Yumurta toplama

hazalmuserli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
109
61
Merhabalar , 25 yasında bekarım
Maalesef bugün amh değerimin düşük olduğunu ve yumurta toplama ve dondurma işlemi yaptırmam gerektiğini öğrendim.
Daha önce tecrübelemiş arkadaşlar süreçten bahsederse çok sevinirim
Daha doktorum ile detaylı görüşemedim son derece stresli ve üzgünüm. Yaşayanlardan tecrübelerini öğrenmek istiyorum

Merhaba amh degerınız dusukse ve bakarsanız rapor çıkarmanız gerekıyor dıye bılıyorum yanı benönde amh düşük tüp bebekle hamıleyım süreç aynı tüp bebektekı gıbı ılerlıyor doktor adetken çağırıyor ıgneler veriyor her gün kullanıyorsunuz kontrole çağırıyor 10 gün sürüyor ortalama çatlatma ıgnesı veriyor gün veriyor toplama ıcın sızın sadece toplanıp dondurulacak genel anestezi altında yapılıyor sadece bakıreysenız karından toplama da yaptırabılırsınız her doktor yapıyor mı bılmıyorum araştırmanız gerekır

Bekar ve 25 yaşında bir ınsan olarak bunları yasaman üzücü strese girme lütfen artık her şeyin çaresi var yumurtaların toplatıp ileride çok güzel bir anne olacaksın🌸

Merhabalar , 25 yasında bekarım
Maalesef bugün amh değerimin düşük olduğunu ve yumurta toplama ve dondurma işlemi yaptırmam gerektiğini öğrendim.
Daha önce tecrübelemiş arkadaşlar süreçten bahsederse çok sevinirim
Daha doktorum ile detaylı görüşemedim son derece stresli ve üzgünüm. Yaşayanlardan tecrübelerini öğrenmek istiyorum

Adetin ikinci günü kontrole gidiyosun.
Doktorun sana belirli haplar ve iğneler veriyor gereken doza göre.
Adetin ikinci gününden itibaren 15 gün ara ara kontrole gidiyorsun (alttan muayene ediyor yumurtalar büyüyormu nekadar büyük vs diye)
Ona göre iğnelerin dozu artıp eksiliyor.

15nci gün çatlatma iğnesi yapıp 24-36 saat sonra toplama oluyor.

Bir gün geceden itibaren birşey yemiyorsun. Ertesi gün seni bayıltıp topluyorlar.

Uyandığında herşey bitmiş oluyor.

Bende ağrı felan pek yoktu. Sadece hafif lekelenme.

Doktor gün gün sana bilgi veriyor 5nci güne hangisi ulaştı ulaşmadı diye.

Bilgiler için telekkur ederim. Daha ailemden kimseyle paylaşamadım nasıl bir yol izliycem de bilmiyorum açıkçası
Psikolojik olarak sıkıntılı bi süreçteydim bu da üstüne tuz biber oldu zaten bu tarz şeyler de stres çok etkiliyormuş
Karından yaptırmayı düşünüyorum o konuda araştırmalar yapıyorum şimdi
Allah herkese sağlık versin

Merhaba amh degerınız dusukse ve bakarsanız rapor çıkarmanız gerekıyor dıye bılıyorum yanı benönde amh düşük tüp bebekle hamıleyım süreç aynı tüp bebektekı gıbı ılerlıyor doktor adetken çağırıyor ıgneler veriyor her gün kullanıyorsunuz kontrole çağırıyor 10 gün sürüyor ortalama çatlatma ıgnesı veriyor gün veriyor toplama ıcın sızın sadece toplanıp dondurulacak genel anestezi altında yapılıyor sadece bakıreysenız karından toplama da yaptırabılırsınız her doktor yapıyor mı bılmıyorum araştırmanız gerekır
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sizde inşallah yavrunuzu sağ sağlim alırsınız kucağınıza
Çok uzak olduğum bi konunun içinde buldum kendimi
İğneler demişsiniz her gün birden fazla mı iğne oluyor

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sizde inşallah yavrunuzu sağ sağlim alırsınız kucağınıza
Çok uzak olduğum bi konunun içinde buldum kendimi
İğneler demişsiniz her gün birden fazla mı iğne oluyor
Çok teşekkür ederim size de kolaylık dılerım yanı ılk seferde ıkı tane ıgne kullanmıştım fonlar verıyolar genelde ıkıncı ve üçüncü de sadece gonalf kullandım malesef ıgneler aşırı pahalı gonolf900 pen en son ben kullandığım da 5.600 civarıydı dozaj olarak 300dü mesela ben 12 gün kullanmıştım 4 kutu gıtmıştı amh düşük olduğu için doktorum bana rapor çıkardı sadece ıgneler için doktora ayrı verdim ıgneler de raporla %80 ındırıme geldı 6 bın falan ödemistm

X