2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Kızlar benim sütüm kesilecek galiba bebeğim 3 aylık bu aylarda böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu
Sakin emzirmeyi birakma ve sutum kesilecek deme beynine sinyal gonderme bol bol emzir aglasa bile emzir bak goruceksin kesilmicek dut kurusu badem incir kurusu ye bendede olmustu 2aylikken sonra geldi sukur bende sutum az diye endiselrniyodum cok sukur bebegim 6400

Inaninki sut kesilmesi bende psikolojik olmustu hep sutum kesildi az geliyor dusundukce sutum gelmiyordu gibi kendi kendimi motive ettim ve bebegimin doydugunu sutumun arttigini gordum bol bol su ic gece yanina 1 lt su koy sabaha kadar her uuandiginda iç bitsin
Kızlar benim sütüm kesilecek galiba bebeğim 3 aylık bu aylarda böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu

1000043334.jpg
benim bebişte sürekli kendini kaldırmaya çalışıyor ana kucağında resmen iki büklüm yapıyor kendini. Canlı destek dediği nedir bizim kucağımıza da oturması mı

Kızlar evde eşleriniz size ve bebeğe ne şekilde yardımcı oluyor ?
Ayyy benim kocam çok yardimcidir yaaaa. Mesela ben yiyemem o yer yemegi. Ben uyuyamam o uyur benim yerime. Efendime soyliiim wc ihtiyacima bile ortak olur. Bi kaç kere benim yerime dus aldığı bile oldu. :işsiz:

Ben genel olarak kendisine içinde bulunduğum ruh hali ve onun hayatının benimki kadar kısıtlanmamış olduğundan dolayı sinir olsamda 😅 yine hakkını yiyemem. Benden yemek ve temizlik beklentisi yok zaten çocuğa bak yeter sen diyor. Çocuğumuz maalesef ki anakucağına koyayım bakınsın halısına yatırayım oyalansın ben iş yapayım çocuğu değil bunlarda çok kısa süreli ve benim maymunluklarım ile duruyor. Gündüz uykusu da yok. O sebeple mutlaka birinin tutması birinin iş yapması gerekiyor. Nöbetten geliyor kahvaltı hazırlıyor ben yapamadıysam yada çocuğu tutuyor. Akşam yemeği yapılacaksa aynı şekilde o oyalıyor ben yapıyorum. Temizlikte robot var zaten elimizden geldiği kadar dağıtmıyoruz onun temizliği ile idare etmeye çalışıyoruz. Bazen dışarı çıkarıyor markete giderken götürüyor. Elinden geldiğince bana yardımcı olmaya çalışıyor.
O kadar bensiniz ki🫂 okurken ben mi yazdım bunları dedim 🤭 kendi kendine oyalandığı günleri de göreceğiz 🫂

Eki Görüntüle 3424393 benim bebişte sürekli kendini kaldırmaya çalışıyor ana kucağında resmen iki büklüm yapıyor kendini. Canlı destek dediği nedir bizim kucağımıza da oturması mı
Ben yaklaşık 2 hafta kadar önce kollarından tutup hadi kızım kalk kızım diye kaldırır gibi yaptım. Kalktı oturdu bizimki 😃 saniyelik tutup geri yatırdım ama o günden beri hep kalkmak istiyor kafayı baya kaldırıyor ama nasıl oturacağını çözemedi henüz 🤭 çok gayretli 🤭
Sanırım kucakta oturma pozisyonundan bahsediyor hoca 🙄

Eki Görüntüle 3424393 benim bebişte sürekli kendini kaldırmaya çalışıyor ana kucağında resmen iki büklüm yapıyor kendini. Canlı destek dediği nedir bizim kucağımıza da oturması mı
Aynen canlı destek biz oluyoruz. Siz otururken bebeği hafif oturtmaya başlıyorsunuz kucağınıza iken. Ama tam oturma değil. Kalcaya çok yük bindirmeden. Tarif etmeye çalışayım. Oturdunuz bacaklariniz hafif açık olmalı. Bebeği sol tarafınıza aldınız. Sağ elinizle sağ kol altından tutarken sol elinizi de bebeğin sol kolunun altından geçirip bezindwn yani bacak arasından tutacaksınız. Bu şekilde kolunuzla beline destek sağlarken bi miktar da oturma eylemi olucak. Bu durumda başını tutmaya çalışacak. Bacakları bizler gibi tam oturmuş gibi katlanmadan uzanmış olarak kalabilir. Burda önemli olan özellikle ilk başlarken direkt oturtup bele yük bindirmemek. Özellikle sol kol ile bebeği sararken bi yandan yükünü tutmaniz gerekli. Gün içinde aralıklarla 30 60 saniye civarında bunu yapıp bozmaniz. Biraz daha gelistiginde bağdaş kurup bebeği de ayaklarımın üstüne oturturdum ben. Ama ona da var daha. Bide şey yapabilirsiniz. Sirtiniza yastık koyup kafif yaslanıp bebeği de yüzü dışarı gelecek şekilde kucaginizda tutabilirsiniz. Bi kolunuz koltuk altından doğru bacak arasından tutar vaziyette olucak gene. Az az deneyerek desteklenebilir.

Ben yaklaşık 2 hafta kadar önce kollarından tutup hadi kızım kalk kızım diye kaldırır gibi yaptım. Kalktı oturdu bizimki 😃 saniyelik tutup geri yatırdım ama o günden beri hep kalkmak istiyor kafayı baya kaldırıyor ama nasıl oturacağını çözemedi henüz 🤭 çok gayretli 🤭
Sanırım kucakta oturma pozisyonundan bahsediyor hoca 🙄
Benimki yürüyecek az kaldı geçen kucağımda ayaklarını yere basıp bi kuvvet verdi ki şaştım 😅

Aynen canlı destek biz oluyoruz. Siz otururken bebeği hafif oturtmaya başlıyorsunuz kucağınıza iken. Ama tam oturma değil. Kalcaya çok yük bindirmeden. Tarif etmeye çalışayım. Oturdunuz bacaklariniz hafif açık olmalı. Bebeği sol tarafınıza aldınız. Sağ elinizle sağ kol altından tutarken sol elinizi de bebeğin sol kolunun altından geçirip bezindwn yani bacak arasından tutacaksınız. Bu şekilde kolunuzla beline destek sağlarken bi miktar da oturma eylemi olucak. Bu durumda başını tutmaya çalışacak. Bacakları bizler gibi tam oturmuş gibi katlanmadan uzanmış olarak kalabilir. Burda önemli olan özellikle ilk başlarken direkt oturtup bele yük bindirmemek. Özellikle sol kol ile bebeği sararken bi yandan yükünü tutmaniz gerekli. Gün içinde aralıklarla 30 60 saniye civarında bunu yapıp bozmaniz. Biraz daha gelistiginde bağdaş kurup bebeği de ayaklarımın üstüne oturturdum ben. Ama ona da var daha. Bide şey yapabilirsiniz. Sirtiniza yastık koyup kafif yaslanıp bebeği de yüzü dışarı gelecek şekilde kucaginizda tutabilirsiniz. Bi kolunuz koltuk altından doğru bacak arasından tutar vaziyette olucak gene. Az az deneyerek desteklenebilir.
Çok teşekkür ederim ☺️

E bebekten kiwi markanın bebek kamerasını aldım çok memnunum gün içinde iş yerinden eşimde istediği zaman izleyebiliyor.
Canım bende aynı kamerayı kullanıyorum. Ancak yoğun kullandığım zamanlar donmaya başlıyor. Program çok yavaşlıyor görüntüyü yüklemiyor sende de oluyor mu?

Benimki yürüyecek az kaldı geçen kucağımda ayaklarını yere basıp bi kuvvet verdi ki şaştım 😅
Bnmki de öyle yapıyor maşallah çok güçlü ama hiç tummy time yatiramiyirum çocuğa yaa bı sıkıntı olur mu 😓 kilolu bi bebek 4. Ays yeni girdik 8 kilo olmustur boy 64 cm

X