Aşılama yumurtam hiç büyümemiş..çok üzüldüm..sadece 7 mm olmuşşşşşşş

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

kaybolan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2010
196
1
kızlar ben bu adetimin 4.günü gonalf 300 kullandım başıma bi sürü aksilik geldi..konuda açmıştım..neyse ilk kalemi 50 lik dozla başladım ikinci kalemi 5 lik vurundum..bugün adetin 14.günüydü ve ultrasona girdim sadece 7mm olmuş..ilaç kulanmadan zaten 6 mm oluyordu..doktor 10 mm olsa iyiydi ama gelecek aya bırakalım dedi..ara vermeyelim ilaçlar vucudunu biraz uyarmıştır dedi..eşimde hareksizlik var ve keçiboynuzu kürü ve incir kürleri yapacağım.nasıl oluyor anlatırmısınız..çok mutsuzum..eşime çatıyorum hepmafoldumbenalsanaalsanasmile

yok canım en az 16 mm olması lazım aşılama için. belli olmuyor diğer ay normale döner.

kızlar ben bu adetimin 4.günü gonalf 300 kullandım başıma bi sürü aksilik geldi..konuda açmıştım..neyse ilk kalemi 50 lik dozla başladım ikinci kalemi 5 lik vurundum..bugün adetin 14.günüydü ve ultrasona girdim sadece 7mm olmuş..ilaç kulanmadan zaten 6 mm oluyordu..doktor 10 mm olsa iyiydi ama gelecek aya bırakalım dedi..ara vermeyelim ilaçlar vucudunu biraz uyarmıştır dedi..eşimde hareksizlik var ve keçiboynuzu kürü ve incir kürleri yapacağım.nasıl oluyor anlatırmısınız..çok mutsuzum..eşime çatıyorum hepmafoldumbenalsanaalsanasmile

canım benim eşine aranı bozma ya ikiniz aynı dertten muzdaripsiniz..inşallah gelecek ay güzel yumurtan olur belki doktor dozu artırır..hakkında hayırlısı canım bizde yumurta gelişiyo da noluyo tık yok işte.allah ol derse olcak canını sıkma

benim bu ay 4 tane 23mm boylarında yumurtam oluştu , eşimdede hiç sorun yok ama olmadımı olmuyor işte..........

Rabbim bütün bekleyenlere hayırlısıyla bu ay evlatlarını versin....

benim bu ay 4 tane 23mm boylarında yumurtam oluştu , eşimdede hiç sorun yok ama olmadımı olmuyor işte..........

Rabbim bütün bekleyenlere hayırlısıyla bu ay evlatlarını versin....

yumurta 20 mm den fazla büyürse ona kist diyorlar.o kadar büyümesine izin vermemeleri gerek bence.18mm falan olunca çatlatma iğnesi yaparlar.anlamadım yani....

iğne ile %100'e yakın yumurta büyüyormuş canım.sadece iğneyi ilk kez kullandığın için dozunu ayarlayamamışlardır.sonuçta herkesin bünyesi farklı.
ben 4 kez klomen kullandım ve yumurta büyümüyordu hiç.son kullanışımda doktorum 8mm ve 7mm olan iki şey (pko) söyledi ve yine büyümemiş dedi.ben de bi daha kontrole gitmedim.ama allah (cc) büyük işte o ay hamile kaldım.ve çok şükür 3. ayımız bitti.
geç döllenme olmuş.yumurta sonradan büyümüş ve tahminen 24.gün yumurtlama olmuş.
darısı sana ve isteyen herkese olsun inş.allahtan ümit kesilmeeez....

fatma erdem okadar sevindimki allah tamamına erdirsin...sanırsam tedaviyi bıraksak bile ilaçların etkisi bi kaç aydaha sürüyyo yalnız benim kocamdada hareketsizlik var ve sperm sayısı normalden çok yüksek..keçiboynuzu kürü yapıyoruz bende şimdi soğan kürü yapıyorum..adet oluncada incire başlıcam ve içimden bi ses gelecek ay hamilesin diyo allah biliyorki bu ay olmayacağını tahmin ediyordum..rabbim sabret dedi..bense acele ettim..neyse hayırlısı..dozu yükselteceğiz artık...

merhaba kaybolan, öncelikle fazla strese girme yumurtaların uyarılmasında bu durum çok önemli.benimde yumurtalarımın fazla büyümediğini dr söyledi .bende incir kürü yaptım ama bende çok uyarmış olmalı ki bu sefer yumurta çatlamayıp kist oluştu.ayrıca bana defalarca klomen ,2 defa da gonal-f kullandım benim tavsiyem 2 kere aşılama yaptır daha sonra hiç bekleme tüp bebeğe git .doktorum beni üç yıl oyaladı.ayrıca bu kullandıkların moralini bozmasın tüp bebek merkezlerinde ilaçlar ve dozları daha fazla oluyor yani büyür.

yumurta 20 mm den fazla büyürse ona kist diyorlar.o kadar büyümesine izin vermemeleri gerek bence.18mm falan olunca çatlatma iğnesi yaparlar.anlamadım yani....

17mm- 18mm le hamile kalınıyor istenilen asıl boyut 20mm _23mm
bebek yolunda 4 yılımı verdimboshayallersmile benim bütün araştırmalarım ve dr ların söylediğine göre 23mm den daha fazla büyür ve çatlama olmassa kist oluşuyo...

benim yumurtalarım çatlatma iğnesi vurulmadığım halde tek tek çatladılar....kaydirigubbakcemile2
Allahıma şükür kist filanda olmadı....
ama Rabbim nasip etmedi ... bebişimin vakti gelmedi....
inşallah en yakın zamanda gelir miniğim....:Saruboceq:

ALLAHIM BEBEĞİni KUCAĞIna ALDIĞIN GÜNÜDE GÖSTERSİN HAYIRLISIYLA....:CüvCüv:a.s.

bazılarının yumurtası 28-30 mm falan oluyor ve buna rağmen aşılama yapılıyor. sağlıklı bir yumurta çatlamadan o kadar büyür mü hiç.

tatlıcık canım konuma ilginden dolayı çok teşekkür ederim..uzun süre banlaanmıştım giremedim...farlutal kullandım ve 12 günden beride soğan kürü uyguluyorum..bugün yarın adet olmam gerek..adetim başlayıncada iğnelere başlıcam ama incir kürüde yapıcam...aşılamayla..eşimin spermlerinde yavaşlık var onada 15 gündür keçiboynuzu çörek otu kürü yapıyorum....desteğin için sağol..sen ne alemdesin

bazılarının yumurtası 28-30 mm falan oluyor ve buna rağmen aşılama yapılıyor. sağlıklı bir yumurta çatlamadan o kadar büyür mü hiç.

allahım ya maaşallah diyeyimmi ne diyeyim benimki en büyük 7 mm oluyo 30 mm hayal sanırım..hem birazda abartımı oluyo ne..20mm.de çatlaması gerek bendce...bende bu ay aşılama olacağım..allah nasip ederse erederse ol derse olur bunun farkındayım ama ne zaman sevimli kabak kafalı bi afacan görsem içim cııızzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ediyo...

fatma erdem okadar sevindimki allah tamamına erdirsin...sanırsam tedaviyi bıraksak bile ilaçların etkisi bi kaç aydaha sürüyyo yalnız benim kocamdada hareketsizlik var ve sperm sayısı normalden çok yüksek..keçiboynuzu kürü yapıyoruz bende şimdi soğan kürü yapıyorum..adet oluncada incire başlıcam ve içimden bi ses gelecek ay hamilesin diyo allah biliyorki bu ay olmayacağını tahmin ediyordum..rabbim sabret dedi..bense acele ettim..neyse hayırlısı..dozu yükselteceğiz artık...

canım yazını okudum da neden okadar düşük dozla başlattılar ki seni..... benim 2 aşılamamdada 150 İLE BAŞLATIP EN SON İKİ İĞNEDE 37ul ye düşürdüler. 2 yumurtam 21mm oldu he tutmadı o ayrı ama 50 ile başlatılıp 5ile bitirileni ilkkez duydum.....

tatlıcık canım konuma ilginden dolayı çok teşekkür ederim..uzun süre banlaanmıştım giremedim...farlutal kullandım ve 12 günden beride soğan kürü uyguluyorum..bugün yarın adet olmam gerek..adetim başlayıncada iğnelere başlıcam ama incir kürüde yapıcam...aşılamayla..eşimin spermlerinde yavaşlık var onada 15 gündür keçiboynuzu çörek otu kürü yapıyorum....desteğin için sağol..sen ne alemdesin

birde doktoruna sormadan iğne kullanımı esnasında farklı bir kür uygulama.... mesela inciri tek tek ye ama kürünü yapma... bana doktorum sakın yapma demişdi... zaten biz ilaçlarla dopink uygukuyoruz dengenizi altüst ediyoruz siz birde ayrıca dopink uygularsanız vucüdunuza iyilik değil zarar verirsiniz ve yararlı birşey yapayım derken yan etkisi sebebiyetiyle zara bile görebilirsiniz demişdi.. o nedenle muhakkak doktoruna sor.....

ah canım benim vucudum ilaçlara okadar dirençliki...cevap vermiyo hiç..oyüzden korkmadan uyguluyorum bu kürleri....sanki nasır tutmuş rahmim tıık yok..doktor dediki 50 ile başlayalım yoksa çok yumurta gelişir dedi..yavaş yavaş dedi..pff offf..doktorum doçent paracı falan değil ancak işte genede güvenemiyorum...para vermesende olur ben seninle ilgilenirim diyor...araştırma hastanesinde kendi...bende araştıryorum işte hepsi bir vesileyle olur oyüzden kasmıyorum kendimi

o inatçı yumurtaları çok ii bilirim..benimde ilk aylar 50 ile başlardık ama 20.güne kadar tık olmazdı,sonra hep 150 ile başladık...7 ay yumurtlama takibi,2 kerede aşılama ve geçen 2,5 yıl sonrasında şimdi bi kızım var....:) sakın pes etme,doktoruna güven.......

kaybolan bencede tedavi sürecinde yapma bu kürleri hep boş bekleme sücecindeyken yap...
gerçekten tersine işliyo bazen işler....

bakalım bu adetinde inşallah herşey yoluna girer ve yumoşların kocaman olur.

kızlar ben bişey sormak istiyorum..şimdi geçen ay iğne tedavisine başladık ancak yumrtam hiiç büyümedi doktor şimdi de devam edelim diyo adetin ikinci günü başlıcaz ve benim bünyem çok dirençli hiç cevap vermiyo..acaba iğneyle beraber incir kürüdemi uygulasam...soğan kürünü uygulamıştım adet oldum bugün sıra incir küründe...valla benim ilaçlardan bir umudum yok

X