Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Ay ben o Exotic meyve suyunu staja giderken herrr sabah içerdim o kadar enerji veriyordu ki, sonra uçtu fiyatı dkfkfk kendim sıkıyorum portakalı artık
Şaka yapıyosunnnn o kadar uzun zamandır var olduğunu bilmiyordum vallahi ben hiç görmemişim. Ama şimdi meyvenin de fiyatı uçtuğu için aynı olmuş olabilir hem içinde nar da var bak :d

Merhaba
Sigortam.neti arayıp ulaşmıştık biz.
Bir adet görmenizi bekliyorlar. Onun için bugün işlemi yaptırmanızda fayda var.gebelik olursa kabul etmeleri Riskli olabiliyor… kabul etmeyebiliyorlar. Yarın adet oldunuz diyelim… 15 gün sonra yumurtlamanız olacak. Dolayısıyla günler yakın olacağı için sorun çıkarabilirler.
Firmayı aradığınızda sisteme girilmiş beta hcg testini kabul ediyorlar mı onu sorun derim ben. Gerçi kabul ediyoruz diyerek sonra sorun çıkarabilirler. Risk almayın derim.
10 ayaktan Dr muayenesini karsılıyor (network A paketini seçin) doğumu ya da Allah korusun kürtajı vs hepsini karsılıyor, acil bir rahatsızlık oldu mu yatış konusunda limitsiz oluyor, eğer eski bir rahatsızlığınız yoksa, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Evet canım ben de aylaaar önce bir arkadaşım serzenişte bulunurken duymuştum. Kızı 2.5 yaşında, zaman çok hızlı akıyor ve çoğu bir anını unuttum şimdiden keşke hatırlatıcı notlar alsaydım falan demişti. Tamam dedim bir gün gebelik ve annelik nasip olursa inşallah ben yapayım bunu :) İleride anlamlı bir günde güzel bir hediye de olabilir ona, üniversiteye giderken, evden ayrılırken ya da evlenirken mesela (nasıl hayalperestim :KK70:) Bu arada ara sıra bazı sayfaları da babalar yazsın ki o da hikayenin bir yerlerinde var olsun yani babam da hiç belli etmemiş duygularını demesin çocuklar büyüyünce :KK70:
Ay ben hala korkuyorum elim gitmiyo , 😞 nasil bir travma olduysa bende. Yoksa bi onceki gebeligimde almistim kismet olmadi yazmak. Simdide elim gitmiyo dur bi hafta daha gecsin diye diye 9. Ayda yazarim artik😂

B Bulutsuzluq tahmin varsa alabilirim 😂 7+3tü sanırım karın ultrasonu :)

Eklentiler

• IMG_1193.jpeg
    IMG_1193.jpeg
    130,5 KB · Görüntüleme: 29
Ay ben hala korkuyorum elim gitmiyo , 😞 nasil bir travma olduysa bende. Yoksa bi onceki gebeligimde almistim kismet olmadi yazmak. Simdide elim gitmiyo dur bi hafta daha gecsin diye diye 9. Ayda yazarim artik😂
Hayır hayır hiç öyle düşünme. Eğer sana kötü hissettirecekse o günlüğü bırak başka bir günlükten başla yazmaya. Kötü deneyimleri hiç aklına getirme. Allah'ın izniyle bu kez her şey çok güzel olacak <3

Şaka yapıyosunnnn o kadar uzun zamandır var olduğunu bilmiyordum vallahi ben hiç görmemişim. Ama şimdi meyvenin de fiyatı uçtuğu için aynı olmuş olabilir hem içinde nar da var bak :d
Ay yok sadece Ankara'da da değil her yerde var ben İstanbul'da yaptım stajı orda içiyodum ama gerçekten taze sıkılmış oluyor yani mis gibi tadı 🥲

Evet canım ben de aylaaar önce bir arkadaşım serzenişte bulunurken duymuştum. Kızı 2.5 yaşında, zaman çok hızlı akıyor ve çoğu bir anını unuttum şimdiden keşke hatırlatıcı notlar alsaydım falan demişti. Tamam dedim bir gün gebelik ve annelik nasip olursa inşallah ben yapayım bunu :) İleride anlamlı bir günde güzel bir hediye de olabilir ona, üniversiteye giderken, evden ayrılırken ya da evlenirken mesela (nasıl hayalperestim :KK70:) Bu arada ara sıra bazı sayfaları da babalar yazsın ki o da hikayenin bir yerlerinde var olsun yani babam da hiç belli etmemiş duygularını demesin çocuklar büyüyünce :KK70:
evet gerçekten çook anlamlı :) olsun deme öyle zaman çabuk geçiyor umarım o günleri de görürüz :) :KK200:

Kızlar betam 5987 olmuş ama o gün keseyi alttan zar zor gördüler kesenin içinde de bebek göremediler ya sizce pazartesi çıkar mı 🥹

beni zorlayan midem, baş dönmelerim ve karnım davul gibi gazdan hele aksamları. Yorgunluk halsizlik gibi durumlar geçti 8+5 im su an ve hala ultrasona girmedim benim gibisinde yoktur herhalde 🤣 . Ultrason randevum yarın. Burda 7 haftadan önce ultrasona giremiyorsun yurt dısındayım. Şimdiye içerde bebek olusmus kalbi atmaya baslamıstır artık diye umuyorum 🙂.
Sağlıkla ilgili kaynakları cok tasarrfulu kullanıyorlar 7 haftadan once dusuk olırsa doğal olur diye bakıyorlar seni çağırdıkları zaman en azından kese kalp atısı falan olussun diye bekliyorlar- bu arada bu da riskli gebelikler için. ben riskli gebelik kategorisine giriyorum daha once dusugum oldu diye. Yoksa ilk randevu tam 12. haftanda veriliyor. Ilk hamileliğimde ebeye sormustım neden bu kadar geç diye o da biz 12 haftadan once embriyo senin değildir o yüzden demişti ne alakaysa :)
Bu arada hamilelik ve dogumla ilgili hersey ücretsiz ve standart herkese aynı. Sadece belli baslı doğum hastanelerinde yapılıyor kontroller- sana liste veriyor aile hekimin sen seçiyorsun evine en yakın dogum hastanesini. Hem bakımın hem dogumun orda gerçekleşiyor. Oyle özel hastane her hastanede doğum servisi yok. Sadece tam teşekküllü dogum hastanesi var herkes orda parası olan da olmayanda herkese muamele eşit ve ücretsiz doğum ve hamilelik konusunda

Tabloya bakadım ben nerden nasıl bakıcam bilmiyorum ama
Yaş 37 Hollanda 2. Gebelik sat 13 mart
Tamma canım. Kesesini ne zaman gördünüz, kalp atışlarını kaçta duydunuz? Yurt dışında erken dinletmiyorlar sanırım ama vara bu bilgileri de ekleyelim. Bir de cinsiyet tahminin varsa alabiliriz :)

Kesenin sağındaysa falan diyorlar da gördüklerim hep sağda ben anlamadım :KK70: benimki de sağda galiba
Ama bence bu solda. Yani ayna görüntüsü bu gördüğümüz ki ben soldan yumurtlamıştım takipli olduğum için biliyordum :KK70: Yanlış anlaşılmasın erkeğe de okeyim sonuçta ikisi de yok elimizde de içimden kız geçiyor :KK70:

Ama bence bu solda. Yani ayna görüntüsü bu gördüğümüz ki ben soldan yumurtlamıştım takipli olduğum için biliyordum :KK70: Yanlış anlaşılmasın erkeğe de okeyim sonuçta ikisi de yok elimizde de içimden kız geçiyor :KK70:
karından olunca ayna görüntüsü gibi düşün :KK70: sağda olunca kız . solda olursa erkek. yani solda olması demek aslında sağda demek :KK70: umarım yanlış söylememişimdir

X