Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Bulantı için de ilaç kullanıyorum ama bulantım geçiyor yemek yiyemiyorum iştahım olmuyor yine midem bulanıyor sonra,biraz bir şey yesem midem yanıyor ya da gaz oluyor bir türlü anlamadım nedenini ondan mı acaba diye sorayım dedim
demir ilacı mide bulantısı yapabilir ama sizin mideniz bulanıyorsa hamileliktendir. Demirin bulantısı cok cok hafif oluyor. Eğer vitaminin içindeyse yuksek doz değildir zaten birsey yapacagını sanmam. Ben de içijde demir olan vitamin kullanıyorum gebelikten öncede kullandım bulantı yapmadı. Su an bulantım cok ama hormonel betahgc yukseliypr 3. ayın sonuna kadar o yapıypr asıl bulantıyı.
Ayni sikayetler bende de var su icsem bulaniyor, karnim sert buyuk 2 ay degil sanki 5 aylik hamile karnim var, gazdan diye dusunuyorum

Günaydın kızlar boğazlarım şişti bir anda nasılll geçiricem🥹🥹pastil harici neler kullanabiliyorum bilem var mı

Çok geçmiş olsun canım. Böyle duyunca gerçekten çok üzülüyorum ya. Benim daha önce 2 düşüğüm oldu ama böyle birşey başıma gelmedi. Yengem yaptı 1 yıl ara ile 2 düşük birinde bebeğin kalbi durmuştu ikinciside senn dedğin gibi boş gebelikti. Kese boş yani. Ama düşük yapan yada böyle durumla karşılaşan arkadaşlara tavsiyem ara vermeden hamile kalın. Doktorlar genelde 3 ay bekleyin falan diyor ama benim yaptığım araştırmalara göre hemen hamile kalınca sağlıklı doğma ihtimali % 77 imiş.
Çook sağolun. Şubat başı düşük yaptım kalp durması sebebiyle, şimdi aradan 2 ay geçti tekrar hamile kaldım, internette buna benzer bir durum da göremedim. Neler oluyor, olacak mı, düşecek mi tam bir sır perdesi. Moral bozmamak için sürekli gençsin bir daha olur diyorum ama ha bire kocaman bi hediyeyi tutmak için kollarımı açmışken hediye geri çekiliyor , bu his çok yorucu..

Günaydın kızlar boğazlarım şişti bir anda nasılll geçiricem🥹🥹pastil harici neler kullanabiliyorum bilem var mı
Parol ile biraz hafifletebilirsiniz. Genelde antibiyotik yasak diyorlar ilk üç ay. Ama çok ciddi bir durum olursa klomen veriyorlar. Ben gebeliğin hemen başında influenza atlattım. Parol , iburamin cold aldım mecburen. Muhakkak doktorunuza sorun tabi..

Parol ile biraz hafifletebilirsiniz. Genelde antibiyotik yasak diyorlar ilk üç ay. Ama çok ciddi bir durum olursa klomen veriyorlar. Ben gebeliğin hemen başında influenza atlattım. Parol , iburamin cold aldım mecburen. Muhakkak doktorunuza sorun tabi..
Çokk teşekkür ederim canım 😍 yanıma almadım şimdilik umarım biraz yumuşar pastille falan boğazım🥹
Kızlar şans dileyin dua edin 10da randevum var 🥲
Duygulanmaya hazır ol annesi kalp atışına insann eriyoooor🫠 bizide haberdar et etiketlemeyi unutma ❤️

Kızlar uykuyu nasıl hallediyorsunuz ya şu an işte tuvalette yazıyorum o kadar uykum var ki işi yapamıyorum uykudan büyük bir şirkette çalışıyorum bir yere geçip dinlenebilme şansım asla yok. İşim masa başı ama bilgisayara bakarken gözüm kapanıyor. Sabah 6.20 de uyanıyorum 10 dk da ne bulursam giyip 6.30 da servise biniyorum. Akşam da 19.15 gibi evde oluyorum yemek biraz uzanma falan 10 10.30 da uyuyorum ama yetmiyor çok zorlanıyorum işte siz nasılsınız nasıl açabilirim uykumj

Kızlar uykuyu nasıl hallediyorsunuz ya şu an işte tuvalette yazıyorum o kadar uykum var ki işi yapamıyorum uykudan büyük bir şirkette çalışıyorum bir yere geçip dinlenebilme şansım asla yok. İşim masa başı ama bilgisayara bakarken gözüm kapanıyor. Sabah 6.20 de uyanıyorum 10 dk da ne bulursam giyip 6.30 da servise biniyorum. Akşam da 19.15 gibi evde oluyorum yemek biraz uzanma falan 10 10.30 da uyuyorum ama yetmiyor çok zorlanıyorum işte siz nasılsınız nasıl açabilirim uykumj
Asla uykumu alamıyorum ve hep yorgunum başka bi ilçede çalışıyorum sabah 6.30 gibi uyanıp hazırlanıp yola çıkıyorum 1 saat araç kullanıp okula geliyorum ve geldiğimde sırtım bacaklarım hep ağrıyor iş çıkışıda aynı şekilde akşam 9 da uyuyakalıyorum sürekli bi çok afedersiniz salaklık var üzerimde asla kendimi enerjik hissetmiyorum

Kızlar pazartesi doktora gittim normalde sat 23 mart ultrasonda bir hafta geri dedi doktor kese var ama bebek için iki hafta sonra gel dedi. Ultrason resmini büyutunce bebiş varmış gibi duruyo. İnşallah boş gebelik olmaz.

Eklentiler

• IMG_20240509_085719.jpg
    IMG_20240509_085719.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20240509_085712.jpg
    IMG_20240509_085712.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 31
X