Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Bir de bak Çağdaş Market'te Exotic diye bir markanın sıkılmış portakal ve nar suyu var. O kadar güzel bir tadı var ki bulantıya falan birebir. Tamamen sıkma olduğu yazıyor üzerinde raf ömrü kısa zaten alırken de tarihini kontrol edip almanızda yarar var. Etimesgut tarafında Çağdaş market var mı tam bilmiyorum da yoksa da merkez taraflarına geldiğinizde denk gelirsiniz illa ki % 100 tavsiye ama stok yapmayın çünkü raf ömrü çok uzun değil dediğim gibi. İki üç tane alıp beğenirseniz tekrar almakta yarar var. Bunu edahandro edahandro da okusun mutlaka :KK70:Bir de @minikfilozof :) :)
Çağdaş yakın bize bi bakayım kuzum 😥

Ya ben evdeyim de 12'den 6'ya aralarda 5 dakika molalarla toplantım var ne ara yemek hazırlıcam çözemedim :KK43: dışarıdan güvendiğim ve sağlıklı bi restoran bulsam öğlenleri söylerim bari ama yok
Ben bi ara ciddi ciddi yemek kartı ile ödeme yapıp her gün 3 öğün yemek getiren firmalarla anlaşmayı düşünmüştüm. Ama sevmediğim yemek olursa ne olur bilemedim riske atamadım. Belki 10 günlük falan denenebilir. Ben yemek yapmaktan nefret ediyorum. Her fırsatta dışardan yiyorum o yüzden aşırı zor geliyor sağlıklı beslenmek

C
Kızlar bir şey sormak istiyorum. Aranızda nefes darlığı problemi çeken var mı? Ben bunun son aylarda olduğunu zannederdim hep ama bence bende de var hem de en az 2 haftadır falan. Yani birkaç cümle üst üste kursam yürürken konuşmaya falan çalışsam resmen nefesim yetmiyor. Bazen durduğum yerde yatarken uzanırken bile yetmediğini düşünüyorum, hissediyorum. Burnum falan da tıkalı değil yani rahat nefes alıyorum burundan ama aldığım hava akciğerlerime yetmiyor adeta ve önümüzdeki aylar için çok korkmaya başlıyorum daha şimdiden.
Canım sigara kullanmıyorsun dimi bence şişkinlikten oluyor o

Herkes geçmeyeceğini söylüyor valla. Hatta bak görümcem diyor ki önümüzdeki haftalarda bir gün böyle bir uyanacaksın hiç bulantın yok koşsan işe kadar koşacak gibi hissedeceksin öyle bir enerji gelecek evi falan kaldırıp indirmeye başlayacaksın :KK70: 3 ay böyle balayı gibi devam edecek. 28. haftalara kadar bir şekilde idare edeceksin sonra yeniden bir duraklama dönemi olacak :) Ama artık karnın büyük ve bebeği çok hissettiğin için anlamlandırabileceksin durumunu, doğum izniyle beraber süreç yeniden hızlanacak :)
bana o enerji dün geldi. günlerimi planlı geçireceğim. her gün kuran dinleyip meal okuyacağım . kitap okuyup egzersizler yapacağım . her gün duş alıp bakım yapacağım dedim . sonra gittim internetten günlük planlayıcı aldım bir hevesle . ama nasıl enerjiğim :KK70: daha kargo gelmedi . sipariş verdikten 2 saat sonra bayılıyordum halsizlikten , eve gittim duş almak ne mümkün yemeği zor yiyip uyudum :KK70: enerjim olsa neler yapacağım neler. şimdi ajandam gelince de boş boş bakarım artık :KK70:

C
Canım sigara kullanmıyorsun dimi bence şişkinlikten oluyor o
Kullanmıyorum canım öğrendiğim gibi bıraktım çok şükür. O da mümkün ya bence de çok şişkinim. Sürekli katı besleniyorum ve çok az sıvı alıyorum :KK43: Bu arada sen fotodan tahmin yapıyormuşsun, göndereyim mi ben de minik bir susam :KK70:

Benim Anadolu sigorta… tamamlayıcı sağlık sigortası. Siz yarın arayıp tekrar sorun isterseniz
Merhaba anadolu sigorta yapacağım ben de diyelim bugün yaptım yarın adet oldum sıkıntı olmuyor dimi aracı kurum sigortacımızın pek bilgisi yok müşteri hizmetlerini aradık onlarda bizim aramızı bekleyin dedi adam ben cevap veremem dedi şimdiden Anadolu sigortaya ulaşamamk sinirimi bozdu açıkçası siz bir sorunuz olduğunda müşteri hizmetlerini mi arıyorsunuz acaba

bana o enerji dün geldi. günlerimi planlı geçireceğim. her gün kuran dinleyip meal okuyacağım . kitap okuyup egzersizler yapacağım . her gün duş alıp bakım yapacağım dedim . sonra gittim internetten günlük planlayıcı aldım bir hevesle . ama nasıl enerjiğim :KK70: daha kargo gelmedi . sipariş verdikten 2 saat sonra bayılıyordum halsizlikten , eve gittim duş almak ne mümkün yemeği zor yiyip uyudum :KK70: enerjim olsa neler yapacağım neler. şimdi ajandam gelince de boş boş bakarım artık :KK70:
Ya ahahahhaha çok iyiymiş :KK70: Bir gazla aldığımız o kararlar ve uygulama hızımız :KK70: Bu arada planylayıcı demişken ben de bir günlük aldım bebiş için ara sıra yazıyorum (enerji buldukça) Ama özellikle ilkleri not etmeye çok gayret ediyorum. Kesesini ilk görüşümüz, ilk kalp atışı, ilk bulantılar yorgunluklar, arkadaşlarımızla paylaştığımız ilk anlar, ultrason fotoları falan :) İleride de işte cinsiyet, ilk hareket hissetme, sonra doğum, kırkı uçtu, dişi çıktı, ilk adımı derken öyle bir seri yapmayı planlıyorum Allah nasip ederse. Belki fikir olur ilham olur arkadaşlara da söyleyeyim istedim :)

Ya ahahahhaha çok iyiymiş :KK70: Bir gazla aldığımız o kararlar ve uygulama hızımız :KK70: Bu arada planylayıcı demişken ben de bir günlük aldım bebiş için ara sıra yazıyorum (enerji buldukça) Ama özellikle ilkleri not etmeye çok gayret ediyorum. Kesesini ilk görüşümüz, ilk kalp atışı, ilk bulantılar yorgunluklar, arkadaşlarımızla paylaştığımız ilk anlar, ultrason fotoları falan :) İleride de işte cinsiyet, ilk hareket hissetme, sonra doğum, kırkı uçtu, dişi çıktı, ilk adımı derken öyle bir seri yapmayı planlıyorum Allah nasip ederse. Belki fikir olur ilham olur arkadaşlara da söyleyeyim istedim :)
ay evet ya bende yazayım bunları çok iyi bir fikir. insan hemen unutuyor :) (enerjim olursa :KK70: )

ay evet ya bende yazayım bunları çok iyi bir fikir. insan hemen unutuyor :) (enerjim olursa :KK70: )
Evet canım ben de aylaaar önce bir arkadaşım serzenişte bulunurken duymuştum. Kızı 2.5 yaşında, zaman çok hızlı akıyor ve çoğu bir anını unuttum şimdiden keşke hatırlatıcı notlar alsaydım falan demişti. Tamam dedim bir gün gebelik ve annelik nasip olursa inşallah ben yapayım bunu :) İleride anlamlı bir günde güzel bir hediye de olabilir ona, üniversiteye giderken, evden ayrılırken ya da evlenirken mesela (nasıl hayalperestim :KK70:) Bu arada ara sıra bazı sayfaları da babalar yazsın ki o da hikayenin bir yerlerinde var olsun yani babam da hiç belli etmemiş duygularını demesin çocuklar büyüyünce :KK70:

Bir de bak Çağdaş Market'te Exotic diye bir markanın sıkılmış portakal ve nar suyu var. O kadar güzel bir tadı var ki bulantıya falan birebir. Tamamen sıkma olduğu yazıyor üzerinde raf ömrü kısa zaten alırken de tarihini kontrol edip almanızda yarar var. Etimesgut tarafında Çağdaş market var mı tam bilmiyorum da yoksa da merkez taraflarına geldiğinizde denk gelirsiniz illa ki % 100 tavsiye ama stok yapmayın çünkü raf ömrü çok uzun değil dediğim gibi. İki üç tane alıp beğenirseniz tekrar almakta yarar var. Bunu edahandro edahandro da okusun mutlaka :KK70:Bir de @minikfilozof :) :)
Ay ben o Exotic meyve suyunu staja giderken herrr sabah içerdim o kadar enerji veriyordu ki, sonra uçtu fiyatı dkfkfk kendim sıkıyorum portakalı artık

😂😂 o yorgunluk hali hep var bende de hele bugün bir an önce bitsin diye bakıyorum okul öncesi öğretmeniyim çocukların hiçbiri laf söz anlamıyor bugün
Ayyy senin işin de zormuş kuzum biz yetişkinlere enerji yetiştiremezken hatta çoğu zaman bilgisayar başında sen enerjisi bitmeyen çocuklarla uğraşıyorsun Allah kolaylık versin <3

X