkür ederim ilgine.
varis çorabı hiç giymedim, görmedim.. Hamilelere göre özel bir isim yada çeşit var mı peki?

Canım rica ederim ... iyi markaların hamileler için külotlu varis çorapları var onlardan alabilirsin...Sigvaris iyi bir markadır...

Arkadaşım benim de bir sorum olacak izninle,eşinin ameliyat ettiği hastalar varis çorabını ne kadar süre kullanıyorlar,bana dr ömür boyu dedi de ama özellikle sıcaklarda çok zorlanıyorum,bilgilendirirsen sevinirim...Teşekkürler...:KK71:

Canım senin doktorun ileride tekrar bu durumla karşı karşıya kalmaman için giymeni söylemiş anladığım kadaryıla..Birde doopler çekildiğinde kaçıncı evredeymiş hastalığın ?? Bu çok önemli... Zaten sıcaklarda artıyor varis şikayetleri.. Bol bol soğuk su dolu kovaya sok ayaklarını o zaman azalır ağrıların...
Ayrıca bazı durumlarda ameliyattan sonra 1 ay kadar giy diyorlar , bazı durumlarda yani ameliayt gerekmiyorsa bütün hayatı boyunca giyilmesi gerekiyor...

Son düzenleme:
kızlar teyzemin varis sorunu vardı geçenlerde varis sabunu diye bişey almıs çok rahatım diyordu.markası nedir bilmiyorum ama işe yaradığını söyleyebirim

merhaba arkadaşlar benimde sizin gibi varis korkularım ve:)varislerim var memurum tüm gün masabaşı iş stres vs kırklarelinde oturuyorum dün istanbula küçük oğlumun tahlil sonuçlarının incelenmesi için yeditepe gastroenterolojisine gittim ve daha önce araştırıp acabamı dediğim varis konusunda uzmanmıdır dediğim tüm doktorları gezmiş biri tedavi olmaya çalışmış faydasını görememiş biri olarak pek umudum olmayarak maltepe ünv radyoloji uzmanı dr.mehmet mahir atasoy'ada gitsemmi ne kaybederimki belkiii işe yarar dedim istanbulu bilmeyen biri olarak giderkende zorlandım ama emin olunki mehmet beye gitmekle en doğru işi yapmışım mükemmel yardımcı ve gerçekten uzmanmış hayatımda ilk defa aklımdaki tüm soruların cevabını verdi yardımcı oldu iyiki gitmişim ve çok şaşkınım bu kadar düzgün güvenilir ve bilgi verirken yardımcı olurken samimiyetlerine insanlıklarına şaşkınım para verdiğim hastanelerdeki tanıdık simaların havasına lafı cımbızla çektiğim çalışanlarına karşılık demek böyle ortamlardaki içten yakınlık yardımcı olan dr ve çalışanları görmekte varmış dr.mehmet mahir atasoy beye çok teşekkür ediyorum

herhalde burda tecrübeli birini bulamıcaz :KK43: yazıyorum arıyorum ama hala birirleri beni duymadı
Merhaba varisleriniz için kesin kurtulmak ve ne ne değildir öğrenmek için maltepe üniversitesi radyoloji bölümünden mehmet beye gitmenizi öneririm ben gittim tek kelime ile hem insancıl yönü çok yüksek hem yardımları mükemmel siz istanbulda iseniz kolay olur ben kırklarelinden gittim gidişimde pek kolay olmadı kendimce :)

Canım işin uzmanı Kalp -Damar Cerrahıdır...
Radyoloji uzmanı farklı bir branş damarla ne ilgisi olacak..
Radyolog röntgenini çeksin...

Merhaba bayanlar. Varis ameliyatı geçirip arkasından kesik yerlerinde sertlikler ve güçlü ağrılar yaşayanlar var mı acaba? :26:

merhaba kızlar :KK3:
kendimi bildim bileli varislerim var diyebilirim ama eskiden azdı gitgide çoğaldı.. anneminse durumu çok ileri düzeyde ve ben şimdi böyleysem annemin yaşına geldiğimde düşünemiyorum bile :KK25: teyzemde de çok var o bir ara varis çorabı kullanmıştı ama onu sürekli kullanmak zor gibi hem olmuşa çare buluyor mu bilmiyorum:97: kremler falan var birsürü ama kremin böyle damar sorunlarına iyi geleceğini hiç sanmıyordum ki öyle olduğu da kullanan yorumlarını okuyunca anlaşılıyor.. bir kaç seanslık selülit masajı için gittiğim bir merkezde varislerim var diye masajı hafif yapmışlardı hoş aslında masajın da selülite pek etkisi olacağını sanmıyorum işin özü beslenmekte spor yapmakta ama işte bunlara dikkat edemeyince kolay yollarda arıyoruz çareyi ya da böyle sağlık sorunlarına boyun eğiyoruz ne yazık ki.. hatta bana o merkezde varisler için kırmızı şarap sabunu diye bi sabun satmışlardı içime sinmese de denemek için aldım bir iki kullandım köpürttüm bıraktım sabun duruyor öyle kurudu olduğu yerde, atsam iyi olacak :KK9: düşünelim arkadaşlar sonuçta varisler için kalp damar cerrahına muayene olunuyor cildiyeye değil.. kalp damara muayene olup daflon kullanmaya başlamıştım ama düzenli kullanamamıştım.. güneşe, sıcağa maruz kalınca kullanmamak gerektiği için böyle oldu.. şu sülük olayını duymuştum az önce bir topikte bi iki arkadaş yazmışlar iyi geliyor falan diye hatta birinin kanaması çok olmuş balyajla dolaşmış falan :KK9: zararlı değil mi şimdi bu? bilemiyorum :26: acısını geçtim, hemofili sorunu yoksa kanamayı da geçtim de mikrop kapılmıyor mu o böcekler pis kanımızı emerken :44: senelerdir etek giyemiyorum tabii bunda aldığım kiloların da etkisi var.. hem kilo hem beyaz ten hem rengarenk varisler.. etek düşmanı resmen.. işin sağlık boyutu zaten yavaş yavaş ilerleyen durumda biliyoruz :97: sanırım izin alabildiğim ilk fırsatta yine kalp damar cerrahına görüneceğim.. yoksa daha sonra lazer ya da ameliyata maruz kalırım :KK50: benimkiler daha az olduğu için kendimi tedavi edebilirsem sonra annemde denemeyi düşünüyorum o yöntemi.. ilaç, haşere, krem, lazer, ameliyat neyse artık.. tabii en zararsız ve mümkünse masrafsız olanı.. işte benim durum bu.. var mı arkadaşlar gerçek, denenmiş onaylanmış bi önerisi vs olan??

Benim de varislerim var....

10 yıl once kasıktan ayak bilegime kadar degisik bölgelerde kucuk kesiler olmak üzere varis ameliyatı oldum. Bizimki kalıtsal, aileden geliyor. Babam ben ve ablamda var... Annem ve abimde yok.

Ameliyat o zamanlarda cozum demişti Genel cerrahım. Ne yazık ki 2 dogumdan sonra her 2 bacagımdaki damarlar daha belirginleşti, ustelık on bacagıma bile sıcradı diyebilirim.

En iyisi kalp damar cerrahına görünmek tabi, ama gecenlerde nette arastırma yaparken bir köpük tedavisi buldum, Neydi nasıldı tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım damarlara köpük tarzında bişi verip temizlenmesini saglıyorlar.

Kucuk bir ameliyat olucam, iyilesir iyilesmez akabinde varislerime de baktıracagım. Daha fazla beklemeye vaktim yok cunku sekil bozukluna yok acıyor, demedi demeyin...

eflatun_ca merhaba. Sanırım sorumu en iyi sen anlarsın. Ameliyattan sonra kesik yerlerinde sertleşmeler ve ağrılar oluyor. Ne kremler, ne sıcak su-soğuk suyla yapılan şoklar etkili olmuyor. Bunu sen de yaşadıysan bir çözüm söyler misin?

benimde diz kapaklarımın arkasında hamilelik döneminde oluştu. doğumdan sonra da kullandığım doğum kontrol hapları iyice çoğalttı. bir medikal marketten varis çorabı aldım. gelin görünki çalıştığım için çorabı bir türlü kullanamadım. çok rahatsızlık veriyor. hele sabahları giymek ölüm gibi geliyor. hazel adlı birde varis kremi kullandım. sadece bacaklarımın ağrısını giderdi ama yok etmedi. şu köpüklü tedavi mantıklı gibi geliyor ancak işten nasıl izim alıcam onu bilemiyorum. akşamları yarım saat koşu bandında hızlı tempodayürüyorum o biraz fayda sağlıyor. ne yapmalıyım bilemedim.:2:

Arkadaşım ben geçtiğimiz nisan ayında ameliyat oldum,dediğin gibi çok ilerlemişti,ağrım ve kasılmalarım çoktu.Ameliyat için epudural yapıyorlar yani belden uyuşturuluyor,ama ben de uyuşma olmadı nedense.Narkoz alarak ameliyat oldum,kasıktan girip ayak bileğimden bir kesikle damarı çıkarmışlar,ayrıca bacağımda 5 -6 yerde 1 dikişlik kesikler var.Ameliyat sonrası 1 gün ayağım çok sıkı bandajla sarıldı,sonraki gün bandaj açıldı varis çorabı giydim ve taburcu oldum.4 -5 gün biraz sıkıntım oldu tabii ama 1 hafta sonra yürüyüş bandında yürüyordum yani:KK34:Tek sorun benim için dr sürekli varis çorabı giymem gerektiğini söyledi,tekrar çıkmaması için,bu beni zorlamıyor dersem yalan olur,ama hiç ağrım yok tabii o da başka..Napalım katlanıcaz artık...umarım sende kurtulursun,korkulacak bir şey değil....:KK16:

merhaba bende ocak ayında artık ameliyat olmaya karar verdim. hamileleikle daha da artan varislerim iler, düzeyde kılcal yerler artık mor ve ön bacağımda da var arkaları hiç sormayın resmen şişlikler kol geziyor. merak ettiğim ameliyat sonrası görüntü olarak gerçekten düzeliyormu ve ameliyat izleri kalıcı oluyormu yani artık etek giyebilecek bie görünüm olacak mı. ameliyat olan bazı hastalar izlerin geçmediğinden ve görüntü olarak da pek fark olmadıından bahsediyorlar tabii sağlık açısından konuşmuyorum. dikkat etmemiz ve doktorumuza sormamız gereken şeyler nelerdir acaba.

merhaba bende ocak ayında artık ameliyat olmaya karar verdim. hamileleikle daha da artan varislerim iler, düzeyde kılcal yerler artık mor ve ön bacağımda da var arkaları hiç sormayın resmen şişlikler kol geziyor. merak ettiğim ameliyat sonrası görüntü olarak gerçekten düzeliyormu ve ameliyat izleri kalıcı oluyormu yani artık etek giyebilecek bie görünüm olacak mı. ameliyat olan bazı hastalar izlerin geçmediğinden ve görüntü olarak da pek fark olmadıından bahsediyorlar tabii sağlık açısından konuşmuyorum. dikkat etmemiz ve doktorumuza sormamız gereken şeyler nelerdir acaba.

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım,ameliyat sonrası ağrılarım hiç olmadı,yeşil damarlar da yok artık...İzlere gelince kasığımdaki ve ayak bileğimdeki izler oldukça belirgin,diğer kesikler 1 dikiş olduğundan sanki yara izi kalır ya öyle gözüküyor,yani etek giymeyi engelleyecek şekilde değil....Benim tek sıkıntım varis çorabı ,özel günlerde,etek giyeceksem giymiyorum,günlük yaşantımda sürekli kullanıyorum,tabii renginden ötürü pantolon giymem gerekiyor....ama ağrılardan kurtuldum ya önemli olan bu bence...:KK34:

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım,ameliyat sonrası ağrılarım hiç olmadı,yeşil damarlar da yok artık...İzlere gelince kasığımdaki ve ayak bileğimdeki izler oldukça belirgin,diğer kesikler 1 dikiş olduğundan sanki yara izi kalır ya öyle gözüküyor,yani etek giymeyi engelleyecek şekilde değil....Benim tek sıkıntım varis çorabı ,özel günlerde,etek giyeceksem giymiyorum,günlük yaşantımda sürekli kullanıyorum,tabii renginden ötürü pantolon giymem gerekiyor....ama ağrılardan kurtuldum ya önemli olan bu bence...:KK34:

Tabiii geceleri kramplarla uyanan biri olarak ağrıların geçmesi benim için de önemli ama ırsi olan ve gittikçe artan bu kötü görüntüden kurtulmak da bir o kadar önemli açıkcası. Başka yöntemler araştırıyorum ama sanırım bıçak altı tek şansım doktorum ameliyatsız bir yöntem için ileri düzeyde oldumu söylemişti. çoraba gelince hamilelikte giydim bir süre giyemiyorum daraltıyor çok ne güzel alışkanlık haline getirmişsin sen. cevap için teşekkür ederim :KK3:

arkadaşlar ben işim gereği sürekli ayakta durmak zorumdayım. şuanda yok ama ileride varis olma ihtimali beni korkutuyo. bunları oluşmadan engellemenin bi yolu varmı. yardım edin nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrr varisli bacaklar istemiyorummmmmmmmmmmmmmmmm......... :uhm:

bende meslegim geregi uzun süre ayakta kalıyordum ilk nzamanları tek damarla basladı benim tedaviyi gecıktırmemle agrılarım daha fazla artı ve cekilmez hale geldi önceleri sadece cerahi islem yapılıyo ve yatmam gerektıgini düsünüyodun antalyada prof dr cengiz türkaya gittim köpük ve lazer tedavisi uyguladı ve ertesi gün işime gittim gereksız endişelere kapılmışım bosyere tekrar olusmasını istemiyorsanda bol su ıcmem gerektigini düzenli varis corabı kullanmam gerektıgıni ve bacak bacak üstüne atmamam gerektıgını sögledi doktor bey bilmiyorum sorularının cevabını verebildimmi

slm arkadaşlar bende bacaklarımda olan varislerden yıllardır çekiyordum,,bi estetik merkezine gittim ve varislerimin az olmasına ragmen bir seans için 1.000 tl fiyat söylediler,,ve kesin geçeceginide garanti etmediler..hemen kaçtım oradan ve tesadüfen nette medicalART varis tedavi merkezini gördüm..aradım ve gittim sonuç süper tedavim 10 dk sürdü ve 200 milyona çok uygun bi fiyata varislerimden kurtuldum..üstelik sigortalı olanlar yaşadı,,normalde 400 tl idi benim tedavim ama sigortalı oldugum için 200 tl aldılar..tabi bu fiyatlar varis şekillerine göre degişiyo ama inanın hem tedaviden hemde fiyatlardan çok memnun kalacaksınız...

Irsi olarak varis var bende
Rahmetli babaaannemde vardı,babamda var ve dolayısıyla bende de var artık
kaçınılmaz son yani...

Yaşım 17 ve uzun yıllardır bacağımda varis vardı her geçen gün arttı. Tahminm bacağımda 11-12 yaşlarında çıkmaya başladı herkes çok şaşırıyodu küçücük kızın bacağında varis olur mu diye her geçen zaman daha da arttı koyu mor damar şeklinde deildi fıtık fıtıktı fındık iriliğinde açık mor renkliydi tamamen görüntü bozukluğuydu bir genç kız olarak yaşıtlarım gibi şort,etek,elbise giyemiyodum okulda beyaz çorap giyiliodu ve ben gözküo diye sıcaklarda çift külotlu çorap giyiyodum annem çok üzülüyodu ve hep televzynda varis ile ilgli şeyler izliydu doktorları takip ediyodu küçükken varis çorabı ve bi tane hap verlmsti çok kullandğm söylenemzdi zaten bi işe yarıyacağnda düşünmüyodum geçen yaz ablamın yaz okulu için istanbulda kalıyoduk annem doktorlar programından Kürşat Bozkurt adında bi doktor görmüştü intrntte araştrmalar soncnda gitmeye karar verdk ve randevu aldık tek randevu 400 tl idi. gittiğimzde sadce bi 15-20 dk bakıp ameliyt dedi aletleri son teknolojiye göreydi tek kontrlde amelyt kararı alnmıstı bu arada ameliytta son teknolojyle yapılıyo tarih ayarlandı ve amelyt gnü gelmsti yaşımn küçük olmasının ve ilk ameliyatmın olmasının verdiği bi korku vardı kan tahlilleri yapldı ve ameliyathane için hazırlandm ve ameliyata alındım ameliyt esnasnda bayıltıldım hiç bişi duymadım ama ameliyatın ortasnda uyandm iğnelerin batırıldğını biliyrm ama hiç bi acı hissetmiyodum uyuştrmuşlardı heralde bel altnı tekrar bayıltmışlardı ameliyat yaklasık 1 saat sürdü ve tek seferde hepsi temzlendi ameliyat bitti hafif ağrı vardı ve doktor ara ara yürümemi söyledi 2 gün sonra bandajları açtım ve 10 gün sonrada ailemle tatile gittim denizde havuzda raht raht yüzdüm 19-20 tane fındık büyüklüğünde varisler alınmıştı ve doktor 1 yıl sonra deliklerin kapanacağnı söyledi ve gerçkten de öyle oldu eylül ayında 1 yıl olcak ve nerdeyse kapandı tıpkı diğer bacağım gibi hiç bir sorunda yok görüntü bakımından harika merak edenler için ameliyatı 4.000 tl ye oldum ve bence buna değerdide doktoruma tekrardan çok teşekkür ediyorum.

X