Yst'nin Diyet Günlüğü

yeni başladığım şok diyeti anlatıyım size. sadece 2 gün yapcamıda belirtmem gerek
sabah 1kk kaşar yedim, 1 ekmek, domates çay
ara 10 fındık
öğlen salata, yarım kase yoğurt, 4 köfte büyüklüğünde et
ara 1 meyve
akşam öğlenin aaynısı
ara probiyotik yoğurt (sade)
ekmek yok zeytinde yok
ara öğünlerim düştü
içecekler aynen devam
ara öğünlerde yerine diye geçen herşey yok.

yeni başladığım şok diyeti anlatıyım size. sadece 2 gün yapcamıda belirtmem gerek
sabah 1kk kaşar yedim, 1 ekmek, domates çay
ara 10 fındık
öğlen salata, yarım kase yoğurt, 4 köfte büyüklüğünde et
ara 1 meyve
akşam öğlenin aaynısı
ara probiyotik yoğurt (sade)
ekmek yok zeytinde yok
ara öğünlerim düştü
içecekler aynen devam
ara öğünlerde yerine diye geçen herşey yok.

düzeltme yapıyorum ara öğünde meyve değil 1 bardak sür yada ayran

sevgili günlük seni birsüredir ihmal ediyorum affet. işte burdayım. diyeceksinki şoklandın geldin. tığ gibi oldunmu? hayır olmadım.
2 günlük yaptığım şok diyeti dün şoka soktum o bile şaşırdı nolduğunu.o yüzden çok takılmıyorum. valla çok moralimi bozdu diyetisyen hevesim motivasyonum kırıldı. ben eminim kilo verdim. gereksiz yere beni şoklara sokuyor bu kadın. akşama kadar herşey güzeldi. akşam yemeğini yedim. fırında patlıcanlı kıymalı bişi yapmıştım. ondan 1.5 kaşık kaldı. oturdum onuda yedim. sonra misafirimiz vardı püsküüt koymuştum hiç sayma gereği duymadan içi kremalı püsküütlerdende yedim. 2 tanede bitter çikolata yedim. açmıydım hayır. şok öyle olmaz böle olur dedim. sonra haliyle mide altüst oldu. sabah tartıldım 100gr gitmiş. ama bu yediklerimi diyetisyene demiycem. bu seferki onun hatası. 2 gündürde hiç spor yapmıyorum. sebebi hava kötü. lesli ablaya karşı soğuttu bu diyetisyen. off aslında diyetmiş kiloymuş hep aynı hikaye sıkıldım. bayram gelsede gözüm gönlüm bayram etse. sonra kadığım yerden devam
tabii göz gönül bayramları diyorum. midem bayram etsin demiyorum. ayy 89a düşmeyi çok istiyorum amaaaaaa. düşçem inş. ev soğuuuuk. hadi lesli yapalım ısınalım. bu soğukta terlenmez nede olsa. ay iyiki gelmişim açıldım valla.

yılmak yok devam et. diyetisyen misyetisyen takma sen onları=) kendini alıştır,çok yediğin günler için biraz daha hareket et. sık dişini.89 a az kaldı.ha bi gayret..
lesliden sıkıldıysan youtube.com/watch?v=UpdZWr2GWLI bu guruba takıl biraz.bir kaç şarkı ile yaptırıyor. üç dakika içinde lesliden daha çok terliyor. hoş tek önemli olan ter atmak değil. :KK34:

sağol tşk ederim. bırakmış değilim. sanırım kendimi kilo yağ filan derken fazla kastım. iyi oldu aslında perşembeden beri içim daralıyordu. rahatladım gitti. eşimede dedim yedi diye. yüzeme baktı ama kızgın değildi. bişi demedi. püsküütleri söylemedim tabii :))
dediğin gruba bakcam. bugün yeniden başladım şu lesliye. zumbayı izledim ama yapmadım. e bileyim çok bana göre değil sanki. neyse iyiyim moral olarak. gitmeden 89 diye yazcam inşallah. en kötü ihtimal kayseriden veririm müjdeyi.

5mil leslii yaptıııım

Son düzenleme:
selam günlük. bugüne -600 ile başladım. anlayacağın şok diyetin bana hiçbir faydası olmadı. bugün normal beslenmeme dönüyorum.
sabah tost ve domates yedim. geç yediğim için ara öğün yapmadım
öğlen pırasa pişirdim ama oğluşla uğraşırken yemeği yakmışım. salata ve yoğurt var ayrıca menüde
ara 3 ceviz veya 10 fındık
ara 1 meyve 2 kaşık yoğurt veya biraz peynir
akşam balık salata şalgam
ara probiyotik yoğurt

şimdiden afiyet olsun bana

slm arkaşlar gördüüm kadarıyla zayıflama çabalarımda yalnııız deelim bu forumu yeni gördüm biraz göz gezdirdikten sonra bari bende yazııyım dedüm ben 1.65 boyunda 74 kilodayım daha doğrusu bu zayıflamış halim daha önce 77 kiloydum ik haftada 3 kilo verdim allahıma bin şükr inşaallah dahada veririm bundan sonra sizin foruma takulacuum çünküü zayıflamak istiyoruum önerilerinizi takip etmeye çalışıcaaam zayıflamanız dileklerüümle :nazar:

slm arkaşlar gördüüm kadarıyla zayıflama çabalarımda yalnııız deelim bu forumu yeni gördüm biraz göz gezdirdikten sonra bari bende yazııyım dedüm ben 1.65 boyunda 74 kilodayım daha doğrusu bu zayıflamış halim daha önce 77 kiloydum ik haftada 3 kilo verdim allahıma bin şükr inşaallah dahada veririm bundan sonra sizin foruma takulacuum çünküü zayıflamak istiyoruum önerilerinizi takip etmeye çalışıcaaam zayıflamanız dileklerüümle :nazar:

canım başarılar dilerim ama burası günlük. bence yarışma günlüklerine katıl. senin ve benim gibi birçok insan var ve çok yardımcı oluyorlar. yinede beklerim günlüğüme.

bugün kocişim evde o yüzden menüyü yazıp çıkıyım sabah domates salatalık peynir ve yumurta.(canım yağda yumurta istiyordu. tavanın içine yağlı kağıt serip pişirdim. güzel oldu. oğluşta yedi.
arada 3 ceviz
öğlen patlıcan salatası.
ara meyve 2 kaşık yoğurt
akşam tavuk budu salata ve yoğurt
ara probiyotik yoğurt

günaydıııın çok çok ihmaal ettiğim günlüğüm. bana diyorsanki rejimde buraya yazdığın gibi ağır gidiyorsa işin var. hayır hayır güzel gidiyor ama bunu bi türlü tartıya yansıtamadım. bu hafta sporsuz geçti desem yalan olmaz. neyse bugün lesli yapcam. dünkü öğünden patlıcan salatasını çıkarttıkmı aynı şekilde uyguladım. bugün pirinç lapası kürü yapmayı düşünüyorum 1 günlük. yarın diyetisyene gidicem bakalım görelim neler olmuş:KK43:(

çok iyi gidiyosun canım yaza inşallah çıtır olacaksın bu sene...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kaptancım mezun olsande beni yanlız bırakma emi. valla yaza olurum ondan eminimde benim hedefim mart ayının sonu. yani yeni yaşıma yeni bir vücutla girmek istiyorum. 8 nisan benim büyük hedefim. mart sonunda işe başlıycam yani mart sonu çoooook önemliii

güzel günlüğüm seni ihmal ettiğim için üzgünüm. öncelikle merak ettiğin zayıflama konusuna cevap vereyim. perşembe günü diyetisyenme gittim ve 93.000 çıktım. bunun 200gr kas, 600gr su ve geriye kalan 2.200gr ise yağ imiş. bu diyetisyene başlayalı yani 29 eylülden bu yana 3 kilo verdim.
diyetisyenim her 1 kilo için 100gr kas kaybı olur dedi. sen bunu dengeleyip 200 gr vermeyi başarmışın dedi.
en son şehit haberleriyle yıkılmıştım net başında ama. diyetisyenime giderken. yolda giden konvayı görünce önce bakan filan geldi diye düşündük. sonra ambulansı fark edince şehit cenazesi olduğunu anladım. sanki o an tekrar ellerimizden kayıp gitmiş gibi hissettim. allahım geride kalanlara sabır versin.

bioenerji uzmanı dr. emine draganın daha önce teyzeme verdiği ve en sık 3 ayda bir yapılabilecek bir karaciğer detoksu var. onu burda da paylaşayım. belki ihtiyacı olan birine yardımcı olurum.
malzemeler :5kg elma, 3kg kırmızı pancar veya 3kg salatalık(sulusundan), limon, zeytinyağı
1.GÜN: 1600ml(8su bardağı) elma suyu ile 400ml(2sb) kırmızı pancar karıştırılacak
sabah uyandıktan itibaren her saat başı 1 bardak içecek. yani 10 saate denk geliyor. herhangi birşeyler yemeyecek. su istenildiği kadar içilebilir. abartmamak kaydıyla açık çay ile birlikte şeker veya çikolata tüketilebilir.

2.GÜN: 200ml(1sb) kırmızı pancar ve 800ml(4sb) elma suyu karıştırılır.
9.00 1 bardak karışım
10.00 yağsız çorba istenildiği kadar. ekmek yok
11.00,12.00, 12.45, 13.30 da 1 bardak karışım içilecek.
13.45de yağsız çorba(istenildiği kadar) ekmek yok
14.30ve 17.00 arası açık çay ve şeker. istenildiği kadar su
17.00-18.00 arası hiçbirşey yenmiycek ve içilmeyecek
18.00 1su bardağının 3/4 ü zeytin yağı, 1/4 ü limon olacak şekilde içilecek. (tüketebiliyorsa 2.5 bardağa kadar tüketebilir.)
sabaha kadar başka birşey yok.
haşlama değil katı meyve sıkacağı kullanılcak. bol su tüketilmesi gerekiyor çünkü aynı zamanda bağırsaklarıda temizleyici etkisi var. 3 gün sabahı koyun pisliği şeklinde yağ parçaları gibi şeyler dökülüyormuş. en belirgin etkisi cildi güzelleştiriyormuş.

Yakından izleyen okurlarımız, ne zamandır aralıksız yürüdüğümü biliyorlar artık... 21 Haziran'da başladığıma ve hiç ara vermediğime göre, tamı tamamına 4.5 aydır yürüyorum...
Günde ortalama 10 km yürüdüğümü biliyorsunuz.
Demek ki, 135 gündür yürüdüğüme göre, 1350 kilometre yol yapmışım.
İlk raporumuzda yaptığımız benzetmeye sadık kalırsak eğer, 4.5 ayda, İstanbul'dan İzmir'e gidip dönmüşüm de, ayrıca 150 km de fazlası var.

İlgili okuyuculardan ve dostlarımızdan gelen en önemli soru, yürürken belime taktığım "adım ölçek" cihazının nereden bulunacağı ile ilgili...
Bu cihazın İstanbul'da Sirkeci Doğu Bank çevresinde satıldığını duydum.
Ben, bir arkadaşımdan tedarik ettiğim için bizzat gidip araştırmış değilim ama...
Fakat yürümeye hevesli dostlara çok basit ve sınanmış bazı ölçüler verebilirim.

Ben her sabah yürüyorum ve defalarca test ettim, inanın bir milim bile şaşmıyor.
Adım uzunluğu 80 cm olan bir erkek yürüyüşçü, tempolu bir yürüyüş tutturduğu takdirde, dakikada 100 metre, 10 dakikada da 1 km yol katediyor.
Bu da, saatte 6 km mesafeye tekabül ediyor.
Demek ki ben en azından 100 dakika yol yürüyorum.
Bazen bunu aştığım da oluyor, çünkü insan yürüdükçe açılıyor.
Mesela, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na isabet eden pazar günü, ben sabah saat 11.00'de yürüyüşe çıktım. Saat 14.00'e kadar tam üç saat yürüdüm.
Üstelik hava bozuktu, bir yağmur yağıyor, bir güneş açıyordu. İklimler değişiyordu adeta...
Doğadaki bu muzzam olaylara tanık olmak bile insana ayrı bir keyif veriyor.
Belimde takılı adım ölçer cihazına hiç bakmadım. Sadece saatime baktım. Yürüdüğüm süre belliydi. 180 dakika...
Demek ki, 18 km yol yürümüştüm.
Eve geldiğimde adım ölçere bir de baktım ki, 17 bin 600 metre yol yürümüşüm...
Öyleyse siz de adım ölçer cihazınız yoksa bile saate bakarak ne kadar yürüdüğünüzü anlayabilirsiniz.

İnsanlar en çok şunu soruyorlar bana:
Yürürken hiç sıkılmıyor musun?
Baştan ben de bu kadarını becerebileceğimi sanmazdım. Ama alışıyorsunuz.
Çünkü yürümek sizi başlıbaşına meşgul eden ve eğlendiren bir aktivite haline gelmiş oluyor.
Üstelik kendi başınıza kalmanın ve çeşitli düşüncelere kapılmanın da hiç kötü bir yanı yok.
Tam tersi bir partner ile yürümek daha zor. Çünkü ister istemez muhabbet etmek ve laf yetiştirmek zorunda hissediyorsunuz kendinizi...
Bu da pek istenecek bir durum değil...

Tabii bir çok okuyucunun bu meyanda kaç kilo kaybettiğimi merak ettiğini biliyorum. Söyleyeceğim...
İlk amacım elbette esaslı miktarda kilo vermekti. Nitekim, ilk 90 gün civarında yaklaşık 12 kilo verdim.
Sonraları biraz yavaşladı kilo verme temposu...
Ben de bu yüzden biraz daha fazla yürümeye başladım.
Şu anda artık hem sağlığımı (bedensel ve ruhsal) koruyorum, hem kilo durumumu koruyorum, hem de yürüme mesafesini tedricen artırarak kilo vermeyi sürdüreceğimi düşünüyorum.
Tabana kuvvet!
Kendimi, Ferrarisini Satmış Bilge, gibi hissetmeye başladım.
Bir Ferrarim hiç olmamış olsa bile...

İlker Sarıer

süper ya benimde yürüyesim geldi :)

günlüğüm bir süredir yazamadım sana. takımım öyle eğlenceli öyle aldı götürdüki beni gelemedim buralara. ama son günlerde çok sıkıntılıyım. elimde olmayan sebeblerden kötü bir şekilde ayrıldım takımımdan. bu yabancı memlekette yanlızdım. sanki buralarda da yanlız kaldım gibi hissediyorum. sık sık gelemeyeceğim ama artık konuşacak birtek burası var.
daha önceki yazılarıma baktımda mart sonu istediğim gibi bombayı patlatamadım. yeni yaşıma girdim. işede başladım. 87 kilo ile işe başladım. iş yerindeki arkadaşlar beni tanımadılar. en son doğumdan sonra gitmiştim. 100 kilo civarıydı. iş için resim çekindim. sanırım zayıf halime alışmadı gözüm. hastalıklıymışım gibi çıkmışım. beğenmedim anlayacağın.
şimdi bir hedefim daha var. 28 haziranda görümcemin düğünü var. ona gideceğiz. 42 beden olmak istiyorum. kıyafet bulmakta zorlanıyorum çünkü. özelliklede popom gitmiyor. tüm vucudum normal görünümde ama kocaman bir popoyla normalliğimi gösteremiyorum. şimdilik iyi geceler

bugün ayça kayanın ayda 8 kilo diyetine başladım. bakalım bir haftada nasıl bir sonuç alacağım. umarım güzel bir sonuç alırım.
listem: sabah 1 dilim ekmek, 1kk peynir, domates, salatalık dereotu, limonlu sıcak su, çay
öğlen haşlanmış tavuk, domates, salatalık, marul, 1kase yoğurt, 1 dilim ekmek,
ilkindi 1 tost(yazılarımı ve evraklarımı yaparken ucundan kemirdiğim için çok uygun bir beslenme olmadı) 1 yeşil çay
4-5 gibi 1 elma
18.30 gibi 1 kase yoğurt, domates, 6yk sebze yemeği(türlü vardı. patatesli. normalde patates olmaması gerekiyor)
1.5 litre su içtiysem ancak. iş yerinde su içmeye vaktim olmuyor. hergün işe giderken 30dk yürüyüş yapıyordum ama bugün geciktiğim için otobüse bindim.
bugünki başlangıç kilom 84.4.

bugün tüm gün menüme uydum. sadece ilkindide tost yemedim. akşam sebze yemeği yoktu. patates ve patlıcan kızartması makarna 2yk sebze yemeği, tavuk çorbası ve yoğurt vardı. sebze yemeğinin yanına 2yk kızartmadan aldım. yarım kase yoğurt yedim. 1yk makarna yedim. saçmaladım evet ama nefsimi körlemek adına aldım. sonrasında büyük patlamalar yaşıyorum sonra gözüm dönüyor. ve en saçma bahaneyle "ama ben ne zamandır bunlardan yemiyordum" ile sanki sınırsız yeme hakkım varmış gibi başına geçiyorum. neyse diyetimi bozduğumu düşünmüyorum.

bioenerji uzmanı dr. emine draganın daha önce teyzeme verdiği ve en sık 3 ayda bir yapılabilecek bir karaciğer detoksu var. onu burda da paylaşayım. belki ihtiyacı olan birine yardımcı olurum..

herkese meraba buraya Sayın yst38'in yazısını görerek kayıt oldum güzel bi site kurucuların ve paylaşımcıların ellerine ve yüreğine sağlık..kayseride yaşıyorum 2005 2006 yılı gibi bi rahatsızlık geçirdim..Dr. Emine Dragan bu listeyi uygulattı bana ve yengeme..Ben iyileştim ancak yengem ve yeğenlerim şuanda o hastalıkla uğraşıyor ve Dr. Emine Dragan'a ulaşamıyoruz..Sizden ricam varsa e-mail i yada telefon numarası yada adresi yazabilirmisiniz lütfen..yeğenlerimden birinin karaciğer değerleri çok yüksek çıktı..Yardımcı olursanız çok sevinicez ailecek.

X