Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    185
Saçlarım çok uzadı, belimde. Hava da sıcaklası. Duş almak işkence gibi oluyor. Omzumda kestirmek istiyorum ama cesaret edemiyorum. Annem ablam kuzenim kestirme diyor. Aranızda kestiren var mı. Batıl inanç da olsa Bi korku geliyor. 16 hafta kanamam oldu. Tam geçti herşey yolunda derken buna takıldım 🥲😄
Aynıı sorunu yaşıyorum ben kestirmek istiyorum ama kimse istemiyor kuaförüm bile kesmem ben dedi dogur öyle dedi baya inanıyorlar ben inanmiyorum ama yinede arada kaldım

Aynıı sorunu yaşıyorum ben kestirmek istiyorum ama kimse istemiyor kuaförüm bile kesmem ben dedi dogur öyle dedi baya inanıyorlar ben inanmiyorum ama yinede arada kaldım
Ben 1 ay önce kestirdim, çok uzadı ama sağlıksız uzadı ve işkence gelmeye başladı artık yıkamak. Kendinizi rahat hissetmeniz önemli bence, doktoruma sordum özellikle sakıncası var mı dedim bilimsel açıdan yok batıl inancın varsa bilemem dedi 😅

Bende de başladı canım, midem yanıyor böyle içim bulanıyor gibi ama bulantı değil net şekilde. Garip bir his açıklayamıyorum 😅🙈 Rennie kullanmaya başladım bugün
Benim sabahları bazen öyle tuhaf bulantı gibi bir de yanma eklendi akşamlara çok tuhaf

merhaba kızlar :)
bu ay şeker testi yaptıracak olanlar var mı veya yaptırmış olanlar durumunuz nedir?
ben perşembe yaptırdım, hoca sırf 35 yaş üstü olduğum için yapalım dedi zayıf hamile kaldım ve hala da kilom çok yok,
ailede şeker öyküsü de yok.
bugün sonuçlar geldi, 75 mg yükleme yapıldı bu arada.
açlık şekeri ve 2.saat tokluk şekeri gayet iyi ama 1.saat tokluk şekeri sınıra yakın. sınır 190, benim şekerim 180.
hoca çok üstünde durmadı dikkat edelim dedi ama benim kafama takıldı. sınırı 180 kabul edenler de varmış nette okuduğum kadarıyla.
hocayı da darlamak istemiyorum sizlere sorayım dedim. var mı sonuçları alan, doktorlarınızın tavrı nedir bu konuda acaba?
sağlıklı gebelikler hepimize:)
Benimde doktor yaptırmamızı öngördü dün yaptırdım canım. Şu şekilde çıktı sonuçlarım normal şeker yok dedi. Bende normalde çok şeker tatlı tüketen biri değilim ama özellikte 15.haftadan sonra çikolata tatlı isteği arttı tüketiyorum yani. Riske atmamak için ona göre önlem almak için yapılması öngörüldü

Eklentiler

• Screenshot_20240427_214716.jpg
    Screenshot_20240427_214716.jpg
    28,4 KB · Görüntüleme: 43
Kızlar bugün kontrolüm vardı 24+5 günlük olduk ama hala bebeğin eşi asagidayms gramida biraz az dedi doktor 656 gram çıktı kilo alması için ne yapmam lazım acaba
Balık, ceviz badem fındık, kaşar peyniri, kırmızı biber, kefir, yoğurt, muz ve avokado. Bunlar bildiklerim canım anneden çok bebeğe kilo aldırıp besliyor düzenli beslenmene eklersen kilo alır merak etme🫶🏻

Merhaba.
Ben diyabetli ve takipliyim. 1.saat üst sınır 140.
190 çok fazla geldi doğrusu
75 ml oggt testinde 1 saatlik tokluk üst sınırı 190 veya 180 bazı yerlerde.
140 üst sınır direk açlık tokluk şekeri bakılınca veya 50 mg yüklenen testlerde geçerli.
ama yine de bana da çok geldi 180 çünkü 75 mg üst sınırına çok yakın benim sonucum.
hiç beklemiyordum hayatımda hiç böyle bir sorunum da olmadı. canım sıkıldı o yüzden.
tekrar detaylı konuşucam sanırım doktorla.

Benimde doktor yaptırmamızı öngördü dün yaptırdım canım. Şu şekilde çıktı sonuçlarım normal şeker yok dedi. Bende normalde çok şeker tatlı tüketen biri değilim ama özellikte 15.haftadan sonra çikolata tatlı isteği arttı tüketiyorum yani. Riske atmamak için ona göre önlem almak için yapılması öngörüldü
senin sonuçların iyi çıkmış tatlı yemeye devam:)
ben de çok tatlı aşeriyorum zaten o yüzden yaptırdım biraz da.
doktor istersen yapmayalım zayıfsın, kilo alımın normal ama yaş riskin var sadece dedi ben de çok tatlı yediğim için yaptırmak istedim. iyi ki yaptırmışım. ama doktor çok üstünde durmayınca kendi kendime panik yaptım :)
dilerim sorunsuz atlatalım.

Sen kuaför e kadar git ama kesmem desinler 😄 ben de gittim, kuaför ben kendim kestirmemiştim sen illa istiyorum dersen keserim dedi. Yap diyemedim.

doktor istersen yapmayalım zayıfsın, kilo alımın normal ama yaş riskin var sadece dedi ben de çok tatlı yediğim için yaptırmak istedim. iyi ki yaptırmışım. ama doktor çok üstünde durmayınca kendi kendime panik yaptım :)
İnşallah güzel olur herşey 🙏 ben de ne olursa olsun 140 sınır diye bildiğim için yazmadan edemedim. Şaşırdım doğrusu.
Ben de zayıfım ama bu dert ta küçükkken yakaladı. Halada zayıfım ama ömrüm dikkat etmekle geçiyor. Buna Şükür diyorum çözümü var.
Diyet yapacak olan arkadaşlar da lütfen canını sıkmasın geçici bir süreç sizler için. Üç ay sonra herşeyiniz eskiye dönecek 🌸

Saçlarım çok uzadı, belimde. Hava da sıcaklası. Duş almak işkence gibi oluyor. Omzumda kestirmek istiyorum ama cesaret edemiyorum. Annem ablam kuzenim kestirme diyor. Aranızda kestiren var mı. Batıl inanç da olsa Bi korku geliyor. 16 hafta kanamam oldu. Tam geçti herşey yolunda derken buna takıldım 🥲😄
Aslında inanmıyorum batıl inanç ama annemde tutturdu asla izin vermem diyor bende acil değil nasılsa dedim ve kestirmedim😂😂

İnşallah canım🫶🏻 tedbir almak her zaman iyidir riske girmeye gerek yok ona göre dikkat ederiz. Yapılmasaydı aklım kalırdı çünkü dediğim gibi tüketiyorum hayatımda hiç kola içmedim gazlı içecek şekerli içecek sevmemde kullanmam da ama aşırı kola istiyor canım içim yanıyor sanki çay bardağıyla içiyorum bazen hani oluyor :)

Ben kestirdim iki hafta önce ☺️

Ben kestirdim 2 kere hiç inanmıyorum öyle şeylere ya kafama da takılmadı haftaya da bakım yaptıracağım bu sefer de psikolojik olarak bakımsızlık beni etkiliyor çünkü

kizlar 4 5 gun dur oglani cok guzel hissediyodum 2 gundur tik yok ya valla panik oldum elimi koyup bekliyorum bazen tik ediyo ama 4 5 gunku gibi bi vurma degil gibi bagirsak haranetim mi ki diyorum

Ah ben de öyle..Doğursam hastaneden kuaföre koşucam🤣batıl inanç olduğunu bile bile kestirmiyorum.Rüyamda kestirdiğimi gördüm sonrasında pişman olup ağlıyordum😂3 ay daha direnicem😆
kizlar 4 5 gun dur oglani cok guzel hissediyodum 2 gundur tik yok ya valla panik oldum elimi koyup bekliyorum bazen tik ediyo ama 4 5 gunku gibi bi vurma degil gibi bagirsak haranetim mi ki diyorum
Benim de geçtiğimiz haftam iş yerinde çok gergin geçti ondan mı bilmiyorum son 3 gündür daha az hissediyorum.insan hep tedirgin aklı kalbi göbeğinde🤭

Ben kestirdim iki hafta önce ☺️
Harika 🍀
Ben kestirdim 2 kere hiç inanmıyorum öyle şeylere ya kafama da takılmadı haftaya da bakım yaptıracağım bu sefer de psikolojik olarak bakımsızlık beni etkiliyor çünkü
İlk gebeliğimde de çok uzamıştı ama yakınımdaki psikolojik baskı el vermemişti. Şimdi yine aynı durumdayım. Hiç inanmıyorum ama baskıdan cesaret edemedim. Sanırım psikolojimin biraz daha bozulmasını bekleyip kestireceğim 😄

Bana sadece tokluk baktı ve test yapmaya gerek yok dedi açlığı özellikle sordum tokluk yeterli dedi içimde kalmadı desem yalan olur👀

Teşekkür ederiz parçaları ayrı alındığı için tek tek stokta yakalamak gerekiyor malesef kartaldan büyük parçaları bulabildik en azından küçükleri görümcem bursadan alacak mesela 🙈 büyük cam çekmece hala eksik falan biraz böyle uğraştırıcı oluyor tabii ama bence de kullanışlı olacak inşallah
Yaa aynı şeyi yapmışız hemde kartal ikeadan 😂 stokta çiftli taraf vardı onu gidip aldık kartaldan ama kapağın biri kırık çıktı yarın onu değiştirmeye gideceğim inşallah alırlar. Tekli tarafı internette stok yakalayıp aldım mağazaya gelmiyor bir türlü diye bu sefer internetten aldığım rafın
image.jpg
biri kırık çıktı onu kargoya verdim 😂 bir kapak bir raf eksiğimiz kaldı inşallah 😂 yanına hemnes şifonyer istiyorum kartalda stok yakalayamıyorum internetten de şifonyer 7600 tl olduğu için yüzde onu 760 tl Nakliye oluyor onu da vermek istemiyorum bakalım bekleyeceğim onu acelesi yok artık bir de yoyko park yatak aldım. Oda süsleme falan yapmayacağım yatak odamızda olacak yatağı zaten dolapla şifonyeri de eşyalarını yerleştirmek için düzenli olsun diye boş odaya kuracağız

Ya normalde bu tarz şeylere takılmam ama hamilelikte çok batıl bir insan oldum. Ben kestirmezdim .

X