2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
İyi akşamlar arkadaşlar bebekleri nasıl yatırıyorsunuz ? Ev 22-23 derece arasında. Normal tulumla üşür diye yatırmıyorum. 1.6 tulumda kalın geliyor sanki. Battaniye örtüyorum ama dönemiyor dönemeyince uyanıyor. Tavsiyelere ihtiyacım var 😊
Benim olduğum bölgeler baya ısındı biz kısa kollu ile yatıyoruz üzerine de pike örtüyorum :)

Ben 9. Ay aşısını yaptırdım şifa olsun diyerekten :KK70: çok şükür çok bir sıkıntısını yaşamadık ateş falan olmadı. Yumurta alerjisini falan sordu ebesi sanırım yumurta alerjisinde hastanede yapılıyormuş.

Bızde aynı durumdayız 4 dıs emekleme koltuğa tutunup kalkma koltuga tutunarak ıstedıgı yere gıdıyor 11 kılo 80 cm boyumuz olmuş sadece hala parmak ucuna basıyor denge daha kuramadı acaba benmı erken cıyım 9 buçuk aylık oldu
Parmak ucuna sürekli mi basıyor arada yükselmek için mi yapıyor? Sürekliyse dr na söyle bir belki o birşey der. İsmini biliyor mu? Duyunca tepki veriyor mu? Sosyal bir bebek mi? Yani iletişimi nasıl ?

Parmak ucuna sürekli mi basıyor arada yükselmek için mi yapıyor? Sürekliyse dr na söyle bir belki o birşey der. İsmini biliyor mu? Duyunca tepki veriyor mu? Sosyal bir bebek mi? Yani iletişimi nasıl ?
İletişimi gayet ıyı karsılık verıyor çok şükür doktor gayet ıyı gelısmıs dedı yükselmek ıcın parmak ucuna yonelıyor bugün ilk defa tek basına dımdık tam bastı  onu gectım ısmını soylesıgımızde bakıyor gel dıyorum gelıyor pesıme

Ben de aynı aşının 12. Ayda da yapıldığını bu 9. Aydakinin bı ara yaşanan kızamık salgını için önlem amaçlı ekstra erken dozu olduğunu öğrendim. Zaten 12. Ayda olucakmisiz ben de yaptirmicam sanırım. Kararsızdim bı de hemşire ısrarla baskı yaptı devamlı arıyor aşısı var gelmen lazım diye. Beni sinir etti laftan da anlamıyor. Ben de yaptirmamaya karar verdim. Maşallah kızına🧿bizimki pisbogaz yemekle pek aramız yok ama kilosu fena değil yine de. Emekliyoruz biz de tutunup kalkıyoruz bı tane dişimiz var ikinci yolda 😊 Rabbim hepimizin bebislerini esirgesin bize bağışlasın çok güzel zamanları şimdi. Yeni yeni anne olduğunun farkına varıyor insan. Her hareketinde öyle bı sevinç bağlılık oluyoki insanın evladına 😍 isteyen herkes yatsın bu duyguyu kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah🙏
Amin inşallah 🤲 anneliği isteyen tüm kadınlar yaşasın, ama hazır olup gerçekten emek verebilecek olanlar.

İletişimi gayet ıyı karsılık verıyor çok şükür doktor gayet ıyı gelısmıs dedı yükselmek ıcın parmak ucuna yonelıyor bugün ilk defa tek basına dımdık tam bastı  onu gectım ısmını soylesıgımızde bakıyor gel dıyorum gelıyor pesıme
Tamam öyleyse kuruntu yapacak bir şey yok 🤲 Rabbim yürüdüğünü görmek nasip etsin 🥰

Tamam öyleyse kuruntu yapacak bir şey yok 🤲 Rabbim yürüdüğünü görmek nasip etsin 🥰
Kız hıc yerınde durmuyor her yerı karıstırıyor küçük motor lar varya üstüne bınılen ayaklarını dümenin yerıne kaldırıypr sürdürüyor kendını herkeze ordan orya gıdıp duruyor koltuk alçakça üstüne çıkıyor bizim kı bırazcık yaramaz sofrada yemek yesek dırek ıstıyor elıne ekmegı kendı alıp yıyor hıc banamısın yok 😀😀😀 bakalım karnımdaki dogsun o nasıl olucak

Hanımlar nasılsınız bebişler nasıl?
Biz iyiyiz her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz anneliğin bu zamanları çok zevkliymiş :) bugün babası evden giderken elini öpüp babasına doğru üfledi sonra bay bay yaptı o kadar şaşırdım ki geçen haftalarda öyle öpücük atmayı göstermiştim başka hiç yapmadım ama beynine almış hiç ummadığımız anda yaptı :KK70:

Kızlar bebeğimin ensesinde böyle bozuk para büyüklüğünde bir kızarıklık var doktor isilik dedi ama geçmiyor 1 ay olacak. Bir ara enseye sivilce gibi dağıldı öyle olunca bende isiliktir dedim ama leke geçmiyor kaldı. Mustela falan kullanıyorum ama yok geçmiyor bazen daha çok kızarıyor bazen hafifliyor. Egzama olsa şimdiye dağılır mıydı acaba. Birde kabarıklık kabuklanma falan yok dümdüz kırmızı leke kenarlarından kuruyor falan. Sanırım cildiyeye götüreceğim umarım geçici birşeydir. Başına gelen var mı acaba

Kızlar bebeğimin ensesinde böyle bozuk para büyüklüğünde bir kızarıklık var doktor isilik dedi ama geçmiyor 1 ay olacak. Bir ara enseye sivilce gibi dağıldı öyle olunca bende isiliktir dedim ama leke geçmiyor kaldı. Mustela falan kullanıyorum ama yok geçmiyor bazen daha çok kızarıyor bazen hafifliyor. Egzama olsa şimdiye dağılır mıydı acaba. Birde kabarıklık kabuklanma falan yok dümdüz kırmızı leke kenarlarından kuruyor falan. Sanırım cildiyeye götüreceğim umarım geçici birşeydir. Başına gelen var mı acaba
Elinle bastırınca rengi açılıyor mu?

Biz iyiyiz her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz anneliğin bu zamanları çok zevkliymiş :) bugün babası evden giderken elini öpüp babasına doğru üfledi sonra bay bay yaptı o kadar şaşırdım ki geçen haftalarda öyle öpücük atmayı göstermiştim başka hiç yapmadım ama beynine almış hiç ummadığımız anda yaptı :KK70:
Çok şükür bizde de herşey yolunda
Benim oğlumda tam yürüyor diyebilirim artik
Sürekli oyun oynuyoruz beyfendiyle

X