Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
Herkese merhaba !!! Ay sonunda doya doya guzel haberler iyi yaziyor olacagim. Surekli grubu takip ediyordum ama hem etkilenmemek hem de etkilememek adina paylasamiyordum
9 haftalikken yuksek dusuk tehlikesi gecirdik bitti , 16 haftalikken influenza ya yakalandik bitti
Doktora her gittigimde bir poset ilac ve olumsuz bir suru haberle donuyordum ki dun gebelik boyunca gecirdigim en guzel doktor kontrolumuzdu. :3

Sonuc olarak oyle boyle 18 haftaya geldik, kizimiz oldukca saglikli ve sonunda bende tum mide bulantilarindan ve hastaliklardan kurtuldum masallah. Hersey yolunda artik sadece karda yururken kayip dusmemeye dikkat et uyarisi aldim :KK70:
Bu doneme kadar 2.7 kilo aldim doktor senin icin uygun dedim, tum kilo da gobek bolgemde asiri tatli benden 1 ay onden giden gobek buyuklugum var sanki :KK70: kilo alimina bagli biraz bel agrisi olustu doktor masaji onerdi hemen ayni gun gittim ve inanilmaz iyi geldi.

Aklimizdaki tum sorulari da sordum, ama bizim doktor rus oldugu icin bizden biraz farkli dusunuyor olabilir
  • bol meyve ve guzel beslenme onerdi, mumkun oldukca zorunlu kalmadikca ilac yok
  • takviye sadece folik asit ve mag takviyesi ile devam ediyoruz
  • eve bebegin kalbini dinlemek icin cihaz sakin alma hem heyecani kacmasin hem de cok basarili bir cihaz olmazsa kalp sesinin detayina takilir bosyere stres yaparsin dedi
  • artik hareketleri hissediyorum ama uzun sure hissetmezsen sen hareket et ve birseyler ye bekle hareketini dedi, eger bu 24 saati gecerse beni ara beraber karar verelim dedi
  • yeniden bir tarama yapmayacak riskler dusuk gorunuyor (fetal dna sonucuna gore )31 Mayis icin detayli ultrason randevusu verdi kediannesibiri kediannesibiri , babasi mutlaka olsun bebeginin ilk dansini kacirmasin bence dedi :KK70:
  • ucuz iznimi sordum riske atma 6. ayda Turkiye biletini al dedi, o doneme kadar Rusya dayiz. Ama her sartta ucaga binmem icin raporu kendi yaziyor olacak.
  • Bedensel temizlik icin agda ya da jilet yap dedi agda daha temiz ama aci esigin onemli dis bolgede dene eger yaparken canin yanmaz ve kendini kasmadigini hissedersen yaptir dedi. agda yaptirirken kendini kasik bolgeni kasmadigindan emin ol dedi

Aklima gelenler bunlar, biraz uzun oldu okuyan(sabreden) herkese tesekkurler
Hepimiz gibi benim anladigim az cok benzer seyler yasaniyor demekki hamilelik bagisiligin baya dustugu ve herseye acik oldugu donem sukur cok sevindim iyi olmana agda olayi mi tetikledi benide acaba gecen hafta yaptirdim cok kastim yaptirmayayim genitale ozaman

Senle aynıyız canım çok şükür ödem problemim yok benim ama doktor bana tuzlu beslenme dedi tuz atmıyorum birçok şeye bir de günde en az 3 litre su içiyorum belki bunların etkisi vardır bilemiyorum.

Ben tuzu kesmedim normal katıyorum yine her şeye ama dediğin gibi en az 3 litre su içiyorum hiç ödem olmadı henüz, ben de 17+4üm
bende erikte innanılmaz tuz kullanıyorum ama suyu 2 litre içiyodum 3 yapayım bakalım etkkisi olcakmı ödem için cok erken diye düşünüyorum cünküü

Canım sideferi bilmiyorum ama ferrum içiyorum ona rağmen düşmüş şimdi günde iki tablete çıkardı doktorum eğer yine yukselmezse kan serumu takicagini kötü bişey olmadığını endişe etmene gerek yok dedi kan serumu için. Fakat ben Akdeniz anemisi tasiyicisiyim serumda bana fayda etmeyebilirmis çünkü demirim çok düşük degil kan düşük 🙄 son ölçümde Kan 9,5 demir 30 du demir senin kaç acaba?
Demir benim ilaca yeni başlamışken bir ay önce 62 idi. Şimdii 57. Sınırda 60

Doktor sağolsun idrarda yazıcam demişti. İdrarda kan filanda pozitif yazıyor. Halbuki sürekli idrara çıkma yanma filan yok. Kendimi çok rahat hissediyordum canım sıkıldı. Enfeksiyon artmış biraz galiba 😕 Ama kan olayı canımı sıktı

Eklentiler

• IMG_6082.png
    IMG_6082.png
    99,2 KB · Görüntüleme: 40
Yok tasinma islerimiz var ev yaptiriyor komple yeni eve girdik sifirdan bir yandan isimizde var ailesi biraz uzdu bu donemde onu ,yetisemiyor heryere hem bana hem ise hem evin tadilatida onda oda aileside kostek oldu bazi seylerimize ondan uzuldum destek beklemiyoruz da kostek olmalari uzdu ondan esiminde artik sagligindan korkuyorum ona bisey olsa bize kim bakacak edecek ben yatiyorum surekli zaten
Allah korusun işleriniz rast gitsin inşallah. Yani aileler gerçekten bazı dönemler çok anlayışsız

Doktor sağolsun idrarda yazıcam demişti. İdrarda kan filanda pozitif yazıyor. Halbuki sürekli idrara çıkma yanma filan yok. Kendimi çok rahat hissediyordum canım sıkıldı. Enfeksiyon artmış biraz galiba 😕 Ama kan olayı canımı sıktı
Sonuçlarına ne zaman bakacak doktorun? Demek ki var olan demirini bebiş almış daha fazlasına ihtiyacı var vücudunun

Hepimiz gibi benim anladigim az cok benzer seyler yasaniyor demekki hamilelik bagisiligin baya dustugu ve herseye acik oldugu donem sukur cok sevindim iyi olmana agda olayi mi tetikledi benide acaba gecen hafta yaptirdim cok kastim yaptirmayayim genitale ozaman
Direkt yorum yapmak yanlis olur, herkesin kendi direnci farkli ama yaptirirken yatis pozisyonunda kendini kasinca alt karin ve kasik bolgeni zorluyorsun etkiliyor olabilir.

Mesela ben artik yataktan direkt kalkmiyorum once bacaklari sallandirip sonra kolumla destek alip kalkiyorum. Dusuk tehlikesini ysadigimdan beri bunu yapiyorum galiba

Ben doğana kadar göstermemişim cinsiyetimi ailem doğduğumda görebilmiş ne olduğumu hep saklamışım 🙈🙈 Olabiliyor böyle şeyler ama ben de kız tahmin ediyorum, saklarsa kız derler çünkü 🥰 Sağlıklı olsun da 😘😘❣️
Ay ilk defa duydum bunu daa 😍 nazlı bebemişsin yani 🌸 evet herkes öyle diyor ama hala erkek diyenler de var karnımın seklinden ultrason yapıyorlar 🤭 amin inşallah sağlıkla gelirler 🥰❤️

Magnimore Plus ve ocean var 3 lu format olanlar bildiğim. İllaki başka markalar da vardır zaten kutu üzerinde belirtiyor 3 lu format diye Doktoruna da sorabilirsin. Benim ki o kadar ağrılı değildi gerçi benim ağrı esigim inanılmaz yüksek onun da etkisi var ama gerçekten rahatsız edici

Yaaa ben kasılma hissediyorum deyince muayene etti sıkıntı yok dedi ama alttan bakmadı magnezyum tavsiye etti gerçekten işe yaradı ağrılarım bitti denecek kadar azaldı.
Eşin ne oldu hayırdır inşallah?
Tamam canım soracağım doktoruma 🥰 teşekkür ediyorum 💐

Kızlar ortaokulda öğretmenlik hamilelik açısından çekilecek şey değil cidden:) Son 4 hafta allahtan yoksa ben bu sinir stres yüküyle bu çocuğu daha fazla taşıyamayacağım:))
Bugün sanırım bir pıtpıt hissettim ben de bakalım plasentam öndeyken artık ne kadar oluyorsa o kadar hissedeceğim:)

Yarıladık kızlar DAYANIN:)

Yok tasinma islerimiz var ev yaptiriyor komple yeni eve girdik sifirdan bir yandan isimizde var ailesi biraz uzdu bu donemde onu ,yetisemiyor heryere hem bana hem ise hem evin tadilatida onda oda aileside kostek oldu bazi seylerimize ondan uzuldum destek beklemiyoruz da kostek olmalari uzdu ondan esiminde artik sagligindan korkuyorum ona bisey olsa bize kim bakacak edecek ben yatiyorum surekli zaten
Ahh pınarcım bende aynı durumdayım kanayan yarama tuz bastın… bizde 2 ay içinde taşınacağız neyi nasıl yapıcam maddi manevi diye düşünüyorum eşime üzülüyorum herkese cok kırılıyorum üzülüyorum hamilelikten değil gerçekten farklı beklerdim herseyi … ilk torun gelecek bizde de ama 🥺🤷🏼‍♀️

X