Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    185
Hep yeni yeni renkler çıkıyor hepsini almak istiyorum 🙈🙈🙈
IMG_4416.jpeg

Kızlar hastane çantasına ne koymayı düşünüyorsunuz bebiş için
Bebek için
2-3 takım hastane çıkışı
Bez
Islak mendil-pamuk
Müslin- penye örtü
Emzik-biberon
Alt değiştirme örtüsü
Pişik kremi

Anne için
2 takım gecelik-pijama
Çorap
Ped
Silikon göğüs ucu(ilk doğumda tüm emzirme sürem boyunca kullandım çok rahat ettim)
Süt sağma makinası
Terlik

Aklıma gelenler şimdilik bunlar, elzem olan ihtiyaçları yazmaya çalıştım diğer eklenebilecekler kişiye göre değişecektir

Hep yeni yeni renkler çıkıyor hepsini almak istiyorum 🙈🙈🙈
Eki Görüntüle 3425120
dün youtube da bir doktorun videosunu izledim ilk üç ay emzik önermiyor başlayınca da kauçuk yerine silikon alın diyor kauçuk temzilendikçe şekilde bozulma yapabiliyormuş ne kadar doğru bilemem tabi ama fotoları görünce aklıma geldi paylaşayım dedim

Bebek için
2-3 takım hastane çıkışı
Bez
Islak mendil-pamuk
Müslin- penye örtü
Emzik-biberon
Alt değiştirme örtüsü
Pişik kremi

Anne için
2 takım gecelik-pijama
Çorap
Ped
Silikon göğüs ucu(ilk doğumda tüm emzirme sürem boyunca kullandım çok rahat ettim)
Süt sağma makinası
Terlik

Aklıma gelenler şimdilik bunlar, elzem olan ihtiyaçları yazmaya çalıştım diğer eklenebilecekler kişiye göre değişecektir
Sağma makinası hemen ilk günlerden lazım olur mu? Çok az geliyor ilk günler diyorlar. Emzirip sağılacak kadar süt oluyor mu?

Bu listelere bakarak kontrol edebilirsiniz.
Sağdaki de sağlık bakanlığının listesinin ilk sayfa fotoğrafı. Bence mutlaka bakın bu ikisine de.
benimki bunlardan yaaa üzüldüm trendyolda ilk çıkanı almıştım müthiş bir cehalet 🤣
Bebek için hangi şampuanı aldınız kızlar mustela düşünüyorum da size de sorayım dedim
ecowell almıştım arkadaş önerisiyle şampuan ve vücut losyonu
Benim 2 3 gündür sırtımda bi batma sizlama var rahim yukarı çıktıkça kaburgalari rahatsız ediyor dedi doktorum
Bu bende de var üşütünce olur ya onun gibi

Sağma makinası hemen ilk günlerden lazım olur mu? Çok az geliyor ilk günler diyorlar. Emzirip sağılacak kadar süt oluyor mu?
Aslında o önlem amaçlı konulmalı diye düşünüyorum.kişiden kişiye değişir ama benim sütüm vardı Ön süt bebekler için çok önemli ve benin oğlum doğduğunda yoğun bakıma alındı sağıp verdim kolostrumu o yüzden işime yaradı ben yine koyacağım çantaya

Bir de az olsa da ememeyecek ya da emziremeyecek durumda olabiliriz az da olsa sağıp verilse iyidir diye düşünüyorum. Bana ilk önce ebeler elimle sapmayı göstermişti ilk öyle başlamıştım hatta

Bebek için
2-3 takım hastane çıkışı
Bez
Islak mendil-pamuk
Müslin- penye örtü
Emzik-biberon
Alt değiştirme örtüsü
Pişik kremi

Anne için
2 takım gecelik-pijama
Çorap
Ped
Süt sağma makinası
Terlik

Ek olarak lansinoh göğüs ucu kremi 🙃

dün youtube da bir doktorun videosunu izledim ilk üç ay emzik önermiyor başlayınca da kauçuk yerine silikon alın diyor kauçuk temzilendikçe şekilde bozulma yapabiliyormuş ne kadar doğru bilemem tabi ama fotoları görünce aklıma geldi paylaşayım dedim
İyi yaptın canım bir araştırayım ben silikon da aldım ama bunların rengine görüntüsüne falan bitiyorum🙈

Arkadaşlar benim kuyruk sokumu kemiğim çok ağrıyor. Oturamıyorum, yatamıyorum. Ben 44 kilo ila hamile kaldım şimdi 25+5 haftada 54 kilo olmuşum. Çok mu kilo aldım acaba ondan mı bilemedim. Bacağıma da gece hep agri giriyor. Uyuyamıyorum hiç. Bir öneriniz var mı?

Merhaba avent biberon alacağım ama 0+olan mı 1+ Olan mı almalıyım karar veremedim sizler nasıl aldınız
0+ yenidoğan için daha uygun oluyor, rakam arttıkça akış hızı yükseliyor boğulma tehlikesi çok çekmesine karşı önlem almış olursunuz ben de 0 kullanmıştım yine 0 la başlayacağım

X