Yüksek kiloda hamile kalanlar bi toplanalım

bessste

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2024
399
763
31
Merhabalar. Kilo verme sürecindeyken hamile kaldım. Şişko bir gebe olmak çok zormuş moralim o kadar bozuk ki. Ultrasonda güzel görüntü olmuyor, doktorlar klinik vaka gibi davranıyor bir sürü kötü şey duydum. İlk gebeliğim ve beni anlayacak bu şekilde doğum yapan kişilerin desteğine çok ihtiyacım var. Uzaktan bu forumu takip ediyordum burda insanların birbirine olan desteği çok güzel. 118 kg hamile kaldım şu an 114 kgyim 18 haftalık gebeyim. Cinsiyeti bile tam göremediler ne yapacağım ben böyle sürekli
Kötü muamele mi göreceğiz kilolu olduğum için. Nolur yeme ver demeyin ailemde de herkes kilolu küçük porsiyon yememe rağmen hep kilo problemim oldu. Kocaeli gebzedeyim 3 doktor gezdim o kadar yoruldum ki doktorların bu muamelesinden tek kilolu hamile kalan benmişim gibi davranılması beni çok üzüyor

hiç diyetisyen ile görüştünüz mü? bende şu an tüp bebek ile hamile kalmaya çalışıyorum 88 kiloyum ama yinede fazla.. maalesef kilo her süreci çok zorlaştırıyor

Evet haşimato tiroidim var insülin direncim var psikolojik olarak zor yıllar geçirdim ama son 1 yıldır düzgün besleniyorum

Merhabalar. Kilo verme sürecindeyken hamile kaldım. Şişko bir gebe olmak çok zormuş moralim o kadar bozuk ki. Ultrasonda güzel görüntü olmuyor, doktorlar klinik vaka gibi davranıyor bir sürü kötü şey duydum. İlk gebeliğim ve beni anlayacak bu şekilde doğum yapan kişilerin desteğine çok ihtiyacım var. Uzaktan bu forumu takip ediyordum burda insanların birbirine olan desteği çok güzel. 118 kg hamile kaldım şu an 114 kgyim 18 haftalık gebeyim. Cinsiyeti bile tam göremediler ne yapacağım ben böyle sürekli
Kötü muamele mi göreceğiz kilolu olduğum için. Nolur yeme ver demeyin ailemde de herkes kilolu küçük porsiyon yememe rağmen hep kilo problemim oldu. Kocaeli gebzedeyim 3 doktor gezdim o kadar yoruldum ki doktorların bu muamelesinden tek kilolu hamile kalan benmişim gibi davranılması beni çok üzüyor
Hic takmayin herkes zayif olacak diye bir kayide yok sagliginiz acisindan dogru bir sekilde beslenin bir insan istedimi inanin herseyin üstesinden gelir ama siz suan bunlari dusunmeyin olurmu ben ilk gebeligimde 20 ci haftada bebegimin cinsiyetini gordum 54 kg ydim Kilo olmasada bebegin pozisyonu bazen El vermiyor gormeye yani bunlar dert deil

Hic takmayin herkes zayif olacak diye bir kayide yok sagliginiz acisindan dogru bir sekilde beslenin bir insan istedimi inanin herseyin üstesinden gelir ama siz suan bunlari dusunmeyin olurmu ben ilk gebeligimde 20 ci haftada bebegimin cinsiyetini gordum 54 kg ydim Kilo olmasada bebegin pozisyonu bazen El vermiyor gormeye yani bunlar dert deil
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum sanki bebeğime çok kötü bir şey yapmışım gibi

79 kiloyla hamile kaldım, 1 kilo oynuyor şu an o da günlük yediğim içtiğimden kaynaklı diye düşünüyorum. 79.6-80 arası çıkıyorum şu an tartıda ve 10. Haftam. Yediklerinize biraz dikkat edip, bebek kilo alacak şekilde protein ağırlıklı beslenirseniz çok kilo alacağınızı düşünmüyorum. Biraz da hareketle kolay şekilde atlatırsınız süreci yeterki canınızı sıkmayın 🤲😍

86 kiloyla hamile kaldim 11+5teyim 87 kiloyum şuan. Dikkat ediyorum. Sekeri dusuk meyveler kefir yoğurt et suyuna corba salata vs bu sekilde besleniyorum.
Ben de dikkat ediyorum inşallah kilo almadan tamamlarım teşekkür ederim yorumunuz için

79 kiloyla hamile kaldım, 1 kilo oynuyor şu an o da günlük yediğim içtiğimden kaynaklı diye düşünüyorum. 79.6-80 arası çıkıyorum şu an tartıda ve 10. Haftam. Yediklerinize biraz dikkat edip, bebek kilo alacak şekilde protein ağırlıklı beslenirseniz çok kilo alacağınızı düşünmüyorum. Biraz da hareketle kolay şekilde atlatırsınız süreci yeterki canınızı sıkmayın 🤲😍
Kilo almıyorum veriyorum ama gördüğüm muamele beni baya üzdü teşekkür ederim

Bazı doktorlar öyle ne yazık ki, ben çok duydum alınan kilolar yüzünden gebe azarlayan doktorları.. Keyfinize bakın bence, 9 ay sonra bir daha o insanı görmeyeceksiniz öyle düşünün 😇

Bende 96 kiloyla hamile kaldım, 13+3 üm şuan kilom 93. Hiç bişi yiyip içemiyorum kusmam yok ama iştahsızlık ve bulantım çok fazla. Doktorum bana bi 3 kilo daaha ver doğuma kadarda hamile kaldığın kilona kadar çıkmaya çalış dedi. Böyle giderse öyle de olucak zaten. Bence sana iyi gelmeyen biriyle çalışma. Farklı bi doktor bul. Benim doktorumda ilgisiz ve despottu ve işinde iyiydi ama. Bıraktım dün doktorumu. Ben doğuma kadar kendimi bu psikolojiye maruz bırakamam ddedim. Bence sende öyle yap canım. Sana iyi hissettirmeyen kimseyle çalışma. Kolay bi hamilelik ve doğum dilerim senin için 🤲

Çok teşekkür ederim zaten o yüzden 4 doktor değiştirdim kendimi kobay gibi hissediyorum

Yaa ben kıyamam ki sana çok tatlı bi anne olacaksın. Üzülme sakın. Bebeğini göğsüne bi basacaksın ki mis gibi sıcacık anne kucağı 🥰 Kilo verip hamile kalsan daha iyiymiş ama nasip böyleymiş. Önemli olan bundan sonrası artık. Bebeğinin sağlığı için dikkat etmen gerekiyor. Kilo almamaya çalış hamileyken. Doğumdan sonra da kilo verirsin ilkaki emzirmeydi koşuşturmaydı. İnsanların negatif tavırlarını görmezden gel. Anne olacaksın buna odaklan sadece 🥰

Yaa ben kıyamam ki sana çok tatlı bi anne olacaksın. Üzülme sakın. Bebeğini göğsüne bi basacaksın ki mis gibi sıcacık anne kucağı 🥰 Kilo verip hamile kalsan daha iyiymiş ama nasip böyleymiş. Önemli olan bundan sonrası artık. Bebeğinin sağlığı için dikkat etmen gerekiyor. Kilo almamaya çalış hamileyken. Doğumdan sonra da kilo verirsin ilkaki emzirmeydi koşuşturmaydı. İnsanların negatif tavırlarını görmezden gel. Anne olacaksın buna odaklan sadece 🥰
Yorumunuz için çok teşekkür ederim hormonlardan da dolayı hep ağlayasım geliyor

125 kilo ile hamile kaldım 150 kilo ile 33üncü haftada erken doğum yaptım.Zor bir hamilelik süreci yaşadım ve yaşadığım sıkıntıların hiçbiri kiloyla alakalı değildi.Keşke onları yaşamasaydım da kilodan ötürü sıkıntım olsaydı sadece.Hiç üzme kendini.Kimseyede takılma.Sağlığın yerindeyse kilo elbet verilir.Dediğin gibi tek biz değiliz.

125 kilo ile hamile kaldım 150 kilo ile 33üncü haftada erken doğum yaptım.Zor bir hamilelik süreci yaşadım ve yaşadığım sıkıntıların hiçbiri kiloyla alakalı değildi.Keşke onları yaşamasaydım da kilodan ötürü sıkıntım olsaydı sadece.Hiç üzme kendini.Kimseyede takılma.Sağlığın yerindeyse kilo elbet verilir.Dediğin gibi tek biz değiliz.
İnşallah sağlıklı şekilde bebeğinizi kucağınıza almışsınızdır. Ultrason süreçleriniz nasıl oldu biraz paylaşabilir misiniz ? Erken şeker yüklemesi yaptılar mesela bana bu hafta böyle durumlar yaşadınız mı ?

İnşallah sağlıklı şekilde bebeğinizi kucağınıza almışsınızdır. Ultrason süreçleriniz nasıl oldu biraz paylaşabilir misiniz ? Erken şeker yüklemesi yaptılar mesela bana bu hafta böyle durumlar yaşadınız mı
Benim gebeliğim üçüzdü o sebeple redüksiyon yapıldı.Takiplerim Çapada detaylı ultrason olarak yapıldı bi sıkıntı yaşamadım.Şeker yüklemesi yaptırmayı tercih etmedim.Evde şeker ölçüm cihazım vardı takibimi kendim yaptım.33haftalık erken doğum yaptım ama bebeğim gayet sağlıklı bi şekilde kucağımda şuan.

Normal dogum mu yaptınız

Ne guzel hamile kalmissinz kiloya ragmen.ben tup bebege basladim ilk denene olmadi.doktor syrekli kilo ver kilo ver.esimde kilo sebebiyle olmadigini dusunuyor doktor ole soyleyince.onun baskisida üzüyor. Bir sıkntı yok ikimizdede ama olmuyor tek skntj benim kilom algisi olustu.ikinci denene icin birax kg vereyim diye diyete basladim cok iradesizim. 88 kg anca indim kac aydir 93 den.o kadar bununla doluki kafam

X