2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    193
Kızlar meva m yine orta kulak enfeksiyonu oldu. Cumartesi akşamı ateş başladı dün 40 a kadar geldi.2 kulağı kızarık boğazı kızarık. O kadar huysuz ki hiçbir şey yemiyor. İştahlı bebeğim gitti bambaşka bebek oldu. Dr katı gıda yemeyebilir dedi anne sütü içiyor Allah tan o da olmasa ne yapardım. Tekrar antibiyotik başladık 😔 kendini suçlu en kötü anne hissediyorum. Bakamıyorum hep suçlu benim. İştahı ne zaman gelir onu da bilmiyorum. Bize güzel dualarınızı yollar misiniz😔
Gecmis olsun

Kızlar uyku uyku uykuu vallahi çocuğumun sınavı uykuyla akşam 9 da yatar belki 9.30 bi saat sonra da mıylayabilir 2 saat sonrada hadi uyuttuk gece 1 de bir kalkar 1 saat sonrası bölük bölük ne yapıcaz valla ev kriz yeri geceleri ya eşim patlıyo ben sakinleştiyorum ya ben patlıyorum eşim alıyo anlamadım artık 5 aydır belki 6 aydır bu şekildeyiz bi gün biticek umuduyla yaşıyoruz toplam uyku sürem5 6 saat bölük bölük☹️
Diş olabilir. Tetagil fayda etmezse -bizde pek işe yaramamıştı- calpol ya da parol verebilirsiniz. Doktorlar da diş ağrısı için kullanmayı öneriyor. Kilosunun yarısı kadar ml vermeyi deneyin. Bilmiyorum fayda eder mi ama internette görmüştüm dişlere hakiki karadut özü sürmek de fayda ediyormuş.
Bir de hep diş diyoruz ama alerjik bebeklerde de uykusuzluk çok görülebiliyor. Doktorunuzla da bi paylaşın bu kadar sık uyanmayı. Ben geceleri uyumuyor dediğimde gece uykuları büyüme ve gelişim için çok önemli gündüz neyse de gece uykusunu önemsiyoruz demişti

Kızlar uyku uyku uykuu vallahi çocuğumun sınavı uykuyla akşam 9 da yatar belki 9.30 bi saat sonra da mıylayabilir 2 saat sonrada hadi uyuttuk gece 1 de bir kalkar 1 saat sonrası bölük bölük ne yapıcaz valla ev kriz yeri geceleri ya eşim patlıyo ben sakinleştiyorum ya ben patlıyorum eşim alıyo anlamadım artık 5 aydır belki 6 aydır bu şekildeyiz bi gün biticek umuduyla yaşıyoruz toplam uyku sürem5 6 saat bölük bölük☹️
Bizimde öyle maalesef . Ama benim bebeğim ilk başta sarilik oldu. Ve iki saate bir uyandırmak zorunda kaldık. Ona bağlıyorum artık. Senin bebeginde var miydi sarılık.

Bizimde öyle maalesef . Ama benim bebeğim ilk başta sarilik oldu. Ve iki saate bir uyandırmak zorunda kaldık. Ona bağlıyorum artık. Senin bebeginde var miydi sarılık.
Sarılık olmasa da 2 saatte bir emzirmek gerekiyor yani doktorlar öyle diyor ben öyle yaptım ama bence de Haklısın biz uyanırdık çocuklarda böyle alıştı.

Karnının tok olduğundan eminseniz diş yapıyor olabilir. Bizim diş sürecimizde geceleri uyanıyor hep. Yatmadan tetagil sürüp dişlerine öyle yatırın bakalım yine 1 saat sonra kalkacak mı eğer kalkmazsa bilinki diştir
En son 6 7 arası katı olan öğününü yiyor dolu dolu 9 gibi uyuturken de mamasını yapıyorum karnı aç değil yani tetagil kullandım anason çayı verdim calpol verdim yine uyandı yine uyandı☹️

Yook canım olmadı sarılık ama bebekken emzirmek için uyandırdık tabi mecbur asla aydınlığa çıkarmam hemen ayakta sallamaya alırım ama gece saat bir gibi uyandığında hiç fayda etmiyor bir saat sürüyor uykuya geçmesi bilmiyorum napıcaz diş desem de yani üç diş çıktı bi tek altta bir kaldı valla o da çıksa anlıcam ne derdi var paşamın

Qblacim sürekli eleştiriyorsun bizi. Ne yapalım. Ben aldığı organik ürünler bitince organik ürün işini bırakacağım. Diş kasiyic8 aldım beğenmedi. Diş jeli aldı ağzına vurdurmuyor . Soğanı kocaman ısırıyor yutuyor. Bir sen mi biliyorsun ilaçlı, sera ürünü olduğunu. Bizde biliyoruz. Ama biz bilmem nerenin köyünde yaşamıyoruz. Kendimiz edelim bicelim.
Hangi diş jeli? Eşimin arkadaşı calg*l diye bi jel önermiş hayatımızı kurtardı diye ben hiç sürdürmek istemedim birkaç defa sürdü en sonuncusunda geçen hafta ne oldu bilmiyorum çocuğum gözleri fal taşı gibi hareketsiz kaskatı kaldı ben gitti dedim, pijama gecelik terlikle hastaneye koştuk, eşim önden koştu benim bacaklarımın dermanı gitti hastaneye nasıl gittim bimiyorum O günden sonra bende travma oldu bir an dalsa panik oluyorum, sakın kullanmayın jel ağrı kesici verin.

Benim annem poşe yumurta üstüne yoğurt koyup yemeyi çok sever ordan ilham alarak haşlanmış yumurta üstüne yoğurtla yedirdim bugün. Hepsini yedi 😅 direkt omlet olarak verdiğimde ağzından çoğunu çıkarıyo.
Her sabah yumurta yedirmeye çalışıyorum ama vermediğim günler muhallebi karışımlarını gereğinden çok almışım onları yapıyorum. İrmik keçiboynuzu unu pişirip içine elma muz ceviz ne varsa koyup onu veriyorum
Peynir çok yedirmediğimi farkettim onu da eklicen kahvaltıya. Salatalık falan hiç vermedim daha ben. Ayyy aynı şeyleri verip duruyomuşum şimdi daha da farkettim🥲
Keçiboynuzu unu erken ergenliği tetikliyormuş, ben de aldım ama henüz vermedim haftada 2 defa versek sorun olmaz herhalde.

Yaa çok hareketsiz o yüzden kilo alıyor 😅😅, sevdiği oyuncakları önüne koyuyorum 2 uzanıyor alamayınca pes ediyor 😃😃
Benim oğlum da önceleri uzanmıyordu.9,5 aylık olduktan sonra tutunup kalkmaya başladı,10 aylık olduktan somra da yakındaki eşyalara uzanıyordu

Qblacim sürekli eleştiriyorsun bizi. Ne yapalım. Ben aldığı organik ürünler bitince organik ürün işini bırakacağım. Diş kasiyic8 aldım beğenmedi. Diş jeli aldı ağzına vurdurmuyor . Soğanı kocaman ısırıyor yutuyor. Bir sen mi biliyorsun ilaçlı, sera ürünü olduğunu. Bizde biliyoruz. Ama biz bilmem nerenin köyünde yaşamıyoruz. Kendimiz edelim bicelim.
Sözüm buradaki kimseye değildi,ben sizin evde ne verdiğinizi ne görmüyorum,ne bilmiyorum.Her şeyini paylaşanlar var instagramda,onları kast etmiştim,unun ya başka şeyin organik olmasına çabalayan biri çocuğuna neden kışın salatalık verir?Benim anlamadığım o.Ben de her şeyin organiğini veremedim,organik sandığım da organik değil zaten.Köyden tavuk yumurtası geldi mesela,o tavuk organik yem yedimi?Hayır.Demek ki o yumurta da organik değil.

Benim de gece uykum öyle.Oğlum uyuduktan sonra iş yaptığım için geç yatıyorum,normal uykum yok.Kesintisiz 3-4 saat uyuduğum zaman seviniyorum.
Ya diş,ya gün boyunca beslenmesi zayıf,yeteri kadar doymuyordur,ya da alışkanlık.Destekle(emerek, sallanarak vs) yatan bebeklerde sık-sık uyanma çok oluyor.

Son düzenleme:
Kızlar meva m yine orta kulak enfeksiyonu oldu. Cumartesi akşamı ateş başladı dün 40 a kadar geldi.2 kulağı kızarık boğazı kızarık. O kadar huysuz ki hiçbir şey yemiyor. İştahlı bebeğim gitti bambaşka bebek oldu. Dr katı gıda yemeyebilir dedi anne sütü içiyor Allah tan o da olmasa ne yapardım. Tekrar antibiyotik başladık 😔 kendini suçlu en kötü anne hissediyorum. Bakamıyorum hep suçlu benim. İştahı ne zaman gelir onu da bilmiyorum. Bize güzel dualarınızı yollar misiniz😔
Allah yardımcınız olsun,acil şifalar dilerim.Ben de her zaman diyorum ki,iyi ki,anne sütü var.Zor zamanlarda en büyük kurtarıcı.Kendinizi suçlu hiss etmeyin.Enfeksiyon neden olmuş?

Ayy almanyadaki doktorlar sinir bozucu alerjik olabilir benim kiz da cok sik uyaniyor iyi dediniz ben bir sorayim türkiyeye gelince

Calpol ve parol da ben kizim ateslendiginde 39.4 gördük yine de vermedim almanyada aglamadigi sürece ates düsürücü vermeyin diyorlar ben sadece bir kez antibiyotik kullandım o da iki tarafli ortakulak vardi

Hangi diş jeli? Eşimin arkadaşı calg*l diye bi jel önermiş hayatımızı kurtardı diye ben hiç sürdürmek istemedim birkaç defa sürdü en sonuncusunda geçen hafta ne oldu bilmiyorum çocuğum gözleri fal taşı gibi hareketsiz kaskatı kaldı ben gitti dedim, pijama gecelik terlikle hastaneye koştuk, eşim önden koştu benim bacaklarımın dermanı gitti hastaneye nasıl gittim bimiyorum O günden sonra bende travma oldu bir an dalsa panik oluyorum, sakın kullanmayın jel ağrı kesici verin.
İkinci aldığımız jel sizin dediğinz jel ve hic s3vmdi asla istemiyor. Çok geçmiş olsun.jeld3n kaynaklı mıymış.

Sözüm buradaki kimseye değildi,ben sizin evde ne verdiğinizi ne görmüyorum,ne bilmiyorum.Her şeyini paylaşanlar var instagramda,onları kast etmiştim,unun ya başka şeyin organik olmasına çabalayan biri çocuğuna neden kışın salatalık verir?Benim anlamadığım o.Ben de her şeyin organiğini veremedim,organik sandığım da organik değil zaten.Köyden tavuk yumurtası geldi mesela,o tavuk organik yem yedimi?Hayır.Demek ki o yumurta da organik değil.
Valla kusura bakma bütün gece uykusuzken bir anda çıkistim. Ama diş cikariken bize en büyük yardimci salatalık oldu. O yüzden ben devam edecegim

Geçen marketten organik diye tavuk aldım bir de özellikle yazmışlar geç büyüyen tavukmuş. Doğrayacağım bıçağa bile gerek kalmadı elimle parçalandı şimdi ben nasıl güveneyim organik diye

X