yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hiçbi mecburiyetim yok benim onlarla geçiricem diye tamammı,,eğer sen ağırlamak istemiyorsan evlenmezsin olur biter:KK19:ben ağırlamaktan 4 yıldır bıkmamış laf etmemişim ,hatta yılbaşında çoluk çocuk soğukta taaa köye gidip onlarla geçirmişim geçen yılbaşını,,2gün ağırlamaktanmı şikayet edicem:KK19:bizim kavgamız apayrı sebeplerden çıktı,lütfen yazdıklarımı okumadan yargılamayın,,:KK20:
hem merak etme yeni yıla çok mutlu bişekilde eşimle çocuklarımla başbaşa girdik,,inşallahta bütün yıl böyle baş başa geçer:119::124::124::119::KK62::KK64:

Ben yılbaşını eşinizle başbaşa geçirmek istemenizi anlıyorum.Bu en doğal hakkınız.Ama yaşananlar çok tatsız olmuş.Siz kendinize göre haklısınız çocuklarım kötü örnek alıyor ve sigara içilmeyen ve çocuk olan bir evde dışarıdan gelen birininde sigara içmemesini istemeniz normal.Ama eşinizin tarafındanda bakarsak siz babasını sigara içtiği için evde istemeyen kişi konumundasınız.Bu yıllardır değişmemeiş kayınpederiniz sigarasından vazgeçmiyor.Siz evde sigara içmesini istemiyorsunuz.Eşiniz sizin bu tepkinizi fazla bulup size kızıyor.Bunları yaşamaktansa bu sebepten eşinizle kavga etmektense eşinizle mutluluğunuz için sanırım bundan sonra evde sigara içilmesi konusunda daha esnek davranmanız.Hatta eşinizden ve kayınpederinizden özür dilemeniz gerekicek.Aksi halde eşinizle aranız açılacak gibi görünüyor...

hiçbi mecburiyetim yok benim onlarla geçiricem diye tamammı,,eğer sen ağırlamak istemiyorsan evlenmezsin olur biter:KK19:ben ağırlamaktan 4 yıldır bıkmamış laf etmemişim ,hatta yılbaşında çoluk çocuk soğukta taaa köye gidip onlarla geçirmişim geçen yılbaşını,,2gün ağırlamaktanmı şikayet edicem:KK19:bizim kavgamız apayrı sebeplerden çıktı,lütfen yazdıklarımı okumadan yargılamayın,,:KK20:
hem merak etme yeni yıla çok mutlu bişekilde eşimle çocuklarımla başbaşa girdik,,inşallahta bütün yıl böyle baş başa geçer:119::124::124::119::KK62::KK64:
geçen sene evdeydik demiştin,cocuklar o zaman küçüktü falan demiştin önceki mesajlarında ,şimdi de köye gittik diyorsun..:KK51:
bir de; ben sinirliyim.. alttan almam,karşıdan beklerim diyorsun ...
Eee peder de sinirli, o da karşıdan bekliyor..
nooluyor çatışma oluyor..bu böyle sürüp gidecek,söyliim..

Ben yılbaşını eşinizle başbaşa geçirmek istemenizi anlıyorum.Bu en doğal hakkınız.Ama yaşananlar çok tatsız olmuş.Siz kendinize göre haklısınız çocuklarım kötü örnek alıyor ve sigara içilmeyen ve çocuk olan bir evde dışarıdan gelen birininde sigara içmemesini istemeniz normal.Ama eşinizin tarafındanda bakarsak siz babasını sigara içtiği için evde istemeyen kişi konumundasınız.Bu yıllardır değişmemeiş kayınpederiniz sigarasından vazgeçmiyor.Siz evde sigara içmesini istemiyorsunuz.Eşiniz sizin bu tepkinizi fazla bulup size kızıyor.Bunları yaşamaktansa bu sebepten eşinizle kavga etmektense eşinizle mutluluğunuz için sanırım bundan sonra evde sigara içilmesi konusunda daha esnek davranmanız.Hatta eşinizden ve kayınpederinizden özür dilemeniz gerekicek.Aksi halde eşinizle aranız açılacak gibi görünüyor...

canım ya ben babasını sigara içtiği için evde istemiyorum değilki,,onu evde istememem için okadar çok neden varki,,ama eşim için onlara katlanıyodum,,hatta son 3 aydır her geldiklerinde sigara içmesine hiç ama hiç sesimi çıkartmıyodum hatta sigara konusunda hiç bişey dahi söylemezdimki o çıkardığı gibi ben mutfağa gidyodum..ve dünde böyle devam ediyodu,,taki kahvaltıda torunun seni nasıl örnek almış böyle böyle yaptı diye dedesi olarak payşlaşmak istedim ve bu suç oldu,,doğru ama kabahat bende bunca yıl dedelik yapmayan bi adama niye söylüyosunki çocuğunun yaptığı bi şeyi ,,ahmak kafam bvenim,,allahım bidaha ararlarsada açmıcam ,,af diliyomuş duyumlarını alsamda çevremde affetmiycem,,onlar benim için bitmiştir artık,,benim bundan sonra sadece eşim ve çocuklarım var,,genelleme olmasın sadece k.pederi görmek ve konuşmak istemiyorum hatta affetmezsen ölücekmiş deselerde affetmem(yinede büyük konuşmıyımda)...kayınvalideme hiç lafım yok yazık ortlığı yatıştrcam diye çırpınıp durdu,,eğer eşim azcık annesini dinleseydi bukadar büyümiycekti,,babasını savuncağı tuttu adamın:KK19:annesi şeker hastası ve k.peder kaynanamın tırnağı olmaz..sadece kocasıdır nihayetinde birazda korkuyo,,oyüzden ses çıkartamıyo,,ah ah o kadın dikdatör olcak varya o adamı muma çevirir.adam ufak boyu bişi kadında boy pos var daha güçlü bence ama korkuyo biraz işte bişey diyemiyoo,,neyse....

haklısın ya da haksızsın diye bir yorum yapmam. hem haklı ya da haksız olman olayları değiştirmeyecektir. ama canım çok fevrisin, burda yapılan yorumlara bile öyle fevri üslupla cevap veriyorsun ki.

öncelikle kendin için bu yanını törpüle derim.

eşin ve çocuklarınla birlikte mutlu yıllar dilerim.

kocanızla konuşup bir karar alsanız kocanız annesını babasını görmeye onların evıne gıtse onlar sıze gelmese en mantıklısı o olur.sonuçta ıkı tarafta anlaşamıyor bılhassa kayınpeder gelmemelı sızın evınıze.yanı çok özlüyorsa kocanız babasını gıtsın görsün çocuklarıda görmesın kayınpeder ne olcak daha 2.5 ve 1.5 yaşındaki bebeklerin yanında sigara içen bir dede için torun sevgısını geçiniz efenim o hıkaye kalır bence.bebekler ele gelınce azcık buyuyunce yanı dede ıstıyorsa yıne sızın olmadığınız bır ortamda görüşülebilir torunlarla beraber.siz onu görmek zorunda değilsiniz.kayınvalıdede sıkıntı yok sanırım onun ıçın onu katmadım yazdıklarıma.kocanızı bu konuda tatlılıkla ve sabırla işleyin.size olan butun zaaflarını kullanarak :) :) anladığım kadarıyla kocanız sızı sevıyor ve değerverıyor bence ıkna olacaktır. bu kadar yuklenmışler sıze ama bence haklısınız. ıkna edemezsenızde onların geldiği günler sız annenıze gıdın o gunu de aıleyle vakıt geçirme gunu ılan edın her tarafta annesıyle ayda 1 gun 2 gun serbest serbest takılsın yesın ıcsın sıkıntı yapmayın bu kadar :) hem bebeklerde sızınle olacağı için k.peder istediği kadar sigara içebilir sonrada çeker giderler sen sağ ben selamet :KK70:

geçen sene evdeydik demiştin,cocuklar o zaman küçüktü falan demiştin önceki mesajlarında ,şimdi de köye gittik diyorsun..:KK51:
bir de; ben sinirliyim.. alttan almam,karşıdan beklerim diyorsun ...
Eee peder de sinirli, o da karşıdan bekliyor..
nooluyor çatışma oluyor..bu böyle sürüp gidecek,söyliim..
canım misalen söyledim kısadan hemen..yani evliliğimizn ilk yılında evdeydik ve yine k.peder yüzünden tokat yedim yılbaşı günü,sonra af diledi senin hatan olmadığını bilseydim bvurmazdım diye,,ayrılıyoduk az daha annem barıştırdı,akşam işe gitti ve ben ve oğlum geçirdik öylesine evde.. 2.yılında köye gittik ,geçen yıl 3.yılımızdı ve çocukların 2side vardı ve çok küçüklerdi dedim beraber geçirdik ama tabi istediğimiz gibi olmamıştı ..çocukları bırakıcamız biyer olmadığı için:KK17:buyıl çocuklarda aklı başında güzel biyıl başı akşamı geçirelim dedim ama buyılda heba oldu :KK19:anlıycan uzun uzun yazmak istemediğim için geçen yıllarda diye yazdım ama geçen yıl diye direk anlaşılmış neyse önemli değil yine yazmış oldum:KK25:yazık geçen yıllara yazık:KK25:ama bu böyle sürüp gitmiycek çünkü hayatımda o adama yer yok bende bunu söyliim:KK51:eşimede karışmam o naparsa yapsın,,ve oda der bana sen konuşmazsan konuşma ama banada karışma diye,,benimde canıma minnet zaten:KK51:o adamın yüzünü şeytan görsün artık,,o almayınca hayatımızda çok huzurlu ve mutluyuz,,eski zamanlardada küslük olduğu dönemlerde tek bi laf tekbi kavga gürültü yaşamadık eşimle,,demekki tek sebep oymuş,,yine öyle olucak eminim....çünkü enson kavgada bu son şansınız dedim bidaha sizin yüzünüzden kavga edicek olursak eşimle,,bidaha yüzümü bile göremezsiniz demiştim..ve patlak verdi aylar sonra kendileri bilir benim için hava hoş:KK51:

Son düzenleme:

canım ya ben babasını sigara içtiği için evde istemiyorum değilki,,onu evde istememem için okadar çok neden varki,,ama eşim için onlara katlanıyodum,,hatta son 3 aydır her geldiklerinde sigara içmesine hiç ama hiç sesimi çıkartmıyodum hatta sigara konusunda hiç bişey dahi söylemezdimki o çıkardığı gibi ben mutfağa gidyodum..ve dünde böyle devam ediyodu,,taki kahvaltıda torunun seni nasıl örnek almış böyle böyle yaptı diye dedesi olarak payşlaşmak istedim ve bu suç oldu,,doğru ama kabahat bende bunca yıl dedelik yapmayan bi adama niye söylüyosunki çocuğunun yaptığı bi şeyi ,,ahmak kafam bvenim,,allahım bidaha ararlarsada açmıcam ,,af diliyomuş duyumlarını alsamda çevremde affetmiycem,,onlar benim için bitmiştir artık,,benim bundan sonra sadece eşim ve çocuklarım var,,genelleme olmasın sadece k.pederi görmek ve konuşmak istemiyorum hatta affetmezsen ölücekmiş deselerde affetmem(yinede büyük konuşmıyımda)...kayınvalideme hiç lafım yok yazık ortlığı yatıştrcam diye çırpınıp durdu,,eğer eşim azcık annesini dinleseydi bukadar büyümiycekti,,babasını savuncağı tuttu adamın:KK19:annesi şeker hastası ve k.peder kaynanamın tırnağı olmaz..sadece kocasıdır nihayetinde birazda korkuyo,,oyüzden ses çıkartamıyo,,ah ah o kadın dikdatör olcak varya o adamı muma çevirir.adam ufak boyu bişi kadında boy pos var daha güçlü bence ama korkuyo biraz işte bişey diyemiyoo,,neyse....

Seni anlıyorum yaşadığın tatsızolaylardan dolayı böyle kayınpedeirne karşı duyguların bu şekilde.Aslında kayınpederine affetmemen eşini sevmediğin anlamaınada gelmiyor.Ama eşin ababsına düşkün olduğu için kayınpederine tavır alırsan eşinlede aran açılabilir.Ben onu anlatmaya çalıştım.Sna eşin için onlara katlanda diyemem nereye kadar.Ama inşallah eşin seni anlar ve bu sebepten aranız açılmaz.Bu sebepten biten birçok evlilik var.Keşke eşler tarafsız olup aradaki dengeyi sağlayabilse hiçbir sorun kalmayacak.

geldimi eşin canım eve???
evden 14de çıktı 15te servisi geliyo ve işe gidiyo,,2de çıkasının sebebide ablasına yılbaşı için tombala almıştı istedikleri için onu götürcekmiş..şuan işte gece 1de geliyo,ama ben bugün gelmemesini söyledim ,,zaten büyük bi ihtimal gelmez çünkü,sabah vardiye dönüyo ve 7de srvise biniyo,,orda yatıp 8de iş başı yapması iyi oluyo,,bide soğuk olduğu için dışarsı gelmeği pek istemez genelde..ama bellide olmuyo,,geldiğide oluyo yani,,ama bugünde orda kalsın gelmesin düşünsün taşınsın böyle davranıcaksa ,,hiç gelmesin üzmeyelim birbirimizi bitsin..ben onunla aynı evde yabancı gibi yaşamaya tahammül edemem..onu çok seviyorum çok zoruma gidiyo,,hiç sevmediğim bi adam yüzünden bana böyle davranması,,hemde tek suçlu ben olmadığım haldee:KK14:
kocanızla konuşup bir karar alsanız kocanız annesını babasını görmeye onların evıne gıtse onlar sıze gelmese en mantıklısı o olur.sonuçta ıkı tarafta anlaşamıyor bılhassa kayınpeder gelmemelı sızın evınıze.yanı çok özlüyorsa kocanız babasını gıtsın görsün çocuklarıda görmesın kayınpeder ne olcak daha 2.5 ve 1.5 yaşındaki bebeklerin yanında sigara içen bir dede için torun sevgısını geçiniz efenim o hıkaye kalır bence.bebekler ele gelınce azcık buyuyunce yanı dede ıstıyorsa yıne sızın olmadığınız bır ortamda görüşülebilir torunlarla beraber.siz onu görmek zorunda değilsiniz.kayınvalıdede sıkıntı yok sanırım onun ıçın onu katmadım yazdıklarıma.kocanızı bu konuda tatlılıkla ve sabırla işleyin.size olan butun zaaflarını kullanarak :) :) anladığım kadarıyla kocanız sızı sevıyor ve değerverıyor bence ıkna olacaktır. bu kadar yuklenmışler sıze ama bence haklısınız. ıkna edemezsenızde onların geldiği günler sız annenıze gıdın o gunu de aıleyle vakıt geçirme gunu ılan edın her tarafta annesıyle ayda 1 gun 2 gun serbest serbest takılsın yesın ıcsın sıkıntı yapmayın bu kadar :) hem bebeklerde sızınle olacağı için k.peder istediği kadar sigara içebilir sonrada çeker giderler sen sağ ben selamet :KK70:
:KK16::KK16::KK16:canım inanki tek kelime bulamıyorum sana söyliycek,,bukadarmı ben gibi düşüncelere girip yazarsın,,çok çok teşekkür ederim beni çok iyi anlamışsın ve ben gibi görmüşsün olayları ve sanki yanımdaymışsın gibi hissettim,olayları birebir benimle yaşamışsın gibi çözümler üretmişsin:KK43:işte benim istediğim yaşam tamda bu bundan sonra,,eşimi ikna etmem hiçte zor olmıycak,,çünkü evet seviyoruz ve değer veriyoruz ikimizde,,oyüzden bukonu en çok onun hayatını etkiliyo iki arada kalmaması için buşekilde bi yolda devam etmemiz gerekiyo..beni anladığın için sana çok teşekür ediyorum canım:KK19::KK16:
haklısın ya da haksızsın diye bir yorum yapmam. hem haklı ya da haksız olman olayları değiştirmeyecektir. ama canım çok fevrisin, burda yapılan yorumlara bile öyle fevri üslupla cevap veriyorsun ki.

öncelikle kendin için bu yanını törpüle derim.

eşin ve çocuklarınla birlikte mutlu yıllar dilerim.
çok çok çok haklısın canım:KK43:affedin nolur dün öyle tazeydiki olaylar,,burda bilip bilmeden o adamı savunmaları beni dahada siniretti,bende öyle cvblar vermişim..ama sonradan affımı diledim..kimse kırılmasın nolur..herkez kendince haklı şeyler söylüyo,,ama herkez empati kurmadan cvb yazınca o adam savunuluyo ve ben bunu kaldıramıyorum..bugün biraz daha iyiyim,ve daha net kararlar alabildim..vede sonuna kadar böyle gidicek artık dönüşü yok,o adamında hayatımda yeri yok:KK19:

tekrar kırdıysam özür dilerim hepinizden

kızlaar yılbaşı sabahındaa karakolluk olduuk:KK14::KK14:nedeni okadar komikki sinirden devamlı ağlıyorum..:KK14::KK14:
dün kayınpederim sigara içti durdu evde..ses çıkarmadım..çocuklar hep yanında ve o fosur fosur içiyodu..neyse gece oldu bunlar öteki odaya yatmaya gittiler..eşim geldi işten bizde yatcaz..oğlan elinde uzun bi oyuncak kül tablasını almış eline,, sigara içer gibi yapıyo..bi afra tafralar..yapma dedim almaya çalıştım kül tablasını ağladı bağırdı vermedi..kız uyuyo diye pek bişey yapamadım..sonra ayak ayak üstüne atıp sigara içme taklitleri yapmaya başladı..eşime bak gördünmü babanın yaptığını çok güzel örnek olmuş demi bugün evde izin verdim içmesine diyee..oda yapma falan diye bağırdı çocuğa ..sonra bana dedi bişey olmaz dedi bende sinirimi çocuğun elinden kül tablasıyla uzun oyuncağını almakta buldum çocuğada patladım tabi bağırdım..başladı ağlamaya susmuyo..kızı uyandırdı dahada kızdım falan..neyse gece bitti..sabah kahvaltı ederken eşimin ailesi ve biz.k.peder kalktı kültablası sordu nereye koydun diye..bende dün torunun naptı biliyonmu diye,,dünkü olayı anlattım..bu başladı tavır almaya bağırmaya bidaha içmem aman..sokağa çıkıp içerim bundan sonra aman siz rahatsız olmayın diye afra tafra çıktı merdiven başında içmeye başladı,,eşimde bana kızdı söylemesen olmazmı şimdi ağzımın tadını bozuyon dedi..bende biraz içi acısında dikkatli olsun diye paylaştım onu dedim,,ben ona içme evde demedim,,onun vicdanına bıraktım..falan derken çocuğun aklına geldi yine uzun oyuncağı istedi sigara içcekmiş:KK25:babası bi bağırdı itekledi bunu sus yok içmiceksin istemiceksin gibisine hareklerde bulnunca dayanamadım,,başladım bağırmaya..dedim sen baban yüzünden çocuğa vuramazsın hakkın yok:KK19:ama öyle böyle derken kavga büyüdü ablam gürültüye çıktı..k.peder ablama hakaret etti siz böyle yaptığınız için eşiniz boşuyo işte gibisine(ablam eşini bıraktı ve boşandı ama adam kocasının ablamı bıraktığını sanıyo:KK19:)neyse ablam bu lafa bi sinirlendi..itekledi adamı filan eşimde ablama saldırdı babama bişey yapamazsın diye..ablamda polis arıcam dedi gitti ve dediğini yaptı gelip eşimi götürdüler..hemen bisikletle arkalarından gittim ifadesini almadan önce.ben dedim eşimi niye getirdiniz ben şikayetçi değilim dedimya.ben babasından şikayetçiyim onun yüzünden dayak yedim eşimden dedim ,,halbuki sözlü dayaktı bu yanlış anlaşılmış..sonra ifademizi aldılar hastaneye rapor almaya götürdüler..dayak olayı olmadı dedim tamam diyip gönderdiler..karakolda ifade tamamlanıp..ablanızda gelmek zorunda dediler bende ablamıda evden alıp beraber gittik,,oda verdi ifadesinii,,demin eve geldik..eşim saat 12de ifadesini verip düğüne gitti bensiz:KK19:çok kırgınım..söz vermişti bidaha ailem yüzünden seni kırmıycam diye..ama noldu şuan ortalarda yok annesinin babasının olduğu düğüne gitti..ve halada gelmedi..yazıklar olsun diyorum ne diyim..ben onu bukadar severken onsuz yaşamayı düşünemezken onun yaptıklarına bakın:KK14::KK14:bugünümüz zehir oldu..neden!!!bi hiç zıkkım yüzünden sigara illeti yüzünden ve bunların başı olan babasının yüzünden..allah ıslah etsin..allaha havale ediyorum o nasıl biliyosa öyle yapsın..bi sigara ya bi sigara gelininden oğlunun yuvasından huzurundan..torunlarının sağlığından dahamı önemli bu yazıklar olsun öyle kayınpedereee:KK19::KK19:

O kadar sinsice planlar yapıp,içinizi kararttınız ki,bu rabbin sizze cezasıdır. Ama bunu anlayıp ders alamayacak kadar agresifsiniz! Ehh ne diyelim,yılbaşına istediğiniz gibi girmişsiniz,mutluluklar!:KK20:

Seni anlıyorum yaşadığın tatsızolaylardan dolayı böyle kayınpedeirne karşı duyguların bu şekilde.Aslında kayınpederine affetmemen eşini sevmediğin anlamaınada gelmiyor.Ama eşin ababsına düşkün olduğu için kayınpederine tavır alırsan eşinlede aran açılabilir.Ben onu anlatmaya çalıştım.Sna eşin için onlara katlanda diyemem nereye kadar.Ama inşallah eşin seni anlar ve bu sebepten aranız açılmaz.Bu sebepten biten birçok evlilik var.Keşke eşler tarafsız olup aradaki dengeyi sağlayabilse hiçbir sorun kalmayacak.

canım şunu düzeltiyim baştada yazdım ama,,eşim babasına düşkün değil onu sevmez,,ama annesine düşkündür,,çünkü bide hasta ve üzülmesinide istemiyo annesinin..neyse babasıyla ilgili çok şey konuştu benle neler yaşadığını ve babasının artık umrunda bile olmadığınıda,,çünkü babalık görmemiş ondan,,bunu eşim kendisi söyledi..neyse dünkü babasını savunmasında haklıydı belki çünkü nihayetinde babası yani,,babası ablama hakaret edince ablamda doğru konuş diye adamı itekledi,,eşimde araya girip babamı itemesin gibisine ablamın boğazını sıktı öyle böyle oluncada ablam polis çağırdı haklıda yani...ama normalde babasına düşkün biri değil,,hemde abisi ve erkek kardeşide dahil buna,,ablasına bişey diyemem ne düşünüyo babası hakkında ama böyle yanii:KK31:

O kadar sinsice planlar yapıp,içinizi kararttınız ki,bu rabbin sizze cezasıdır. Ama bunu anlayıp ders alamayacak kadar agresifsiniz! Ehh ne diyelim,yılbaşına istediğiniz gibi girmişsiniz,mutluluklar!:KK20:

malesef istediğim gibi girmedim,,,hakkımı helalde etmiyorum bozanlara:KK19:

Son düzenleme:
:KK16::KK16::KK16:canım inanki tek kelime bulamıyorum sana söyliycek,,bukadarmı ben gibi düşüncelere girip yazarsın,,çok çok teşekkür ederim beni çok iyi anlamışsın ve ben gibi görmüşsün olayları ve sanki yanımdaymışsın gibi hissettim,olayları birebir benimle yaşamışsın gibi çözümler üretmişsin:KK43:işte benim istediğim yaşam tamda bu bundan sonra,,eşimi ikna etmem hiçte zor olmıycak,,çünkü evet seviyoruz ve değer veriyoruz ikimizde,,oyüzden bukonu en çok onun hayatını etkiliyo iki arada kalmaması için buşekilde bi yolda devam etmemiz gerekiyo..beni anladığın için sana çok teşekür ediyorum canım:KK19::KK16:[/CO

rica ederim azcık işe yaradıysa mutlu oldum :) :)

eşin ablasın da mı kalacak,evden kovdun yanii..
sen iyice abartıyorsun, hadi eşinin ailesi sorunlu diyelim, ama senin de tavırların hiç tutarlı değil canım..
arada kalan eşin oluyor..

kızlar hepinize teşekkür ederim,iyi kötü yorumlar oldu kırdıysam cvblarımla affedin,,üzenleride ben affettim..yalnız şunuda söyliyim bundan sonraki yaşamım demin arkadaşında yazığı gibi aynen bueşkilde olucak,,tekrar teşekkür ediyorum başka yolu yok artık bu durumdan sonraa,,ve inanın benden mutlusu olmıycak artık..bu fikirle aydınlattığın içinde ayrıca teşekkür ederim tekrar sana,,yorumunu aynen yapıştıryorum ve konuyu kapatıyorum:KK16::KK16::KK16:

işte budur bundan sonraki hayatım:KK51::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:herkez mutlu ve en önemliside çocuklarım zehirsiz bi ortamda büyüyüp benimde sinirlerim harap olmadığı için onlara iyi annelik yapabilicem yönünde düşüncelerim ne mutlu bize artık:KK16::KK16::KK16::nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar::123::nazar::nazar::nazar:

canım şunu düzeltiyim baştada yazdım ama,,eşim babasına düşkün değil onu sevmez,,ama annesine düşkündür,,çünkü bide hasta ve üzülmesinide istemiyo annesinin..neyse babasıyla ilgili çok şey konuştu benle neler yaşadığını ve babasının artık umrunda bile olmadığınıda,,çünkü babalık görmemiş ondan,,bunu eşim kendisi söyledi..neyse dünkü babasını savunmasında haklıydı belki çünkü nihayetinde babası yani,,babası ablama hakaret edince ablamda doğru konuş diye adamı itekledi,,eşimde araya girip babamı itemesin gibisine ablamın boğazını sıktı öyle böyle oluncada ablam polis çağırdı haklıda yani...ama normalde babasına düşkün biri değil,,hemde abisi ve erkek kardeşide dahil buna,,ablasına bişey diyemem ne düşünüyo babası hakkında ama böyle yanii:KK31:

İşte bu yüzden kol kırılır yen içinde kalır deniyor.
Ailedeki sorunları eşine bile anlatmamalı insan.Gün gelir, böyle sonuçlar doğar işte...

eşin ablasın da mı kalacak,evden kovdun yanii..
sen iyice abartıyorsun, hadi eşinin ailesi sorunlu diyelim, ama senin de tavırların hiç tutarlı değil canım..
arada kalan eşin oluyor..

hayır tabikide bitanem ,,eşim şirkette çalışıyo garson olarak ve orda banyosuda yatağıda var zaten,,oyüzden her hafta vardiye dönüyo 16:00--00.00 ve 08.00--16.00 iki vardiyesi var haftalık değişiyo ama her pazar mutlak vardiyesi 16.00--00.00 oluyo ve bi saatte yol sürüyo gece 1de evde oluyo e tabi vardiye dönünce sabah 6da kalkıp 7de servise biniyo,,öyle olunca orda kalıyo bazen,,bide şimdi havalar soğudu iyice zor geliyo gece gelip bide sabah tekrar kalkıp gitmek,,oyüzden burda kalıyım diyo bazen..bugünde gelmesin işyerinde kalsın diyorum yanii,ama yine kendi bilir gelirsede eve girer yanii,ben dayanamıyorum onu görünce çünküü:KK17::KK69:

İşte bu yüzden kol kırılır yen içinde kalır deniyor.
Ailedeki sorunları eşine bile anlatmamalı insan.Gün gelir, böyle sonuçlar doğar işte...

ona bişey diyemem anlatmada diyemezdim,,ama o adamın ne olduğu baştan belliydi,,düğün yapmamak uğruna bahaneler uydurdu,,ama ailem sağolsun düğünümüzüde yaptılar eşyalarımıda düzdüler,,ama noldu onları yine affettim ,,bedav agelin almış oldular bide hizmet saygı bekliyolar,,ama eşim için bunca yıl katlandım ve bu son du çığrından çıktı artık,,onlar sağ ben selamet gerçektende..ben napiyim eşim her kavgamızda defol git diyo tohumuna paramı saydım diyo bu nedemek sence,,ama sinirine veriyorum barışıyorum,,ama keşke diyorum anlatılmıycak şeyler vardırya ama eşimle paylaşmışımdır şimdi her kavgada lafını ediyo beni sinir ediyo,,oyüzden eşim haksız bu konuda,,:KK19:

bana anlattıklarından değil,,zaten ben biliyorum o adamın ne olduğunu eşimi suçlamayın:KK19:

kendi fikrimi söylüyecem müsadenle, bı kısmını okudum özellıklede son olan olaylara üzüldüm senin adına

senin yerıne koydum kendımı
eşimle konusurum bundan sonra ailesi ile görüşmezdim
kendısı görmek ısterse gıder görür cocularıda gönderırsın
ama asla yuzyuze bakılcak durum kalmamıs ortada

özellıkle boşa bu kadını, ben sana tanıklık ederim, diyosa bı adam, onun evladına ve torunlarına olan sevgısınden şüpe ederim

umarım kısa sürede atlatırsın sorunlarını

kendi fikrimi söylüyecem müsadenle, bı kısmını okudum özellıklede son olan olaylara üzüldüm senin adına

senin yerıne koydum kendımı
eşimle konusurum bundan sonra ailesi ile görüşmezdim
kendısı görmek ısterse gıder görür cocularıda gönderırsın
ama asla yuzyuze bakılcak durum kalmamıs ortada

özellıkle boşa bu kadını, ben sana tanıklık ederim, diyosa bı adam, onun evladına ve torunlarına olan sevgısınden şüpe ederim

umarım kısa sürede atlatırsın sorunlarını

SAĞOL CANIM EVET BU SON RADDEYDİ,,VE BUKADARINADA GÖZ YUMAMIYCAM ARTIK,,bundan sonrada aynen dediğin gibi olucak hayatım:KK16::KK16:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X