2010 mayıs anneleri ikili tarama testi sonuçlarınızı burada paylaşalım

bence de doktorların yanılma payı çok yüksek...sonuçta kendi gözümüzle görüyoruz, içimizi açıp bakmıyorlar, ekrandan ne görürlerse onu yorumluyorlar, malum ekrandan da herşey çok net değil.hele o ense kalınlığı ölçümü de bir garip yani, kesinlikle hata payı oluşur çünkü direkt doktorun açıyı doğru yakalayabilmesine, doğru noktadan ölçüm yapmasına bağlı..kendinizi boş yere üzmeyin, Allah bilir en iyisini, en doğrusunu canlarım

Cok moralim bozuk, simdi doktordan geliyorum. Ensenin altindaki sivi kalinligini olctu ve 4.5mm cikti. Normalde 1-2 mm arasi imis. Ben napiyim bilmiyorum. Acaba TRye gelip pradaki doktorumu mu gorsem, o cok iyi biliyorum. Yoksa burada obur testleri mi yaptirsam - ama dusuk tehlikesi var.

canım demesi kolay diyeceksin ama moralini yüksek tıutmaya çalış. ve mutlaka başka bir doktora görün. iki doktorda farklı ölçebiliyormuş çünkü.

Hepinize ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim. Inanin kafam karma karisik, durdu sanki. Baska bir doktordan randevu ayarladim, tam 13 hafta olucam o zaman. Bir umut diyorum, bebek de buyumus olur, daha iyi bir sonuc almis olurum. Kan testi istemedim cunku o normale yakin bir deger cikmisti sonucta. Sadece ultrason, su ensenin arkasinda biriken sivi olcumu bizim sorunumuz. Umarim azalir o zamana. Artik yine kotu sonuc cikarsa Chronic Villus dusunebilirim. Dedigim gibi keske bu testi hic yaptirmasaydim, belki de bosu bosuna stres oluyorum.

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun hamileliğin.
bu mesajını okuyunca kendi hamileliğim geldi aklıma. kaygını çok iyi anlıyorum.
2009 mayıs annesiyim.geçen yıl bu zamanlar sizinle aynı heyecanları yaşıyordum.
ikili test sonucum mükemmel çıktı, üçlü teste gerek yok dedi doktorum. rutin kontrollerde herşey çok normal gidiyordu. renkli doplerde de kızımın herşeyi normal çıktı. tabi ben mutluluktan uçuyordum bu sonuçları aldıkça.
ta ki son aya kadar.8. ay kontrolümüzde ultrasona bakarken doktorumun suratı düştü ve heyecanla ekrana odaklandı. ne oldu bi terslik mi var dedim.evet dedi. bebek tavşan dudaklı ve damağında açıklık var. tabi ben ve eşim yıkıldık.ben ağlamaya orada başladım.nasıl olur herşey yolunda gidiyordu dedik.
neyse daha sonra iki ayrı doktora daha gittik renkli ultrasonlar çekildi. onlarda dudağında bişey yok ama damağında açıklık olabilir dediler.
netten çok araştırdık bu çocuklar meme ememiyor özel biberonları var onlarla besleniyor, ilk ameliyat 1.5 aylıkken yapılıyor vs. birsürü olumsuz şey okudum ve son ayım ağlayarak geçti. o mutlu gebeliğim bir anda zehir oldu.
günün her saati her dakikası dualar ettim rabbime. gerçek olmasın diye.ben bu kadar stresli ve üzgünken normal doğum yapamayacağıma karar verdik doktorumla.ama beni bayıltmayın doğar doğmaz bebeğimi görmek istiyorum dedim.
spinal anesteziyle 5 mayısta sezaryanla ama ağlaya ağlaya girdiğim ameliyathanede kızım ceylini doğurdum. vee sürpriiizzz kızım turp gibi dünyaya geldi :lepi:hihoyyyt. doktor um beni dikerken ben de yan tarafta çocuk dotorunun yaptığı kızımın ilk muayenesini izledim. çocuk doktoru artık ağlama ne dudağında ne de damağında hiçbir anomali yok dedi. bu defa mutluluktan ağlamaya başladım eşimde yanımdaydı onunda gözleri doldu sevinçten. dualarım kabul olmuştu:teytey:
muayenesi bitince kuzumu yanıma getirdiler o daha yıkanmamış yüzüne bir öpücük attım.en güzel yerin de ağzınmış güzel kızım dedim.
çok uzattım kusura bakmayın.
şimdi kızımı her emzirdiğimde allaha şükrediyorum sağlıklı diye.
o yüzden doktorların her dediğine her test sonucuna inanıp çok yıpratmayın kendinizi güzel hamişler. bu da benim hikayem işte paylaşmak istedim.
inşallah hepinizin hamileliği sorunsuz geçer ve sağlıklı kuzular doğurursunuz.
beraycım dualarım seninle inşallah amniyosentezde bişey çıkmaz. bol bol dua et canım a.s.a.s.a.s.
çok etkilendim ağlıyorum su an rabbim meleklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder sonuçları kötü çıkan arkadaşlar Allaha dua edin Rabbimin gücü herşeye yeter Allahım yardımcımız olsıun hepimizin sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun hamileliğin.
bu mesajını okuyunca kendi hamileliğim geldi aklıma. kaygını çok iyi anlıyorum.
2009 mayıs annesiyim.geçen yıl bu zamanlar sizinle aynı heyecanları yaşıyordum.
ikili test sonucum mükemmel çıktı, üçlü teste gerek yok dedi doktorum. rutin kontrollerde herşey çok normal gidiyordu. renkli doplerde de kızımın herşeyi normal çıktı. tabi ben mutluluktan uçuyordum bu sonuçları aldıkça.
ta ki son aya kadar.8. ay kontrolümüzde ultrasona bakarken doktorumun suratı düştü ve heyecanla ekrana odaklandı. ne oldu bi terslik mi var dedim.evet dedi. bebek tavşan dudaklı ve damağında açıklık var. tabi ben ve eşim yıkıldık.ben ağlamaya orada başladım.nasıl olur herşey yolunda gidiyordu dedik.
neyse daha sonra iki ayrı doktora daha gittik renkli ultrasonlar çekildi. onlarda dudağında bişey yok ama damağında açıklık olabilir dediler.
netten çok araştırdık bu çocuklar meme ememiyor özel biberonları var onlarla besleniyor, ilk ameliyat 1.5 aylıkken yapılıyor vs. birsürü olumsuz şey okudum ve son ayım ağlayarak geçti. o mutlu gebeliğim bir anda zehir oldu.
günün her saati her dakikası dualar ettim rabbime. gerçek olmasın diye.ben bu kadar stresli ve üzgünken normal doğum yapamayacağıma karar verdik doktorumla.ama beni bayıltmayın doğar doğmaz bebeğimi görmek istiyorum dedim.
spinal anesteziyle 5 mayısta sezaryanla ama ağlaya ağlaya girdiğim ameliyathanede kızım ceylini doğurdum. vee sürpriiizzz kızım turp gibi dünyaya geldi :lepi:hihoyyyt. doktor um beni dikerken ben de yan tarafta çocuk dotorunun yaptığı kızımın ilk muayenesini izledim. çocuk doktoru artık ağlama ne dudağında ne de damağında hiçbir anomali yok dedi. bu defa mutluluktan ağlamaya başladım eşimde yanımdaydı onunda gözleri doldu sevinçten. dualarım kabul olmuştu:teytey:
muayenesi bitince kuzumu yanıma getirdiler o daha yıkanmamış yüzüne bir öpücük attım.en güzel yerin de ağzınmış güzel kızım dedim.
çok uzattım kusura bakmayın.
şimdi kızımı her emzirdiğimde allaha şükrediyorum sağlıklı diye.
o yüzden doktorların her dediğine her test sonucuna inanıp çok yıpratmayın kendinizi güzel hamişler. bu da benim hikayem işte paylaşmak istedim.
inşallah hepinizin hamileliği sorunsuz geçer ve sağlıklı kuzular doğurursunuz.
beraycım dualarım seninle inşallah amniyosentezde bişey çıkmaz. bol bol dua et canım a.s.a.s.a.s.

bende ağlıyarak okudum insan ne kadar etkileniyo dime bende yaptırıp yaptırmamakta kararsızım bide doktorlar ulturansonda da görebiliyomuş bu testler para karşılığıda olabiliyomuş. doktoruma sorucam bakalım ne diyecek ona göre bende 11 hafatya girdim 11 haftadan sonra başlıyo herhalde. cenabı hak hayırlısını nasip etsin.:Saruboceq:

tugba ve tugyann güzel hamişler. zaten çok duygusal bir dönemdesiniz bir de ben mi ağlattım sizia.s.
test sonucu ve ultrason görüntüleri riskli çıkan arkadaşlara moral olsun diye yazmıştım yaşadıklarımı.
bana doktorum doğumdan sonra şöyle dedi: bu da bana tecrübe oldu, ultrasonda yanıltabiliyormuş demekki, boşuna bu kadar üzdük seni son ayında dedi.
dualarım sizlerle bütün hamile kardeşlerim. kuzularınızı sağlıkla kucaklayın inşallah...a.s.

benim doktorum 4. ayda sonuçlanacak bişey için beni strese sokmadı ve test yapmadı direk 3 lü test yapacak yani bana özel değil çalışma prensibi bu

Meraba Beraycım , nasılsın ?
Bugün bebişimin ense kalınlığını ölçtüler . 1,3 mm çıktı...Kan verdim , sonuçlar cumaya çıkıcak...Sonuçları haber vericem mutlaka...
Bu arada bebişimin kız olabileceğini söyledi doktorum...Sadece tahmin ama diye de belirtti...Hayırlısıyla , sağlıkla gelsinlerde...

selamlar bende dün yaptırdım testimi ense kalınlığı 1,4 mm çıktı kan sonuçlarını da c tesi alıcam inşallah onlarda iyi çıkar :nazar:

En sonunda CVS yaptirmaya karar verdim ama cok korkuyorum. Ya bebegim saglamken ona zarar gelirse. Ya sonuc positif (DS) cikarsa, be ne yaparim?

Vazgectim CVS randevumu iptal ettirdim. 16.haftada Amnio yaptirsam...O daha az riskli sanirim.

benim doktorum da 2li test yapmayacağını söyledi, 16. haftada sanırım 3lü test yapacak. insan ister istemez geriliyor. Allah hepinizin yardımcısı olsun, umarım herkesin sonuçları çok iyi çıkar...

Beraycım , sonucum çıkınca yazıcam demiştim...Benim sonucum çok şükür iyi çıkmış...Düşük risk grubunda çıkmışım...Canım seninde güzel haberlerini bekliyoruz...Amniyosentez zamanı geldi mi canım ?

canım bende geçen hafta sonu 13. haftada yaptırdım ikili testi ense kalınlığı 2 mm çıktı dün doktorum aradı test sonuçlarıda çok şükür iyi çıktı. inşallah herkesin güzel sonuçlanır. benim doktorum prof olmasına rağmen beni ultrason için başka bir profa yönlendirdi. bu ölçümleri herkes yapamaz dedi. üçlü testi bulunduğum ilde yaptırıp sonucu doktoruma bildireceğim.inşallah sorunsuz bir süreç geçiririz.sizinde güzel haberlerinizi bekliyorum.:nazar:

arkadaşlar, benim kardeşim hamile, bugün ultrasona girdi ve bebeğin ense kalınlığı 11 mm çıktı. o kadar morali bozuk ki anlatamam. 11 mm çok yüksek değil mi? ailece çok üzüldük

canım gerçekten bu değer çok fazla emin olmak için bir başka doktora daha gitsin bence herşeyde vardır bir hayır.canınızı sıkmayın Allah yardımcınız olsun

bu ikilitest özeldemi yaptırmak daha iyi yoksa devlet hastanesındemı..açıkcası özel hastanelere pek guvenmıyorum bu konuda ..

arkadaşlar özelde 2 li testin fiyatı ne kadar sigortadan yararlanılıyomu?yaptıranlar ne kadara yaptırdığını yazarsa iyi olur bu hafta gitmem lazım ona göre ya devlete yada özele gidicem bilgilendirirseniz memnun olurum

X