Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Gitim sizi etkilememek için yazmadım düşük yaptım ben inşallah sen ve diğer tüm anne adayları sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsın 🙏❤️ inceliğin için ayrıca teşekkür ederim B Bulutsuzluq ❤️
Kapanan her kapı açılacak daha güzel kapıları işaret eder. Vakti zamanı değilmiş demekki. Öyle güzel vakitte öyle güzel zamanda tekrar hamile kalırsın inşallah kucağına sağ salim alırsın.

Merhaba kızlar. Sata göre 8+1 im. Muayeneye gittik kalp atımı duymaya. Sıkıntılı bir durum var dedi. Ses zaten yok, kese de 6+1de gözüküyor. Hadi o normalmiş de, iki tane yolk gördü kese içinde. Ama bir fetüse benzer bi karartı gördü. Anormal dedi kesin de konulmadı. Ama pek umutlanmayın dedi tekrar tekrar. İkinci düşüğe doğru gidiyor gibi hissediyorum. Çok olumsuz geçti. Ultrasonda zaten kesenin içi hiiiç gözükmedi ekranda. Bomboş bildiğin. Vajinal bakınca zoraki içinde iki tane daire ve kesişim yerinde bi karartı gördü. Böyle bişey yaşayan var mı hiç. Valla ben çok kötüyüm ya..

Önceki gebeliğimde hiçbir belirtim yoktu, oğlum oldu 😁🩵
Şu an aşırı aşırı uyukluyorum o yüzden herkes kızım olacağını söylüyor 🙈💕💕
Bende ilk gebeliğimde sürekli uyku ve kusma vardı oğlum oldu. Şimdi kusma yok ama uyku hali var bakalım ne çıkacak bahtıma 🌸 kız hissediyorum ama önce sağlıklı olsun en büyük temennim

İkiz gibi bölünmüş ama bir tane oluşum var dedi. Belki diğer yolk kendi kendini sonlandırır, diğer yolka bağlı fetüs gelişir dedi. Ama zor çıkıyor yani ağzından bu ihtimal. Çok erken dedi. Sizce başka bir yere daha muayene olayım mı?

İkiz gibi bölünmüş ama bir tane oluşum var dedi. Belki diğer yolk kendi kendini sonlandırır, diğer yolka bağlı fetüs gelişir dedi. Ama zor çıkıyor yani ağzından bu ihtimal. Çok erken dedi. Sizce başka bir yere daha muayene olayım mı?
Sata göre görülme olasılığı yüksek başka bir doktora daha görün ıstersen aklın kalmasın

Hemen başka daha tecrübeli bir doktora git canım o da aynı şeyleri söylerse yapcak bişey yok nasip

Ultrason cihazından kaynaklıdır inşallah . Ben olsaydım içim rahatlaması için başka doktora görünürdüm . Ben devlete gittim bi kere bebek yok haftaya gel dedi ertesi gün kendi doktoruma gittim . Hem bebeği gördük hem kalp atışını duyduk çok şükür . 🙏

Böyle bişeyi de ilk defa duydum ama bazen Bi kese boş oluyo diğeri dolu bilemedim canım tekrar git başka Bi doktora

Ahh canım çok geçmiş olsun üzülme sağlıksız gebelik düşük olur her serde vardır bı hayr rabbim tekrardan sağlıklı evlatlar nasip etsin sana Minik kralice Minik kralice

Ben İzmir deyim. Fakat panorama nipt test her yerde yapılıyor orada yaptırabilirsiniz.
Katalogunu sizin için ekledim. en iyisi panorama gibi Şuan.
Kapsamlı olanı yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum.

Eklentiler

• IMG_9513.jpeg
    IMG_9513.jpeg
    126,2 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_9514.jpeg
    IMG_9514.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 46
Mecburi değil tabi. Ama biliyorsunuz çok fazla sendrom var maalesef… amniyonsentez yaptırmak istemeyenler için nipt testi öneriyorlar. Sadece kan veriyorsunuz bir hafta sonra sonuç geliyor ve cinsiyetini ya da rahatsızlığı var mı öğreniyorsunuz, sizden aldıkları kanı Amerika’ya yollayıp inceliyorlar.
Bazen rahatsızlık olunca gebeliği sonlandırmak isteyenler oluyormuş. Bunun için erken öğrenmek isteyenlerde oluyormuş…Bu kişiye kalmış tabi. Benim önceki gebeliğimde kalbi durmustu turner sendromu vardı. Bu bebeğin hayatını fiziksel ya da zihinsel ciddi etkilemiyor ama anne olamıyor koz çocuklarında görülüyor sadece…
Olumsuzu düşünmemek lazım ama yine de bilerek gitmek (imkan varsa) eğer daha iyi olabilir. Bu testlerde %99 sonuç çıkmasına rağmen kromozomal bir rahatsızlık varsa bile amniyosentez ile tekrar bakılabiliyormus.
Fiyatları en kapsamlı olanı yaklaşık 18 bine geliyor ama daha az kapsamlı testleride var. Önceki mesajımda katologu koydum bakabilirsiniz.

Arkadaşlar akinti hangi derece olunca tehlikeli oluyor. Su an tuhaf bir akintim var Sari gibi hafif pembe gibi ama pembe değil. İlk akınca çok hafif pembe gibi oluyor kuruyunca Sari oluyor daha öncede böyle akintim oldu idrar tahlilim temizdi. Yani 2 haftadır falan akintim bu şekilde ama 2 gündür biraz daha arttı denebilir Doktorum da cuma günü kanama alanı yok hersey güzel demisti ama akıntıyi sormayı unuttum. Pembe desem pembe değil Sari desem Sari gibi ama böyle hafif toz pembeye kaçmış gibi görünce canım sıkılıyor. Sata göre bugün 9+3 cumartesi kontrol randevum var. Sizce enfeksiyon kaynaklı falan acile gitmeme gerek var mi. Yoksa hamilelikte böyle akinti normal mi. Bir önceki hamieligim kirmizi kanamalı 10 hafta devam ettiği için akinti nasıl olur hamilelikte bilemiyorum
Benimde akıntım sarı ve yoğundu. Doktora gittim fitil verdi benimde bulantı dan dolayı su içemiyorum o yüzden enfeksiyon kapmışım. Kızlar bence su konusunda kendinizi zorlayın yoksa ilaç kullanmak zorunda kalırız

Üç firmanın kataloğunu bilgilerini isimlerini ek e koydum. Üçü ile konuşup bilgi alıp kıyaslayabilirsiniz. Fiyatları hepsinde farklı.

Eklentiler

• IMG_9515.jpeg
    IMG_9515.jpeg
    72,6 KB · Görüntüleme: 44
Benim bir haftaya yakın yavru ağzı renginde akıntım gelmişti. Doktora sormuştum, kan sulandırıcı yapıyor olabilir dedi ve progestan verdi. Bir hafta kullandım sonra beyaza döndü akıntı. Kanama alanı olmaması önemli endişe etmeyin…idrar tahlili verdiğimde enfeksiyon çıkmadı bende ama yine de testleri yaptırıp doktora sormanızda fayda var

X