Zayıflamak İçin İyi Bir Motivasyona mı İhtiyacınız Var, Buyrun...

Cobaltblue Cobaltblue canım merhaba. Senin de konuma gelmen beni çok sevindirdi çünkü aynı durumdayız. İlk kızımı 140 kilo doğurdum ben. Nedeni de düşük tehlikesi olduğu için doktorların beni yatırması. Hamileliklerimde evde dahi yürümek yasaklanıyor,o yüzden bu kadar kilo alıyorum. Onu emzirdiğim için hiç anlamadan 1 yılda 30-40 kilo kadar vermiştim. 2. Senemde ise aldığım tüm kilolar ramamen gitti. Emzirmek kilo verdiriyormuş. Ama 2. Kızım malesef emmedi, mama ile büyüyor ve dediğin gibi dikkat etmeseydim bu 12 kiloyu da veremezdim 8 ayda. Bebek bakımı zor hele yalnızsan.. Oturarak yedir, oturarak uyut, oturarak onunla oyna. Bebekle hareket edilmiyor. Dans etmeye kalkışsam da bu bızdıkların ikisi de elleri havada ağlıyor "Beni de kucağına al" diye :) Seni çok iyi anlıyorum. Hareket olmayınca kilo vermek çok zor. Ama ben biraz önce ona kahvltısını yedirirken bile rap rap şeklinde bacaklarımı hareket ettirip yedirdim. Artık ne yaparsam kâr sayıyorum. Eski kotlarımın body lerimin içine sığamıyorum. Eğilip çorabımı yada ayakkabılarımı bile giymeye çalışırken çok uğraşıp ter içinde kalıyorum , malesef böyle bir durumdayım :KK43: Artık o kadar bıktım ki kilodan midem bulanmaya başladı inan! Bir mağaza var, tam benim tarzım kıyafetler satan bir yer. Her yazın bşında oraya girer kendime jeanler, kot ceketler, bodyler alırım. İnan bu yaz başı da o mağazaya girip alışveriş yapmak aşkına böyle hırslanıyorum. Eğer diyorum böyle kalırsam oradan giyinememek beni çok üzer. Üzmek ne kelime, bu düşünceye bile tahammül edemiyorum ve hemen motive oluyorum :) Senin de hedef aldığın birşey varsa hep onun hayalini kur. Bu bebeğinle fotoğraflar çekilip paylaşmak bile olabilir :) (Ki ben de bu konuda senin gibiyim. Bebeğimle fotom yok denecek kadar az, olanı da saklıyorum). Senin doğum yapalı ne kadar oldu ve kaç kilosun şuan? Hedefin kaç kilo olmak, lütfen yaz da başlayalım beraber hadi :KK66:

başlığı açan arkadaşım, gerçekten çok güzel yazmışsın, motivasyonumu artırdın :) ama bi noktayı düzeltmek istiyorum. ben işim gereği öğlen 3 4 te kalkıp sabah 6-7 gibi yatan biriyim, doktora da söyledim bunu metabolizmayla ilgili sıkıntı olmaz dedi ve ona göre diyet verdi. ben mesela gece en son 12 de yiyorum, ama sonra 6 saat daha oturduğum için sorun olmuyor. yani bence yatış saatinizden 6 çıkarın öyle karar verin buna. vücudun kiloları gece yaktığı koca bi yalan. uyurken yaktığı doğru. sadece bilgi vermek için yazdım :) başlığı takipteyim.

Merhaba yazinizi sonuna kadar heyecanla okudum motivasyonunuza hayran kaldigimi ifade etmek istiyorum
Ben 170 boyunda 89.1 kilo 32 yasinda tip 2 diyabetli atanamamis bir ogretmenim
Burda baska bir gruptayim kilo vermeye calisiyorum yazinizi gordum iki cumle yaznadan gecmek istemedim
Sizin de benim gibi amacinizin saglikli bir hayat saglikli beslenme oldugunu gormek yalniz olmadigimi hissettirdi bana
Diyabetim oldugu icin 16.00 da son yemegi yemek bana agir gelir eminim ki sekerim duser ayrica ara ogunleride hayatimdan cikarmam zor cunku sekerimin dusmeye basladigini hissettigim an meyve ve sut iciyorum bunu yapmazsam sekerim daha cok dusuyor ve kendime gelmem icin cok cok cok daha fazla biseyler yemem gerekiyor
Evet ictigim su miktarini artirdim ekmegi cok aza ve bazen hice indirdim caya kahveye zaten seker kullanmiyorum ve birkac gundur de leslie 1 mile happy walk a basladim yavas yavas biraz kilo verince de 2 -3 mile cikmak istiyorum
Insan kilo verme karari aldiginda etrafindaki herkesin bir yorumu yine yapamayacak nasilsa gibi tavirlari oluyor o yuzden pek kimseye bahsetmiyorum ama sadece kendim moodum dustugu anlarda bu konunun icinden cikmaya cabalamak cok zor oluyor o yuzden burayi seviyorum ve bu tarz motivasyon yukselten yazilari okumak benim gibi insanlarin olfugu bilmek gormek bana cok iyi geliyor
Kimse inanmasa da kimse guvenmese de ben bu defa kararliyim bu kilolara veda edecek saglikli bir hayata baslayacagim bu bedenin hak ettigi sekilde davranacagim ona ve bir daha asla kendimi aynada bu sekilde gormek istemiyorum adim adim yavas yavas kilolarima veda ederken bunu yasam bicimi hayat felsefesi olarak kabul etmek istiyorum
Iste bu yuzden ki sok diyetler tek tip besinle yapılan diyetlerden uzagim herseyden yiyip miktarlari azaltip hayatima sporu ekleyip daha daha guzel gunlere kavusacagim ve bir daha asla bu kilolari geri almayacağım kararim karar
Kendime soz veriyorum bu bedene soz veriyorum saglikli olmak icin yapiyotum yapacagim.

başlığı açan arkadaşım, gerçekten çok güzel yazmışsın, motivasyonumu artırdın :) ama bi noktayı düzeltmek istiyorum. ben işim gereği öğlen 3 4 te kalkıp sabah 6-7 gibi yatan biriyim, doktora da söyledim bunu metabolizmayla ilgili sıkıntı olmaz dedi ve ona göre diyet verdi. ben mesela gece en son 12 de yiyorum, ama sonra 6 saat daha oturduğum için sorun olmuyor. yani bence yatış saatinizden 6 çıkarın öyle karar verin buna. vücudun kiloları gece yaktığı koca bi yalan. uyurken yaktığı doğru. sadece bilgi vermek için yazdım :) başlığı takipteyim.

Motivasyonunuzu artırabildiysem ne mutlu bana :) Acaba o saatlerde yatıp kalkmak nasıl bir duygu diye düşündüm gerçekten..insan gün ışığı görmeden yaşarsa depresyona girer diye tahmin ediyorum..ama bazen iş gereği mecbur kalınıyor işte, yapacak birşey yok.. Mutluysanız, işinizi seviyorsanız önemi yok :KK66:

Canım iç hastalıkları uzmanları derler ki, öğlen veya akşam uyanan kişilerseniz, eğer düzeltebiliyorsanız kendinizi erken kalkmaya alıştırın. Benim okuduğum kitapta Dr bey metabolizmamızın da saatlere göre değişiklik gösterdiğine değinmişti. Buna örnek olarak sabahları pek canımız yemek istemez ama geceye doğru giderek iştahta artma görülür. Gece yediklerimizi sabah yiyemeyiz der. Mesela bizi zayıflatan leptin hormonunun bile uyumuşsak gece 02' den sonra salgılanmaya başldığından söz ederler, biliyorsun. Bilmiyorum, bunca insan boşuna erken yatın erken kalkın demiyordur herhalde. Özellikle "Öğlen uyanıyorsanız 08' e kadar çekin" diyorlar. Belki de o saatlerde güne başlayınca vücudun yağ yakma kapasitesi kat be kat artıyordur. Sonuçta insanoğlu ilkel zamanlardan itibaren güneşin doğuşuyla uyanıp batışıyla uyumaya alışkın olduğu için genetik olarak bu şekilde kodlanmış olabiliriz. Ben 15 kiloyu verdiğimde 07 de kalkıyordum ve hiç zorlandığımı söyleyemem, kilolar patır patır gitti. Ama şimdi 09mda kalkmama rağmen kahvltımı anck 11.30 civarlarında yapabiliyorum ( bebişin öncelikleri var) ve hiç de patır patır gitmiyor bu kilolar :)
Ayrıca her doktorun dediği şeyi önemsemeyin arkadaşlar, benim yaşadığım şehirde 2 tane uzman özel hastane var. 2 ayrı çocuk doktoruna kızımın geçmeyen pişiğini gösterdim, 6 tane krem yszdılar toplamda bana, 1,5 ay boyunca azalma bile olmadı. Kontroldeyken laf arasında hemşireye bu durumdan bahsettim, bir krem önerdi, onunla 2 günde geçti inatçı pişik. Gördüğünüz gibi uzman doktorlardan bile daha iyi olabiliyor bazen bir hemşire bile. İnanın bazen bşımızdan savarcasına ilgileniyorlar bizlerle. O yüzden çoğunluğun ne dediğini baz alın derim.

Elbette kilolar her koşulda alındığı gibi her koşulda verilebilir. Kayaları aşındıran dalgaların şiddeti değil , damlaların sürekliliğidir. Ne yaparsak yapalım ama imkanımız varsa sağlıklı olanına yönelelim.
Arkadaşım sana başarılar diliyorum , arada bir uğrayıp sağlıklı hayatının nasıl gittiğinden bahsetmeyi unutma :KK25:

Merhaba yazinizi sonuna kadar heyecanla okudum motivasyonunuza hayran kaldigimi ifade etmek istiyorum
Ben 170 boyunda 89.1 kilo 32 yasinda tip 2 diyabetli atanamamis bir ogretmenim
Burda baska bir gruptayim kilo vermeye calisiyorum yazinizi gordum iki cumle yaznadan gecmek istemedim
Sizin de benim gibi amacinizin saglikli bir hayat saglikli beslenme oldugunu gormek yalniz olmadigimi hissettirdi bana
Diyabetim oldugu icin 16.00 da son yemegi yemek bana agir gelir eminim ki sekerim duser ayrica ara ogunleride hayatimdan cikarmam zor cunku sekerimin dusmeye basladigini hissettigim an meyve ve sut iciyorum bunu yapmazsam sekerim daha cok dusuyor ve kendime gelmem icin cok cok cok daha fazla biseyler yemem gerekiyor
Evet ictigim su miktarini artirdim ekmegi cok aza ve bazen hice indirdim caya kahveye zaten seker kullanmiyorum ve birkac gundur de leslie 1 mile happy walk a basladim yavas yavas biraz kilo verince de 2 -3 mile cikmak istiyorum
Insan kilo verme karari aldiginda etrafindaki herkesin bir yorumu yine yapamayacak nasilsa gibi tavirlari oluyor o yuzden pek kimseye bahsetmiyorum ama sadece kendim moodum dustugu anlarda bu konunun icinden cikmaya cabalamak cok zor oluyor o yuzden burayi seviyorum ve bu tarz motivasyon yukselten yazilari okumak benim gibi insanlarin olfugu bilmek gormek bana cok iyi geliyor
Kimse inanmasa da kimse guvenmese de ben bu defa kararliyim bu kilolara veda edecek saglikli bir hayata baslayacagim bu bedenin hak ettigi sekilde davranacagim ona ve bir daha asla kendimi aynada bu sekilde gormek istemiyorum adim adim yavas yavas kilolarima veda ederken bunu yasam bicimi hayat felsefesi olarak kabul etmek istiyorum
Iste bu yuzden ki sok diyetler tek tip besinle yapılan diyetlerden uzagim herseyden yiyip miktarlari azaltip hayatima sporu ekleyip daha daha guzel gunlere kavusacagim ve bir daha asla bu kilolari geri almayacağım kararim karar
Kendime soz veriyorum bu bedene soz veriyorum saglikli olmak icin yapiyotum yapacagim.

Merhaba arkadaşım, diyabetli insanların beslenme tarzları elbette ki değişik olur ,bize ara öğün diyabet olmamamız için verilmez (Bu konuda bilgisi olmayanlar için Canan Karatay'ın ara öğünlerle ilgili yaptığı çok güzel bir anlatımı var, mutlaka youtube'tan izleyin derim) fakat durum sizde değişik. Ama neyse ki ortak beslenme tarzımız , sebze-meyve-et gibi doğal ve işlenmemiş besinler :KK66: 1 bardak süt ve 1 elma yada 1 ayran 3 ceviz gibi doğal besinler harika bir ara öğün olabilir. Bence dünyanın en lezzetli ve en sağlıklı atıştırmalıkları kuruyemişler :KK68:
Yaşasın onlar, iyi ki varlar. İşlenmemişleri de artık tüm marketlerde paketli halde satılıyor. Ben bazen akşam yemeği yerine 1-2 avuç kuruyemiş yiyip ve 1 bardak süt içmeyi tercih ediyorum. Hem midem bomboş ve mutlu oluyor, hem sağlıklı oldukları için pişmanlık duymuyorum hem de az kaloriyle doymuş oluyorum..Hoppa

Evet çevremizdeki bu insanlar, malesef tamamı gıcık ediyor insanı. "Aaaa öyle olmaz, böyle olur. Cx zayıflamak istiyorsan bunu böyle yapacaksın.." Tam ısırıcan elmanı "Elma bu saatte yenilirse kilo verilmez ki ,duştan sonra başında havlı varken yenicek , o zaman bi gecede 18 kilo verebilirsin":ukala::ukala::ukala: gibi saçma sapan ne varsa herkes başında diyetisyen kesilir. Çayına şeker atmadan içersin ama biri gelip sana "Çay kiloyu tutar, sen karaüzüm hoşafı iç" der. Öteki "Aaa olur mu nar pekmezi yiyecek naaar".. :KK47:

En güzeli asla kimseye açıklama yapmamak, çok güzel bir konuya değindin..

Boy kilo orantımız biraz benzeşiyor. Benim de boyum 173 kilom sabit olarak 85 tir aslında. 85 in altına inerken çok zorlanıyorum,hatta versem bile hop geri toplanıyorlar. Beden alışmış bu kiloya sanırım. Ama bundan sonra tüm zincirleri kırıyorum benden de kocaman bir söz :KK24:

Dün çok enteresan bir yazı okudum, 2. Dereceden obez hastası teşhisi koyulan bir kızcağız 127 kiloyken 3 yıl sonra manken olmuş,bunu da çay kaşığına borçlu olduğunu söylemiş. Yediği herşeyi çay kaşığıyla yemeye başlayınca incecik bir bedene bürünmüş, kızın resimleri de var, lütfen okuyun bi acayip motive ediyor insanı :KK73:Bu zamana kadar bu yöntem nasıl bnm aklıma gelmedi dedim, tüm gece düşünüp karar verdim. Artık ben de bugünden itibaren herşeyi çay kaşığıyla yemeye başlıycam :KK76:

Acikçası atlaya atlaya okudum.Ancak, yazdiklarinizi cok mantikli buldum.Istedigin kiloua ulasmanin hazzi muthis.Ben o hazzi yasayip 5 yil sonra kilo alan biri olarak tekrar deniyorum :) Kolay gelsin.

Cobaltblue Cobaltblue canım merhaba. Senin de konuma gelmen beni çok sevindirdi çünkü aynı durumdayız. İlk kızımı 140 kilo doğurdum ben. Nedeni de düşük tehlikesi olduğu için doktorların beni yatırması. Hamileliklerimde evde dahi yürümek yasaklanıyor,o yüzden bu kadar kilo alıyorum. Onu emzirdiğim için hiç anlamadan 1 yılda 30-40 kilo kadar vermiştim. 2. Senemde ise aldığım tüm kilolar ramamen gitti. Emzirmek kilo verdiriyormuş. Ama 2. Kızım malesef emmedi, mama ile büyüyor ve dediğin gibi dikkat etmeseydim bu 12 kiloyu da veremezdim 8 ayda. Bebek bakımı zor hele yalnızsan.. Oturarak yedir, oturarak uyut, oturarak onunla oyna. Bebekle hareket edilmiyor. Dans etmeye kalkışsam da bu bızdıkların ikisi de elleri havada ağlıyor "Beni de kucağına al" diye :) Seni çok iyi anlıyorum. Hareket olmayınca kilo vermek çok zor. Ama ben biraz önce ona kahvltısını yedirirken bile rap rap şeklinde bacaklarımı hareket ettirip yedirdim. Artık ne yaparsam kâr sayıyorum. Eski kotlarımın body lerimin içine sığamıyorum. Eğilip çorabımı yada ayakkabılarımı bile giymeye çalışırken çok uğraşıp ter içinde kalıyorum , malesef böyle bir durumdayım :KK43: Artık o kadar bıktım ki kilodan midem bulanmaya başladı inan! Bir mağaza var, tam benim tarzım kıyafetler satan bir yer. Her yazın bşında oraya girer kendime jeanler, kot ceketler, bodyler alırım. İnan bu yaz başı da o mağazaya girip alışveriş yapmak aşkına böyle hırslanıyorum. Eğer diyorum böyle kalırsam oradan giyinememek beni çok üzer. Üzmek ne kelime, bu düşünceye bile tahammül edemiyorum ve hemen motive oluyorum :) Senin de hedef aldığın birşey varsa hep onun hayalini kur. Bu bebeğinle fotoğraflar çekilip paylaşmak bile olabilir :) (Ki ben de bu konuda senin gibiyim. Bebeğimle fotom yok denecek kadar az, olanı da saklıyorum). Senin doğum yapalı ne kadar oldu ve kaç kilosun şuan? Hedefin kaç kilo olmak, lütfen yaz da başlayalım beraber hadi :KK66:
Sevgili pyrooo, merhaba, sana yazdıgımdan itibaren 4 kilo daha verdim ama çok yavaş veriyorum ve zorlanıyorum. 78,6 ile başladım ve aşağıdaki gibi her tartıldığımda not aldım, bu tablo beni motive ediyor. Birde bir jeans aldım çok hoşuma gitti 29 beden içine girmeliyim.hangi kiloda olursa artık. İkinci hedefim ise mayıs sonuna kadar 60 olmak. Mart'ta çok veremedim sanırım çok az yiyerek metabolizmamı yavaşlattım. Neyse sende devam ediyor musun?

20 aralık 78,60 ile başladım
1 ocak 75,6 kg
7 ocak 74.9 kg
27 ocak 73,7 kg
6 şubat 73,3 kg
9 şubat 72,8 kg
14 şubat 72,3 kg
22 şubat 71,8 kg
27 şubat 71,4 kg,
Endokrinoloji gittim, troid hormonu 25mg alıyordum tsh yüksek olduğu için 50 mg çıkardı, 2 ay sonraya kan tahlili yazdı, kontrole çağırdı.
11 mart 70,4 kg
13 mart 69,7 kg
18 mart 69,2 kg

Sevgili pyrooo, merhaba, sana yazdıgımdan itibaren 4 kilo daha verdim ama çok yavaş veriyorum ve zorlanıyorum. 78,6 ile başladım ve aşağıdaki gibi her tartıldığımda not aldım, bu tablo beni motive ediyor. Birde bir jeans aldım çok hoşuma gitti 29 beden içine girmeliyim.hangi kiloda olursa artık. İkinci hedefim ise mayıs sonuna kadar 60 olmak. Mart'ta çok veremedim sanırım çok az yiyerek metabolizmamı yavaşlattım. Neyse sende devam ediyor musun?

20 aralık 78,60 ile başladım
1 ocak 75,6 kg
7 ocak 74.9 kg
27 ocak 73,7 kg
6 şubat 73,3 kg
9 şubat 72,8 kg
14 şubat 72,3 kg
22 şubat 71,8 kg
27 şubat 71,4 kg,
Endokrinoloji gittim, troid hormonu 25mg alıyordum tsh yüksek olduğu için 50 mg çıkardı, 2 ay sonraya kan tahlili yazdı, kontrole çağırdı.
11 mart 70,4 kg
13 mart 69,7 kg
18 mart 69,2 kg

Ay süpersin @Cobaltblue yaa, kilo verme listen beni bile deli motive etti burada, senin adına çok sevindim.

Ben 1 ay sağlıklı beslenmeye devam ettim ama hareketsizlikten olsa gerek, koca 1 ayda yalnızca 1 kilo verebilmişim. Bunu görünce çok sinirlendim çok üzüldüm. Tiroid,guatr,şeker gibi herhangi bir engelim de yok çok şükür. Biliyorum hareketsizlikten veremedim, Leslie'yi de yapamadım kalkıp.. Ya gri havalarda ben çook mutsuz oluyorum, hiç birşey yapmak gelmiyor içimden :KK43:

Bu böyle olmaz dedim, internette zayıflatıcı ne bulduysam hepsini uygulamaya karar verdim canım. 2 gündür aktardayım git-gel git-gel :)

Chia tohumu aldım, yeşil kahve aldım, yeşil çay, yeşil elma,zeytin yaprağı,tarçın, pul biber vs... doldurup duruyorum poşetleri. Zaten bunlar o kadar tok tutuyor ki yemek yiyesi gelmiyor insanın. 2 öğün avuç içi kadar yiyorum. 2 günde 2 kilo vermişim bi de yürüyüşe başladım. Eşim bakıyor bebişe ben yarım saat bizim sitede koşturuyorum akşamları :)

Keşke senin gibi yavaş yavaş eridiğimi görebilseydim ama olmadı. Yaza da ne kaldı şurada..saldırdım işte bakalım. Tebrik ediyorum seni. İnşallah 60 olursun. 60 ı gördüğünde mutlaka yaz tamam mı :KK66: 60 ı görmeden de yaz beni motive et, Ağustos başı sen de 65i göreceksin de :KK36:

Ay süpersin Cobaltblue Cobaltblue yaa, kilo verme listen beni bile deli motive etti burada, senin adına çok sevindim.

Ben 1 ay sağlıklı beslenmeye devam ettim ama hareketsizlikten olsa gerek, koca 1 ayda yalnızca 1 kilo verebilmişim. Bunu görünce çok sinirlendim çok üzüldüm. Tiroid,guatr,şeker gibi herhangi bir engelim de yok çok şükür. Biliyorum hareketsizlikten veremedim, Leslie'yi de yapamadım kalkıp.. Ya gri havalarda ben çook mutsuz oluyorum, hiç birşey yapmak gelmiyor içimden :KK43:

Bu böyle olmaz dedim, internette zayıflatıcı ne bulduysam hepsini uygulamaya karar verdim canım. 2 gündür aktardayım git-gel git-gel :)

Chia tohumu aldım, yeşil kahve aldım, yeşil çay, yeşil elma,zeytin yaprağı,tarçın, pul biber vs... doldurup duruyorum poşetleri. Zaten bunlar o kadar tok tutuyor ki yemek yiyesi gelmiyor insanın. 2 öğün avuç içi kadar yiyorum. 2 günde 2 kilo vermişim bi de yürüyüşe başladım. Eşim bakıyor bebişe ben yarım saat bizim sitede koşturuyorum akşamları :)

Keşke senin gibi yavaş yavaş eridiğimi görebilseydim ama olmadı. Yaza da ne kaldı şurada..saldırdım işte bakalım. Tebrik ediyorum seni. İnşallah 60 olursun. 60 ı gördüğünde mutlaka yaz tamam mı :KK66: 60 ı görmeden de yaz beni motive et, Ağustos başı sen de 65i göreceksin de :KK36:

Cnım selam,
Daha sık görüşeceğiz galiba motivasyon için.
Ne güzel sen iki çocuk sahibisin.
Ben bu kilolaı verip ikinciyi düşünüyorum.
Senin birinci ile ikinci kızın arasında ne kadar yaş var. Benim oğlum şuan 14 ayı bitirdi.
Şuan kaç kilosun bilmiyorum ama ağustosta inşallah 65 ol.
Bu arada kilo verdikçe buraya yaz ki biz de feyz alalım.
Bu aktardan aldığın şeyler sen emzirmediğin için kullanabiliyorsun.ben sadece yeşil çay içiyorum başka takviye yapmıyorum. Spor da yapmıyorum.:KK66:

Cnım selam,
Daha sık görüşeceğiz galiba motivasyon için.
Ne güzel sen iki çocuk sahibisin.
Ben bu kilolaı verip ikinciyi düşünüyorum.
Senin birinci ile ikinci kızın arasında ne kadar yaş var. Benim oğlum şuan 14 ayı bitirdi.
Şuan kaç kilosun bilmiyorum ama ağustosta inşallah 65 ol.
Bu arada kilo verdikçe buraya yaz ki biz de feyz alalım.
Bu aktardan aldığın şeyler sen emzirmediğin için kullanabiliyorsun.ben sadece yeşil çay içiyorum başka takviye yapmıyorum. Spor da yapmıyorum.:KK66:

Canım 4 günde 4 kilo gitmiş bile bu çok motive edici bişey benim açımdan. Göbeğim resmen eridi. Yatarken yan dönüp üstte kalan bacağımı yukarıya çekebildim gece uyurken. Göbekten dolayı bu mümkün değildi. Öyle heyecanlandım ki uykum kaçtı :)))

2.yi düşünmüyordum canım spiralle hamile kaldım 12 yıl aradan sonra :) Büyük kızım 1 hafta sonra tam 13 oluyor, küçüğü ise tam 10 aylık oldu. Allah onları bizlere bağışlasın..

120 kilo ile doğum yaptım ben. 4 gün önce 109 ile başladım saldırmaya, bu sabah itibari ile 105 kilo gösteriyordu tartım :) Yani 105 kiloya birgün sevineceğim hayatta aklıma gelmezdi :))))

3 ayda 25 kilo vermem lazım , daha sonrasında yavaş yavaş 58 i görene kadar devam. :KK66:

Canım 4 günde 4 kilo gitmiş bile bu çok motive edici bişey benim açımdan. Göbeğim resmen eridi. Yatarken yan dönüp üstte kalan bacağımı yukarıya çekebildim gece uyurken. Göbekten dolayı bu mümkün değildi. Öyle heyecanlandım ki uykum kaçtı :)))

2.yi düşünmüyordum canım spiralle hamile kaldım 12 yıl aradan sonra :) Büyük kızım 1 hafta sonra tam 13 oluyor, küçüğü ise tam 10 aylık oldu. Allah onları bizlere bağışlasın..

120 kilo ile doğum yaptım ben. 4 gün önce 109 ile başladım saldırmaya, bu sabah itibari ile 105 kilo gösteriyordu tartım :) Yani 105 kiloya birgün sevineceğim hayatta aklıma gelmezdi :))))

3 ayda 25 kilo vermem lazım , daha sonrasında yavaş yavaş 58 i görene kadar devam. :KK66:

Selam, ozaman seni 58 olana kadar bırakmam. Düzenli buraya yaz ve kendini zorunlu hisset ki sağlıklı beslenmeyi bırakma.
Ben de reglim geçsin sonra tartılıcam, yazarım.

Merhaba bayanlar. "Zayıflamak istiyorum ama nereden başlayacağımı, nasıl yapacağımı bilmiyorum. Hem mecalim yok hem de sabrım." diyorsanız, doğru yerdesiniz çünkü bu yazıyı okuduktan hemen sonra yeme stilinizi değiştirip, hareketinizi biraz daha arttıracak ve anlamadan kilo vermeye başlayacaksınız...Pazartesi veya yarın değil, bu yazıyı okuduktan hemen sonra :KK66:

Şimdi bugünü düşünün. Bugün nasıl bir gün olabilirdi biliyor musunuz, tartıda hep hayalini kurduğunuz kiloya kavuştuğunuzu görüp sevinçten havalara uçtuğunuz gün olabilirdi!! Aynanın karşısına geçip erimiş göbeğinizi ve basenlerinizi görüp sevinçten yerinizde duramadığınız o büyük gün olabilirdi bugün. Nitekim dünya üzerinde birkaç insanın eminim ki o günü, işte tam da bu günü!! Belki 6 ay önce beyinlerinde herşeyi değiştirip bu maratona başladılar. Belki 3 ay önce, belki de 1 yıl... Ama hedefledikleri , hep hayalini kurdukları o gün, yani bugün işte geldi de çattı! Muhtemelen kendilerini ödüllendirmek için mağaza mağaza dolaşıp bir dünya kıyafet aldılar. İncecik bedenli kıyafetlerin içine sığmanın hazzını yaşayıp içlerinden çığlık attılar. Mutluluktan ayakları yere değmedi ve belki de bir kuaför salonuna gidip saçlarının modelini ve rengini değiştirip kendilerini yenilediler ve ellerinde paketlerle evlerine geri döndüler. Evde tüm bu muhteşem kıyafetleri ve ayakkabıları giyip mini bir defile yapıp bol bol fotoğraflara gülümsediler. Kim bilir... Onlardan birinin yerinde olmak istemez miydiniz şuan? Kim istemez ki :)

Öyleyse neden "Birgün zayıflamaya başlarım" diye diye o 'ZAFER GÜNÜ' nü erteleyip duruyorsunuz? Eğer o gün bugün olursa emin olun ki zafer günü geldiğinde "Ne kadar çabuk geldi" diyeceksiniz, bunu da bilin..

"İyi de benim hiç birşeye zamanım yok ki!'...
Yemek yemeğe var, öyle değil mi? Lahmacun, pide, kebap, makarna, pizza mı yiyorsun acıktığında bilmiyorum. Ama fazla kilon varsa bedeninin ideal ölçülerinde değilsin ve bu yüzden bir şeyleri yanlış yapıyorsun demektir. Atıyorum, 5 dilim ekmek fazladan yiyorsun. Belki de içtiğin çaya 2 şeker atıyorsun. Sadece gün içinde 5 dilim ekmek azaltıp yada çayına tek şeker attığında, asansör yerine merdiven kullandığında 30 günde vücudun ne kadar çok kilo kaybedecek, hiç düşündün mü? Üstelik bunlar seni asla zorlamaz ve bıktırmaz. 2 gün yaptığında 3. gün otomatik olarak tekrarlayacaksın ama O GÜNe bu kadar basit şeylerle bile başlayamıyoruz işte... Günde sadece 100 gram versen -ki 100 gram yani :) - 1 ayda 3 kilo, 6 ayda 18 kilo vermiş olacaksın ama haberin yok :) Bu kadar büyütülecek birşey değilmiş demek ki 18 kilo verebilmek. Günde 100 gram vermek için çok da çabalamaya gerek yok. Ufak tefek değişikliklere karar verdik mi tamamdır bu iş.

Yardımcı olayım;
*Ne yersen ye ama akşam yemeğini en son 16:00'da ye, gece yatana kadar sadece su iç. Yatarken 20 mekik çek öyle yat. Bunu alışkanlık haline getir.

*Sabah ve öğlen istediğini istediğin kadar ye ama akşam (16:00) sadece 1 kase karbonhidrat içermeyen çorba iç. Gün içinde 3 litre limonlu su tüket, 5 dakika kesintisiz istediğin bir hareketi yap. (Zıpla, ip atla, mekik çek vs. )

*Gün içinde yediğin ekmeğin yerine haşlanmış tavuk göğsünü koy, bol su iç, geceleri yemeği kes.

*Öğlene ya da akşama kadar uyuyorsan sabah erken kalkıp hemen kahvaltı yapmaya kendini alıştır, çikolata yiyorsan kes, kola içiyorsan kes, öğünlerini 2 şer kaşık azalt.

Gördüğünüz gibi ne kadar kolay ve yapılası şeyler. "Ama bunlar beni tatmin etmez, daha kısa zamanda daha çok kilo vermeye ihtiyacım var" diyorsanız , öncelikle şunu bilin ki , beyin olarak hazırlanmadığınız sürece istediğiniz kadar başlayın, bi yerde canınıza tak edecek ve vazgeçeceksiniz. İşte ben de bu yazıyı bu yüzden yazıyorum. Esas kilit nokta "Kendimi bir türlü hazırlayamıyorum. Zevk alarak yediğim yemeklerden uzaklaşma duygusu beni korkutuyor"....

Yazımı okumaya devam edin...

Şimdi malesef biliyoruz ki bu dünyada sihirli değnek diye birşey yok. 1 günde 3 kilo aldıran çok aşırı kalorili bir yiyecek olmadığı gibi yine 1 günde bize 3 kg verdirecek sihirli bir formül de yok malesef. Bu kadar kiloyu 2 günde almadık ki 2 günde verelim? O yüzden bunca yıldır bu kilolarla nasıl yaşayıp bugüne geldiysek, bundan sonra da yavaş yavaş eriyerek 'o muhteşem gün'e geleceğiz arkadaşlar. Lütfen relax olalım. Sevdiğimiz yiyeceklerden asla vazgeçmiycez, böyle bir korkunuz olmasın. Canımız yumuşacık lavaş arası adana kebap mı istedi, gidip hemen doyasıya yiyeceğiz :) Yada belki çikolata pasta falan düşkünüsünüz, onu da yiyeceksiniz emin olun bundan. Ne istiyorsanız yiyeceksiniz. Ama tabi CANINIZ İSTERSE! :)

Bu ne demek mi oluyor? Şu demek oluyor; eğer rejime gireceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demek oluyor :) Rejim psikolojisi insana "A noktasından Z noktasına varılan yola kelepçelerle sürünerek varıldığını, Z noktasından sonra da özgürleşerek binbir türlü yoldan her birine dilediğimiz gibi sapacağımızı" hatırlatır. Ah o yollarda ne şımarıklıklar yaparız ne şımarıklıklar... Eee hapis hayatı yaşadık bir nevi, kaybolan günlerimizin acısı çıkmalı değil mi :) Peki ya daha sonra?....

Bizim yürüyeceğimiz bu yolda Z noktası sadece O BÜYÜK GÜN olacak. Kelepçe yok, sürünmek yok, yasak yok. Z noktası hayat boyu sürecek. Bu yüzden bizim çıkacağımız bu yolculukta, bedenimiz akıllanacak ve canımız zararlı yiyecekleri yemek istemeyecek.

Ben kendimi bildim bileli kilo problemi yaşayan biriyim. Benimle aynı miktarda yiyen birçok arkadaşım tığ gibi incecik, bense hep kiloluyum.. Yemin ediyorum 1 ekmeği sandwiç haline getirip yiyen, bununla da doymayıp üzerine tıkınan arkadaşlarım oldu. Veya ben 1 tabak makarnayla doyuyorken onlar 2 tabakla doydular ama dediğim gibi hep fit vücutlulardı. Hareket çok büyük etken desem , bankada vb yerlerde oturarak çalışan arkadaşlarım da var. Hem maşallah iyi yiyorlar hem de hiç hareket yok. Peki neden almıyor bu insanlar kilo?? Hem benden çok yiyip hem de benden hareketsiz yaşayarak?? Neyse sonunda idrak ettim ki genetik yapı denilen birşey var. Kim ne derse desin böyle bir gerçek var! Kimi doğuştan ameliyatlı gibi bir buruna sahip olurken kiminin burnu doğuştan kemerli. Kimi mavi gözlü kimi kahve. Kiminin saçı keçe gibi kiminin ipek. Kiminin ses tonu itici kimininki kadife gibi.. Yani her insan farklı bir genetik yapıyla doğuyor. "Ne yersem yiyeyim kilo alamıyorum" diyen insanlar olduğu gibi , bizim gibi "Yemesem de alıyorum" diyenler de mevcut, ne yaparsın kader kısmet :) Biz de başka bir tarafımızın genetiği doğuştan güzel diye düşünüp mutlu olucaz :)

Ama üzülmeyin , bizim genetiğimiz bu anlamda şanssız diye kilo veremeyecek değiliz. Yada versek bile hep geri alarak mı geçireceğiz ömrümüzü? Hayır tabii ki de. Nasıl cildi sorunlu bir insan cildine bakım yapmadan düzeltemiyorsa, biz de fiziğimize bakım yapmadan onu düzeltemeyeceğiz :KK43: sadece bu.

Hep kilolu biriyim demiştim. Aslında şunu da söylemeliyim ki hareketsiz bir insanım ve yeme bozukluğum da var. Bütün bunlar yıllar yılı birikti ve artık mideme ciddi zararlar vermeye başladı. Reflü başlangıcı gibi bir durum başladı bende. Böyle sabah uyandığımda midemden gelen motorlu taşıt sesi gibi bişey..yok yok , kürekle çelik kazıma efekti gibi birşey..Aman Allahım midem yanıyorrr..kusmak istiyorum ama midem bomboş! Gün içinde de acımtırak bir su geliyordu ağzıma arada. Gastrit de başlamıştı Allahımmm içtiğim su bile gaza dönüşüyordu, sonu olmayan bir gaz üretiyordu bedenim. Tıpa var mı tıpa?

Neyse, yaşayan bilir. Fiziksel zorlukları hiç anlatmayacağım bile. Zaten hemen hepsi hepimizin ortak derdi....

Ben ne yaptım arkadaşlar? Artık dedim böyle beslenmeye sonnnn....! Evet baklavayı pastayı çok seviyor olabilirim. Evet gün içinde hiç birşey yemek istemeyen ben, geceleri kurabiye canavarına dönüşüyor olabilirim. Ama zevk veren herşey aslında bir hallüsinasyon, bir anlık zevk için kendi bedenimizi tahrip etmek! Yani bu kötülüğü kendimize biz yaptık kızlar, yine bedenimize iyi davranıp onu onarmanın tek yolu biziz. Bize kimse yardım edemez...

Bu işlenmiş gıdaların her birinin zararını bugün hepimiz biliyoruz, bahsetmeye bile gerek yok. Çok iyi biliyordum ki çok hızlı yemek yemem, geceleri yiyip yatmam artı bu sağlıksız yiyecekler beni öldürüyor. Ama yeni beslenme düzenine bir türlü geçmeye cesaret edemiyordum. Ben de dedim ki kendimi yavaş yavaş alıştırayım. Hergün gözlerimi kapatıp ayna karşısında, olmak istediğim gibi bir fizikte olduğumu hayal ettim. Kendime hayallerimde jean pantolonlar, kot ceketler, ayakkabılar tasarladım. Herkesin bana imrenerek baktığını hayal ettim. Katalog kızları gibiydim hayallerimde :)

Uzun uzun yaza giyeceğim mayokiniyi ve salına salına sahilde gezeceğim o daracık kıyafetleri hayal ettim. Her gün bunları düşünürken ,bir yandan da yediğim sağlıksız yiyeceklerden artık pişmanlık duymaya başladım. Elimdeki pastaya yada önümdeki pilava bakıp "Bunları yiyerek nasıl hayal ettiğim bene kavuşucam ki?" dedim..her öğün. İster istemez oldu bu. Hayal kurmayı asla bırakmadım. 7/24 aklımda yaza incecik olduğumun hayali vardı. Böylece günler geçtikçe lokmalar boğazımda dizilmeye başladı.

Hiç unutmuyorum 20 günün sonunda bir sabah uyandım ve "Bugün bir yerden başlıyorum artık!" Dedim. Nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum. Gidip hemen boş mideyle tartıldım. Hassas terazim 99.700'ü gösterdiğinde beynimden dumanlar fışkırdı resmen! En son 94 kiloydum, ben ne zaman 100 kilo olmuştum!! Hayatımda 100 kiloyu bir tek hamileliğimde görmüştüm o yüzden bu günümü "Oh my God! Help me please!! :KK43:" modunda geçirdim...

Ne ? "Help me" mi? Hep birilerinden, birşeylerden yardım bekliyordum ama o yardım hiç gelmedi bu güne kadar. Bundan sonra da gelmeyecekti. Bana bu anlamda hiç kimse yardım edemezdi! Bu iyiliğe kendime sadece kendim yapabilirdim ve ne kadar çabuk başlarsam o büyük gün de o kadar çabuk gelecekti. Hemen koca bir şişe su doldurdum ve tezgaha koydum. Gidip gelip zorla içecektim. Bir de dedim çıkıp dışarıda azcık yürüyeyim. Çiftlik oyunları oynamaya zaman harcarken yürüyüş yapmayı unutmuşum, bacaklarım hamlaşmış... Hemen çiftlik oyunlarımın hepsini telefonumdan kaldırdım. Elimde su şişesi yürüyüşe çıktım. Bu kadar. Yemeğe devam ettim. En azından bir yerden başlamıştım işte...

Ertesi gün ekmek yemeyi bıraktım. Sonra da kahveme çayıma attığım şekeri yarıya indirdim. Bunlar otomatikman oldu çünkü yaptığım yürüyüşün boşa gitmesini istemedim. O yüzden diyorum size, bir yerden hemen başlayın, gerisi otomatik olarak gelecek zaten....

2. Günün akşamı eşim ve kızımla büyük bir alış veriş merkezine gezmeye gittik. Ben yine her zamanki gibi kitap reyonundayım. Gözüme ince bir kitap ilişti, zayıflama adına iç hastalıkları uzmanı doktor bir beyin yazdığı bir kitap. Elime alıp inceledim. "Doya doya yiyerek zayıfla" gibi yazılar vardı üzerinde. Baktım fiyatı da çok ucuz. Ben dandirik romanlara bile dünyanın parasını vermiş insanım, belki birkaç bilgi öğrenirim, belki atıyorum "havuç suyu iç, 3 kere hommm de, günde 1 kilo ver" gibi mucize birşeyle karşılaşırım belli mi olur, diyerek aldım kitabı. Eve gidip bir solukta okudum ve o kitap beni o kadar motive etti ki, neyi neden yapacağımı öyle güzel idrak ettim ki "Tamamdır bu iş!" Dedim. Gözlerim kapanıyordu. Yarın sabah kalktığımda kitaptaki bu bilgilere tamamen uyacak ve kesinlikle zayıflayacaktım! Aynen de öyle oldu arkadaşlar. Hayatımda hiç zorlanmadan ilk defa yaptığım uygulamalar (kesinlikle diyet değil) beni hızla zayıflattı. 2 ayda 15 kg verdim hiç anlamadan. Doya doya yedim üstelik. Açlık yok, sinir stres yok, ben normal ben...

Kısa bir süre sonra dünyaya yeniden geldiğimi hissettim resmen. Tüm şikayetlerim bitmişti. Gastrit, kalp teklemesi, bel ağrıları, reflü, aklınıza ne geliyorsa! Resmen bir bebeğinki gibi taze bir cilt ve iç organlara kavuştum. Yine zamanla anladım ki bu uyguladıklarım asla rejim değil, bir yeme tarzıydı işte, bu kadar basit. Yeme düzenimi bir kaç küçük değişiklikle anlamadan düzene sokmuştum aslında. Kesinlikle canım özel günlerimde dahi tatlı istemiyordu. Çok şaşkındım. Tatlı benim her şeyimdi! Tüm yaşamımdı, dünyamdı. Üstelik serbestti de. Ama canım hiç tatlı istemiyordu ki, neden yiyeyim dedim. Hayatımdan "Hayatım" dediğim şeyi çıkarmıştım. Üstelik bir de baktım çayı ve kahveyi artık hiç şeker katmadan içiyorum. Gerçekten hiç anlamadan oldu bunlar. Kararlı olup bir yerden başlamak işte, mucizenin ta kendisiymiş....

Aslında bu ve buna benzer bir kitap alıp okuyun ve neyi ne için yediğinizi, ne yerseniz zayıflayacağınızı, zayıflamanın içeride nasıl gerçekleştiğini, gece neler olduğunu, su içince içeride neler döndüğünü, nasıl yağlandığımızı çoook iyi anlayın da ona göre kararınızı verin diye ısrar etmek istiyorum. Neyi niçin yapacağınızı bilmek gerçekten çok etkili oluyor. Bu yüzden diyetisyenlere gitmek yerine bir kitap alıp okuyun. Karatayın dukanın yada benim okuduğum Fevzi Özgönül' ün kitabı olabilir. Sadece okuyun bakın nasıl herşey kendiliğinden gelişiyor, inanamayacaksınız. Ama yine de merak edenlere nasıl beslendiğimi de yazmak istiyorum. Hiç kitap okumasanız bile benim yediklerimi yiyip siz de hem doya doya yiyerek hem de hızlıca kilo verebilirsiniz. Mucize beklemeyin, mucize kendinizsiniz!!

SABAH
(Erken kalkılacak. Metabolizmanın erkenden çalışmaya başlaması ve çok kalori yakması için bu şart ama öğlen kalkıp yeseniz olmuyor mu? Eh bu kadar kilo veremeseniz bile hiç birşey yapmayacağınıza böyle yapın daha iyi.)

*1 veya 2 haşlanmış yumurta

*Sınırsız domates salatalık biber maydanoz vb çeşitli salatalar. Üzerine zeytinyağı ve limon gezdirin)

*Doyana kadar haşlanmış tavuk göğsü veya ton balığı.

*Bir avuç çiğ badem, çiğ fındık ve ceviz 3lüsü. Yada sadece biri, farketmez.

*Biraz peynir ve zeytin.

*Bir bardak şekersiz çay veya tarçınlı soğuk süt.

(Tatlı severlere 1 tatlı kaşığı reçel ve kahvaltının sonunda yenilmesi şartıyla bir adet meyve veriliyor)

(İki dilim kızarmış ekmek yeseniz olmuyor mu? Hızla kilo vermeyi beklemeyin ama hiç bir şey yapmayacağınıza böyle yapın daha iyi.)

(Kendinize koca bir tabak hazırlayın ve patlayana kadar yiyin. Zaten bitiremeyeceksiniz:) Tabakta yiyecek bırakmanın hazzını yaşayın!)

Öğünler arasında en az 4 en fazla 6 saatlik bir ara veriyoruz. Bu arada hiç birşey yemiyoruz, bir fındık tanesi bile. Kitapta bunun mantığı çok güzel anlatılıyor. Diyetisyenlerin 2 saatte bir verdiği ara öğünlere kanmayın. Bunlar aslında zayıflamayı önleyip yağ depolamaya sebep oluyorlar. Evet ilk başta zayıflanıyor ama diyeti bıraktığınızda tüm kilolar geri geliyor. O yüzden vücudumuza kalori yakmayı ve yediklerimizi sindirebilmeyi öğretmemiz için bu uzun ara şart. Zaten garanti ediyorum, en az 5 saat hiç acıkmayacaksınız. Su içmeye devam edin. İçine hatta limon sıkıp suyunuzu alkali hale getirip yağ yakımını hızlandırın...

5 VEYA 6 SAAT SONRA
(Ya da acıktığınızı hissettiğiniz herhangi bir zaman diliminde ama en az 4 saat sonra)

*Etli (tavuk,balık,kırmızı et,hindi),zeytinyağlı sebze yemeği. Yanında istediğiniz kadar yoğurt, salata ve karbonhidrat içermeyen 1kase çorba (çorba en son içilecek, ilk başta değil).

Veya;

*1 leğen dolusu salata ve ızgara et.

(Sınır yok)

(Tatlı severlere akşam saat 23:00 gibi bir kase sütlü tatlı veya 1 porsiyon sütlü (sade) dondurma veriliyor)

Su içmeye devam..

Düzenli saatlerde yemeye dikkat ediyoruz. Düzenli yemek kilo aldırır gibi yanlış bir bilgi dolaşıyor piyasada. Şuna bir açıklık getirelim, düzenli yediğimizde kilo da almıyoruz zayıflamıyoruz da. Düzenli yemek bedenimizi ideal ölçülerine kavuşturuyor arkadaşlar. Yani zayıfsanız düzenli yiyerek ideal kilonuza kavuşursunuz (kilo alımı). Şişmansanız düzenli yiyerek yine ideal ölçülerinize kavuşursunuz (kilo verimi). O yüzden hergün aynı saatlerde yemeğe çok dikkat ediyoruz!

Akşam için acıkmayacağınızı garanti ediyorum ama mideniz kazınır ve dayanamaz boyuta gelirseniz 1 kase yoğurt veya 1 bardak ayran veya 1 avuç fındık,ceviz,badem atıştırıp yavaş yavaş akşam yemeğini kesiyoruz. Buradaki en önemli formül zaten akşam yemeğini hayatımızdan çıkarmak. Ama size şöyle söyliyim, yazın günlerin en uzun olduğu dönemde bile ben ikinci öğünümü saat 15:00 te yedim ve gece 01'de yatana kadar asla acıkmadım. Çok nadir açlık hissettiğimde 1 bardak ayran , yanında 3 tane fındık ile açlığımı bastırdım. Bedenimin sesini dinledim; canım tatlı istemediği için yemedim. Çok nadiren yaz gecelerinde dondurma kaçamağı yapmış olabilirim :) Yatana kadar limonlu su içtim. Fırsat buldukça yürüyüş yaptım. Hepsi bu kadar.

Bu şekilde 1 ayda 7,5 kilo verdim. Diğer ay da 7-7,5 kilo verip hop hamile kaldım :KK43: Her ne kadar bu şekil beslenmeye çalışsam da canım aşırı hamur işi ve tatlı istedi hamilelikten kaynaklı. Götürdüm de götürdüm.. Şimdi bebişim 7,5 aylık ve kışın ortasındayız. Daha yaza 5 ay var. Yine aynı şekilde beslenmeye başlıyorum. Bunun için bebişten dolayı dışarıda yürüyüş yapabilmem mümkün değil. O yüzden 2 gün oldu Leslie 1 mile ile evde yürüyüş yapıyorum. Sabah ve akşam. Bu benim "bir yerden başlama nokta"m oldu. Sadece izliyim diye açtım, gaza gelip eşlik ettim :) Sonrasında alışverişe çıkıp dolaba sebzeleri etleri (tavuk-balık) stokladım. 2 ayda değil 15, 5 ayda 15 kilo bile versem yeter, ki daha fazlası zaten garanti...

Sizlere harika püf noktaları, extralar ve leziz yemek tarifleri vericem ama yazı gittikçe uzuyor. O yüzden arada sırada pörtleyip yeni şeyler yazabilirim. Siz de bildiğiniz işe yarar bilgileri paylaşın lütfen.
Bu yazıyı okuyup hâlâ motive olamadıysanız , kendinizi 1 güncük, sadece 1 güncük "deneme günü" ne sokun. Sadece yarın için bu listeyi uygulayın. Midenizin size teşekkür ettiğini hissedeceksiniz. Gece mideniz boş uyuduğunuz için ertesi güne zımba gibi dinç bir şekilde uyanacaksınız. Nefes alışınız bile rahatlamış olacak. Ne mide yanması ne gurultu, ne asit, hiç birşeyden eser kalmayacak! Bir de gün içinde Leslie 1 mile ı youtube tan açın ve sadece oturup izleyin. Öylece bakmak için, eşlik etmeyin.

Evet benimle birlikte bu yola baş koyacak birileri var mı arkadaşlar? Haftada 1 tartılıp kaç yüz gram vermişiz beraber yol alırız, birbirimize destek oluruz , ne dersiniz? :KK66:
Hiçbir şey beni bu yazı kadar motive edemezdi harikasın arkadaşım sayende bende suandan itibaren başlıyorum eğer istersen buradan birbirimizi motive ederek beraber devam edelim

Bende ara ogune karşıyım yedikçe ınsan daha çok acikiyor dediğin gibi enaz 4 saat olması lazım

Hiçbir şey beni bu yazı kadar motive edemezdi harikasın arkadaşım sayende bende suandan itibaren başlıyorum eğer istersen buradan birbirimizi motive ederek beraber devam edelim

Çok mutlu oldum arkadaşım , ben de zaten 4 gün önce tam anlamıyla saldırmaya başladım. Yeni başladım sayılır. 4 gündür midem de bedenim de o kadar mutlu ki sana tarif edemem! Şuanda hergün 1 kg olarak gidiyor ama muhtemelen büyük bir kısmı ödem. Ayrıca kilom çok fazla diye şimdilik böyle. Sonraları duraklama dönemi başlayacak ama azimle devam edicem, sporu arttırarak.

Ben tam olarak neler yapıyorum , yazayım hemen. Bu kadar hızlı nasıl veriyorum anlatayım.

Öncelikle aylardır yerimde saydığım için bu kadar hızla saldırdığımı belirtmeliyim. Senin zamanın varsa aylara böl ama benim 3 ayda 25 kg vermem lazım. Bunun için kilo verdiren ne varsa gidip aktardan aldım. Hepsi bir arada olsun ki hızla etki etsin diye. 34 yaşıma girmek üzereyim, bu zamana kadar kilo vermeye çok çalıştım, hepsinde baş ağrısı, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, halsizlik vs olurdu ama inan ilk defa karın gurultusu dahi hiç birşey yaşamıyorum hatta kendime geldim, yemin ediyorum öyle bir enerji doldum ki koşarak yan şehire gidesim var :)
Bana bu enerjiyi veren elma çayı oldu. Harika ötesi bir tarif bu ! Mutlaka yapmalısın, zira bu yolda en çok ihtiyacımız olan şey enerji..

*2 yeşil elma irice küp küp doğranacak
*yarım demet maydonoz
*yarım dilimlenmiş kabuklu limon
*yarım avuç zeytin yaprağı
*1 tatlı kaşığı yeşil çay
*3-4 tane karabiber (tane olacak öğütülmüş değil)
*1 çubuk tarçın
*3-4 adet karanfil
* 1 Parmak ucu kadar taze zencefil 4 e bölünecek (toz da olur 1 tatlı kaşığı)

Bunların hepsi 2 litre suyla 5 dk tencerede kaynatılıp 5 dk kapağı kapalı demlendirilecek. Sonra gün içinde akşama kadar bardak bardak sıcak olarak tüketilecek.

Bu tarifte zeytin yaprağı yok ama ben zayıflatıcı ve tok tutucu özelliği için onu da araya sıkıştırdım :)

Günde 3 kere yeşil kahve içiyorum sabah öğlen ve akşam. Müthiş iştah kapatıyor şiddetle tavsiye ederim!

Sabah 1 kase yulaflı yoğurt. (Yulaf süt veya su ile 1 taşım kaynatılacak) İçine bolca pul biber,çay kaşığının ucuyla toz zencefil,zerdeçal ve tarçın döküyorum. Bu kasenin yanında 1 haşlanmış yumurta,biraz peynir zeytin ve yeşillik domates salatalık falan yiyorum. Sabah kahvaltım bu.

Aradan en az 5 saat geçince ;
1 tabak salata ve et türü yiyorum. Veya sebze yemeği artı et. Eti haşlanmış yemeye çalışıyorum ama bazen ızgara da oluyor.

Aralarda hiç bişi yemek yok. Ara öğünler uzun vadede şeker hastalığı ve kalp krizi riskine davetiye çıkarmak demektir. Sadece elma çayı ve su içiyorum bol bol. Öğle yemeğinden önce de 1 fincan yeşil kahve.

Ben öğlen yemeğimi en son 15.00 gibi yiyorum.

Geçelim akşam yemeğineee. Akşam yemeği yok malesef :) Hızlı kilo verebilmek için bu şart. Hem hızlı vermek için , hem de sağlık için akşam yemeklerini hayatınızdan çıkarın. Çok acıkılırsa 1 kase karbonhidratsız çorba veya 1 ayran+ 2 çiğ badem yenilebilir. Açlığınızı bastırın ama asla oturup da adam akıllı yemeyin arkadaşlar. İnsan herşeye alışıyor. Benim hayatımda 3 yıldır akşam yemeği yok. Hamileyken bile yemedim. Hayatımdan sildim gitti, hiç de zor değil. Mide çok dinleniyor ve mutlu oluyor. Hastalıklar şikayetler ortadan kalkıyor.

Yine de ben akşam yemeği yerine 2 kaşık yoğurda bol pul biber ,zencefil-zerdeçal-tarçın üçlüsünü döküp yiyorum. Bu yağları eritmeye yardımcı bir kür. Üzerine yeşil kahvemi de içtim mi oh açlık maçlık gitti :KK66:

Gün içinde bol ev işi ve müzikle dans etmeye çalışıyorum. Akşamları da yarım saat tempolu yürüyüş. 1 günde 1 kg gidiyor şimdilik.. Gün be gün yazıcam size gelişmeleri.

Sen de yaz arkadaşım zayıflamak için neler yapıyorsun, birbirimize destek olalım.

Çok mutlu oldum arkadaşım , ben de zaten 4 gün önce tam anlamıyla saldırmaya başladım. Yeni başladım sayılır. 4 gündür midem de bedenim de o kadar mutlu ki sana tarif edemem! Şuanda hergün 1 kg olarak gidiyor ama muhtemelen büyük bir kısmı ödem. Ayrıca kilom çok fazla diye şimdilik böyle. Sonraları duraklama dönemi başlayacak ama azimle devam edicem, sporu arttırarak.

Ben tam olarak neler yapıyorum , yazayım hemen. Bu kadar hızlı nasıl veriyorum anlatayım.

Öncelikle aylardır yerimde saydığım için bu kadar hızla saldırdığımı belirtmeliyim. Senin zamanın varsa aylara böl ama benim 3 ayda 25 kg vermem lazım. Bunun için kilo verdiren ne varsa gidip aktardan aldım. Hepsi bir arada olsun ki hızla etki etsin diye. 34 yaşıma girmek üzereyim, bu zamana kadar kilo vermeye çok çalıştım, hepsinde baş ağrısı, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, halsizlik vs olurdu ama inan ilk defa karın gurultusu dahi hiç birşey yaşamıyorum hatta kendime geldim, yemin ediyorum öyle bir enerji doldum ki koşarak yan şehire gidesim var :)
Bana bu enerjiyi veren elma çayı oldu. Harika ötesi bir tarif bu ! Mutlaka yapmalısın, zira bu yolda en çok ihtiyacımız olan şey enerji..

*2 yeşil elma irice küp küp doğranacak
*yarım demet maydonoz
*yarım dilimlenmiş kabuklu limon
*yarım avuç zeytin yaprağı
*1 tatlı kaşığı yeşil çay
*3-4 tane karabiber (tane olacak öğütülmüş değil)
*1 çubuk tarçın
*3-4 adet karanfil
* 1 Parmak ucu kadar taze zencefil 4 e bölünecek (toz da olur 1 tatlı kaşığı)

Bunların hepsi 2 litre suyla 5 dk tencerede kaynatılıp 5 dk kapağı kapalı demlendirilecek. Sonra gün içinde akşama kadar bardak bardak sıcak olarak tüketilecek.

Bu tarifte zeytin yaprağı yok ama ben zayıflatıcı ve tok tutucu özelliği için onu da araya sıkıştırdım :)

Günde 3 kere yeşil kahve içiyorum sabah öğlen ve akşam. Müthiş iştah kapatıyor şiddetle tavsiye ederim!

Sabah 1 kase yulaflı yoğurt. (Yulaf süt veya su ile 1 taşım kaynatılacak) İçine bolca pul biber,çay kaşığının ucuyla toz zencefil,zerdeçal ve tarçın döküyorum. Bu kasenin yanında 1 haşlanmış yumurta,biraz peynir zeytin ve yeşillik domates salatalık falan yiyorum. Sabah kahvaltım bu.

Aradan en az 5 saat geçince ;
1 tabak salata ve et türü yiyorum. Veya sebze yemeği artı et. Eti haşlanmış yemeye çalışıyorum ama bazen ızgara da oluyor.

Aralarda hiç bişi yemek yok. Ara öğünler uzun vadede şeker hastalığı ve kalp krizi riskine davetiye çıkarmak demektir. Sadece elma çayı ve su içiyorum bol bol. Öğle yemeğinden önce de 1 fincan yeşil kahve.

Ben öğlen yemeğimi en son 15.00 gibi yiyorum.

Geçelim akşam yemeğineee. Akşam yemeği yok malesef :) Hızlı kilo verebilmek için bu şart. Hem hızlı vermek için , hem de sağlık için akşam yemeklerini hayatınızdan çıkarın. Çok acıkılırsa 1 kase karbonhidratsız çorba veya 1 ayran+ 2 çiğ badem yenilebilir. Açlığınızı bastırın ama asla oturup da adam akıllı yemeyin arkadaşlar. İnsan herşeye alışıyor. Benim hayatımda 3 yıldır akşam yemeği yok. Hamileyken bile yemedim. Hayatımdan sildim gitti, hiç de zor değil. Mide çok dinleniyor ve mutlu oluyor. Hastalıklar şikayetler ortadan kalkıyor.

Yine de ben akşam yemeği yerine 2 kaşık yoğurda bol pul biber ,zencefil-zerdeçal-tarçın üçlüsünü döküp yiyorum. Bu yağları eritmeye yardımcı bir kür. Üzerine yeşil kahvemi de içtim mi oh açlık maçlık gitti :KK66:

Gün içinde bol ev işi ve müzikle dans etmeye çalışıyorum. Akşamları da yarım saat tempolu yürüyüş. 1 günde 1 kg gidiyor şimdilik.. Gün be gün yazıcam size gelişmeleri.

Sen de yaz arkadaşım zayıflamak için neler yapıyorsun, birbirimize destek olalım.
Benimle aynı düşünen birini bulmak beni cook mutlu etti bende akşam yemeği ve ara ogune karşıyım.yazarim canım sende bizi boş bırakma insanı müthiş motive ediyorsun harikasın tatlım :KK15:

Ya bu nasıl bir şey herzaman koca bir tabak çekirdek yerken şimdi 1 avuç tek yedim bu çok güzel bir duyguymus erken doymak

Ya bu nasıl bir şey herzaman koca bir tabak çekirdek yerken şimdi 1 avuç tek yedim bu çok güzel bir duyguymus erken doymak
Ben bu sabah itibariyle 104 ü gördüm tartıda. 5 günde 5 kilo gitti yani :) Aşırı sağlıklı hissediyorum ayrıca kendimi. Yaptığım tüm kürler bitkisel, vitamin ve mineral deposu. Yoğurdumu günlük sütten kendim mayalıyorum , bol probiyotik içeriyor, bu da bağırsakları onarıyor.

Ben neler yaptığımı yazdım sen de yazar mısın canım, bilelim neler yaptığımızı.

Bende kahvaltimi yaptım
1dilim ekmek 1dilim peynir 3 zeytin 1 haşlanmış yumurta ile ve doydum senin yazdıklarından sonra psikolojik olarak herhalde doyuyorum

X