Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis için skleroterapi yaptıran var mı ?

ben yıllar önce yaptırmıştım. Kalın hafif dışa doğru çıkan mavi bir damar vardı ve skleroterapi sonrası yok oldu ama bu yöntem ince mor veya kırmızı kılcal damarlara uygulanmıyor maalesef...

ben yıllar önce yaptırmıştım. Kalın hafif dışa doğru çıkan mavi bir damar vardı ve skleroterapi sonrası yok oldu ama bu yöntem ince mor veya kırmızı kılcal damarlara uygulanmıyor maalesef...

skleroterapi kılcal damarlara da yapılabiliyor, hatta kalın damarlara yapılandan daha iyi sonuç alındığını söylüyorlar. geçen hafta bir arkadaşım yaptırdı. bacaklarında hem ince kılcal damar belirginleşmeleri hem de daha kalın olan varisli damarlar vardı. köpük skleroterapi yaptırdı. şimdilik bacaklarında morluklar var. doktoru en erken 3-4 hafta sonra morluklar geçince daha net sonuçlar ortaya çıkar diyor. bakalım bekliyoruz.

bu tedavi zormu acaba arkadaşlar ben 8 sene önce ameliyat oldum ama şimdi tekrarladı ve çok fazla. yaptırmam gerek yaz geldi böyle dışarı çıkılmaz acaba acılı bir yöntemmi?

Selamlar,

Ben de geçen Nisan ayında yaptırmıştım, havalar ısındığı için 2. kez gitmek istemedim. Şimdiyse kısmetse bu hafta son kalan bir kaç ince damara da yaptırmaya niyetliyim, iğnenin yapıldığı yere göre biraz can acıtıyor ancak yapılan uygulamadan çok memnun kaldım, onun için değer bence... Yapıldığı günün gecesi biraz sızlama oldu, ancak ertesi güne bir şeyim kalmamıştı..

Kılcal damarlar için lazer tedavisi uygulatmıştım, ancak sanırım bu sefer doktorumla konuşup kalan son kılcal kümelerini de (bende biraz fazlalardı da) iğne tedavisiyle şu Ocak ve Şubat aylarında yoketmeyi planlıyorum. :) Sorusu olan varsa iki yöntemi de denemiş biri olarak memnuniyetle yanıtlarım..

Selamlar,

Ben de geçen Nisan ayında yaptırmıştım, havalar ısındığı için 2. kez gitmek istemedim. Şimdiyse kısmetse bu hafta son kalan bir kaç ince damara da yaptırmaya niyetliyim, iğnenin yapıldığı yere göre biraz can acıtıyor ancak yapılan uygulamadan çok memnun kaldım, onun için değer bence... Yapıldığı günün gecesi biraz sızlama oldu, ancak ertesi güne bir şeyim kalmamıştı..

Kılcal damarlar için lazer tedavisi uygulatmıştım, ancak sanırım bu sefer doktorumla konuşup kalan son kılcal kümelerini de (bende biraz fazlalardı da) iğne tedavisiyle şu Ocak ve Şubat aylarında yoketmeyi planlıyorum. :) Sorusu olan varsa iki yöntemi de denemiş biri olarak memnuniyetle yanıtlarım..

geçmiş olsun öncelikle:KK71:

seans seans mı yapılıyor, hepsi (tüm varisli bölgeye) aynı anda yapılamıyor mu acaba?

bu yöntemle tamamen geçti mi?

teşekkürler şimdiden.

teşekkür ederim yanıtınız için.

kaç seans sürecek daha? 5 seans olmuş, değişiklik görülüyor mu? epey zahmetli bir şey sanırım... :26:

doktor 10 seans dedi
evet farkediyor iğne uyguladığı damarın kaybolduğunu görmek bacaklarımı rahatlatıyor

doktor 10 seans dedi
evet farkediyor iğne uyguladığı damarın kaybolduğunu görmek bacaklarımı rahatlatıyor

ben de yaptırmak istiyorum ancak acır diye korkuyorum. çok acıyor mu yapılırken. fiyatını ve doktorun adını da öğrenebilir miyim mümkünse? bu konuda çok sıkıntılıyım da...

ben de yaptırmak istiyorum ancak acır diye korkuyorum. çok acıyor mu yapılırken. fiyatını ve doktorun adını da öğrenebilir miyim mümkünse? bu konuda çok sıkıntılıyım da...

acı yok. ssk okmeydanı eğitim araştırma hastanesinde tedavi oluyorum.devlet karşılıyor doktorum çok şeker Allah razı olsun sayesinde rahatım seher karafaki çizmeci.

Ben bir kere yaptırdım 2 dakika sürmedi. Devlet hastanesinde yaptırdım baştan salma gel geç şeklindeydi doktor aynı anda iki kişiyi alıyorlar. Sonra bacağıma bandaj sarıldı 1 gün çıkarma dediler. çıkardıktan sonra derşn yol olmuş kabarnmıştı. benim sadece görünen bir damar vardı onun için istemiştim doktorum sen de varis yok demişti hatta neyse tedaviden sonra damarlarım daha çok göründü gözüme. sizin bir seans ne kadar sürdü ve yan etkisini gördünüz mü

Selamlar,

Merhaba, bende hamilelikten kalan gittikçe çoğalan ve rengi koyulasan kırmızı kılcal damarlar ve ayrıca cooook küçüklükten kalma iki tane yeşil damar var. Kısa kısa. Bu yöntem ikisine de uygulanabiliyor mü? Seanslar arası ne kadar sürüyor? Sonrasında varis çorabı giymek gerekiyor mü? Sonrasında hamilelikle tekrarlar mı? Cevaplarsanız minnettar kalırım.

Arkadaşlar Okmeydanı SSK'da dr.seher karafaki çizmeci'den randevu almaya çalışıyorum ama hangi branş doktoru olduğunu öğrenebilir miyim? Bilmeden randevu alamıyorum.

X