2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Merhaba canım ağlama dua et Rabbime verdiği vermediğ herşeye bin şükür bende ilk tüp bebek dediklerinde üzülmüştüm ama sonra düşündüm ki çok şükür derdi veren dermanıda veriyor günlerce üzüldüm hayata küstüm ama hiç anne olamayacaksında diyebilirdi doktor dedim ve tedavi için adım attık.Hastaneden hastaneye değişiyor ücretler hepsinin fiyat politikası farklı olduğu gibi her doktorunda ilaç tedavi uygulaması farklı çünkü her bünyanin başka sorunu var o yüzden en güzeli iyi bir doktorla içine sinen bir doktorla öngörüşme yapıp güzelce bilgi al kafan rahatlasın kalben rahat hissedincede başla tedaviye Rabbim tez zamanda senide sevindirsin.
Neyapayim elimde değil işte üzülüyorum eşime ayrı üzülüyorum kendime ayrı üzülüyorum ister istemez biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz umarım bu sinavida atlatırız desteklediğin için teşekkür ederim yalnız olmadığımı bilmek bile bana güç veriyor şuan Allah razı olsun 🧸🤲🏻

Neyapayim elimde değil işte üzülüyorum eşime ayrı üzülüyorum kendime ayrı üzülüyorum ister istemez biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz umarım bu sinavida atlatırız desteklediğin için teşekkür ederim yalnız olmadığımı bilmek bile bana güç veriyor şuan Allah razı olsun 🧸🤲🏻
Öncelikle şunu bilmelisin ki stresle başa çıkmayı, modunu yükseltmeyi, moralli olmayı çözmeden tedaviye başlaman seni 1-0 yenik başlatır maça. Bu tedavi moral işi, stres üzüntü her şeyi kötü etkiliyor. İlaçların etkisini bile azaltıyor. Üzüntüden kurtulmalısın önce, bu şekilde olacağı varsa da zora sokarsın. Her şeyden önce moral. Geçen sene şubat ayında depreme o kadar üzülmüştüm ki yüksek dozda ilaç almama rağmen 1 yumurta bile çıkmadı benden. O yüzden önce modunu yükselt, sonra doktor görüşmelerini yap, içine sinen hekimle devam et. Dilerim sağlıkla kucağına alırsın bebeğini ❤️

Ben beklemezdim hemen bilgi verirdim. Bizim için önemsiz bir şey aslında önemli olabilir. Tam tersi de olabilir tabi ☺️
Yani işte kararsizim acaba bir gun daha beklesem mi yoksa söylesem mi şimdi bide gece yada gün içinde olurum bu sefer doktorada bir daha dememiş olurum dedim benim için önemsiz de değil aslında herşey adetime bağlı çünkü birazda stres yaptım niye bu zamana kadar olmadım diye 1 haftayı geçti çünkü dolu dolu normal şartlarda olmam lazımdı uzadı

Amin... Ben artık psikolojik mi gerçek mi bilmiyorum, stres de yapmak istemiyorum. Ama sürekli ama sürekli bir yerim ağrıyor. Forumlardan okuduğum kadarı ile pozitif alanların ara ara ağrısı olmuş veya en çok da hiç belirtisi olmayanlar pozitif haberi alıyor.
Benim de sürekli bir yerim agridikca sürekli strese girdim.
Stres yapma diyecemde elde değil benimde bi farkım yok senden ama inşAllah pozitife işarettirde Rabbim bizimde elimizi kucağımızı boş çevirmez bol bol dua et oku inşAllah bende herkese hepimize dua ediyorum 🌸🙏

Benim doğal siklusta çatlatma iğnesi ile transfer yapıldı. Çatlatma iğnesinin etkisi ne zaman bitiyor anlamak için transfer gününden beri her gün test yapıyorum. Bugün çatlatma iğnesinin 10.günü,hayalet çizgi nerdeyse görünmüyor. Demek 10 gün etkisi sürüyormuş. Buralarda çok aramıştım iğne etkisini, denemiş biri olarak yazayım merak edenlere.
Kız yazdım ya ben sana 10 gün diye 🤗

Merhabalar bende şuan yumurta takibindeyim 3. Kontrol üme gittim bugun ama gidişat pek içacıcı değil gibi :KK43:Bu Arada 2. Denemem daha evvel bir transfer 2 yumurta toplama olmuştu
Kaçıncı gününüz oldu takip için moralinizi sakın bozmayın benim de yarın son kontrolüm olacak duruma göre yumurta toplanacak

Kızlar öncelikle Rabbım yar ve yardımcımız olsun bizimde sperm sorunumuz var doktor tüp bebek deneyin dedi 😓 bana süreci anlatır mısınız neler oluyor ilaçlar ne kadar fiyat ne olur kendimi hazırlamak istiyorum aylardır ağlıyoruz bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum umarım mucizelerimize kavuşuruz 😔🧸🤰🏼
Ağlamayın hepimiz ayni durumdayız zaten günümüzde bu artık normalleşmis ben kabul edip yoluna devam ediyorum bizim sebepsiz infertilite ilk 10 gün yumurta gelsitirici iğne oluyor sonra herşey yolundaysa yumurtalar toplanıyor toplanılan gün eşinizden de örnek alınıyor yumurtalar dolleniyor rahim uygunsa transfer yapılıyor değilse embriyo donduruluyor rahim hazır hale getiriliyor bır ay iki ay bekleniliyor sonra transfer yapılıyor. Ben merkeze 55 bin verecegim ilaçlarda 25 bin ilaç aldım 3.500 da muayene daha çok bastayim ne kadar para gider bilmiyorum

Kaçıncı gününüz oldu takip için moralinizi sakın bozmayın benim de yarın son kontrolüm olacak duruma göre yumurta toplanacak
Canım dün adetin 7.günündeydi ilk muayeneden itibaren hep 2 saydı bir muayenede sanki bir tane daha var dedi .Aslına bakarsan benim hikayem biraz farklı benim 3.tedavim yani daha evvel doğal siklusla yumurta takibi yapılıp(Sadece klomenle) ilk toplamada 6 adet görüldü 2 si küçük dendi 4 ü işleme alındı 2 si döllendi 3.dondurulmus olarak çift transfer yapıldı negatif sonuclandı cok ara vermeden tekrar yumurta takibi yapıldı biri kistlesti muhtemelen digerlerini baskıladı ve 2 adet yumurta toplandı ve döllenme olmadı bizde eşimin sperm morfoji ve sayı sıkıntısıda var ve benimde o dönem amh 1.20 lerde felandı bunlar 2 yıl önce olanlar farklı merkezde olmuştu .Merkezden genel olarak memnun kalmadıgım için şimdi farklı bir yerde tedavi görüyoruz .Şuan iğneli ilerliyorum ve ister istemes bir önceki tedaviyle kıyaslıyorum klomenle bu kadar cıkabiliyorken suan neden böyle oldu diye :KK43: Önceki tedavimdeki adet düzen miktar vs hemen hemen hersey aynı değişen hiçbişey yok şuan amh bilmyrm suanki dr um amh onemsiz görüyor bakmıyor.Ben daha önceki tedavinden ultrason ekranına çok aşına oldugum için benim gördüklerim sayı olarak daha fazla ama kucukleri saymıyor mu ne yapıyor bilmiyorum.Her muayene ilaçlarımı degistirdi dozlarını değiştirdi yarın 4. Muayene için gidicem dun en son 1 yada 2 tane alacagız muhtemeln c tesi tekrar görürüm p.tesi- salı toplama olur dedi ben aglama krzine girdigim için hiçbişey soramadım :KK43: Benim için yumurta toplama tam bir travma 1-2 tane için o acıları cekiyor olmak cok uzucu birde bize kesilikle 5. Gun ve pgt denildi.Yani 1 tane veya 2 tane cıkıp 5.gune gitmesi sonra pgt ye gidip temiz gelmesi mucize olur :KK43:Umarım Senin yolundadır insallh herşey canım güzel haberlerini bekliyorum 🙏

Canım dün adetin 7.günündeydi ilk muayeneden itibaren hep 2 saydı bir muayenede sanki bir tane daha var dedi .Aslına bakarsan benim hikayem biraz farklı benim 3.tedavim yani daha evvel doğal siklusla yumurta takibi yapılıp(Sadece klomenle) ilk toplamada 6 adet görüldü 2 si küçük dendi 4 ü işleme alındı 2 si döllendi 3.dondurulmus olarak çift transfer yapıldı negatif sonuclandı cok ara vermeden tekrar yumurta takibi yapıldı biri kistlesti muhtemelen digerlerini baskıladı ve 2 adet yumurta toplandı ve döllenme olmadı bizde eşimin sperm morfoji ve sayı sıkıntısıda var ve benimde o dönem amh 1.20 lerde felandı bunlar 2 yıl önce olanlar farklı merkezde olmuştu .Merkezden genel olarak memnun kalmadıgım için şimdi farklı bir yerde tedavi görüyoruz .Şuan iğneli ilerliyorum ve ister istemes bir önceki tedaviyle kıyaslıyorum klomenle bu kadar cıkabiliyorken suan neden böyle oldu diye :KK43: Önceki tedavimdeki adet düzen miktar vs hemen hemen hersey aynı değişen hiçbişey yok şuan amh bilmyrm suanki dr um amh onemsiz görüyor bakmıyor.Ben daha önceki tedavinden ultrason ekranına çok aşına oldugum için benim gördüklerim sayı olarak daha fazla ama kucukleri saymıyor mu ne yapıyor bilmiyorum.Her muayene ilaçlarımı degistirdi dozlarını değiştirdi yarın 4. Muayene için gidicem dun en son 1 yada 2 tane alacagız muhtemeln c tesi tekrar görürüm p.tesi- salı toplama olur dedi ben aglama krzine girdigim için hiçbişey soramadım :KK43: Benim için yumurta toplama tam bir travma 1-2 tane için o acıları cekiyor olmak cok uzucu birde bize kesilikle 5. Gun ve pgt denildi.Yani 1 tane veya 2 tane cıkıp 5.gune gitmesi sonra pgt ye gidip temiz gelmesi mucize olur :KK43:Umarım senin yolundadır insallah hersey canım güzel haberlerinizi bekliyorum 🙏

Öncelikle şunu bilmelisin ki stresle başa çıkmayı, modunu yükseltmeyi, moralli olmayı çözmeden tedaviye başlaman seni 1-0 yenik başlatır maça. Bu tedavi moral işi, stres üzüntü her şeyi kötü etkiliyor. İlaçların etkisini bile azaltıyor. Üzüntüden kurtulmalısın önce, bu şekilde olacağı varsa da zora sokarsın. Her şeyden önce moral. Geçen sene şubat ayında depreme o kadar üzülmüştüm ki yüksek dozda ilaç almama rağmen 1 yumurta bile çıkmadı benden. O yüzden önce modunu yükselt, sonra doktor görüşmelerini yap, içine sinen hekimle devam et. Dilerim sağlıkla kucağına alırsın bebeğini ❤️
Yaa neguzel insanlarsınız maşallah ama dediklerini inanki kulağıma küpe yapicam çaresizlik durumundan kurtulucam bu 2hafta içinde biryerle görüşme yapicam bakalım nasıl geçecek ama okdar haklısın ki üzülünce elim ayağım günlük rutin hayatımdan bile çalıyor yarın yürüyüş yapmaya devm edilemez kendimi toplayıp ayağa kalkıp silkelenmem lazım insallh en yakın zamanda mucizelerimize kavusuruz
Ağlamayın hepimiz ayni durumdayız zaten günümüzde bu artık normalleşmis ben kabul edip yoluna devam ediyorum bizim sebepsiz infertilite ilk 10 gün yumurta gelsitirici iğne oluyor sonra herşey yolundaysa yumurtalar toplanıyor toplanılan gün eşinizden de örnek alınıyor yumurtalar dolleniyor rahim uygunsa transfer yapılıyor değilse embriyo donduruluyor rahim hazır hale getiriliyor bır ay iki ay bekleniliyor sonra transfer yapılıyor. Ben merkeze 55 bin verecegim ilaçlarda 25 bin ilaç aldım 3.500 da muayene daha çok bastayim ne kadar para gider bilmiyorum
😔 evet aynı şeyler işte nediyim biz yapabiliyoruz hiç değilse ya durumu olamyip çocuk hasreti ile yanıp tutusanlar ne yapcak diyorum bazende ne bilim çok hassas bir durum bizler için etrafta anlayışlı kimsede yok iyiki burası var okudukça her yazılanlardan bir nebze kendime yarama merhem hissediyorum umarım cabalarimizin karşılığını alırız alirizda o minnacık ayaklı mucizlerimize kavuşuruz kün fe yekûn

Benim doğal siklusta çatlatma iğnesi ile transfer yapıldı. Çatlatma iğnesinin etkisi ne zaman bitiyor anlamak için transfer gününden beri her gün test yapıyorum. Bugün çatlatma iğnesinin 10.günü,hayalet çizgi nerdeyse görünmüyor. Demek 10 gün etkisi sürüyormuş. Buralarda çok aramıştım iğne etkisini, denemiş biri olarak yazayım merak edenlere.
Tam olarak bunun cevabını arıyorken gördüm çok saolun ♥️

Kızlar öncelikle Rabbım yar ve yardımcımız olsun bizimde sperm sorunumuz var doktor tüp bebek deneyin dedi 😓 bana süreci anlatır mısınız neler oluyor ilaçlar ne kadar fiyat ne olur kendimi hazırlamak istiyorum aylardır ağlıyoruz bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum umarım mucizelerimize kavuşuruz 😔🧸🤰🏼
Merhaba canım, benim de eşimde sperm hareketsizliği vardı yani morfoloji sıfırdı. Benim amh iyiydi hormon testlerim normaldi rahim filmi iyi çıkmıştı. Gittiğimiz doktorun özel muayenehanesi vardı. Bize tüp bebek yapmanızı tavsiye ederim dedi. Allahtan ümidini kesme canım her şeyin bir çözümü var bu süreçte maddi olarak da manevi olarak da yorucu bir süreç olabilir. Allah yardımcınız olsun. ben Soranus tüp bebek merkezinde yaptırdım doktorum anlaşmalıymış burasıyla işlemleri kendisi uyguladı. Tüp bebek merkezine 70.000₺ verdik. İğneler 25.500₺ tuttu. Taze transfer olmadı diye dondurma ücreti 12.000₺ tüp bebek merkezine verdik. Korkma inan sonu güzel olacak canım. 🌸İğneleri de göbekten yapıyorsun videolarını izleyebilirsin youtubedan. Allah yardımcınız olsun 🤲🏻☺️

X