Yumurtalık kistleri korkuyorum bilginiz var mı🥺

beyzaanurre

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
2
0
19
Merhabalar herkese. Ben 9 yaşımda adet görmeye başladıktan sonra sürekli düzensiz bir şekilde devam ettim. Bir mevsim olmadığım oldu. Ama çok ihmal ettim. Bu yaz yine 2 ay olmadım. Sonra 1 ayda 3 kez oldum sürekli bitmeyen katran gibi kanamalarla ve hastane yoluna koyuldum. Doktor kontrol edip evet kistlerin var, sol polikistik dedi ve Yazz doğum kontrol hapı verdi. 3 ay kullan dedi. İlk iki ayda sorun yaşamadım yine ama 3. Reglim 10 gün erken oldu ve 14 gündür devam ediyor. Regl olmadığım zamanlarda bile sol tarafımda ağrı hissediyorum. Hormon testlerim normal çıkmıştı. Sizce tehlikeli bir durum var mıdır, korkuyorum.. Doktor pcoslusun demedi ama kistlerin var dedi. Rahim duvar kalınlığım da normalmiş.

Endişelenmemi gerektirecek bir durum var mıdır? Ciddi bi şey varsa maddi durumumu zorlayıp özelde iyi bi yere gideyim mi🥺

9 yaşında adet görmek için de sanki erken bir yaş, bunun için ailen seni hiç doktora vs götürdü mü? Yaşın 19 yazıyor yani küçüksün, bu konuyu annenle vs paylaşmadın mı? 1 mevsim adet olmamak anormal çünkü.
Kendini neden bu kadar ihmal ettin ki :KK43: Lütfen doktora gitmekten çekinme, erken teşhis çok önemli her hastalık için. Sözlerimi iğneleyici anlama, sadece kendine değer vermeyi bilmelisin diye söylüyorum.

Diğer sorularının cevabını burada bulamazsın ve aramamalısın, herkesin tecrübesi ve hikayesi farklı. Doktora gitmen gerekiyor en sağlıklı cevap için. Maddi durumun varsa iyi bir doktora gidebilirsin, eğer yoksa devlet hastanesinde de iyi doktorlar var. Biraz araştırırsan bulabilirsin. Tedavi amaçlı yazz vermiş sanırım adetini düzene sokmak için ama senin için hala rahat değil belli ki. Bir git tekrar, zarar gelmez. Geçmiş olsun.

X