Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
İyi akşamlar arkadaşlar aşırı derecede bogaz ağrım var yutkunamiyorum ve midem bulanıyor ama hamilelikten değil hastalıktan, nasıl geçer ne yapayım doktor iki gün önce crp baktı 15 çıktı ama yinede antibiyotik vermedi, dayanamıyorum yutkunurken 😢
Sirkeli suyla gargara yapabilirsiniz. Bal zencefil limon karışımı yaparak yiyebilirsiniz. Ben hasta olunca midem de aşırı yandığı için limonlu çaylar içemediğimden ılık su içiyordum yudum yudum boğazımı yumuşatsın diye.

Yüzüstü yatabiliyor musunuz hala? Göbeğinizdeki damar atışıdır bebeğin hareketi olmadığından eminseniz.
Yuzustu demisim sırt üstü diyecektim kuzum. Yuzustu yatamiyorum hem korkuyorum hem rahat edemiyorum artık. Evet bebek hareketi değildi kalp gibi nabiz gibi karnim atti siddetli

Kızlar 19+4 haftalık bugün karnım kalp gibi attı atar damar gibi normal midir bu. Yuzustu yatinca baya karnımda damar seyirmesi gibi kalp atisi gibi karında nabız atması gibi. neden olmus olabilir
Bunun bebek hareketi olduğunu söylüyorlar.Benim de oluyor hatta bazen şiddetli oluyor korkuyorum aniden Sırtüstü yatınca olur demişlerdi bana da öyle oluyor gerçekten de

Yuzustu demisim sırt üstü diyecektim kuzum. Yuzustu yatamiyorum hem korkuyorum hem rahat edemiyorum artık. Evet bebek hareketi değildi kalp gibi nabiz gibi karnim atti siddetli
Fazla kilonuz yoksa damar atışını hissetmişsinizdir dediğim gibi. Hani göbek deliğimize hafif bastırınca da o atışı hissederiz ya. Kötü bir şey olduğunu sanmıyorum ama eşlik eden başka rahatsızlık da varsa bir doktora görünün.

Fazla kilonuz yoksa damar atışını hissetmişsinizdir dediğim gibi. Hani göbek deliğimize hafif bastırınca da o atışı hissederiz ya. Kötü bir şey olduğunu sanmıyorum ama eşlik eden başka rahatsızlık da varsa bir doktora görünün.
Aynen o dediginizden hissettim. Cok kilolu degilim. Baska bir sikayetim yok şükür panik oldum sanirim yine 🤭

Sirkeli suyla gargara yapabilirsiniz. Bal zencefil limon karışımı yaparak yiyebilirsiniz. Ben hasta olunca midem de aşırı yandığı için limonlu çaylar içemediğimden ılık su içiyordum yudum yudum boğazımı yumuşatsın diye.
Aslında zencefil çok fayda ediyordu böyle hasta olunca, gebelikte dokunur die yapmamıştım yapayım ozaman çok sağolun 🌸

Aslında zencefil çok fayda ediyordu böyle hasta olunca, gebelikte dokunur die yapmamıştım yapayım ozaman çok sağolun 🌸
Fazla tüketmeyin ama.

"Hamilelerde zencefil miktarı günlük 1 gramın üzerine çıkarılmamalıdır. Bulantının daha sık yaşandığı sabah saatlerinde tüketmek oldukça yardımcı olacaktır. Zencefil çayını bulantı dışında limon ve bal ile soğuk algınlığında, boğaz ağrısında ve hafif öksürük durumlarında da kullanabilirsiniz."

Bu şekilde bilgi var internette. Ben bir iki tatlı kaşığı yedim dediğim gibi limon ve balla karışım yapıp.

Kızlar 16. Haftamdayim 12-13den beri baş ağrısı çekiyorum hatta serum yedim gece bi kere. Tansiyon normal cikiyo hep. Haftanin heeer günü agrimasa da 3 4 günü bazen 5 günü ağrıyo. Parol icmek zorunda kalıyorum hic istemeyerek. Kulunçtan dolayidir diye boynumu sariyorum kalın giyoniyorum yok yine agriyo. Başa sürülen mentollu taslardan sürüyorum fayda etmiyo. Doktor tansiyonum normal olduğu icin bisey demiyo. Tansiyon aleti bile aldik bu yüzden. Susuzluktan desem evet bi ara mide bulantim tavan yaptı asla yeyip icemedim. Ama onu da prilamla hallettim suyumu gayet içiyorum suan

Kızlar 16. Haftamdayim 12-13den beri baş ağrısı çekiyorum hatta serum yedim gece bi kere. Tansiyon normal cikiyo hep. Haftanin heeer günü agrimasa da 3 4 günü bazen 5 günü ağrıyo. Parol icmek zorunda kalıyorum hic istemeyerek. Kulunçtan dolayidir diye boynumu sariyorum kalın giyoniyorum yok yine agriyo. Başa sürülen mentollu taslardan sürüyorum fayda etmiyo. Doktor tansiyonum normal olduğu icin bisey demiyo. Tansiyon aleti bile aldik bu yüzden. Susuzluktan desem evet bi ara mide bulantim tavan yaptı asla yeyip icemedim. Ama onu da prilamla hallettim suyumu gayet içiyorum suan
Ah ah ben her gun parol iciyorum migrenim tuttugu zaman gunde 4 parol ise yaramiyor neler neler yapiyorum. Ben de tansiyon aleti aldim hep 13e 8 cikiyor normalde de hotledir tansiyonum

Fazla tüketmeyin ama.

"Hamilelerde zencefil miktarı günlük 1 gramın üzerine çıkarılmamalıdır. Bulantının daha sık yaşandığı sabah saatlerinde tüketmek oldukça yardımcı olacaktır. Zencefil çayını bulantı dışında limon ve bal ile soğuk algınlığında, boğaz ağrısında ve hafif öksürük durumlarında da kullanabilirsiniz."

Bu şekilde bilgi var internette. Ben bir iki tatlı kaşığı yedim dediğim gibi limon ve balla karışım yapıp.
Tamam canım dikkat ederim teşekkür ederim

Selam kızlar aranıza yeni katıldım.
İstanbul Avcılar dr Türkan Mutafoğluna gideniniz var mı? Tecrübesi olanların yorumlarını merak ediyorum da
Selam, benim kuzenim ona gitti ve onunla doğum yaptı çok memnundu bende gitmeyi düşünüyordum ama hafta içi çalışıyor sadece cumartesi olmadığı için tercih edemedim ama kuzenim baya iyi olduğunu söyledi 😊

Hamile yogası yapan var mı aranızda kızlar? Doğumu kolaylaştırdığı söyleniyor. Bana günlük yarım saat hafif tempolu yürüyüşten başka her şey yasak ama bu kontrolde soracağım bir yapabilir miyim diye. Son kontrolde normal doğum da yapabileceğimi söylemişti çünkü. Yata yata karpuz gibi büyüdüm valla.

Erkektir bence de ama çok merak ettim cinsiyeti 😅 merakla bekliyorum hangi gün randevun dilfeza dilfeza
Cumartesi gideceğim bizde ailece netleşsin istiyoruz yaa 😍 yazacağım hemen guruba canım
Selam bence erkek canım baya açmış bacağını 😅🧿 hayırlı olsun 🧿🧿 bak bizimde böyle gözüküyordu bence erkekler net gösteriyor 😅😊
Öyle mi diyorsun aslında bende öyle dedim önce fakat sonra çok büyük gelmeye başladı kordon mu acaba olduk 😂
Şimdi hastaneden çıktım kızlar ultrasonda kalpte parlaklık var dedi doktor 😢 çok üzüldüm geçer inşallah
Kuzum olabiliyor o kızımda bana da dedi doktor sonra ayrıntılı da bişey çıkmadı stres yapma boşuna ayrıntıyla kadar üzme kendini 🥰 umarım güzel haberler alırsın
Kızlar bugün kafamı dolaba çarptım diye yarım saat ağladım ben mi böyleyim sizde de duygu atakları oluyor mu 🥺
Hahhahahha ya ben nelere ağlıyorum nelere birde 3. Evladıma hamileyim ama hormonlar insanı insanlıktan çıkarıyor 🤪
Ben geçen gün canım cips istiyor diye ağladım 😂😂 Benim canım nasıl böyle sağlıksız şeyler isteyebilir? :KK70:
Survivor izlerken ağlayıp duruyorum 😂😂😂

Geçmiş olsun, umarım çabucak iyileşirsiniz. Pekmez ve tereyağı karışımı da boğazı yumuşatır ama pekmez pişirilmemeli. Tereyağını erittikten sonra ocağı kapatıp pekmezi öyle eklemelisiniz.
Sağol canım inşallah teşekkür ederim, Bütün tuşlara basicam iyileşmek için sabahta bunu yapayım Allah izin verirse 🥲🥲

X