Yürütmeyen topuk dikeni

1sadekahve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
8.403
17.148
Kızlar selam,
Benim sorunum annemin ayağındaki topuk dikenleri. Birden fazlaymış ayağındaki topuk dikeni. Ve artık kısa mesafe bile yürüse ağlayacak duruma geliyor.
Doktora gittik kortizonlu iğne dediler. Ama doktor onun şeker hastalığına yol açtığını annemin daha yaşının genç olduğu için bu riski almamasi gerektiğini söyledi.
2. ise kanini alıp tabana nakil etmeleri yaptıran var mı?
Topuk dikeni ile ilgili bildikleriniz neler bir şey kullanıp fayda gören var mı? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Geçmiş olsun
Konu hakkında bilgim yok ama galiba bu durum bende de çıktı :KK43: yarın hatta doktora gideceğim.
Sabahları topuklarımın üstüne basamıyorum bende
Sonra biraz alışır gibi oluyor
Ama benim ayak bileklerim de şişti annenizde öyle bir sorun da var mı

Geçmiş olsun
Konu hakkında bilgim yok ama galiba bu durum bende de çıktı :KK43: yarın hatta doktora gideceğim.
Sabahları topuklarımın üstüne basamıyorum bende
Sonra biraz alışır gibi oluyor
Ama benim ayak bileklerim de şişti annenizde öyle bir sorun da var mı
Evet başlangıçta sabah başladı durum ayağına basamamaya sonra bir lazerli tedavi oldu aradan 3 4 sene gecti.
İkinci atak çok sert geldi şuan hic basamiyor gibi bir şey ve dediğiniz gibi bileklerde epey şişti. Ne yapsak bilemiyorum.
Tetkik sonucunu bana iletirmisiniz belki bir sey önerir doktor bende araştırırim

Gecmis olsun esim bu sebepten fizik tedaviye gidiyor. Özel bir aletle kirma işlemi yapılıyor. Kırmadan kasıt o kemikimsi çıkıntının çevresindeki sinirleri öldürme. Toplam beş seans henüz ikincisini aldı.

Gecmis olsun esim bu sebepten fizik tedaviye gidiyor. Özel bir aletle kirma işlemi yapılıyor. Kırmadan kasıt o kemikimsi çıkıntının çevresindeki sinirleri öldürme. Toplam beş seans henüz ikincisini aldı.
Cok teşekkür ederim.
Bunu yaptırdık biz 4 sene sonra falan tekrarladi lakin sanırım tekrar yaptiracagiz.
Lazer gibi bir seyle pat pat ses çıkıyor gibi bir şeydi. Sizinde öyle sanırım.
Özelde yaptiriyorsunuz degil mi sizde ortalama fiyat soyleyebilir misiniz?
Şimdi kur falan çok degisti ya o miktarla ilgisi kalmamistir diye düşünüyorum.
Esinize iyi geldimi acaba
Sizede çok geçmiş olsun 🙁

Ben düz ayakkabi giymekten ve cok yurumekten olmustum.Sabah uyandigimda ayagima basamiyordum.gün icinde aciliyordu.fizik dr gittim.Röntgen istedi .röntgende cok sonraya sıra vermişti 1 ay sonraydi sanirim kucuk yerde yasiyoruz imkanlari kısıtlı.Röntgene girmedim.yaklaşik 3 ay gibi bir sürede kendi kendine gecti.Anneniz degisik taban bir ayakkabi mi giydi acaba? Ve bununla cok yurudu mu? Benim böyle olmustu.cok şükür bir daha da olmadi.🙏🙏 cok gecmis olsun size de🙏🙏

Ben düz ayakkabi giymekten ve cok yurumekten olmustum.Sabah uyandigimda ayagima basamiyordum.gün icinde aciliyordu.fizik dr gittim.Röntgen istedi .röntgende cok sonraya sıra vermişti 1 ay sonraydi sanirim kucuk yerde yasiyoruz imkanlari kısıtlı.Röntgene girmedim.yaklaşik 3 ay gibi bir sürede kendi kendine gecti.Anneniz degisik taban bir ayakkabi mi giydi acaba? Ve bununla cok yurudu mu? Benim böyle olmustu.cok şükür bir daha da olmadi.🙏🙏 cok gecmis olsun size de🙏🙏
Cok teşekkür ederim inşallah bizimde geçer.
Annemin ikinci atagi bu 4 yıl önce yaptirdik lazerli bir tedavi lakin tekrarladi bu yıl ve birden bire basamayacagi duruma geldi.
Markete bile gidemiyor. Bende çok üzülüyorum bu duruma. Ama araştırıyorum bulamıyorum sonuç. Belki burdan biri yaşadıklarını anlatır çözümü bulmuştur dedim 🙁 evet normalde duz ayakkabi değil hastane terliği yüksekliğinde giymemiz gerekiyormus.
Umarim tekrar yaşamazsınız çok geçmiş olsun.

Cok teşekkür ederim inşallah bizimde geçer.
Annemin ikinci atagi bu 4 yıl önce yaptirdik lazerli bir tedavi lakin tekrarladi bu yıl ve birden bire basamayacagi duruma geldi.
Markete bile gidemiyor. Bende çok üzülüyorum bu duruma. Ama araştırıyorum bulamıyorum sonuç. Belki burdan biri yaşadıklarını anlatır çözümü bulmuştur dedim 🙁 evet normalde duz ayakkabi değil hastane terliği yüksekliğinde giymemiz gerekiyormus.
Umarim tekrar yaşamazsınız çok geçmiş olsun.
Cok tesekkur ederim,size de acil şifalar dilerim 🙏🙏

Cok teşekkür ederim.
Bunu yaptırdık biz 4 sene sonra falan tekrarladi lakin sanırım tekrar yaptiracagiz.
Lazer gibi bir seyle pat pat ses çıkıyor gibi bir şeydi. Sizinde öyle sanırım.
Özelde yaptiriyorsunuz degil mi sizde ortalama fiyat soyleyebilir misiniz?
Şimdi kur falan çok degisti ya o miktarla ilgisi kalmamistir diye düşünüyorum.
Esinize iyi geldimi acaba
Sizede çok geçmiş olsun 🙁

Eşim ikinci seanstan sonra daha iyi dedi. 1500 tl imiş beş seans.

Belki benim topuk dikeni başlangıcı olduğu için 1 ayda internetten yada kendim deneyerek geçirdim. Uyanınca topuklu terlik giydim bütün gün evde onunla dolaştım gece yatmadan önce vazelin yada herhengi bir kremle ayağımın tam ortasına bastırarak 10,15 dakika başparmağımı bastırarak yukarı doğru masaj yaptım her gün,ilk yaptığında aciyor ordaki kasa bastırınca daha sonra alisiyorsun. Rabbim İnsallah şifa versin,geçmiş olsun.

Belki benim topuk dikeni başlangıcı olduğu için 1 ayda internetten yada kendim deneyerek geçirdim. Uyanınca topuklu terlik giydim bütün gün evde onunla dolaştım gece yatmadan önce vazelin yada herhengi bir kremle ayağımın tam ortasına bastırarak 10,15 dakika başparmağımı bastırarak yukarı doğru masaj yaptım her gün,ilk yaptığında aciyor ordaki kasa bastırınca daha sonra alisiyorsun. Rabbim İnsallah şifa versin,geçmiş olsun.
Evet başlangıçta olduğu için iyi gelmiş olabilir.
Anneme de aldik vazelin bal karışımı bile yaptık ama yok yok. Doktor ağrı kesici verdi basta iki üç gün idare etti bünye alıştı heralde yine aynı. Geçmiş olsun sizede, amin teşekkür ederim.

Geçmiş olsun.ESWT denilen bir yöntemle topuk dikeni kırma işlemi uyguluyorlar ayrıca bu süreçte hastaya da egzersiz yaptırıyor gerekirse tabanlık kullandırıyorlar.Eger gerekirse cerrahi müdahale ile alma durumu da oluyor.Topuk dikeni tekrarlayan bir durum.Özellikle kiloya ve ayakkabı seçimine bağlı olarak tekrar ortaya çıkabiliyor.Siz iyi bir ortopedi ve ya fizik tedavi hekimine başvurun o yönlendirir.

Canım bendede vardi gebelikten sonra çıktı.Ayagimin açısından basamiyordum.Bizim evde basit bir masaj aleti vardı.Esim onla bir hafta boyunca bastira bastira dağıttı dikeni.Cok canım yandı ama çok şükür geçti.Bende ise yaradi canim

Topuk dikeni bende de cikti yeni.ozellikle sabahlari aciyor basarken topuklarim agriyor.bi akrabam uc gun pul biberi iyice havanda dov ayagina sar strecle yat dedi.sonraki uc gun cekirdekli siyah uzumu dovup ayni sekilde yapip sonraki uc gun ikisini birden sar yat dedi.yani toplam dokuz gun yapilacak.kendisi bunu yapmis ve topuk dikeni kaybolmus.insaallah bende yapacagim.

Pet şişeyi su ile doldurup buzluğa atın ,iyice donaun sonra onu anneniz ayağı ile bastırarak ileri geri yapsın .annemde çok işe yaramıştı.evlenmeden önce elimin de okmuş ,o da ayakkabı markasını değiştirmiş öyle düzelmiş

Topuk dikeni bende de cikti yeni.ozellikle sabahlari aciyor basarken topuklarim agriyor.bi akrabam uc gun pul biberi iyice havanda dov ayagina sar strecle yat dedi.sonraki uc gun cekirdekli siyah uzumu dovup ayni sekilde yapip sonraki uc gun ikisini birden sar yat dedi.yani toplam dokuz gun yapilacak.kendisi bunu yapmis ve topuk dikeni kaybolmus.insaallah bende yapacagim.
Benim eşimde de topuk dikeni vardı bu tarifle geçti çok şükür. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

X